Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ... ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

totallina

# 1 στις 11/4/2009
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 552
'Aρεσαν+: 0%

Καλο καλοκαιρι... Καλη σεζον!

Θα ηθελα να ευχηθω σε ολους οσους ασχολουντε με τουριστικα επαγγελματα να εχουν καλη αρχη και ενα καλο επαγγελματικα καλοκαιρι!

Αυριο ξεκιναμε εμεις για τη σεζον και ειμαι πολυ χαρουμενη!
Οσο κουραστικες και να ειναι αυτες οι δουλειες άλλο τοσο χαρά παιρνεις απο το κεφι των ανθρωπων που κανουν διακοπες!

Ευχη μου να ερθουν στη Ελλάδα μας πολλοι πολλοι τουριστες να τους δειξουμε ο,τι καλυτερο εχουμε απο τη φιλοξενια μας και να τους ευχαριστησουμε με τα χαμογελα μας!

Εδω στη Κρητη τετοια εποχη ολοι λεμε "καλη σεζον και καλο καλοκαιρι".

Παραλληλα θα ηθελα να σας ευχαριστησω για την ωραια παρεα σας, θα σας επισκεπτομαι λιγοτερο ομως με χαρα. Τα φιλια μου.

be human

modexristos

# 2 στις 11/4/2009
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.887

αντε...

...και στα δικα μας οι ανυπαντροι.
(Φτου-φτου-φτου)
Ευλογησον και χαιρετισμους στο σπιτι.
Ετσι ειναι, αν ετσι πιστευεις οτι ειναι.

xaroulita

# 3 στις 11/4/2009
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036
Μακάρι να έχουμε κανένα φράγκο στην τσέπη να κατεβούμε μέχρι την Κρήτη Totallinaki!!

Καλή αρχή!!

Life is not complete till your heart miss a beat...

# 4 στις 11/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Φέτος Χαρουλίτα, που δεν πήραμε και αύξηση...
ούτε μέχρι τη Χαλκιδική βλέπω να πηγαίνουμε...
Υ.Γ. Μήπως ο παπαθανασίου μας ακούει?

xaroulita

# 5 στις 11/4/2009
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 3.036

Παράθεση:
Originally posted by Pindaros_
Φέτος Χαρουλίτα, που δεν πήραμε και αύξηση...
ούτε μέχρι τη Χαλκιδική με βλέπω να πηγαίνω...
Υ.Γ. Μήπως ο παπαθανασίου μας ακούει?

Εγώ σήμερα που μιλούσα με ένα φίλο από Θεσσαλονίκη είπαμε να κάνουμε διακοπές τύπο σκάτζα-σπίτι. Δηλαδή να πάω εγώ κανένα 15θήμερο σπίτι του στην Καλαμαριά κι αυτός να έρθει να βλέπει το Μικρολίμανο...
Life is not complete till your heart miss a beat...

# 6 στις 11/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλή ιδέα...

Η παραλία της Θεσσαλονίκης το καλοκαίρι, με φόντο το λευκό πύργο,
δεν παίζεται...

Μπορεί κανείς, να πέσει και πάνω σε κανένα περίεργο αξιοθέατο...
όπως π.χ. να δει το νομάρχη με μαγιό, να κάνει θαλάσσιο σκι,
μπροστά από το άγαλμα του Μ. Αλεξάνδρου...

Παράθεση:
Originally posted by xaroulita

Εγώ σήμερα που μιλούσα με ένα φίλο από Θεσσαλονίκη είπαμε να κάνουμε διακοπές τύπο σκάτζα-σπίτι. Δηλαδή να πάω εγώ κανένα 15θήμερο σπίτι του στην Καλαμαριά κι αυτός να έρθει να βλέπει το Μικρολίμανο...

# 7 στις 11/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by totallina
Οσο κουραστικες και να ειναι αυτες οι δουλειες άλλο τοσο χαρά παιρνεις απο το κεφι των ανθρωπων που κανουν διακοπες!

Γκουχου γκουχου, καλο θα ειναι να μη χαρακτηριζουμε αυτες τις δουλειες κουραστικές, γιατί κρατάνε λίγους μήνες, και είναι ευχάριστες , όπως τονιζεις.

Τι να πουν άλλοι που δουλεύουν 12ωρα ΟΛΟ τον χρόνο, τους βγαίνει η παναγία, και χαίρονται μονο 10 μέρες διακοπές το χρόνο, οι οποιες περνανε μεχρι να πεις κύμινο?
Είστε πολύ τυχεροι οι νησιώτες, και δεν το έχετε καταλαβει,. όλο γκρίνια είστε χωρίς λόγο, καλομαθημένοι γαρ.

Τελος παντων, σου ευχομαι καλή σεζόν, και να πανε ολα καλά.

Υ.Γ. Μακάρι να φερόσασταν στους Έλληνες ταξιδιώτες με τον ίδιο τρόπο που φέρεστε στους ξένους. Αλλά δεν το κάνετε.
Απόρροια του κόμπλεξ κατωτερότητας που έχουμε οι Έλληνες απεναντι στους "ξένους".

Nina73

# 8 στις 11/4/2009
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 3.528
αρχες Αυγουστου μεχρι μετα τις 15 θα ειμαι Κρητη Ρεθυμνο και συγκεκριμενα στο Γερανι

Dardana

# 9 στις 12/4/2009
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by Nina73
αρχες Αυγουστου μεχρι μετα τις 15 θα ειμαι Κρητη Ρεθυμνο και συγκεκριμενα στο Γερανι

καλε μην τα λες ολα εσυ... θα πλακωσουν οι παπαρατσι και θα σε κανουν φυλλο και φτερο....

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 10 στις 12/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
καλο καλοκαιρι, καλη σεζον totallina!!!

allegria

# 11 στις 12/4/2009
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 703
Καλή σεζόν totallina... έχεις να μας προτείνεις κάποιο καλό μέρος στην Κρήτη?

totallina

# 12 στις 12/4/2009
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Ευχαριστω πολυ...
Και μια συμβουλη... τα μονα χρηματα που αξιζουν το κοπο να σπαταλαμε ειναι αυτα των διακοπων μας....
be human

totallina

# 13 στις 12/4/2009
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by allegria
Καλή σεζόν totallina... έχεις να μας προτείνεις κάποιο καλό μέρος στην Κρήτη?

Να εισαι καλα. Μερη που προτεινω παρα πολλα. Εμενα μου αρεσουν οι περιοχες αναμεσα στο Ρεθυμνο και στο Ηρακλειο για διαμονη οπως το Μπαλι Αγ. Πελαγια και Πανορμο που ειναι κολπακια, αμφιθεατρικα χτισμενα τα δωματια και τα ξενοδοχεια ετσι ωστε να βλεπεις τη θαλασσα συνεχεια.Επισης ειναι λιγοτερο φασαριοζικα απο τη Χερσονησσο και τα Μαλλια που ειναι κατα βαση νεολαιο ξεφρενη απο ποτα και ουσιες.(τα Μαλλια ειδικα)
Τωρα η προταση παντα που κανω ειναι να εχεις αυτοκινητο για να γυρισεις μερικα ομορφα μερη οπως η Μονη Πρεβελη τα Ανωγεια (δεν μπορεις να μην πας στα Ανωγεια)στο ν. Ρεθυμνου και σκηνη για να γυρισεις ενα δυο μερη νοτια Κρητη που ολοι την ερωτευονται Απο τα Σφακια -Ματαλα - Ιεραπετρα.
Ειναι παρα πολλα. Εγω δουλευω σε ενα χωριο διπλα στη Χερσονησσο. Εκει ευτυχως ειναι γαληνια τα πραγματα. Ειναι ακομα χωριο. Θα βαλω καποια στιγμη φωτογραφιες...
be human

# 14 στις 12/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Να εισαι καλα. Μερη που προτεινω παρα πολλα. Εμενα μου αρεσουν οι περιοχες αναμεσα στο Ρεθυμνο και στο Ηρακλειο για διαμονη οπως το Μπαλι Αγ. Πελαγια και Πανορμο που ειναι κολπακια, αμφιθεατρικα χτισμενα τα δωματια και τα ξενοδοχεια ετσι ωστε να βλεπεις τη θαλασσα συνεχεια.Επισης ειναι λιγοτερο φασαριοζικα απο τη Χερσονησσο και τα Μαλλια που ειναι κατα βαση νεολαιο ξεφρενη απο ποτα και ουσιες.(τα Μαλλια ειδικα)
Τωρα η προταση παντα που κανω ειναι να εχεις αυτοκινητο για να γυρισεις μερικα ομορφα μερη οπως η Μονη Πρεβελη τα Ανωγεια (δεν μπορεις να μην πας στα Ανωγεια)στο ν. Ρεθυμνου και σκηνη για να γυρισεις ενα δυο μερη νοτια Κρητη που ολοι την ερωτευονται Απο τα Σφακια -Ματαλα - Ιεραπετρα.
Ειναι παρα πολλα. Εγω δουλευω σε ενα χωριο διπλα στη Χερσονησσο. Εκει ευτυχως ειναι γαληνια τα πραγματα. Ειναι ακομα χωριο. Θα βαλω καποια στιγμη φωτογραφιες...

Και ο Φάραγγας totalina, Σαμαριά, μαγεία σκέτη. Ειναι must see, για όλους.

totallina

# 15 στις 13/4/2009
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by XAIVANI

Και ο Φάραγγας totalina, Σαμαριά, μαγεία σκέτη. Ειναι must see, για όλους.

Ετσι ειναι. Και μονο να σταματησεις μπροστα στο φαραγγι νιωθεις δεος.

Οσο για αυτο που εγραψες παραπανω
(Υ.Γ. Μακάρι να φερόσασταν στους Έλληνες ταξιδιώτες με τον ίδιο τρόπο που φέρεστε στους ξένους. Αλλά δεν το κάνετε.
Απόρροια του κόμπλεξ κατωτερότητας που έχουμε οι Έλληνες απεναντι στους "ξένους". )
Νομιζω πως αλλαζουν τα δεδομενα και σαφως θελουμε Ελληνες τουριστες ( μας τρεχουν βεβαια ). Εγω θα ελεγα ομως για τα ξενοδοχεια που λειτουργουν ηλιθια... 400 ευρω πληρωνει 7ημερη διαμονη και αερ. εισιτηρια ενα ζευγαρι Ολλανδοι και ... (κουλο) 600 ευρω για 7ημερες ενα ζευγαρι Ελληνων στο ιδιο ξενοδοχειο χωρις αερ. εισιτηρια εννοειτε! Αυτα ειναι τα παραλογα.
be human

Aggelo

# 16 στις 15/4/2009
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.997
Totalina μας ανοιξες την ορεξη για διακοπες........και δεν ξερω για την υπολοιπη Κρητη αλλα στο νομο Χανιων που εχω παει εχει κατι απιστευτα μερη.......

MARILYN1975

# 17 στις 15/4/2009
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.158
Totallina μου,

Καλή σεζόν και σε σένα, να περνάς όμορφα.
Καλές δουλίες!!!!

Μην χαθείς
Everybody looks for an angel!!! I found mine!!!

Μυρτώ

# 18 στις 15/4/2009
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Πες με κακιά totallina, πες με στριμμένο άντερο.... αλλά δεν το βλέπω να πιάνει η ευχή για καλή σεζόν φέτος .... έχω ένα προαίσθημα....
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

markos4

# 19 στις 16/4/2009
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 195

Παράθεση:
Θα ηθελα να ευχηθω σε ολους οσους ασχολουντε με τουριστικα επαγγελματα να εχουν καλη αρχη και ενα καλο επαγγελματικα καλοκαιρι!

Αυριο ξεκιναμε εμεις για τη σεζον και ειμαι πολυ χαρουμενη!

Ευχη μου να ερθουν στη Ελλάδα μας πολλοι πολλοι τουριστες να τους δειξουμε ο,τι καλυτερο εχουμε απο τη φιλοξενια μας και να τους ευχαριστησουμε με τα χαμογελα μας!

Εδω στη Κρητη τετοια εποχη ολοι λεμε "καλη σεζον και καλο καλοκαιρι".

Παραλληλα θα ηθελα να σας ευχαριστησω για την ωραια παρεα σας, θα σας επισκεπτομαι λιγοτερο ομως με χαρα. Τα φιλια μου.

καλη επαγκελματικη σταδιοδρομια καλο καλοκαιρη κρητικια
η αγαπη ιναι οτι καλιτερο υπαρχι

FOINIKAS1957

# 20 στις 26/4/2009
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Ημαθίας / Βέροια
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 3.553
χαρουλιτα ;;;

να σου δωσω τα κλειδια απο το σπιτι στο χωριο.

θα παθεις πλακα . ειναι πολυ ομορφα στο ορος βοιον στα γρεββενα
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε