Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

θα μου παρουν το σπιτι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

-makena-

# 1 στις 13/5/2009
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

θα μου παρουν το σπιτι?

Εχω αγορασει ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ[50-50].Τωρα η επιχειρηση μου κλεινει και χρωσταω σε τιμολογια και επιταγες.Θα μας κατασχουν το σπιτι?και σε τι αξια σε σχεση με την εμπορικη του αξια?

# 2 στις 14/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
καλυτερα να ρωτησεις εναν δικηγορο, που προφανως το εχεις κανει, αλλα θα ηθελες κι αλλες γνωμες.

εγω σου ευχομαι ο,τι καλυτερο και οσα μπορεις να περισώσεις.
τα πραματα γενικοτερα ειναι πολυ δυσκολα, δεν μπορεις πια ουτε να πουλησεις ουτε ναγορασεις. κι αν αγορασεις ευκαιριακα, ποιο θα ειναι το κοστος, η ζημια?

....

ψυχραιμια πανω απολα.

Dardana

# 3 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by -makena-
Εχω αγορασει ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ[50-50].Τωρα η επιχειρηση μου κλεινει και χρωσταω σε τιμολογια και επιταγες.Θα μας κατασχουν το σπιτι?και σε τι αξια σε σχεση με την εμπορικη του αξια?

το εχεις υποθηκευσει; και αν ναι, εμας τι μας ρωτας, η τραπεζα οπου εκανες το δανειο ή εχεις τους λογαριασμους της εταιρειας, δε σου'χει δωσει το σχετικο 'συμφολαιο' με τις λεπτομερειες σε οτι αφορά καθυστερησεις, αξια αναγκαστικης πωλησης ακινητου και τα σχετικα; εμεις τι να σου πουμε; εσυ δεν ξερεις τι και για τι υπογραψες;
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

MARILYN1975

# 4 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.158
Οι μόνοι φίλη μου που θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν σε αυτό είναι ένας δικηγόρος ή ένας ελεγκτής.

Κάτι τέτοιο συνέβηκε και σε ένα δικό μου πελάτη αλλά θα προτιμούσα να μην σου πώ ότιδήποτε χωρίς να σιγουρευτώ γιατί ξέρω πως το σύστημα εκεί κοντά σας σε αυτά τα θέματα είναι πολύ διαφορετικό από εδώ.

Σου υπόσχομαι όμως πως θα το ψάξω...

Μην κάνεις βιαστικές κινήσεις.
Everybody looks for an angel!!! I found mine!!!

Μυρτώ

# 5 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
To σπίτι σου , αν το πήρες με δάνειο προφανώς είναι υποθηκευμένο στην τράπεζα με πρώτη προσημείωση. Προσημείωση σημαίνει ότι δικαιούχος του ακινήτου αυτού σε περίπτωση αδυναμίας καταβολής των δόσεων του ιδίου του ακινήτου είναι η τράπεζα που σου δάνεισε τα χρήματα.

Τι είδος επιχείρησης έχεις ;
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Μυρτώ

# 6 στις 14/5/2009
author

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

Παράθεση:

το εχεις υποθηκευσει; και αν ναι, εμας τι μας ρωτας, η τραπεζα οπου εκανες το δανειο ή εχεις τους λογαριασμους της εταιρειας, δε σου'χει δωσει το σχετικο 'συμφολαιο' με τις λεπτομερειες σε οτι αφορά καθυστερησεις, αξια αναγκαστικης πωλησης ακινητου και τα σχετικα; εμεις τι να σου πουμε; εσυ δεν ξερεις τι και για τι υπογραψες;

Εννοεί αν θα της πάρουν το σπίτι οι πιστωτές της Ντάρτ , αν κατάλαβα καλά , όχι η τράπεζα.

Το τι παίρνουν οι πιστωτές σε περίπτωση πτώχευσης είναι ανάλογο με το είδος της εταιρίας που διατηρεί.

Π.Χ αν είναι ΕΠΕ , οι πιστωτές περιορίζονται στο μετοχικό κεφάλαιο.
Εάν δεν είναι και διατηρεί κάποια άλλη μορφή επιχείρησης , πιθανό να δεσμεύεται και με την προσωπική της περιουσία.

Το θέμα είναι , ότι το σπίτι δεν θεωρείται ελεύθερη προσωπική της περιουσία αφού είναι υποθηκευμένο στην Τράπεζα. Καμία τράπεζα δεν χορηγεί δάνειο εάν δεν υπάρχουν cash collateral (που δεν θα υπάρχουν προφανώς) ή αν δεν λάβει την πρώτη υποθήκη επί του ακινήτου.

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Dardana

# 7 στις 14/5/2009
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ

Παράθεση:

Παράθεση:

Εννοεί αν θα της πάρουν το σπίτι οι πιστωτές της Ντάρτ , αν κατάλαβα καλά , όχι η τράπεζα.

Το τι παίρνουν οι πιστωτές σε περίπτωση πτώχευσης είναι ανάλογο με το είδος της εταιρίας που διατηρεί.

Π.Χ αν είναι ΕΠΕ , οι πιστωτές περιορίζονται στο μετοχικό κεφάλαιο.
Εάν δεν είναι και διατηρεί κάποια άλλη μορφή επιχείρησης , πιθανό να δεσμεύεται και με την προσωπική της περιουσία.

Το θέμα είναι , ότι το σπίτι δεν θεωρείται ελεύθερη προσωπική της περιουσία αφού είναι υποθηκευμένο στην Τράπεζα. Καμία τράπεζα δεν χορηγεί δάνειο εάν δεν υπάρχουν cash collateral (που δεν θα υπάρχουν προφανώς) ή αν δεν λάβει την πρώτη υποθήκη επί του ακινήτου.

εχουν δικαιωμα οι πιστωτες εταιρειας, πανω σ'ενα σπιτι το οποιο υποθηκευτηκε στην τραπεζα για να ληφθει δανειο κατοικιας; σορρυ, πρωτη φορά ακουω κατι τετοιο. εγω ξερω οτι για δανειο κατοικιας, συνηθως υποθηκευεται το ιδιο το σπιτι ή καποιο άλλο ακινητο, ενω για εταιρικά δανεια, υπαρχουν εγγυητες (προσωπα), γραμμάτια που μπαινουν ως εγγυηση ή αλλο ειδος περιουσιας.

Μυρτώ

# 8 στις 14/5/2009
author
To ίδιο λέμε καλέ...

Dardana

# 9 στις 14/5/2009
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
To ίδιο λέμε καλέ...

δηλαδη το "αλλο ειδος περιουσιας" που λεω εγω, εννοεις εσυ οτι ειναι το σπιτι που μενει η θεματοθετρια, κι οτι σε αυτο εχουν (πιθανον) δικαιωμα οι πιστωτες;
εγω οταν λεω "αλλο ειδος περιουσιας" εννοω οτιδηποτε εκτος απο το σπιτι

kika-nightshade

# 10 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καισαριανή
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 146
Οσο το σπιτι σου ειναι υποθηκευμενο δεν μπορει να το αγγιξει κανεις.Αν βεβαια εχεις σκοπο να εξακολουθησεις να πληρωνεις το δανειο της τραπεζας και την πιστωτικη που εχεις στην συγκεκριμενη τραπεζα.Απο κει και περα υπαρχουν τροποι να σου μεινει το σπιτι και να μη το αγγιξει κανεις,μην κανεις το λαθος και το περασεις (πωληση,γονικη παροχη) σε συγγενη πρωτου βαθμου μετα θα σε κυνηγανε για δολο.Πηγαινε σε δικηγορο,παντως υπαρχουν τροποι και παραθυρακια....καλο κουραγιο

cerise

# 11 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206

Παράθεση:

Αν ακόμα πληρώνετε το δάνειο, μέχρι τη πλήρη εξόφληση ανήκει στη Τράπεζα. Μόνο εκείνη αν δεν το πληρώνετε μπορεί να σας το πάρει.
Αν όμως πληρώνετε κανονικά και μέχρι την αποπληρωμή μπορέσετε να κάνετε συμβιβασμό με τους πιστωτές σας ώστε να μην φθάσουν στην κατάσχεση , τότε δεν θα χάσετε το σπίτι μετά την αποπληρωμή του στη τράπεζα που θα είναι πλέον δικό σας και θα μπορούν να σας κάνουν κατάσχεση.
Μπορούν να καβαλήσουν που λένε με ασφαλιστικά μέτρα στο σπίτι όταν αυτό απελευθερωθεί από τη τράπεζα.
Δικαστικά τραβάει η υπόθεση αρκετά χρόνια με σχετικές ανακοπές και αναβολές.
Ο δικηγόρος θα σας ενημερώσει γι αυτό φυσικά.
Πάντως άμεσα μόνο από την Τράπεζα διατρέχετε κύνδυνο αν δεν πληρώνετε.
Για τους υπόλοιπους αργεί η διαδικασία και παλεύεται....
Μπορείτε να κάνετε πτώχευση ? Είναι μια λύση.
Καλή δύναμη και ψυχραιμία πάνω απ όλα. Τα ντουβάρια δεν θα τα πάρουμε μαζί μας εκεί που θα πάμε. Μη δένεσαι με υλικά μόνο. Η υγεία πάνω απ όλα.
Ο πλειστηριασμός τώρα πλέον δεν συμπεριλαμβάνει βάσει νεου νόμου τα κοράκια που χτυπούσαν τα ακίνητα και έριχναν τις τιμές. Μάλλον αυτό το αίσχος ο νόμος το διευθέτησε. Και λέω μάλλον γιατί σ αυτή τη χώρα όλα είναι ρευστά ακόμα και οι νόμοι με πολλά παραθυράκια. Πρέπει εσύ ο ίδιος να τα κυνηγάς και να τα ψάχνεις ώστε να λειτουργεί ο νόμος που σαφώς υπάρχει!
Η αντικειμενική αξία εξασφαλίζεται. Οχι η εμπορική. Ομως στα σημερινά ακίνητα λίγο απέχει η μια αξία από την άλλη.
Ενας καλός και ειδικός γι αυτά δικηγόρος θα σας κατατοπίσει για όλα αυτά.
Δεν είσαι η μόνη ....Χιλιάδες επιχειρηματίες και έμποροι ζούσαν και ζουν αυτές τις δυσκολίες. Ομως οι σωστοί χειρισμοί και η καλή νομική συμβουλή έσωσε πολλούς.
Υγεία πάνω απ όλα επαναλαμβάνω κι όλα μπορεί να ανατραπούν προς το καλύτερο αν δεν χαθούν οι ψυχραιμίες......
Η μισή και πλέον Ελλάδα είναι στο Τειρεσία.

square77

# 12 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 361
Καταρχάς λόγω της κρίσης όλες οι κατασχέσεις περιουσίας έχουν παγώσει από τις τράπεζες μέχρι νεοτέρας.
Κυνήγα τις επιταγές όσο μπορείς, άλλαξέ τις με νέες εφόσον δεν έχουν σφραγιστεί φυσικά. Με τα γραμμάτια μπορείς να έρθεις σε συνεννόηση με αυτούς που τα έχουν για να τα κρατήσουν λιγάκι μέχρι να ορθοποδίσεις.
Για να σου κάνουν κατάσχεση μελλοντικά του σπιτιού , αυτό θα γίνει κατόπιν πολλών δικαστηρίων, και μόνο σε περίπτωση που δεν πληρώνεις το στεγαστικό σου δάνειο. Μόλις πάρει η τράπεζα τα δικά της , τα υπόλοιπα θα τα τσακώσουν οι υπόλοιποι αν έχουν κάνει ασφαλιστικά μέτρα πάνω στο ήδη υποθηκευμένο ακίνητο, το οποίο μέχρι εξοφλήσεως είναι ιδιοκτησία της τράπεζας.
Στη χειρότερη περίπτωση , οι πιστωτές σου προσωρινά ίσως να μπορούσαν να κατασχέσουν άλλα περιουσιακά σου στοιχεία όπως έπιπλα κλπ, επαγγελματικός εξοπλισμός, εμπορεύματα κλπ κλπ κλπ
τώρα στα γεράματα...μάθε γριά γράμματα...

# 13 στις 14/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τώρα απ όλα αυτά που της είπατε κάποια μου χτύπησαν περίεργα. :-)
Δηλαδή, αν εγώ πληρώνω το δάνειό μου κανονικά, αλλά χρωστάω τα μαλλιοκέφαλά μου και έχω φεσώσει όλον τον άλλο κόσμο, δεν μπορούν να μου κατάσχουν το σπίτι, επειδή έχει υποθήκη η τράπεζα ;

Εγώ ξέρω ότι κατάσχεση μπορεί να γίνει και σε ενυπόθηκο ακίνητο όταν τη ζητήσει κάποιος δανειστής.
Υποθήκη σημαίνει πως όταν το ακίνητο πωληθεί με πλειστηριασμό, αυτός που έχει την πρώτη υποθήκη ικανοποιείται προνομιακά απ το εκπλειστηρίασμα.
Με την υποθήκη η Τράπεζα δεν γίνεται δικαιούχος του ακινήτου, αλλά αποκτά εμπράγματη ασφάλεια πάνω σ αυτό. Το πουλάει για να ικανοποιήσει τη χρηματική απαίτησή της αν πάψουμε να την πληρώνουμε. Δεν αποκτά ποτέ την κυριότητά του. Κυριότητα αποκτά αυτός που το αγοράζει από πλειστηριασμό.
Τα του τραπεζικού συστήματος δεν τα κατέχω, αλλά με την κοινή λογική και χωρίς να το δούμε νομικά, δεν είναι εξωφρενικό να αφήνονται ανεξόφλητα τα χρέη κάποιου δανειολήπτη για χάρη της τράπεζας που έτσι κι αλλιώς είναι εξασφαλισμένη με την υποθήκη ; Δηλαδή τι λέμε στους άλλους ; χε χε σας την έφερα. Πάρτε τα παπάρια μου ;
ΑΛΛΑ στην πράξη τι γίνεται. Αν η τράπεζα έχει πρώτη υποθήκη και ικανοποιείται προνομιακά και το ακίνητο δεν είναι μια βίλα στην Εκάλη, ποιος δανειστής θα κινήσει διαδικασία κατάσχεσης για να πάρει πενταροδεκάρες ; Θα κοιτάξει να βρει άλλους τρόπους συμβιβασμού, ή άλλα περιουσιακά στοιχεία για να πάρει περισσότερα, όπως είπε και η σερις. Αν όμως μιλάμε για οικία που η αξία της υπερβαίνει το ποσό του δανείου , επειδή πχ εγώ έφτιαξα πισίνα και ελικοδρόμιο και αύξησα την αξία της, γιατί δεν μπορούν να πάρουν και οι άλλοι τα χρήματα που τους οφείλονται ;

Υπόψη ότι υποθήκες μπορούν να εγγραφούν και μετά από την υποθήκη της τράπεζας. Πχ εγώ που πουλάω το ακίνητό μου σε κάποιον που πήρε δάνειο απ την τράπεζα, μπορώ να γράψω δεύτερη υποθήκη μετά απ την τράπεζα, για την περίπτωση που δεν εκταμιευτεί τελικά όλο το δάνειο, για να εξασφαλίσω την απαίτησή μου για καταβολή του τιμήματος (η δυνατότητα αυτή προβλέπεται συχνά στα συμβόλαια ακινήτων). Σ αυτή την περίπτωση θα βγάλω το ακίνητο σε πλειστηριασμό θέλει δε θέλει η Τράπεζα η οποία θα πάρει απ το εκπλειστηρίασμα όσα δικαιούται και τα υπόλοιπα θα τα πάρω εγώ. Δε 8α περιμένω 30 χρόνια να ξοφλήσει ο άλλος το δάνειό του για να πληρωθώ. Λέω κάτι λάθος ;

cerise

# 14 στις 15/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Η τράπεζα , εφ όσον εσύ πληρώνεις τη δόση και τους τόκους, στόχο έχει να εισπράξει το δάνειο που σου χορήγησε συν τους τόκους κλπ έξοδα. Δεν την ενδιαφέρουν οι επιχειρηματικοί σου πιστωτές ώστε να γίνει μεσάζον σε ιδιώτες προκειμένου να πληρωθούν. Το ακίνητο μέχρι πλήρους εξόφλησης δεν μπορεί να βγει σε πλειστηριασμό παρά μόνο από την ίδια για οφειλές προς την ίδια.
Οσο είναι καβαλημένη η τράπεζα σ αυτό κανείς άλλος δεν μπορεί να κάνει κάτι εκτός από ασφαλιστικά μέτρα περιμένοντας τη σειρά του όταν ξεκαβαλήσει η τράπεζα. Μετά πάει η Εφορεία και το Δημόσιο και τέλος οι πιστωτές.
Ο νόμος όπως καλά γνωρίζεις δεν πάει με τη λογική αλλά με το γράμμα του.
Το γράμμα του νόμου που λένε . Μακάρι να πήγαινε με τη λογική του καθενός.
Πολλές φορές ο νόμος, το γράμμα του και τα παραθυράκια του μοιάζουν με θέατρο του παραλόγου.
Μην ξεχνάς ότι οι νομοθέτες ειδικά στις περιπτώσεις των Τραπεζών είναι οι ίδιες οι Τράπεζες και οι συνεργάτες τους , δηλαδή το κεφάλαιο.
Ξέρεις από πτωχεύσεις εταιρειών? Πόσο καθαρός μπορεί να βγει κάποιος αλλά και κερδισμένος εις βάρος τους προσωπικού του και άλλων μικρών και δύσμοιρων προμηθευτών κλπ που καταστρέφονται?
Αυτό γινόταν πάντα , γίνεται και θα γίνεται. Είτε για μικρό επιχειρηματία πρόκειται που πράγματι επτώχευσε είτε για μεγάλο που ψευδώς επτώχευσε. Είναι λίγο πολύ γνωστά....
Γι αυτό της λέω αν μπορεί να κάνει πτώχευση. Αλλά κι αυτή είναι προνόμοιο των μεγάλων...και ανφιβάλλω αν τελικά μπορεί. Γιατί βγαίνει και κερδισμένη αν τα καταφέρει. Σώζεται που λένε....
Οσοι τα καταφέρνουν να συμπεριληφθούν στους πτωχούς βγαίνουν και με λεφτά στη τσέπη και δεν τους κυνηγάει κανείς.

-makena-

# 15 στις 15/5/2009
author
Αυτα που που απαντησες,ειναι αυτα που μου ειπε και ο πατερας μου,ο οποιος ρωτησε δικηγορο.Το σπιτι μου θα βγει στον πληστηριασμο και εγω θα παω φυλακη,γιατι χρωσταω παντου.Δεν ηξερα οτι χρωσταω Ειμαι 26 χρονων και ο πατερας μου,μου εβαλε το 60 τοις εκατο της εταιριας του[ΟΕ]στο ονομα μου και το 40 τοις εκατο στην ξαδερφη μου,γιατι θα του εκαναν κατασχεση.Η δουλεια παει χαλια και βρεθηκαμε χρεωμενες,Εγω τοσον καιρο[2χρονια],υπεγραφα ο,τι μου εδινε.Δεν ξερω τι να κανω,γιατι μες στυην ατυχια μου,μου προεκυψε σοβαρο προβλημα υγειας[δεν εχω οξυγονο στους πνευμονες και κινδυνευω με λειμωξη].Ειμαι σε αδιεξοδο.Δεν ξερω τι να κανω.. θα τρελαθω..

-makena-

# 16 στις 15/5/2009
author

Παράθεση:

Παράθεση:

-makena-

# 17 στις 15/5/2009
author
Συγνωμη DARDANA αλλα η μορφωση σου[δημοτικο],νομιζω πως δεν σου δινει τα περιθωρια για νομικες συμβουλες.. και μαλιστα να μου την λες και απο πανω.

# 18 στις 15/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by cerise
Το ακίνητο μέχρι πλήρους εξόφλησης δεν μπορεί να βγει σε πλειστηριασμό παρά μόνο από την ίδια για οφειλές προς την ίδια.

Μπορείς να βρεις το νόμο που το λέει αυτό ;

Γιατί εγώ, αν και νομικός, δεν το κατέχω.

Αλλα μας έμαθαν στο Πανεπιστήμιο.

Dardana

# 19 στις 15/5/2009
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:
Συγνωμη DARDANA αλλα η μορφωση σου[δημοτικο],νομιζω πως δεν σου δινει τα περιθωρια για νομικες συμβουλες.. και μαλιστα να μου την λες και απο πανω.

μολις πατσισαμε

Dardana

# 20 στις 15/5/2009
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:
Αυτα που που απαντησες,ειναι αυτα που μου ειπε και ο πατερας μου,ο οποιος ρωτησε δικηγορο.Το σπιτι μου θα βγει στον πληστηριασμο και εγω θα παω φυλακη,γιατι χρωσταω παντου.Δεν ηξερα οτι χρωσταω Ειμαι 26 χρονων και ο πατερας μου,μου εβαλε το 60 τοις εκατο της εταιριας του[ΟΕ]στο ονομα μου και το 40 τοις εκατο στην ξαδερφη μου,γιατι θα του εκαναν κατασχεση.Η δουλεια παει χαλια και βρεθηκαμε χρεωμενες,Εγω τοσον καιρο[2χρονια],υπεγραφα ο,τι μου εδινε.Δεν ξερω τι να κανω,γιατι μες στυην ατυχια μου,μου προεκυψε σοβαρο προβλημα υγειας[δεν εχω οξυγονο στους πνευμονες και κινδυνευω με λειμωξη].Ειμαι σε αδιεξοδο.Δεν ξερω τι να κανω.. θα τρελαθω..

Λυπαμαι πολυ γι αυτο που περνάς.
και παρεπιπτοντως, δεν σου την ελεγα. Απλως α) δεν ειναι λογικο νομιζω να ψαχνεις νομικες συμβουλες σ'ενα σαϊτ που λεγεται "σχεσεις". β) ηταν ειλικρινεις αποριες που μου προεκυψαν με αφορμη το θεμα σου. γ) οταν ρωτας στην τυχη ασχετους, ασχετες απαντησεις θα λαβεις.
καταλαβαινω παντως το αγχος και την αγωνια σου.
ευχομαι να βρεις την ακρη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε