Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΒΟΗΘΕΙΑ

Σελίδα : 1

ELIZA1983

# 1 στις 25/3/2009
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Βοηθεια

ΓΕΙΑ ΣΑΣ
Θα ήθελα να με βοηθήσετε σενα πρόβλημα
Στίς 5/3/09 τελείωσε η 6μηνη άδεια μητρότητας , με το παλίο μου Διευθυντή
κανονίστηκε να πάρω μαζεμένο το μειωμένο άδειας δηλαδή να βγω για δουλεία
τον Αυγουστό του 09.Αλλάξαμε Διευθυντή ο οποιός δεν μου την δίνει και με υποχρεώνει να πάω για δουλεία Το προβλήμα μου είναι ότι δεν έχω που να αφήσω το παιδί !!!
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ μου είπε ότι εάν δεν πάω θα με διώξει .
Αν ξέρει κάποιος κάτι ας με βοηθήσει please.
Eυχαριστώ

Ntoil

# 2 στις 27/3/2009
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5
Κατά πρώτη φάση μίλα σοβαρά μαζί του. Κατά δεύτερον βάση εργατικής νομοθεσίας δεν επιτρέπεται να προσβάλλει την άδεια μητρότητας.
Από κει και περα απευθύνσου στο σωματείο της δουλειάς σου ή ζήτα την βοήθεια από συνδικαλιστικές οργανώσεις ή την ΓΣΕΕ.
αλλά ΜΗΝ το αφήσεις έτσι.

akrat

# 3 στις 4/4/2009
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 138
Απαντήσεις: 1.676

Να η ζωή...

Τι να πω....
Τι δεν θα έδινα για να εξαφανίσω από προσώπου γης αυτά τα χαμερπή σκουλίκια... ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ ΣΑΣ

Εύχομαι υγαία στο παιδί σας.

Αυτά. Α ξέχασα ότι ο έρωτας αν δεν συνοδεύετε και από άλλα πράγματα είναι κουτσός. Εκτίμηση φιλία κλπ.

FADELA

# 4 στις 5/4/2009
author
Γυναίκα / 61 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 12
Αν κατάλαβα καλά η άδεια μητρότητας έλειξε. Για την συνέχεια είχες συμφωνήσει , τις λιγότερες ώρες απασχόλης ανά ημέρα ( δύο ή μία κατά περίπτωση ) να τις μεταρέψεις σε πλήρεις ημέρες άδειας και στη συνέχεια να εργάζεσαι κανονικό ωράριο. Αυτό μπορεί να γίνει, μόνο όμως με σύμφωνη γνώμη του εργοδότη. Αρα δεν μπορείς να τον υποχρεώσεις να το δεχτεί. Ίσως είναι καλλίερα να τον βοηθήσεις να βρεί λύση στο πρόβλημα που δημιουργεί η συνεχιζόμενη απουσία σου. Πιθανόν έναν υπάλληλο με σύμβαση ορισμένου χρόνου , μέχρι δηλαδή να επιστρέψεις.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε