Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Τη γνώμη σας για το συμβάν

Σελίδα : 1

Vivienne-Eloize

# 1 στις 13/5/2009
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Τη γνώμη σας για το συμβάν

'Εστω λοιπόν ότι έχω κάνει μια φιλία στη δουλειά. Κι όταν λέμε φιλία εννοούμε πολύ κολλητή. Τα λέμε όλα, κάνουμε συχνή παρέα και μιλάμε για τη δουλειά πάρα πολύ συχνά. Απο ένα σημείο και μετά ανακαλύπτω ότι αυτό το άτομο είναι κατ' αρχήν φοβερά τσιγκούνα. Κι αυτό εμένα προσωπικά είναι ικανό από μόνο του να αποτελέσει λόγο απομάκρυνσης από κάποιον. Αλλά δεν χαλάω τη σχέση γιατί είναι σχέση μέσα από τη δουλειά και δεν θέλω να δημιουργήσω άσχημες καταστάσεις.

Όσο προχωράει ο καιρός ανακαλύπτω ότι πρόκειται για ένα άτομο το οποίο ανακατεύεται παντού και μαθαίνει όλα τα κουτσομπολιά που κυκλοφορούν και έρχεται και μου τα λέει στο όνομα τις φιλίας μας. Επίσης μπαίνει σε αρχεία της εταιρίας και προσπαθεί να δει μισθούς και αξιολογήσεις, χώρια του ότι κοιτάει και την αλληλογραφία κι άλλων τμημάτων εκτός του δικού της για να μάθει «τι παίζει». Κάποια στιγμή ανακαλύπτω ότι αυτή η κολλητή έχει κι ένα άσχημο "κουσούρι". Συνηθίζει να τα φτιάχνει με παντρεμένους ή δεσμευμένους και ότι δεν της τυχαίνει απλά ούτε και είναι κάποιο μεμωνομένο περιστατικό, αλλά αυτή η κατάσταση την εξιτάρει και θεωρεί ότι θα είναι επιτυχία της να χωρίσει κάποιος από αυτούς για την πάρτη της.

Στο μεταξύ σε καιρό άδειας δικιάς μου μίλησε αντ’ εμού και χωρίς να με ρωτήσει, σε προϊσταμένους άλλων τμημάτων για κάποια προσόντα που έχω(πχ γνώσεις Αγγλικών) και σύμφωνα προφανώς με την άποψή της, θα μπορούσα να αξιοποιηθώ σε κάποια άλλη θέση από αυτή που ήδη ήμουνα – χωρίς εγώ να το έχω επιλέξει, απλά γιατί αυτή θεώρησε ότι έπρεπε να μιλήσει. Έχει δε πει σε άτομα γύρω μου ότι εγώ δεν κάνω γι αυτή τη δουλειά που είμαι, ότι βαριέμαι, ότι τα φορτώνω στον κόκορα και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Που εν πάση περιπτώσει, εγώ δεν θα τα έλεγα για κανέναν τον οποίο θεωρούσα φίλο μου. Με αποτέλεσμα όταν γύρισα από την άδεια εγκυμοσύνης μου να μετατεθώ σε άλλο τμήμα και με εντελώς διαφορετική ειδικότητα χωρίς να έχω ενημερωθεί από πριν.

Το συγκεκριμένο άτομο τυχαίνει επίσης να έχει κρυφή σχέση με τον τωρινό προϊστάμενο μου – παντρεμένος κι αυτός. Και μόλις πηγαίνω στο καινούριο πόστο και χωρίς ακόμα να ξέρω ότι έχει βάλει το χεράκι της για να γίνει αυτή η μετάθεση, αρχίζει να με ρωτάει πιεστικά τι κάνει ο προϊστάμενος, αν έχει ωραίες γυναίκες γύρω του, αν του την «πέφτουν», αρχίζει τις ερωτήσεις του είδους «τι γνώμη έχεις για τους καινούριους σου συναδέλφους» και καταλήγει να μου ζητήσει να της μεταφέρω εμπιστευτικές συζητήσεις όσον αφορά τις δουλειές του καινούριου τμήματος μου. Εμπιστευτικές πληροφορίες έχει ζητήσει και από τον εν λόγο προϊστάμενο ο οποίος αρνήθηκε να της τις δώσει.

Όταν πήρε αρνητική απάντηση από μένα γιατί δεν λέω κάτι εμπιστευτικό που αφορά τη δουλειά μου ούτε στη μάνα μου, φόρτωσε άσχημα και άρχισε να θέλει να με κάνει να νιώθω ένοχη που δεν τις λέω εμπιστευτικά πράγματα με το πρόσχημα του ότι είμαστε φίλες και αυτή δεν κρατάει τίποτα κρυφό από μένα και θεωρεί – λέει – ότι δεν υπάρχει εμπιστευτικό μεταξύ μας. Εγώ προσωπικά δεν έχω ζητήσει να μου πει τίποτα εμπιστευτικό. Ότι και να μου έλεγε το έλεγε με δική της βούληση και την άκουγα μόνο και μόνο για να μην την βρίσω κατάμουτρα και χαλάσουμε τις σχέσεις μας μέσα στη δουλειά. Δεν με ενδιέφεραν ποτέ ούτε τα εμπιστευτικά που υποτίθεται ότι μου έλεγε – κατά βάση ήταν ελεγχόμενες πληροφορίες για να ψαρέψει κι άλλα – ούτε τα κουτσομπολιά που κατά καιρούς μου μετέφερε. Έχει καταλήξει να με ενοχλεί καθημερινά με μηνύματα του στυλ «γιατί με γράφεις και γιατί φέρεσαι αλλοπρόσαλλα» - στην τελευταία πιεστική της συμπεριφορά σχεδόν την έβρισα και εν ολίγης της είπα να με αφήσει ήσυχη εξηγώντας της ότι έχει γίνει πιεστική και η συμπεριφορά της είναι απαράδεκτη.

Τι γνώμη έχετε για το συμβάν?
Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο? Πώς αντιδράσατε και απ’ όσα σας περιγράφω νομίζετε ότι η αντίδρασή μου είναι υπερβολική?

totallina

# 2 στις 13/5/2009
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 552
Επρεπε απο την αρχη να δειχνεις αυτα που σε ενοχλουν (αν σε ενοχλουσαν) γιατι οπως ειδες και στη πραξη οσο εδινες αερα τοσο και τον επαιρνε. Τωρα σου λεει πως συμπεριφερεσαι αλλοπροσαλλα γιατι τοσο καιρο φυσικα την ανεχοσουν. Απο την αρχη μπαινουν τα ορια.
Απλα με προβληματιζει η τελευταια σου ερωτηση.

(νομίζετε ότι η αντίδρασή μου είναι υπερβολική?) Αληθεια εσυ τι νομιζεις? Οτι εισαι υπερβολικη? Δηλαδη που ειναι το "αγανακτιζω" για σενα?

Στην αρχη εγραψες οτι δεν χαλας σχεση γιατι ειναι στη δουλεια. Το να συγκρουστεις πολλες φορες ή το να βαλεις ορια με το τροπο σου δεν χαλας καμια σχεση. Αντιθετως. Τις κανεις πιο ειλικρινες.
be human

# 3 στις 13/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
απομακρυνσου...ειναι φιδι κολοβο....!!

και φυσικα εχει και περαση, αφου τα εχει με τον προισταμενο...
κοψε τα πολλα πολλα...

inioxos52

# 4 στις 13/5/2009
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
Na 8umasai. Den ginete kai i pita swsti, kai o skulos xortatos.

8a eprepe apo tin prwti stigmi pou katalaves peri tinos prokeitai, na ka8oriseis to stigma sou, sto ti den sou aresei.

To oti den tokanes, se efere se autin tin avoli 8esi.

Twra min kaneis spasmwdikes kiniseis, alla sta8era kai apofasistika, dwse tis na katalavei, pws den sou aresoun osa kanei.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 5 στις 13/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Mη με φορτώνεις τώρα κι εσύ

Αυτή είναι συνηθισμένη συμπεριφορά ανίκανων ατόμων που διορίζονται στο δημόσιο απ το παράθυρο. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και στον ιδιωτικό τομέα. Προκαλούν προβλήματα στους άλλους , το παίζουν φίλοι και ρουφιάνοι για να επιβιώνουν με κάθε κυβέρνηση , με κάθε κόμμα και με κάθε προϊστάμενο.
Ατυχώς υπάρχουν προϊστάμενοι ευάλωτοι στα κόλπα τους.Οι φελλοί επιβιώνουν πάντα.

Θα σου έλεγα κράτα κλειστό το στόμα σου, δεν αξίζει να χάνεις τις αξίες σου για κανέναν, εκτός αν αντέχεις να τους προκαλέσεις κι εσύ σύγχιση εφαρμόζοντας ίδιες τακτικές.
Αν δεν το δεις σαν αναπόφευκτο κακό των εργασιακών χώρων θα αρρωστήσεις από νευροπίεση.

cerise

# 6 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Αυτή , μόνο φιλία δεν είναι...Μάλλον ανταγωνισμός μου μοιάζει και μάλιστα αθέμιτος.
Τέτοια φρούτα όλοι λίγο πολύ συναντάμε στις δουλειές μας. Χρειάζεται διπλωματία , ευεληξία και σιγά σιγά, μ ελαφρά πηδηματάκια, απομάκρυνση.
Πιστεύω ότι θα είναι γνωστή αυτής της κυρίας η συμπεριφορά και στους άλλους λίγο πολύ.
Καλό είναι να την απομακρύνεις με ευγένεια.
Οποιος είναι καλός στη δουλειά του και μετρημένος , συνήθως, δεν έχει να φοβηθεί τίποτα.
Επειδή όμως δεν πρέπει να κάνουμε εχθρούς σ αυτούς τους χώρους προσπαθούμε να κρατάμε τις αποστάσεις που πρέπει με διπλωματικό τρόπο.
Δεν υπάρχει φιλία συνήθως ...στο χώρο της δουλειάς μας. Υπάρχει όμως συναδελφικότητα και συνεργασία.
Μην σ ενοχλούν και σε χαλάνε αυτές οι καταστάσεις. Εξοικιώσου όσο το δυνατόν μ αυτή τη πραγματικότητα και κοίταξε μπροστά και μακριά από όλα αυτά.
Αργά ή γρήγορα θα φανεί η αξία σου και η ανωτερώτητά σου.
Φυσικά δεν θα χάσεις το χιούμορ και το πνεύμα συνεργασίας με τους συναδέλφους σου πρώτα και μετά με τους προϊσταμένους σου.
Τώρα αν η κυρία αυτή στοχεύει παντρεμένους και δεσμευμένους, να είσαι σίγουρη ότι με το χαρακτήρα που έχει θα μενει μονίμως μπουκάλα στο τέλος....
Οπως στρώσει θα κοιμηθεί και λόγος δεν μας πέφτει.

anemona_62

# 7 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
"Όταν ανακατεύεσαι με τα πίτουρα σε τρων οι κότες".

Αυτό έπαθες κι εσύ και τώρα είσαι μετατιθεμένη σε άλλο τμήμα χάρις στις ενέργειες της ...φίλης σου χωρίς να σε ρωτήσει, πίσω από την πλάτη σου.

Μακριά κι αγαπημένοι (που λέει ο λόγος δηλαδή). Βάλε όρια. Κράτα αποστάσεις.
Πρόσεχε όμως κιόλας, γιατί με την αλλαγή πλεύσης σου δεν αποκλείεται να της γυρίσει το μάτι και να θέλει να σε εκδικηθεί. Τέτοια άτομα είναι διαπιστωμένο ότι είναι ικανά να σου κάνουν ζημιά.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

Dardana

# 8 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
η συμβουλη μου ειναι (για την επομενη φορα, γιατι για τωρα δεν ξερω αν διορθωνεται το πραγμα):
οχι κολλητιλίκια με συναδελφους.

εγω το'χω σαν αρχη αυτο..οσο και να συμπαθω καποιον/α συναδελφο, αποφευγω τις υπερβολικα στενες σχεσεις, τις συζητησεις/κουτσομπολια περι δουλειας και συναδελφων, ή τις αναφορες σε πολυ προσωπικα θεματα.
ο συναδελφος, ακομα και ο πιο καλοπροαιρετος, ειναι συναδελφος..και σε καποια θεματα (αναλογα τη θεση του, το ρολο του στην εταιρεια κτλ), παντα παιζει πρωτα το προσωπικο / επαγγελματικο συμφερον.

επιπλεον, οταν ξερεις πότε και που να κρατας τις αποστασεις και τις ισορροπιες, πιο ευκολα κερδιζεις το σεβασμο και την εκτιμηση στο εργασιακο σου περιβαλλον.

οσον αφορα την περιπτωση που αναφερεις, καποια ζημια ηδη εγινε. προσπαθησε εστω και τωρα να κοψεις τα πολλά πολλά μαζι της, βρε καποια αφορμη που να στεκει αν χρειαζεται, και εκει που σε παιρνει, να διεκδικησεις μονη σου θεματα της δουλειας που σε ενδιαφερουν, χωρις ομως να αναφερεις το ονομα της κοπελας αυτης πουθενα. αν ηδη σ'εχουν μεταθεσει σε άλλο τμημα οπου δεν ειναι εκεινη, ακομα καλυτερα. οταν δε, σε πιεζει να της πεις πραγματα, πες της απλα οτι δεν ξερεις, δεν σου ειπαν, δεν ακουσες.

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

Vivienne-Eloize

# 9 στις 13/5/2009
author
Δεν έχεις άδικο, απο την αρχή μπαίνουν τα όρια, αλλά πίστεψέ με άλλον εαυτό έδειχνε στην αρχή. Μιλάω για άτομο το οποίο ξέρει πολύ καλά να πλασάρει τον εαυτό της σαν "κυρία" και "κουλ άτομο", είναι απο τα λίγα άτομα που έχουν καταφέρει να με εκπλήξουν όσον αφορά τον εαυτό που δείχνουν προς τα έξω και το τι πραγματικά είναι.

Επίσης ναι, είμαι ποοοοολύ υπομονετική, δηλαδή κάποιες φορές ηλιθιωδώς υπομονετική. Η αγανάκτιση για μένα έρχεται μετά απο χρόνια για ανθρώπους που πραγματικά με ενδιαφέρουν - και για πολύ καιρό νόμιζα ότι είμαστε πολύ φίλες με την κοπέλα οπότε και σαφώς με ενδιέφερε το άτομό της - και το παλεύω για να σταματήσω να έχω τόση υπομονή. Παλιά είχα και την περίεργη άποψη ότι δεν πρέπει να δίνω σε κανέναν μέσα στη δουλειά το δικαίωμα να με σχολιάζει οπότε δεν ήθελα με τίποτα να τσακωθώ. Τώρα ξέρω ότι υπάρχουν κι άλλοι τρόποι αλλά τότε δεν ήξερα να το χειριστώ, το ομολογώ.

Πάντως θεωρώ ότι, οκ εγώ δεν ήξερα να το χειριστώ, αλλά κι αυτή απο τη μεριά της μου ζήταγε εμπιστευτικές πληροφορίες(κι όχι μόνο απο μένα όπως διάβασες) κι αυτό για μένα στη δουλειά λέγεται αλλιώς..

Vivienne-Eloize

# 10 στις 13/5/2009
author
Totallina δεν έχεις άδικο, απο την αρχή μπαίνουν τα όρια, αλλά πίστεψέ με άλλον εαυτό έδειχνε στην αρχή. Μιλάω για άτομο το οποίο ξέρει πολύ καλά να πλασάρει τον εαυτό της σαν "κυρία" και "κουλ άτομο", είναι απο τα λίγα άτομα που έχουν καταφέρει να με εκπλήξουν όσον αφορά τον εαυτό που δείχνουν προς τα έξω και το τι πραγματικά είναι.

Επίσης ναι, είμαι ποοοοολύ υπομονετική, δηλαδή κάποιες φορές ηλιθιωδώς υπομονετική. Η αγανάκτιση για μένα έρχεται μετά απο χρόνια για ανθρώπους που πραγματικά με ενδιαφέρουν - και για πολύ καιρό νόμιζα ότι είμαστε πολύ φίλες με την κοπέλα οπότε και σαφώς με ενδιέφερε το άτομό της - και το παλεύω για να σταματήσω να έχω τόση υπομονή. Παλιά είχα και την περίεργη άποψη ότι δεν πρέπει να δίνω σε κανέναν μέσα στη δουλειά το δικαίωμα να με σχολιάζει οπότε δεν ήθελα με τίποτα να τσακωθώ. Τώρα ξέρω ότι υπάρχουν κι άλλοι τρόποι αλλά τότε δεν ήξερα να το χειριστώ, το ομολογώ.

Πάντως θεωρώ ότι, οκ εγώ δεν ήξερα να το χειριστώ, αλλά κι αυτή απο τη μεριά της μου ζήταγε εμπιστευτικές πληροφορίες(κι όχι μόνο απο μένα όπως διάβασες) κι αυτό για μένα στη δουλειά λέγεται αλλιώς..

Vivienne-Eloize

# 11 στις 14/5/2009
author

Παράθεση:
Originally posted by anemona_62
"Όταν ανακατεύεσαι με τα πίτουρα σε τρων οι κότες".

Αυτό έπαθες κι εσύ και τώρα είσαι μετατιθεμένη σε άλλο τμήμα χάρις στις ενέργειες της ...φίλης σου χωρίς να σε ρωτήσει, πίσω από την πλάτη σου.

Μακριά κι αγαπημένοι (που λέει ο λόγος δηλαδή). Βάλε όρια. Κράτα αποστάσεις.
Πρόσεχε όμως κιόλας, γιατί με την αλλαγή πλεύσης σου δεν αποκλείεται να της γυρίσει το μάτι και να θέλει να σε εκδικηθεί. Τέτοια άτομα είναι διαπιστωμένο ότι είναι ικανά να σου κάνουν ζημιά.

Α καλά ναι, το έχω σκεφτεί ότι ίσως θα θελήσει να με εκδικηθεί γιατί τώρα είμαι υφισταμένη του γκόμενού της και φοβάται μήπως αρχίσω και του κολλάω, πράγμα που βεβαίως δεν θα κάνω αλλά με τέτοιο μυαλό που έχει αυτή...αυτό θα σκεφτεί. Γενικά ότι και να πείτε έχετε δίκιο, υπήρξα μάλλον αφελής και η πλάκα είναι ότι γενικά κι εγώ κράταγα αποστάσεις. Αυτή ήταν μια εξαίρεση στον κανόνα και την έπαθα. Ευτυχώς την χρονική περίοδο που συνέβαιναν όλα αυτά την είχαν πάρει χαμπάρι και οι υπόλοιποι συνάδελφοι - δεν ήμουνα η μόνη που κατάφερε να ξεγελάσει η κυρία - και την έκαναν όλοι πέρα. Και απ' ότι κατάλαβα απο την στάση τους, όλοι στάθηκαν δίπλα μου και με υποστήριξαν και συνεχίζουν να το κάνουν.

Α και Dardana..αυτό έκανα σε πρώτη φάση, της έλεγα ότι δεν είδα δεν άκουσα και τα έπερνε στο κρανίο οπότε αναγκάστικα κι εγώ να κόψω ολοκληρωτικά μαζί της αδιαφορώντας και δεν μιλάμε καν πια. Καθόλου διπλωματικό το ξέρω αλλά είχε καταντήσει να έρχεται στο γραφείο μου και να κάνει σκηνικά(φωνές, πείσματα κλπ) επειδή δεν τις έλεγα εμπιστευτικά θέματα!

MsSpourgitaki

# 12 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.563
Φέρσου της με ψυχρότητα για να την βάλεις στη θέση της. Η διπλωματία σ'αυτήν την περίπτωση δεν οφελεί.

Το ότι "τα έχει" με τον προιστάμενό σου δεν σημαίνει ότι αυτή κινεί τα νήματα. Όπως βλέπεις, κι εκείνος δεν την εμπιστεύεται και γι' αυτό δεν της λέει αυτά που θέλει να μάθει.

Κράτα την σε απόσταση, μόνο έτσι θα σε σεβαστεί. Αλλιώς θα σου ξανακάνει τα ίδια.

Tsouknidas

# 13 στις 29/5/2009
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 29

Παράθεση:
Originally posted by Vivienne-Eloize
Δεν έχεις άδικο, απο την αρχή μπαίνουν τα όρια, αλλά πίστεψέ με άλλον εαυτό έδειχνε στην αρχή. Μιλάω για άτομο το οποίο ξέρει πολύ καλά να πλασάρει τον εαυτό της σαν "κυρία" και "κουλ άτομο", είναι απο τα λίγα άτομα που έχουν καταφέρει να με εκπλήξουν όσον αφορά τον εαυτό που δείχνουν προς τα έξω και το τι πραγματικά είναι.

Για αυτό στην δική μου εταιρία, μιλάμε εξ αρχής για την επαγγελματική προσέγγιση.

Επαγγελματική προσέγγιση σημαίνει : Μιλάω πρώτα στον ίδιο που έχω το πρόβλημα μαζί του. Αν δεν βρεθεί κάποια λύσει πάμε στην επόμενη κίνηση, δηλαδη :

Πας στον supervisor σου και αναφέρεις το περιστατικό, αν δεν μπορεί με την σειρά του να σε βοηθήσει τον ενημερώνεις οτι θα πρέπει να πάς :

Σε Manager μήπως και μπορέσει να δώσει κάποια λύση στο πρόβλημα σου.

Το θέμα δεν ειναι αν θα σε βοηθήσουν χειροπιαστά σε αυτό το πρόβλημα σου μιας και είναι προσωπικου χαρακτήρα, θα το έχεις κάνει όμως γνωστό. Με την ευκαρία μιας και ο supervisor σου διατηρεί δεσμό μαζί της να ξέρεις οτι θα την φέρεις σε πολύ δύσκολη θέση..

Απο την άλλη θα λάβουν υπόψιν τους τις κινήσεις της οι οποίες επηρεάζουν την : Ομαδικοτητα, την επικοινωνία και τις εταιρικές αξίες.

Σου εύχομαι να πάνε ολα καλά, την επόμενη φορά που κάποιος θα έρθει να σου πει κατι για κάποιον άλλον, απλα πες οτι λείπεις..
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.