Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Να 'δώσεις' συνάδελφο;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

somebody961

# 1 στις 15/4/2009
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
'Aρεσαν+: 0%

Να 'δώσεις' συνάδελφο;

Εργάζομαι σε μηχανογραφική υπηρεσία του μεγαλύτερου δήμου της Αθήνας, στο τεχνικό τμήμα υποστήριξης μηχανογραφικού εξοπλισμού.
Παλαιότερα, ήταν δημοτική επιχείρηση. Από το Νοέμβριο όμως έχει γίνει Α.Ε. που σημαίνει πως είναι επιχείρηση που οφείλει να έχει κέρδη.

Στο τμήμα μου υπάρχουν 8 ακόμα άτομα.
Πήγα με έναν από αυτούς στο πνευματικό κέντρο (πελάτης πια εφόσον είμαστε Α.Ε.) για να εγκαταστήσουμε 10 pc.
Μια υπάλληλος εκεί είχε πει να τοποθετηθεί το pc της σε μια συγκεκριμένη θέση, και το είπε σε μένα και το βρήκα λογικό.
Εν αγνοία μου όμως (τοποθετούσα άλλο σε άλλη θέση) ο συνάδελφος το έβαλε αλλού.
Οταν λοιπόν η κυρία αυτή είπε πως το έβαλε λάθος, ο (ας τον ονομάσουμε κώστα) φώναξε άγρια ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ! (έφταναν άνετα!, δεν μπορώ να περιγράψω σε γραπτό λόγο το πως το είπε..)
-Καλά άνθρωπε μου, δεν χρειάζονται φωνές! - Τι άλλο να έλεγε η γυναίκα..

Και το ερώτημα μου, αν έκανα κατανοητό το περιστατικό μου είναι το εξής:
Θα πρέπει εγώ να αναφέρω την ανάρμοστη συμπεριφορά του συναδέλφου στους ανωτέρους μου;
Μη βιαστείτε να απαντήσετε!
Σκεφτείτε πως η συγκεκριμένη υπηρεσία είναι πελάτες μας, και αν έχουν το ΟΠΟΙΟ παράπονο θα μπορούν να στραφούν σε άλλη μηχ/κή υπηρεσία/εταιρία για υποστήριξη.
Πράγμα που σημαίνει πως μία δουλειά, ένας πελάτης χαμένος για μας.
Χαμένα έσοδα. Και αν μια επιχείρηση χάνει έσοδα, τι κάνει;
Απολύει!
Νιώθω απειλούμενος λοιπόν από ανάρμοστες συμπεριφορές άλλων.

Τι θα κάνατε; Θα αναφέρατε το περιστατικό στους ανωτέρω σας ή θα λέγατε πως δεν πρέπει να 'καρφώνετε' συνάδελφο;

Δεν κρύβω πως προσωπικά επέλεξα το πρώτο..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

inioxos52

# 2 στις 15/4/2009
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
Ston sun-adelfo pou sumperifer8ike aprepws, kanoume drimutates paratiriseis, apaitoume na zitisei sgn apo tin kuria pou e8ikse, apofevgoume na ton ksanaparoume se douleia mazu, omws...... POTE DEN TON KARFWNOUME, wste na xasei pi8anws tin ergasia tou, kai to pswmi twn paidiwn tou, eks aitias mias stigmiaias vlakeias tou.

aerati

# 3 στις 15/4/2009
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 322
Απαντήσεις: 66.664

... '' Οχι βέβαια..Να μ η ' δώσεις ' ... '' ...

.... '' ......Τ ί είμαστε ;
Μικρά παιδάκια ;
Πρόκες..που καρφώνουν ;

Πες..πως είχε..μια άτυχη στιγμή..
Και σε 'σένα..δε θα μπορούσε..να συμβεί ;
Του μιλάς..με τρόπο και προσπαθείς..να τον κάνεις..να καταλάβει..το λάθος του..

Για να μη σου 'πω..πως φταις κι εσύ !
Που δεν τον ενημέρωσες..για την προτίμηση..της υπαλληλου..
Έπρεπε..πριν πας..να τοποθετήσεις..άλλο pc..σ' άλλη θέση..να συζητήσεις..μαζί του..για το άλλο..

Κι εσύ - λες - πως το βρήκες..λογικό..
Ε,ο συνάδελφός σου - προφανώς - δεν το βρήκε και φώναξε..λιγάκι παραπάνω..

Και θεωρώ..πως το μεγαλοποιείς..κιόλας..
Έφτασες και στο φόβο..της απόλυσης..
Μήπως είσαι..κομματάκι υπερβολικός ; ;

Οι συνάδελφοι..συνεργάζονται..μεταξύ τους..
Δεν καταφεύγουν..σε καρφώματα και μάλιστα..εν αγνοία τους..

Την Κ α λ η μ έ ρ α μου......
'' ....
... Τί έγινε.. 'ρε παιδιά ΝΎ ! Ξέχασα - μήπως - να πληρώσω..το * λογαριασμό μυαλού * ΝΎ !...

somebody961

# 4 στις 15/4/2009
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Σωστή τοποθέτηση αυτή ηνίοχε.
Δεν θα κάρφωνα όμως ΠΟΤΕ αν ήξερα πως κινδύνευε να χάσει τη δουλειά του!
Εδώ δεν το έκανα παλιά όταν ήμουν σε άλλη δουλειά που το 'κάρφωμα' σήμαινε το ή αυτός ή εγώ, και θα το έκανα σήμερα;
Θα του γίνει απλώς μια σοβαρή σύσταση από τη διεύθυνση της υπηρεσίας μου.

Με πείραξε, όχι σε προσωπικό επίπεδο, αλλά στην 'εικόνα' που ως επιχείρηση βγάζουμε προς τα έξω και είναι ζωτικής σημασίας για μας πλέον.
Ξέρετε τι είναι κάποιες υπηρεσίες να μας πληρώνουν και εμείς να πηγαίνουμε και να τους -παραλίγο- βρίζουμε;!!

Αλλά να πω και κάτι ακόμα;
Ο συγκεκριμένος άνθρωπος γενικά έχει πολύ θυμό μέσα του.
Μεταξύ του να χάσει αυτός τη δουλειά του ή όλοι εμείς οι υπόλοιποι λόγω ζημιάς που μπορεί να προκαλέσει, ε ναι, να τη χάσει αυτός!

Επιλογές δικές του θα είναι στην τελική..

Barracuda

# 5 στις 15/4/2009
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κορυδαλλός
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 9.408
Πιθανολογώ ότι φταίει περισσότερο η ήδη διαμορφωμένη νοοτροπία των στελεχών σας.
Αυτό που έχεις αντιληφθεί (και σωστά εσύ ), δεν το υπολογίζουν καθόλου κάποιοι άλλοι.
Δεν είναι πλέον μονοπωλιακή η κατάστασή σας
και έχουν περάσει οι εποχές που δέναμε τα σκυλιά με τα λουκάνικα.

Το να τον <δώσεις> δεν λέει κάτι ουσιαστικά,
μπορεί και <οι ανώτεροι> του τμήματος να είναι <καρεκλοκένταυροι > της ίδιας νοοτροπίας .
Ούτε υπερασπίζεσαι τη θέση σου.
Αμφιβάλλω ακόμα και αν ο συγκεκριμένος υπάλληλος αποτελεί απειλή ή μαύρο πρόβατο ή αν είναι μόνο ένας.
Υπάρχουν πολλοί και σε πολλά άλλα τμήματά σας

Δεν είναι θέμα τμήματος λοιπόν ή διευθυντή τμήματος αυτό,
κοίταξε λίγο ποιο ψηλά και θα βρεις άκρη χωρίς να εκθέσεις ή να εκτεθείς .
Νομίζω ότι είναι θέμα γενικού διευθυντή
( Ελπίζω να μην έχετε διευθύνοντα σύμβουλο το δήμαρχο )

Δεν χρειάζονται ονόματα παραβατών και άλλες λεπτομέρειες , ούτε είναι χρήσιμα στη γενική διεύθυνση αυτά.
Ούτε εκτιμούν τα υψηλά κλιμάκια το <δώσιμο>,
εκτιμούν όμως το ενδιαφέρον για την επιχείρηση και τα συνειδητοποιημένα στελέχη .

Θα έλεγα να προτείνεις (προκαλέσεις) ένα meeting ,
απευθύνοντας ένα γενικόλογο ενημερωτικό υπόμνημα, κατ ευθείαν στη γενική διεύθυνση και όχι στη διεύθυνση του τμήματος.

Θεωρώ ότι έπρεπε να είχε ήδη γίνει κάτι , πάνω στο θέμα νοοτροπίας και επαναπροσδιορισμού της επιχείρησης από τον διευθύνοντα σύμβουλο
Το Barracuda ή θα σε κατασπαράξει ή θα σε σώσει κατασπαράσσοντας τους διώκτες σου. Πρέπει όμως να αποφασίσεις να μπείς στο νερό. The Shark...God or demon ?

# 6 στις 15/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ακόμα και αν την έβρισε με χυδαίο τρόπο εσύ δεν απενοχοποιείσαι στο όνομα
του καλού ονόματος της επιχείρησης να τον δώσεις !!!!!
αν είσαι προϊστάμενος του (και μόνο τότε) μπορείς να του κάνεις συστάσεις ή
να τον "βαθμολογήσεις" αρνητικά σε ενδεχόμενη αξιολόγηση ή να ζητήσεις
από τον διευθυντή σου να του γίνουν συστάσεις αν αυτό επαναλαμβάνεται και
δεν συμμορφώνεται στις υποδείξεις σου αλλά το να πας στεγνά και να τον
καρφώσεις είναι απαράδεκτο !!!!
επιπλέον, αν όντως είσαι προϊστάμενος του θα έπρεπε να τον έχεις ενημερώσει
για την θέση που είχες υποσχεθεί να τοποθετηθεί ο υπολογιστής
αν είστε στην ίδια βαθμίδα, τότε λυπάμαι αλλά είσαι φάουλ // δεν σου πέφτει
λόγος

θα μπορούσες να ανοίξεις το στόμα σου μόνο αν και εφόσον ο πελάτης
διαμαρτύρονταν και σου ζητούνταν ως μάρτυρας να επιβεβαιώσεις το περιστατικό

Eliana-

# 7 στις 15/4/2009
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 7.608
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες!

# 8 στις 15/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κατα τη γνώμη μου έπρεπε να κάνεις συστάσεις στον συνάδελφο σου (συναδελφική συμβουλή).
Αυτό που έκανες λέγεται ρουφιανιά και μπορεί να σου γυρίσει μπούμερανγκ στο τέλος.

Δίκιο θα είχες αν το παράπτωμα του συγκεκριμένου ήταν επαναλαμβανόμενο και εφερνε και εσενα σε δυσκολη θεση.

# 9 στις 15/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
οπως απαντησαν και τα παιδια, μια κατ΄ιδιαν συζητηση με τον συναδελφο σου κι οχι συσταση απο τη στιγμη που ειστε ιεραρχικα ισοι, απλα θυμησε του τον εσωτερικο κανονισμο προσωπικου και οτι αν υποπεσει στο ιδιο "παραπτωμα" θα κανεις αναφορα στον προισταμενο..

Μυρτώ

# 10 στις 15/4/2009
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Εξαρτάται από την σχέση που έχεις με τον εν λόγω συνάδελφο!

Αν ήσουν προιστάμενος του θα έπρεπε να του κάνεις μια παρατήρηση παράλληλα με κάποιο είδος προειδοποίησης...

Αν είστε στον ίδιο βαθμό , θα μπορούσες πάλι να του πεις ευγενικά την γνώμη σου για την συμπεριφορά του απέναντι στους πελάτες , μήπως τον φέρεις στο φιλότιμο και τον κάνεις να κατανοήσει το λάθος του.

Αν η συμπεριφορά είναι επαναλαμβανόμενη και ανάρμωστη σύμφωνα πάντα με την όλη λειτουργία της εταιρίας , σε σημείο που κινδυνεύατε να χάσετε πελάτες αλλά και την δουλειάς από αυτή ή αν δεχόσουν παράπονα από τον πελάτη... ε ναι... τότε καταφεύγεις κάπου ψηλότερα και κάνεις μια αναφορά στον προιστάμενο χωρίς όμως να πάρεις θέση.
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

totallina

# 11 στις 15/4/2009
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 552
Τωρα φυσικα εχεις ηδη κανει αυτο που ηθελες αλλα νομιζω αν του ελεγες αυτο ακριβως που εγραψες

(Σκεφτείτε πως η συγκεκριμένη υπηρεσία είναι πελάτες μας, και αν έχουν το ΟΠΟΙΟ παράπονο θα μπορούν να στραφούν σε άλλη μηχ/κή υπηρεσία/εταιρία για υποστήριξη.
Απολύει!
Νιώθω απειλούμενος λοιπόν από ανάρμοστες συμπεριφορές άλλων.)

ισως και να τον βοηθουσες να καταλαβει αυτο που εκανε για να μην το επαναλαβει. Εξαλλου αυτο δεν ειναι ο στοχος? Εσυ εχεις κατανοησει ενα μηχανισμο που πολλοι δεν τον εχουν. Δειξε τον λοιπον στους αλλους. Κερδισμενος θα εισαι.
be human

# 12 στις 15/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
δεν θα καρφωνα με τιποτα κανεναν στον επαγγελματικο μου χωρο για εναν πολυ βασικο λογο... η δουλεια φερνει χρηματα...δεν θελω να στερησω απο κανεναν τα χρηματα του...ποια ειμαι εγω να καρφωσω ετσι?

στη συγκεκριμενη περιπτωση, δεν θα εδινα σημασια...η εταιρεια που δουλευω δεν ειναι δικη μου...εκανε αυτο που εκανε, θα του το ελεγα απλα...δεν θα εκανα κατι αλλο.

μην ανυσηχεις και οι περισσοτεροι ανωτεροι ξερουν πολυ καλα τι κανει ο καθε υπαλληλος.

λυπαμαι που το λεω, αλλα πιστευω οτι αυτο που εκανες δεν αρεσε ουτε στον ανωτερο σου.

ελπιζω παρολα αυτα να πανε ολα καλα!

AMADEUS_56

# 13 στις 15/4/2009
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 226
Για τα λεφτά και την «εταιρεία», όλα μπορείς να τα κάνεις….ακόμη και κανίβαλος να γίνεις.

# 14 στις 16/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σκεφτείτε πως η συγκεκριμένη υπηρεσία είναι πελάτες μας, και αν έχουν το ΟΠΟΙΟ παράπονο θα μπορούν να στραφούν σε άλλη μηχ/κή υπηρεσία/εταιρία για υποστήριξη.
Απολύει!

Σιγα μην ερχόταν και η συντέλεια του κόσμου επειδή ο ανθρωπάκος φώναξε λίγο σε μια στιγμή πίεσης.

Ασ'τα αυτα. Η γνώμη μου είναι ότι έναν Αρτέμη Μάτσα τον κρύβεις μέσα σου...

Σιχαίνομαι τα "καρφιά"... Μου κάναν βασανιστήρια στο σχολείο και στους καθηγητές δεν πήγα ούτε μια φορά, για να μην γίνω καρφής.

Αλλα άμα εσύ κοιμάσαι ήσυχος, πάω πάσο... Θύμισε μου μόνο να μην σε καλέσω όταν θα ιδρύσω την σουπερ μυστικη τρομοκρατικοεπαναστατική σεξτα "ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΣΟΜΠΟΛΟ"

somebody961

# 15 στις 16/4/2009
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Τελικά στα φόρουμ δεν μπορεί κανείς να δώσει την πραγματική εικόνα όσο και αν προσπαθήσει.
Είναι τόσες πολλές οι λεπτομέρειες που απαρτίζουν την εικόνα..

Λέτε στο παρελθόν να μην τον είχα πιάσει, να μην του είχα μιλήσει;

-Αντε ρε με τους μαλάκες.. (τους ανθρώπους που μας πληρώνουν..) - η μόνιμη επωδός και απάντηση του..

Είπα και πιο πάνω: Εχει πολύ θυμό μέσα του.
Να πάει σε ψυχοθεραπευτή. Δεν του φταίει κανείς από μας στο τμήμα.

Παρ όλα αυτά, είχαμε μια εξέλιξη σήμερα.

Πήραν τηλέφωνο από το τμήμα όπου έγινε το περιστατικό.

"ΜΗ ΜΑΣ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΤΕ ΑΥΤΟΝ", είπαν, στους ίδιους ανθρώπους που ανέφερα το συμβάν.

Οπότε το δικό μου τάχα μου 'κάρφωμα', ήταν χάδι..

Ξέρω τι μου γίνεται στο χώρο εργασίας μου και είμαι απόλυτα συνδεδεμένος με το περιβάλλον μου...

Διάβασα κάτι και για 'ρουφιανιά'.
Πολύ βαριά λέξη για 'κάποιον' που τον ξέρετε εδώ μέσα από το 2003..
Η ρουφιανιά έχει μέσα της ψέμα και δόλο. Και εγώ τέτοιος δεν είμαι.

Και σίγουρα, για να φτάσω στο σημείο να αναφέρω το ότι έγινε, δεν ήταν η πρώτη του φορά..

kaltzou

# 16 στις 16/4/2009
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480
Μπορώ να καταλάβω ότι είναι δύσκολη η θέση σου και ο κάθε άνθρωπος θα αντιδρούσε διαφορετικά δεν μπορούμε να ξέρουμε της καταστάσεις στην εργασία σου για να έχουμε και μια καλύτερη εικόνα εγώ προσωπικά δεν θα έλεγα τίποτα στους από πάνω θα το ξανά συζητούσα με τον συνάδελφο μου γιατί δεν θα ήθελα με τίποτα να ήμουν ο υπαίτιος στο να χάσει την δουλειά του.
Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντος Αν αγαπάς χωρίς να αγαπιέσαι είναι σαν να μιλάς χωρίς να ακούγεσαι

# 17 στις 16/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Διάβασα κάτι και για 'ρουφιανιά'.
Πολύ βαριά λέξη για 'κάποιον' που τον ξέρετε εδώ μέσα από το 2003..
Η ρουφιανιά έχει μέσα της ψέμα και δόλο. Και εγώ τέτοιος δεν είμαι.

Και σίγουρα, για να φτάσω στο σημείο να αναφέρω το ότι έγινε, δεν ήταν η πρώτη του φορά..

Ναι βαριά η λέξη,μετάνιωσα που την έβαλα...ήθελα μετά να το διορθώσω αλλά δεν μπορούσα και έμεινε..
Δε χαρακτήρησα εσένα αλλά την πράξη.Μια πράξη, τη στιγμή κιόλας που δεν είσαι σίγουρος αν έκανες καλά, δε σε χαρακτηρίζει.

Πάντως έπρεπε να μας πεις από την αρχή οτι του έχεις ξανακάνει συστάσεις ωστε να έχουμε καλύτερη εικόνα.

Mary_Poppins

# 18 στις 17/4/2009
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 866
Θα μπορούσες να μιλήσεις γι' αυτόν στον προϊστάμενο, αλλά χωρίς να αναφέρεις το όνομά του. Να έλεγες απλώς "αυτός που θα φιλήσω είναι νευρικός και αγενής" και μετά να τον φιλούσες σταυρωτά, για να είσαι και μέσα στο πνεύμα των ημερών.

Φυσικά, αστειεύομαι, μην παρεξηγηθείς, somebody.
Εγώ απλώς θα συμφωνήσω με τους προηγουμένους, που το "δώσιμο" το είχαν σαν τελευταία λύση.

Δε σου κρύβω ότι "θορυβήθηκα" και με αυτή σου τη σκέψη:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Απολύει!
Νιώθω απειλούμενος λοιπόν από ανάρμοστες συμπεριφορές άλλων.

Νομίζω ότι η σκέψη αυτή βασίζεται σε φόβο και πανικό, δικαιολογημένο μάλιστα στην εποχή οικονομικής κρίσης που διανύουμε και με το βομβαρδισμό που δεχόμαστε από τα κανάλια, αλλά ο φόβος δεν πρέπει να μας ωθεί σε πράξεις που αντίκεινται στην ηθική μας.

Είναι μεγάλο βάρος να προκαλείς την απόλυση κάποιου, να είσαι στην ουσία εσύ η αιτία που κάποιος χάνει το ψωμί του.

Δικαίως θα απαντούσες ότι προστάτευσες τον εαυτό σου και ότι ο νευρικός συνάδελφος προκάλεσετη μοίρα του.

Εγώ πάντως έχω εφαρμόσει το σύστημα στη ζωή μου και στη δουλειά μου όχι μόνο να μην "καρφώνω" συνάδελφο αλλά και να τον στηρίζω, αν έχει πρόβλημα, με οποιοδήποτε κόστος. Μπορεί να είμαι και χαϊβάνι, αλλά πιο σημαντικό είναι για μένα να κοιμάμαι ήσυχη το βράδυ.

Έστω και νηστικιά
...είπε και χάθηκε στον ουρανό με την ομπρέλα της...

# 19 στις 16/4/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νομίζω ότι ήταν απαράδεκτο αυτό που έκανες. Θα πρεπε πρωτα να μιλήσεις στον ίδιο τον συναδελφό σου. Και ποτέ στους ανώτερους.
Στο σχολείο αν εβλεπες ένα συμμαθητή σου με σκονάκι τον κατεδιδες αμέσως στον δάσκαλο?

somebody961

# 20 στις 19/4/2009
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by AINTE
Νομίζω ότι ήταν απαράδεκτο αυτό που έκανες. Θα πρεπε πρωτα να μιλήσεις στον ίδιο τον συναδελφό σου. Και ποτέ στους ανώτερους.
Στο σχολείο αν εβλεπες ένα συμμαθητή σου με σκονάκι τον κατεδιδες αμέσως στον δάσκαλο?

Και βέβαια!
Να γράψει αυτός καλύτερα εφόσον εγώ είχα πιο πλήρες σκονάκι;

Πάντως δεν είδες το προηγούμενο μου σχόλιο..
Του είχα μιλήσει. Ξαναδές το, ή μάλλον, δες το.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε