Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

One-month Stand!

Σελίδα : 1

melique

# 1 στις 30/10/2003
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 69
Απαντήσεις: 412
'Aρεσαν+: 0%

ονε-μοντη στανδ!

Η νέα μόδα στις ερωτικές σχέσεις απ'ότι έμαθα πρόσφατα είναι το "One-month stand" !

Σε τι εξυπηρετεί αυτό?

- Πρωταρχικό άλλοθι του εγώ δεν είμαι άνθρωπος του "one-night stand".....απλά το κάνω για λίγο περισσότερο!
- Δεν δεσμεύομαι ούτε και παγιδεύομαι σε μιά μακροχρόνια σχέση, επενδύοντας συναισθηματικά στον άλλο, μια και πρόκειται για μια αρχική περίοδο προσαρμογής....που απλά μένει εκεί συνεχώς! (όλως τυχαίως....)
- Ζώ την στιγμή και την απολαυμβάνω στο έπακρο....χωρίς να σκέφτομαι τι μπορεί να συμβεί.
- Αν κάτσει έκατσε....
- Δεν φταίω εγώ που δεν έκατσε....όλοι είναι υποψήφιοι για μακροχρόνιες σχέσεις, απλά οι άλλοι δεν ξέρουν τι θέλουν....
- Δεν αποποιούμαι την ανεξαρτησία μου και την ελευθερία μου, γιατί είναι μια προσωρινή κατάσταση.
- Έυχομαι οτι κάποια στιγμή θα βγεί αληθινό αυτό που έλεγε πάντα η γιαγιά μου "ουδέν μονιμότερο του προσωρινού" !!!
- Δεν χρειάζεται να γνωρίσω όλο το σόι....είμαστε εγώ κι'αυτός.
- Φτού, χωρίσαμε τόσο γρήγορα που δεν πρόλαβα να γνωρίσω τους φίλους τους....μπορεί να ήταν κανένας καλός. (αρνητικό σημείο....χαχαχα)
- "Πολύ καλά περνάμε....αρχίζω και φοβάμαι"....
- "Είδες τι τραβάω φιλενάδα; Έχω κάνει τόσες προσπάθειες....μα κανείς τους δεν είναι αρκετά καλός!!!"
- "Ε τι να κάνω; Να περιμένω τον πρίγκηπα στο άσπρο άλογο; Αφού αυτός που γνώρισα χθές στο μπαράκι ήταν κούκλος σου λέω!"
- "Βιαζόταν πολύ να δεσμευτεί...δεν τα μπορώ εγώ αυτά. Ξού!"
- "Αλήθεια σου λέω...ένιωσα πράγματα γι'αυτόν! Τι εννοείς ότι για όλους νιώθω;"
Λίγες πρώτες ατάκες...τα σχόλια σας παρακαλώ!
Παρεπιπτώντως....ισχύει both ways!
Και οι άντρες αλλά και οι γυναίκες ακολουθούν πλέον την νέα μόδα!

Ένα αστέρι είναι μια ελπίδα, μια ελπίδα είναι μια ευχή, μια ευχή είναι μια αλήθεια, μια αλήθεια είναι μια ζωή...

tabula_rasa

# 2 στις 30/10/2003
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 60
Απαντήσεις: 384
NAI NAI NAI NAI NAI NAI ...
Επικροτω ... μοδα ιδιαιτερα διαδεδομενη ειδικα μετα την ανακαληψη του ...internet.

Για κατσε να δοκιμασουμε κατι νεο... μπορει να ειναι καλυτερα με τον επομενο... παντα λοιπον στην αναζητηση...

Που να δεσμευτουμε τωρα...

Ασε που μετα τον πρωτο μηνα ολοι οι αντρες ζητανε σαν τα αυτοκινητα...

aisiodoxi

# 3 στις 30/10/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 580

εσυ τωρα το εμαθες...???

βρε melique οτι "παιζει" κατι τετοιο???

δυστυχως, που να βρεις ανθρωπο πλεον που να σε θελει...σαν οντοτητα και οχι απλα για One night η one month οπως λες stand.... Και φυσικα ισχυει και απο τις δυο μεριες, απο την αλλη οταν ολοι/ες δινουν απλοχερα τα παντα και ψαχνουν να γνωρισουν εμπειριες, νομιζοντας οτι ανακαλυπτοντας ΜΟΝΟ ερωτικες εμπειριες θα γινουν καλυτεροι.....τι φοβερη παγιδα που ειναι αυτη....τι μονοι που καταληγουμε εμεις οι ανθρωποι χωρις λογο....
Αντε, με πιασατε σε μελαγχολικη διαθεση σημερα λογω βροχης και γραφω και σε επιμαχο αρθρο που "τσουζει"...
Χαμογελάστε γιατί χανόμαστε...:) Η ζωη ειναι ωραια...βαρεθηκα να μου λενε ομως οτι τα χει με αλλον!! :P

# 4 στις 30/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Tι νέα μόδα ρε παιδιά? Πλάκα κάνετε? Επειδή κάποια πράγματα δεν μαθαίνονται δεν σημαίνει οτι δεν γίνονται κιόλας έτσι?

Απλά δεν μου κάνει τόση εντύπωση γιατί εδώ στην Αγγλία έχω ακούσει κατά καιρούς τα απίστευτα!! Π.χ. σε κλάμπ μέσα είναι ένας άντρας και μια γυναίκα φίλοι απλά κι έχουν βγεί.. Τους πλησιάζει μια άσχετη και λέει στην κοπέλα "Σε πειράζει να κοιμηθώ με το αγόρι σου για ένα βράδυ? Ένα βραδυ μόνο, δεν σημαίνει κάτι. αφού αυτός αγαπά εσένα!!". Άλλο ωραίο, πλησιάζει μια ένα παιδί και του λέει "Έχω αγόρι αλλά μου αρέσεις πολύ. Αν θες πάρε το τηλ. μου να βρεθούμε για ένα βράδυ ή και παραπάνω.. ".... Έχω κι άλλα τέτοια παραδείγματα και πλέον δεν μου κάνουν εντύπωση τέτοιου είδους "σεξουαλικά συμβόλαια" αν θέλετε...

Υποθέτω ότι πλέον τα συναισθήματα και το ενδιαφέρον δεν είναι της μόδας, δεν είναι τρέντυ, και ο καθένας σου λέει "Αφού μπορώ να περάσω καλά χωρίς πολλές πολλές δεσμεύσεις κλπ γιατί όχι?"..

Για να πω όμως και την αλήθεια αυτά τα άτομα ειλικρινά τα ζηλεύω, ίσως γιατί δεν μπορώ να τους μοιάσω...

# 5 στις 31/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε νομίζω ότι είναι μόδα αυτό.
Το χρονικό διάστημα το καθορίζουν αμέτρητοι και αστάθμητοι κυρίως παράγοντες. Το θέμα είναι να περνάς καλά και να φτάνεις κάπου...έστω και στο χωρισμό, αν αυτός είναι λύση για να νιώσουμε καλύτερα. Τώρα το πόσο θα κρατήσει...δεν έχει και τόση σημασία.

Υ.Σ.
Πάντως σε ένα μήνα προλαβαίνεις να κάνεις τα πάντα....καταλαβαίνεις τι εννοώ....

Noumenon

# 6 στις 31/10/2003
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
den mporo na po oti einai moda apla gia pollous h polles einai ena tropos na gnorizoun perisotera pramgata kai katastaseis.dedomenou oti h epoxh mas den zei se argous rithmous einai anoikth se olo kai perisoteres empiries giati olou theloun na dikimasoun to kati parapano.

h moda pou les isos na einai kai kalo h kai kako...
kalo mporei na kanei sto oti apoktas empiries gnorizeis ton eayto sou kai thn epomenh fora gnorizeis perisotera gia to ti psaxneis.
kako isos einai otan apla kaneis sxesh gia na kaneis sxesh xoris na shmenei tipota gia sena.

efoula

# 7 στις 31/10/2003
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Αλικιανός
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 219
Μόδα;μπα...αύτο πλέον είναι banal όπως θα έλεγε και η φίλη μου η μαριά...το κάνουν όλοι με όλους..και δεν είναι τίποτα παραπάνω απο το φλερτ για τα άτομα που παίζουν σ΄αυτό το παιχνίδι..και οι δύο πειραματίζονται με τις αδυναμίες τους,ψάχνουν τι τους αρέσει και τι τους χαλάει σε μια σχέση έτσι ώστε να ξέρουν τι θα ζητήσουν από το άτομο που ενδεχομένος θα έχουν μια πιο σταθερή σχέση..Η ΄΄μόδα΄΄του one month stand όπως αναφέρεις δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια εμπειρία και μια διασκέδαση..γιατι σε μια σχέση ενός μήνα το μόνο που κοιτάς είναι να..περάσεις καλα!
;p δεν είναι τόοοσο κακό..μια φορά να γίνει σε βγάζει από αρκετά προβλήματα;p
"Μόνο μια σκέψη με τρομάζει αληθινά, που πιο πολύ και από το θάνατο φοβάμαι. Μην κάνει έφοδο η ζωή μου ξαφνικά και εγώ κοιμάμαι.."

# 8 στις 31/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αδιαφορώ για τις μόδας τα καμώματα και τα ανεβοκατεβάσματα των must.
Τούτες οι συμπεριφορές περιέχουν εντός τους ευκολία και ανευθυνότητα των ψυχών.
Αν η ηθική είχε ένα βάρος ακόμη στις μέρες μας, δεν θα υπήρχαν "τυπάδες" και "τύπισσες" που ανενδοίαστα αδιαφορούν για το ψυχικό βάρος του άλλου διαλέγοντας ανθρώπους σαν να ψωνίζουν δονητές ή πλαστικές κούκλες από τα σεξοσόπια !

aisiodoxi

# 9 στις 31/10/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 580

ενα μεγαλο φιλι...

....στον ΑΛΑΒΑΣΤΡΟ που ειπε ΑΚΡΙΒΩΣ την αληθεια.....
Χαμογελάστε γιατί χανόμαστε...:) Η ζωη ειναι ωραια...βαρεθηκα να μου λενε ομως οτι τα χει με αλλον!! :P

fegarahtida

# 10 στις 3/11/2003
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 675
Δεν θα το έλεγα μόδα... Απλά είναι ένας τρόπος να ικανοποιήσουν τις βιολογικές τους ανάγκες, άτομα χωρίς περιεχόμενο και συνείδηση... Ανθρωποί που στο λεξικό τους δεν περιλαμβάνεται η λέξη συναίσθημα και αξίες...
"Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα..."
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost