Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Να ακούσω και 'γώ γνώμες.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Heptamer

# 21 στις 24/5/2009
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.234
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by GeorgeM_40
Ok. Καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι το "θέαμα" του ντεκολτέ είναι ωραίο, πολύ ωραίο μάλιστα αλλιώς δεν θα έλεγα ότι δεν μπορείς να δουλέψεις αλλά θα δούλευες για να μην το βλέπεις!!!
Απλά ένα σημείο ίσως χρειάζεται ξεκαθάρισμα. Σε ποιό σημείο σταματάς να θεωρείσαι ανώτερος και απελευθερωμένος δίνοντας το δικαίωμα στην άλλη να ντύνεται όπως θέλει χωρίς να έχεις πρόβλημα και σε ποιό σημείο αρχίζεις να θεωρείσαι μαλ...ας (από την κοπέλα εννοώ) που δεν κάνεις τίποτα (πιπέρι θα μου βάλω στο στόμα που είμαι και παντρεμένος!)

ξαναμανά:

χούφτωθτη!!!
χούφτωθτη!!!
ωινδοως με: ψραπ! ωινδοως χπ: αωεσομε! ωινδοως βιστα: ψραπ! ωινδοως 7: αωεσομε! ωινδοως θ: (ψραπ!)

# 22 στις 24/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αυτό το ζήτημα που θέτει ο θεματοθέτης είναι πολύ σοβαρό. Οι απόψεις όπως φαίνεται και εδώ διαφέρουν.

Η προσωπική μου άποψη είναι οτι επειδή καθένας μπορεί να έχει μια διαφορετική κουλτούρα ή απλά, για οποιοδήποτε λόγο, να ερεθίζεται πιο εύκολα απο ενα ντεκολτέ (άνθρωπος είναι, όχι άγαλμα, ούτε άγιος ) πρέπει να υπάρχει μια αμοιβαία κατανόηση και συμβιβαστική διάθεση.

Συνεπώς οι γυναίκες και οι άντρες πρέπει να ντύνονται πιο κόσμια για να μπορούν να γίνονται σεβαστοί στο χώρο τους. Ταυτόχρονα όμως θα πρέπει να μην κατακρίνουν κάποιον για το ντύσιμό του ή να βιάζονται να βγάλουν εύκολα συμπεράσματα.

Όσον αφορά για την κυρία που αναφέρει ο θεματοθέτης, αν ενδιαφερόταν γι' αυτόν θα του το έδειχνε με άλλο τρόπο. Αυτός ο τρόπος με το δήθεν κουμπί που έφυγε απο τη θέση του είναι σαν απο παλιά ελληνική ταινία...
Συνεπώς φίλε μου προσπάθησε να σταθείς στο ύψος σου και να δείχνεις αδιάφορος.

mathilda

# 23 στις 24/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri
Στους χώρους εργασίας υπάρχει πρωτόκολλο στο τι φοράει κάποιος/α.
Δε φοράμε σορτσάκια, δε φοράμε ντεκολτέ και γενικώς δεν προκαλούμε.

+1000.
Ειχε ερθει για πρακτικη μια φοιτητρια απο τα ΤΕΙ, ηλικια 21-22.

Καθε μερα ερχοταν με μινι, σορτσακια ΚΑΙ ντεκολτε ανοιχτα, απο αυτα που δειχνουν την δαντελα του σουτιεν.
Να προκαλεσει καποιον για να την κρατησουν στην δουλεια δεν επαιζε, αφου ο διευθυντης ηταν συμφοιτητης της μαμας της και δεν χρειαζοταν κατι τετοιο για να πετυχει κατι. Σιγουρα δεν επεδιωκε κατι τετοιο.
Απλα καταλαβα οτι η κοπελα δεν ειχε συνειδητοποιησει οτι δεν ηρθε σε ενα χωρο με 20χρονα, ή σε ενα φοιτητικο στεκι, που πιθανον εκει να ειναι συνηθισμενο ενα τετοιο ντυσιμο.

Τωρα βεβαια να πω και του στραβου το δικιο, το τι ειναι προκλητικο ειναι και λιγο υποκειμενικο.
Πολλοι σκανδαλιζονται οταν φαινεται η τιραντα του σουτιεν απο τα αμανικα μπλουζακια, ή όταν φορας λευκο μπλουζακι και διακρινεται (οχι διαγραφεται, αλλα διακρινεται λιγο) η δαντελα του εσωρουχου απο μεσα.
Αλλα μαλλον υπαρχει τετοια σεξουαλικη πεινα που μερικοι νομιζουν οτι θες να τους προκαλεσεις, επειδη φορεσες ενα αμανικο πουκαμισο και μπορει με καποιες κινησεις να φανει η τιραντα του σουτιεν.

totallina

# 24 στις 24/5/2009
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 552
Θα συμφωνησω με τα λεγομενα της cerise οπως επισης και με τη mathilda που ειπε οτι πολλοι νιωθουν ορμες και μονο απο μια τιραντα. Πρωτα πρωτα GeorgeM-40 για να εισαι σιγουρος οτι αυτη προκαλει θα σου ειχε ηδη ριξει καποια ματια ή και καποια υπονοουμενα. Εμας εδω μας λες οτι σου μιλαει το ντεκολτε! ... και δεν εχεις πει τιποτα για καποια άλλη προσεγγιση. Επειδη ανοιγει το πουκαμισο της και εσυ νιωθεις ορμες δεν σημαινει οτι αυτη σου δινει το δικαιωμα να ορμηξεις. Και εξαλλου εχεις πολυ σπουδαιους λογους να κρατας τις ορμες σου.
Επισης μα@κας θα νιωσεις? ... αν μια γυναικα σε προκαλεσει αλλά εσυ δεν θα θελεις για τους χ-ψ λογους?
Καλα λεω εγω πως πολλοι αντρες απιστουν γιατι νομιζουν πως αν δεν το κανουν θα τους πουν μα@κες.!! Για γελια... ή για κλαμματα.
be human

cerise

# 25 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

Παράθεση:
Originally posted by cerise

Παράθεση:

Παράθεση:
Θα ήθελα να ακούσω γνώμες σχετικά με το παρακάτω:
Αν μια γυναίκα κάθεται δίπλα σου με το ποκάμισό της αρκετά ανοικτό ώστε να μην μπορείς να δουλέψεις πως το μεταφράζεις; Θέλει να σου πει κάτι ή είναι ιδέα μου και να μην παίρνω θάρρος;!!! Βεβαίως αυτό δεν συμβαίνει κάθε μέρα αλλά σχετικά συχνά. Επίσης δεν θεωρώ ότι δεν καταλαβαίνει "ότι θα βγάλει κανένα μάτι" αν και αν δείξω ότι κοιτάζω επίμονα (κάνει ότι?) μαζεύεται κάπως.
Σημειώστε τα παρακάτω, είναι αρκετά εμφανίσιμη - κυρίως ως σώμα - με ηλικία γύρω στα 33 και παντρεμένη εδώ και δύο περίπου χρόνια. Εγώ είμαι γύρω στα 43 παντρεμένος με παιδιά και όχι ιδιαίτερα εμφανίσιμος (πια!) κυρίως ως σώμα!!!
Εξίσου προκλητική ήταν και πριν το γάμο της αλλά τότε ως ελεύθερη ίσως και να δικαιολογούταν. Επίσης η δουλειά μας είναι στον ίδιο χώρο (βλεπόμαστε ολημερίς!) και είμαι λίγο πιο πάνω στην ιεραρχία από εκείνη.
Τι πιστεύετε; κυρίως οι γυναίκες θα το κάνατε για κάποιο λόγο αυτό ή εγώ το παρεξηγώ;

δεν μπορω να ξερω τα πραγματικα της κινητρα αφου δεν την εχω δει η ιδια, αλλά θα σου πω μια γενικη πληροφορια: η πλειοψηφια των γυναικων ειμαστε φιλάρεσκες. (προσωπικα δε συγκαταλεγομαι σε τετοιο βαθμο) δηλαδη μας αρεσει να νιωθουμε οτι αρεσουμε, και μερικες φορες αυτο το προκαλουμε με το αναλογο ντυσιμο (και καποιες με το ξεντυσιμο)

Τωρα, εχει σημασια αν εχει εκεινη να σου "πει" κατι, ή αν εσυ εισαι διατεθειμενος να "ακουσεις";; Πιστευεις οτι σε "παιρνει" να μπλεχτεις και μαλιστα με μια συναδελφο; εγω λεω να επιβληθεις στα ζωωδη ενστικτα σου και να το ξεχασεις..οσο για την κοπελα, οντας εσυ σε υψηλοτερη θεση εργασιακα, ισως μπορεις εμμεσως πλην σαφως να της περασεις το μηνυμα οτι εκει ειναι γραφειο κι οχι παραλια και να μαζεψει λιγο τα μασταρια της..

Και δεν έχει μαστάρια .....αντιθέτως ! Ολα τα καλά τα έχει. Και καλά κάνει και ντύνεται όπως θέλει αφού αποτελεί χάρμα οφθαλμών απ ότι βλέπεις....από τα λεγόμενα του συνδίκτυου.

για να το λες με τοση βεβαιοτητα, κατι παραπανω θα ξερεις..

Εγώ το λέω? Εκείνος το λέει και το διευκρινίζει μάλιστα!
Μαστάρια λέμε τα κρεμασμένα στήθια ....αν δεν κάνω λάθος.

cerise

# 26 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Παιδιά πρωτόκολλο σίγουρα δεν υπάρχει στην Ελλάδα γενικώς, εκτός από σπάνιες εξαιρέσεις διαφόρων υπηρεσιών.
Σορτσάκια και μαγιό σίγουρα δεν φοράνε εκτός από κανένα σπάνιο μπαράκι της νύχτας ή της παραλίας, ούτε μπλουζάκια με μαύρα δανδελένια σουτιέν που τα αποκαλύπτουν.
Μην είμαστε υπερβολικοί ......Ο άνθρωπος μίλησε για ένα πουκάμισσο με ένα παραπανίσιο κουμπάκι ξεκουμπωμένο. Ισως η κοπέλα το είχε και της στένεψε. Κρίση για ν αγοράσει καινούργιο!
Ολοι οι χώροι δουλειάς δεν είναι τράπεζες και δημόσιο.
Ακόμα και σ αυτούς τους χώρους σήμερα αν προσέξετε υπάρχουν βαθιά ντεκολτέ, μίνι φούστες και στενά παντελόνια που διαγράφουν καλίγραμμα και μη κορμιά. Για προσέξτε καλύτερα τι παίζει ....
Τώρα αν αυτό αρέσει σε μερικούς ή δεν αρέσει, σκανδαλίζει ή όχι , άμα τους ρωτήσουν οι εργοδότες που πληρώνουν αυτά τα άτομα ας πουν τη γνώμη τους.
Μεταξύ μαγιό , σορτς και ζαρτιέρας υπάρχει και κάτι ενδιαμεσο!!! Γι αυτό μιλάμε αυτή τη στιγμή εννοείται.
Επίσης νομίζω ότι ο θεματοθέτης θα ξύνιζε και θα χαλιόταν αν είχε να βλέπει απέναντί του κάθε μέρα στη δουλειά κάποια αντισεξουαλική. Μπορεί να πάθαινε και πρόβλημα ....που λένε. Ενώ τώρα η αδρεναλίνη του είναι σε καλά επίπεδα. Δεν θα πάθει κατάθλιψη ποτέ!!!
Ξέρουν οι εργοδότες σήμερα να κρατάνε το προσωπικό τους ορεξάτο ...για να μην ξεκολλάει από το γραφείο και να μην ζητάει υπερωρίες. Νέα τάξη πραγμάτων.....Αμ πως.

cerise

# 27 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Παράθεση:
Originally posted by square77
Εκτός και αν όσες φοράνε ντεκολτέ, ή στενά παντελόνια, ή αεράτες φούστες είναι επίσης άξιες λιθοβολισμού.....

Στους χώρους εργασίας υπάρχει πρωτόκολλο στο τι φοράει κάποιος/α.
Δε φοράμε σορτσάκια, δε φοράμε ντεκολτέ και γενικώς δεν προκαλούμε. Σκέψου τον θεματοθέτη να πηγαίνει στο γραφείο του με ανοικτό πουκάμισο την τρίχα στο στέρνο και την καδένα να κρέμεται ή με κολλητό παντελόνι που διαγράφει το μόριό του. Το ίδιο δεν είναι ;

Καλά....είναι σύγκριση αυτή? Πλάκα μας κάνεις?
Μεταξύ πρωτόκολλου και σόρτς ....ε...νομίζω ότι υπάρχει και μια μέση λύση αν δεν κάνω λάθος .

# 28 στις 25/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το ότι είστε κάποια χρόνια στον ίδιο εργασιακό χώρο κι παρόλο το προκλητικό ντυσιμό της (όσον αφορά τα δικά σου κριτήρια πάντα)...δεν σου έχει δείξει εαν θέλει κάτι παραπάνω απο σένα...δεν βλέπω να σε ανησυχεί καθόλου....Θα θελα λοιπόν να σε πληροφορήσω ότι εαν ήθελε κάτι παραπάνω απο σένα σίγουρα θα το είχες καταλάβει ως τώρα...κι σίγουρα θα το έδειχνε οσο ήταν ακόμη ανύπαντρη...Βλέπετε μια γυναίκα η οποία είναι ελκυστική κι θηλυκή...αμέσως σας βγαίνουν τα μάτια έξω κι αρχίζετε τα συμπεράσματα...Βλέπετε μια άλλη γυναίκα η οποία δεν περιποιείται τον ευατό της κι σας πιάνει αηδία...
Αποφασίστε τι θέλετε πρώτα εσείς κι μετά ίσως μπορέσετε να αποκωδικοποιήσετε τη συμπεριφορά μιας γυναίκας...

Dardana

# 29 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
κοριτσια...οι περισσοτερες φοραμε ντεκολτε. κι εγω φοραω...να, καλη ωρα σαν κι αυτο, μη σας πω και καλυτερο
[img]http://www.xcomment.com/g3/img/poster___boobs052708113237.gif[/img]

οχι ομως στη δουλεια. δεν ξερω αν υπαρχει πρωτοκολο ή οχι, και σαφως υπαρχουν ενδιαμεσα του σορτ και της μπουργκας, ομως στη δουλεια, οσο και να μην ειναι λιγουρης ο άλλος, οσο και να μην τον ενδιαφερουμε, οσο και να μην εχει ευτελη κινητρα και διαθεσεις, αν εχουμε ξεκουμπωτα τα μισα κουμπια του πουκαμισου μας, φυσικα και θα πεσει το ματι του εκει, δεν ειναι στραβος..και οσο κι αν εμεις δεν ψαχνομαστε, αυτη ακριβως την εντυπωση ειναι πιθανοτερο οτι θα δωσουμε. μαζι με αφορμες, ενδεχομενως.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 30 στις 25/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε ένα χώρο εργασίας αναγκαζόμαστε να συνυπάρξουμε και να συνεργαστούμε με άτομα που σκέφτονται και λειτουργούν με τελείως διαφορετικό τρόπο απο εμάς και κάποιες φορές αυτό συμβαίνει κάτω απο συνθήκες πίεσης ή ανταγωνισμού γι' αυτό πρέπει να είμαστε πολύ πιο προσεκτικοι στη συμπεριφορά μας, στον τόπο που ντυνόμαστε αλλά και στο φλέρτ, γιατί αυτό που κάποιος θεωρεί φλέρτ κάποιος άλλος μπορεί να το θεωρήσει ως σεξουαλική παρενόχληση. Όσο πιο πολυ κάποιος δεν έχει προσωπική ζωή ξεσπάει τα απωθημένα του στο χώρο εργασίας με δυσάρεστες συνέπειες καμμιά φορά.

Ran_Tan_Plan

# 31 στις 25/5/2009
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Κυριε προϊσταμενε εχετε πεσει σε "καυλwστρα" κατα την ταπεινη μου αποψη....

Οπότε απλα απολαυστε αυτο που σας παρεχει για να ομορφαινει τις ανιαρες και αχαρες ωρες στο γραφειο και μην προσμενετε-ελπιζετε τιποτα αλλο.

Ξερεις τι ειναι να εχεις στο ιδιο γραφειο τον Θεοδωση μονιμως αξουριστο και κατσουφη και μονιμως να γρινιαζει και να του φταινε τα παντα?
Να σου τρωει την τυροπιτα,να σου πινει τον καφε,να σου παιρνει συνεχως τα στυλο,να σου κρυβει τα γιαλια σου για να κανει πλακα,να σου πασαρει συνεχεια εσενα τις δυσκολες περιπτωσεις και εκεινος να ξεσκιζεται στην πασιεντζα δειχνοντας μονιμως απασχολημενος,να παιρνει παντα αυτος τις καλυτερες μερες την αδεια του και γενικα να βλεπεις καθε μερα τη φατσα του ξυνισμενη λες και του χρωσταει το συμπαν?

Πολυ καλα εισαι κυριε προϊσταμενε!Πολυ καλα!
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

modexristos

# 32 στις 25/5/2009
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.887

Aυτο ακριβως ειναι και το θεμα.

Παράθεση:
Απλά ένα σημείο ίσως χρειάζεται ξεκαθάρισμα. Σε ποιό σημείο σταματάς να θεωρείσαι ανώτερος και απελευθερωμένος δίνοντας το δικαίωμα στην άλλη να ντύνεται όπως θέλει χωρίς να έχεις πρόβλημα και σε ποιό σημείο αρχίζεις να θεωρείσαι μαλ...ας (από την κοπέλα εννοώ) που δεν κάνεις τίποτα (πιπέρι θα μου βάλω στο στόμα που είμαι και παντρεμένος!)

Το σημειο !

Το οποιο μονο εσυ και εκεινη γνωριζετε.
Και θα πρεπει εσυ να βρεις εναν τροπο-συμπεριφορα, ατακες κτλ- να μαθεις
ποιο ειναι αυτο το σημειο.
Πχ...δεν μου αρεσει αυτο το χρωμα σημερα.

Στο χερι σου ειναι να μαθεις αν ειναι στην φαντασια σου, η αν οντως κατι τρεχει.
Ετσι ειναι, αν ετσι πιστευεις οτι ειναι.

# 33 στις 25/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σκέψου τον θεματοθέτη να πηγαίνει στο γραφείο του με ανοικτό πουκάμισο την τρίχα στο στέρνο και την καδένα να κρέμεται ή με κολλητό παντελόνι που διαγράφει το μόριό του. Το ίδιο δεν είναι ;

Δεν είναι το ίδιο.
Αυτό που μου περιέγραψες κατ' εμένα είναι στην καλύτερη περίπτωση γελοίο ως εικόνα πραγματικά.....

Και δεν είναι γελοίο να μου πηγαίνει η άλλη στο γραφείο με το βαθύ ντεκολτέ ή με την κοντή φούστα λες και έχει κανονίσει αμέσως μετά για μπουζούκια?
Τι εξυπηρετεί ένα βαθύ ντεκολτέ στο χώρο εργασίας?Να παίρνει το στήθος αέρα και να αποδίδετε καλύτερα?

Πρέπει να σεβόμαστε το χώρο που εργαζόμαστε καθώς και τους συναδέλφους μας.

Απλά οι περισσέτορες γυναίκες θεωρείτε διακίωμα σας να προκαλείτε χωρίς να παραπέμπεται αυτό στο πρόστυχο.

square77

# 34 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 361

Παράθεση:
Originally posted by anisixos_

Παράθεση:
Σκέψου τον θεματοθέτη να πηγαίνει στο γραφείο του με ανοικτό πουκάμισο την τρίχα στο στέρνο και την καδένα να κρέμεται ή με κολλητό παντελόνι που διαγράφει το μόριό του. Το ίδιο δεν είναι ;

Δεν είναι το ίδιο.
Αυτό που μου περιέγραψες κατ' εμένα είναι στην καλύτερη περίπτωση γελοίο ως εικόνα πραγματικά.....

Και δεν είναι γελοίο να μου πηγαίνει η άλλη στο γραφείο με το βαθύ ντεκολτέ ή με την κοντή φούστα λες και έχει κανονίσει αμέσως μετά για μπουζούκια?
Τι εξυπηρετεί ένα βαθύ ντεκολτέ στο χώρο εργασίας?Να παίρνει το στήθος αέρα και να αποδίδετε καλύτερα?

Πρέπει να σεβόμαστε το χώρο που εργαζόμαστε καθώς και τους συναδέλφους μας.

Απλά οι περισσέτορες γυναίκες θεωρείτε διακίωμα σας να προκαλείτε χωρίς να παραπέμπεται αυτό στο πρόστυχο.

Γελοίο είναι το οτιδήποτε ακραίο, και επουδενή δεν εννόησα κάτι τέτοιο. Ότι δλδ αν πας στο γραφείο σαν ξέκwlo κατευθείαν από το Bar είναι δικαίωμά σου.
Όχι προς Θεού , μην τρελαθούμε κιόλας.

Αλλά, και είναι καθαρά γνώμη μου, δεν είναι όλα άσπρο - μαύρο.

Άμα ο άλλος έχει πάθει εξόφθαλμο βρογχοκήλη με το ανοιχτό κουμπί της συναδέλφου του, και κάνει θέμα προς συζήτηση το αν του στέλνει κάποιο μήνυμα με το ντύσιμό της, αντί να της πεί κα. Συνάδελφε, το κουμπί σας άνοιξε (ή όπως το είπε και η Dardana....μαζέψτε τα..) και να τελειώσει εκεί το θέμα, εμείς τί να του πούμε ? Όρμα?

Εγώ δεν αποκλείω καμία περίπτωση, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν γίνονται όλα επίτηδες, και πως σίγουρα δεν πάει κάθε μέρα στο γραφείο της με την έγνοια των ματιών του....
τώρα στα γεράματα...μάθε γριά γράμματα...

# 35 στις 25/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Άμα ο άλλος έχει πάθει εξόφθαλμο βρογχοκήλη με το ανοιχτό κουμπί της συναδέλφου του, και κάνει θέμα προς συζήτηση το αν του στέλνει κάποιο μήνυμα με το ντύσιμό της, αντί να της πεί κα. Συνάδελφε, το κουμπί σας άνοιξε (ή όπως το είπε και η Dardana....μαζέψτε τα..) και να τελειώσει εκεί το θέμα, εμείς τί να του πούμε ? Όρμα?
..

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο και εσύ και η Dardana.Θα μπορούσε ο προϊστάμενος πολύ εύστοχα να της πει οτι ξεκουμπώθηκε το κουμπί της και να την βάλει κόσμια στη θέση της..

Αλλά εδώ αναρωτιέται αν θα πρέπει να το παίξει γαμπρός ή όχι..

square77

# 36 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 361

Παράθεση:

Τι πιστεύετε; κυρίως οι γυναίκες θα το κάνατε για κάποιο λόγο αυτό ή εγώ το παρεξηγώ;

Γιά πες μας τί θέλεις να παρεξηγήσεις ακριβώς μπας και βρούμε καμία άκρη.
Θέλεις να μάθεις αν σε θέλει και στα κάνει αυτά για τσαλίμια?

Ε, ρώτα την, μεγάλα παιδιά είσαστε, λες να το πεί στον μπαμπά της?

(Αν και συστήνεται και ως λόγος για κατηγορία σεξουαλικής παρενόχλησης αν δεν το πει κόσμια... και μην τα βάλετε με τις γυναίκες πάλι για τα κουμπιά..)
τώρα στα γεράματα...μάθε γριά γράμματα...

cerise

# 37 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by totallina
Θα συμφωνησω με τα λεγομενα της cerise οπως επισης και με τη mathilda που ειπε οτι πολλοι νιωθουν ορμες και μονο απο μια τιραντα. Πρωτα πρωτα GeorgeM-40 για να εισαι σιγουρος οτι αυτη προκαλει θα σου ειχε ηδη ριξει καποια ματια ή και καποια υπονοουμενα. Εμας εδω μας λες οτι σου μιλαει το ντεκολτε! ... και δεν εχεις πει τιποτα για καποια άλλη προσεγγιση. Επειδη ανοιγει το πουκαμισο της και εσυ νιωθεις ορμες δεν σημαινει οτι αυτη σου δινει το δικαιωμα να ορμηξεις. Και εξαλλου εχεις πολυ σπουδαιους λογους να κρατας τις ορμες σου.
Επισης μα@κας θα νιωσεις? ... αν μια γυναικα σε προκαλεσει αλλά εσυ δεν θα θελεις για τους χ-ψ λογους?
Καλα λεω εγω πως πολλοι αντρες απιστουν γιατι νομιζουν πως αν δεν το κανουν θα τους πουν μα@κες.!! Για γελια... ή για κλαμματα.

Ακριβώς!!!

cerise

# 38 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη

Παράθεση:
κοριτσια...οι περισσοτερες φοραμε ντεκολτε. κι εγω φοραω...να, καλη ωρα σαν κι αυτο, μη σας πω και καλυτερο
[img]http://www.xcomment.com/g3/img/poster___boobs052708113237.gif[/img]

οχι ομως στη δουλεια. δεν ξερω αν υπαρχει πρωτοκολο ή οχι, και σαφως υπαρχουν ενδιαμεσα του σορτ και της μπουργκας, ομως στη δουλεια, οσο και να μην ειναι λιγουρης ο άλλος, οσο και να μην τον ενδιαφερουμε, οσο και να μην εχει ευτελη κινητρα και διαθεσεις, αν εχουμε ξεκουμπωτα τα μισα κουμπια του πουκαμισου μας, φυσικα και θα πεσει το ματι του εκει, δεν ειναι στραβος..και οσο κι αν εμεις δεν ψαχνομαστε, αυτη ακριβως την εντυπωση ειναι πιθανοτερο οτι θα δωσουμε. μαζι με αφορμες, ενδεχομενως.

Το ένα παραπανίσιο κουμπάκι έγιναν τα μισά?
Γιατί απαντάμε επί φανταστικού και τραβηγμένου απ τα μαλλιά ? Για πλάκα ? Αν είναι για πλάκα πάσσο! Κι εγώ μέσα που λένε....

cerise

# 39 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan
Κυριε προϊσταμενε εχετε πεσει σε "καυλwστρα" κατα την ταπεινη μου αποψη....

Οπότε απλα απολαυστε αυτο που σας παρεχει για να ομορφαινει τις ανιαρες και αχαρες ωρες στο γραφειο και μην προσμενετε-ελπιζετε τιποτα αλλο.

Ξερεις τι ειναι να εχεις στο ιδιο γραφειο τον Θεοδωση μονιμως αξουριστο και κατσουφη και μονιμως να γρινιαζει και να του φταινε τα παντα?
Να σου τρωει την τυροπιτα,να σου πινει τον καφε,να σου παιρνει συνεχως τα στυλο,να σου κρυβει τα γιαλια σου για να κανει πλακα,να σου πασαρει συνεχεια εσενα τις δυσκολες περιπτωσεις και εκεινος να ξεσκιζεται στην πασιεντζα δειχνοντας μονιμως απασχολημενος,να παιρνει παντα αυτος τις καλυτερες μερες την αδεια του και γενικα να βλεπεις καθε μερα τη φατσα του ξυνισμενη λες και του χρωσταει το συμπαν?

Πολυ καλα εισαι κυριε προϊσταμενε!Πολυ καλα!

Να και μια ρεαλιστική απάντηση επί πραγματικού κι όχι φανταστικού!!!

Ραν είσαι φοβερός!!!

cerise

# 40 στις 25/5/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by modexristos

Παράθεση:

Το σημειο !

Το οποιο μονο εσυ και εκεινη γνωριζετε.
Και θα πρεπει εσυ να βρεις εναν τροπο-συμπεριφορα, ατακες κτλ- να μαθεις
ποιο ειναι αυτο το σημειο.
Πχ...δεν μου αρεσει αυτο το χρωμα σημερα.

Στο χερι σου ειναι να μαθεις αν ειναι στην φαντασια σου, η αν οντως κατι τρεχει.

Ακριβώς!
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε