Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γιατί κομπλάρουν οι άντρες;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 6/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Στρην αλλη ζωη...Ισως...

ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

ΑΝ ΜΕ ΕΙΧΕ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙ ΠΟΤΕ ΓΥΝΑΙΚΑ...ΙΣΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΕΡΓΑ...ΚΙ ΑΥΤΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ....ΠΑΝΤΩΣ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ...ΠΩΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙ ΠΡΩΤΗ..ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΤΗΣ...

ΑΑΑ.....ΝΑΙ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ....ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΥΝΑΜΙΚΑ.....ΜΑ ΠΟΙΟΝ ΦΛΕΡΤΑΡΕΙ ΟΜΩΣ?...ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΦΥΛΛΟΦΙΛΗ!!!!

asterias

# 22 στις 6/5/2003
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 31
'Aρεσαν+: 0%
Ειναι θεμα χημειας η χυμειας...... Εφοσον η κυρια μου κανει κλικ, σιγα μην περιμενω να κανει το πρωτο βημα !!!!!! αμα δεν μου λεει τιποτα...... και να τρεχει πιο γρηγορα απο τον Κεντερη ουτε που με ενδιαφερει.. ( προσωπικη αποψη)

FALCON

# 23 στις 6/5/2003
author
Ανδρας / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 113
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ (ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ) ΚΟΜΠΛΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.
ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΤΙΔΟΤΟ;
ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ......ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΥΠΟΧΩΡΗΣΗ.......ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΜΕΣΑ ΣΤΗ ....ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΕΠΕΛΑΣΗ!!!

SIKAT

# 24 στις 6/5/2003
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 44
Κομπλάρω οταν με φλερτάρει μια γυναίκα για να επιβεβαιώσει οτι μπορει να με κανει να κομπλάρω (αυτο ειναι αλλο απο το δυναμικο φλερτ)
Αυτο που καποιος είπε οτι μετα το βαζουν στα ποδια νομιζω ειναι σχετικο με την ένοια οτι αν καποια πραγματικα φλερταρει συνεχιζει αν καποια ομως το παιζει, μετα θα φύγει τρεχοντας. Εκει πως να αντιδρασεις ...

aadvark

# 25 στις 6/5/2003
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιοι Ανάργυροι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
diladi theoris oti kapoia pou gia ton a h b logo den mas aresi prepi na ton theorisoume meta h na thn kratisoume filh

evans

# 26 στις 11/5/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΑΝΔΡΩΝ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ - ΚΥΝΗΓΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ – ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ yiannis .
ΚΑΙ Ο ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΟ…
ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ , ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΧΥΣΗ ΡΟΛΩΝ .
ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΙΚΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΤΗΣ ΙΣΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ.

DIVA18

# 27 στις 11/5/2003
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Μηχανιώνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7

ο λογος...!!!

well well!!oso k an oi antres o paizoun xalaroi me to thema <<s'aresei na kanoun to prwto vhma oi gunaikes???>> k autos apantaei :<<vevaiws giati oxi?? Giati perimenoun panta apo mas thn prwth kinhsh??>> H apanthsh mou einai nai sthn prwth kinhsh alla na mhn xanoume ton mpousoula! eimaste gunaikes alla epeidh yparxei periptwsh na parasyrthoume k an to kanoume oi ANTRES OXI APLA KOMPLAROUN ALLA TO VAZOUN K STA PODIA !!GIATI??? EPEIDH APLA THELOUN NA PISTEUOUN OTI AYTOI KANOUN THN PRWTH KINHSH ,OSO K AN AYTO DEN ALHTHEYEI MERIKES FORES ETSI???

Rantanplan

# 28 στις 12/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 78

δεν ξερουν να φλερταρουν

H πρωσωπικη μου παντα εμπειρια ειναι οτι ενω μου αρεσει καποιος και τον φλερταρω,εξυπνα και διακριτικα,βιαζεται,δεν ξερει να φλερταρει,(?)και μου χαλαει οτι διαθεση κιαν ειχα...φτιαχνομαστε στο κεφαλι μας εμεις οι γυναικες...και απολαμβανουμε την διαδρομη οσο και τα προκαταρτικα....και το ψητο.
ΟΙ αντρες παλι,συνηθως,τα βαριουνται ολα αυτα.Αυτο για να λυθει η απορια γιατι καμμια φορα το βαζουμε στα ποδια.
Οσο το αν κομπλαρουν....δεν ξερω αν θα το ελεγα κομπλαρισμα,αλλα σιγουρα κανουν πισω αν δεν ταιριαζεις με τον οποιο ρολο σου εχουν προσαψει στο μυαλο τους.
Δηλαδη,πχ¨εχεις ενα γλυκο προσωπακι και τους βγαζεις το προστατευτικο?Αν τους χαλασεις την φαντασιωση,αν εισαι πιο δυναμικη,η πιο περπατημενη,αποτι θα θελανε,...φευγουν.Αν απο την αλλη σε πλησιασανε επειδη σε θεωρησαν "σεξι,περπατημενη" χαλιουνται με τον ρομαντισμο και την αφελεια που μπορει να κουβαλας..Γι αυτο δεν αντεχω -πια- τους ανθρωπους που βαζουν ταμπελες,και βγαζουν ευκολα συμπερασματα...Οι ανθρωποι ειναι πιο πολυδιαστατοι.
Ας μην ξεφευγω ομως.

Συνοψιζωντας πιστευω οτι το προβλημα των περισσοτερων που "κομπλαρουν",ειναι το γεγονος οτι αισθανωνται ειτε ανεπαρκεις ειτε απειλουμενοι.Οι υπολοιποι απλως"ορμανε" στην ευκαιρια.

Ολοι ομως μας κατατασσουν,εμας που φλερταρουμε πρωτες, καπου μες το μυαλο τους,σε ευκολες(λες και υπαρχουν ευκολες οι δυσκολες).
Και τα ''καλα παιδια ''την'' κανουν''.Οι "κυνηγοι" δεν ενδιαφερονται.Και οι υπολοιποι θολωνουν....
Αυτα τα συμπερασματα δεν ειναι μονο δικα μου,και σαφως αν ειναι λαθος,θα χαρω καποιος αντρας να μου δωσει μια αλλη εξηγηση..

Εννοειται οτι καμια απο τις κοπελλες των παραδειγματων ηταν ασχημη,..

# 29 στις 14/5/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Rantanplan
H πρωσωπικη μου παντα εμπειρια ειναι οτι ενω μου αρεσει καποιος και τον φλερταρω,εξυπνα και διακριτικα,βιαζεται,δεν ξερει να φλερταρει,(?)και μου χαλαει οτι διαθεση κιαν ειχα...φτιαχνομαστε στο κεφαλι μας εμεις οι γυναικες...και απολαμβανουμε την διαδρομη οσο και τα προκαταρτικα....και το ψητο.
ΟΙ αντρες παλι,συνηθως,τα βαριουνται ολα αυτα.Αυτο για να λυθει η απορια γιατι καμμια φορα το βαζουμε στα ποδια.
Οσο το αν κομπλαρουν....δεν ξερω αν θα το ελεγα κομπλαρισμα,αλλα σιγουρα κανουν πισω αν δεν ταιριαζεις με τον οποιο ρολο σου εχουν προσαψει στο μυαλο τους.
Δηλαδη,πχ¨εχεις ενα γλυκο προσωπακι και τους βγαζεις το προστατευτικο?Αν τους χαλασεις την φαντασιωση,αν εισαι πιο δυναμικη,η πιο περπατημενη,αποτι θα θελανε,...φευγουν.Αν απο την αλλη σε πλησιασανε επειδη σε θεωρησαν "σεξι,περπατημενη" χαλιουνται με τον ρομαντισμο και την αφελεια που μπορει να κουβαλας..Γι αυτο δεν αντεχω -πια- τους ανθρωπους που βαζουν ταμπελες,και βγαζουν ευκολα συμπερασματα...Οι ανθρωποι ειναι πιο πολυδιαστατοι.
Ας μην ξεφευγω ομως.

Συνοψιζωντας πιστευω οτι το προβλημα των περισσοτερων που "κομπλαρουν",ειναι το γεγονος οτι αισθανωνται ειτε ανεπαρκεις ειτε απειλουμενοι.Οι υπολοιποι απλως"ορμανε" στην ευκαιρια.

Ολοι ομως μας κατατασσουν,εμας που φλερταρουμε πρωτες, καπου μες το μυαλο τους,σε ευκολες(λες και υπαρχουν ευκολες οι δυσκολες).
Και τα ''καλα παιδια ''την'' κανουν''.Οι "κυνηγοι" δεν ενδιαφερονται.Και οι υπολοιποι θολωνουν....
Αυτα τα συμπερασματα δεν ειναι μονο δικα μου,και σαφως αν ειναι λαθος,θα χαρω καποιος αντρας να μου δωσει μια αλλη εξηγηση..

Εννοειται οτι καμια απο τις κοπελλες των παραδειγματων ηταν ασχημη,..

Aγαπητή rantanplan ενώ θέλω να συμφωνήσω με το γενικό σκεπτικό σου περί του θέματος, δεν καταλαβαίνω πως ζητάς να μην μπαίνουν ταμπέλες και να μην βγαίνουν εύκολα συμπεράσματα, την ίδια στιγμή που μιλάς για "καλά παιδιά", "κυνηγούς" και "άλλους"..

Αν επίσης οι "ανεπαρκείς" η "απειλούμενοι" όπως λες ξεπεράσουν τα χαρακτηριστικά που επίσης με ευκολία προσάπτεις και ενδώσουν σ' ένα ποιοτικό φλερτ θα πάψουν μετά να είναι ανεπαρκείς?

Και τέλος, αφού όλοι κατατάσσουν τις γυναίκες του πρώτου βήματος σε εύκολες, τότε ποιοι είναι οι άντρες που τις εκτιμούν αυτές? (και μην μου πεις πως δεν υπάρχουν και τέτοιοι !!)

Rantanplan

# 30 στις 14/5/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 78
Oi xaraktirismoi itan gia eykolia(den tha grapso kai diatrivi edo mesa)
kai den einai kai dikoi moy.Aplos egrapsa dika moy symberasmata kai allonon,opos mou ta legane.
Oso gia tis eykoles,nai tis"ektimane" an einai ayti i leksi poy xrisimopoiises(giati eisai kai leptologos),aytoi poy emeis onomazoyme-prosoxi akolouthei xaraktirismos-, eykolous.Kai fysika oi ligoyrides.

H diafora einai oti emeis oti kanoyme den to kanoyme exontas to sex sto myalo mas.

Eno oi antres-kai min to arnitheis tha gelasei kai to pardalo katsiki-nai.Oso kalliergimenoi kian ginoyn,oso omorfa kai periploka mathoun na miloyn.Akoma kai oi "xortasmenoi".

Kiopios einai eilikrinis kai timios,tha to paradextei.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost