Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

εργασια

Σελίδα : 1

LONELYMARY

# 1 στις 22/8/2009
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

εργασια

ειμαι μελοσ εδω αλλα δεν εχω πολυ χρονο να ασχολειθω καθωσ εργαζομαι σαν σκυλι ολη μερα για να μπορεσω να επιβιωσω.εργαζομαι για ενα γραφειο για μολισ λιγα ευρω και τισ υπολοιπεσ ωρεσ ασχολουμαι με γνωστη εταιρια καλλυντικων για να συμπληρωσω το εισοδημα μου καθωσ πρεπει να βοηθαω την οικογενεια μου και να συντηρω και το σπιτι μου καθωσ μενω μονη σε αλλη πολη.τα πραγματα ειναι δυσκολα . πουλαω καλλυντικα και βρισκω και ατομα που θελουν να εργασθουν στην εταιρεια και περνω καποιο ποσοστο. αν δουλευα μονο για μενα θα ημουν πολυ καλα .ενα προβλημα υγειασ του πατερα μου τον αναγκασε να μην εργαζεται και ετσι το πακετο το τρωω εγω και η μανα μου .ψαχνω και μεσω ιντερνετ σε ολη την ελλαδα να βρω πρερισσοτερα ατομα πανω στο κομματι τον καλλυντικων να τα γραφω στην εταιρεια ειτε για να κανουν τισ δικεσ τουσ αγορεσ με πολυ χαμηλεσ τιμεσ ειτε να το κανουν επαγγελματικα .πωσ αλλιωσ θα μπορουσα να κινηθω για να βρω περισσοτερα ατομα.αν γνωριζεται πειτε μου.θα σας ειμαι ευγνωμον

Summerwine

# 2 στις 23/8/2009
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πέραμα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 4.463
Δεν εχω απαντηση... αλλα... ας το διαβασει και κανενας αλλος...

Good luck!

... ό,τι πεις... :)

# 3 στις 23/8/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εγώ θα σου έλεγα να βρεις μια δεύτερη δουλειά, σταθερή, με στάνταρ μισθό (έστω και ημιαπασχόληση) και αυτό με τα καλλυντικά κράτησέ την ως τρίτη. Απο όσο γνωρίζω δεν θέλει συγκεκριμένο ωράριο ή μέρες εργασίες.

ΑΦού τα πράγματα είναι δύσκολα στην οικογένειά σου, καλό θα είναι να βρεις σταθερή δουλειά.

cerise

# 4 στις 29/8/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Σήμερα κορίτσι μου με τα Χόντος και άλλα πολυκαταστήματα που κάνουν εκπτώσεις και άτοκες δόσεις...τι καλλυντικά να πουλήσεις ?
Μόνο σε συγγενείς και φίλους που σ εμπιστεύονται. Και μετά?
Δεν είναι εύκολο να κάνεις δίκτυο. Δυστυχώς κάτι εταιρίες που ακολουθούν αυτή τη τακτική είναι παρεξηγημένες από το κόσμο.
Και τόσα που ακούγονται για τα καλλυντικά ...άντε ο άλλος να πάρει εύκολα ότι του πουλήσεις. Προτιμά να πάει στο πολυκατάστημα και με κάρτα να πάρει ότι θέλει με άτοκες δόσεις. Ετσι νομίζω. Χωρίς να θέλω να σ απογοητεύσω ....όσες φίλες μου προσπάθησαν να το κάνουν επάγγελμα τα παράτησαν. Πολύς κόπος για ψίχουλα. Είναι ο πιο εύκολος και κυρίως ανέξοδος τρόπος μάρκετιγκ εκ μέρους κάποιων εταιριών. Θα το δεις και μόνη σου.
Οσοι συγγενείς και φίλοι σ αγαπούν ....απλά θα το κάνουν για σένα και θα πάρουν μια φορά και τέλος.
Καλύτερα να πας πωλήτρια με ημιαπασχόληση παρά αυτό.

# 5 στις 29/8/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by LONELYMARY
ειμαι μελοσ εδω αλλα δεν εχω πολυ χρονο να ασχολειθω καθωσ εργαζομαι σαν σκυλι ολη μερα για να μπορεσω να επιβιωσω.εργαζομαι για ενα γραφειο για μολισ λιγα ευρω και τισ υπολοιπεσ ωρεσ ασχολουμαι με γνωστη εταιρια καλλυντικων για να συμπληρωσω το εισοδημα μου καθωσ πρεπει να βοηθαω την οικογενεια μου και να συντηρω και το σπιτι μου καθωσ μενω μονη σε αλλη πολη.τα πραγματα ειναι δυσκολα . πουλαω καλλυντικα και βρισκω και ατομα που θελουν να εργασθουν στην εταιρεια και περνω καποιο ποσοστο. αν δουλευα μονο για μενα θα ημουν πολυ καλα .ενα προβλημα υγειασ του πατερα μου τον αναγκασε να μην εργαζεται και ετσι το πακετο το τρωω εγω και η μανα μου .ψαχνω και μεσω ιντερνετ σε ολη την ελλαδα να βρω πρερισσοτερα ατομα πανω στο κομματι τον καλλυντικων να τα γραφω στην εταιρεια ειτε για να κανουν τισ δικεσ τουσ αγορεσ με πολυ χαμηλεσ τιμεσ ειτε να το κανουν επαγγελματικα .πωσ αλλιωσ θα μπορουσα να κινηθω για να βρω περισσοτερα ατομα.αν γνωριζεται πειτε μου.θα σας ειμαι ευγνωμον

Μερικές ιδέες:
1. Αφού και εφόσον έχεις διαδίκτυο και αφού πουλάς καλλυντικά που συνήθως είναι μικρά σε όγκο κάνε κάτι απλό: Μπες στο EBAY και άνοιξε ένα λογαριασμό δικό σου...και ξεκίνα πωλήσεις. Αργότερα φτιάχνεις EBAY SHOP.
Bγάλε τα καλλυντικά στον αέρα, φτιάξε όμορφα descriptions. Δεν θέλει πολλά. Λίγα αγγλικά και όρεξη να απαντάς σε μηνύματα. Επίσης σημείωσε ότι θα πουλάς και εκτός Ελλάδος. Το μόνο που θα χρειαστείς είναι ΕΛΤΑ κοντά στο σπίτι σου και ένας PAYPAL λογαριασμός για να παίρνεις τα λεφτά.

Φιλαράκι μου ξεκίνησε αυτή τη δουλειά και τώρα έχει ολόκληρο EBAY SHOP και βγάζει ένα καλό ποσό. Φυσικά δεν διαθέτει καλλυντικά. Τα καλλυντικά πωλούνται ποιο εύκολα και έχουν χαμηλό κόστος μεταφορικών αφού είναι πανάλαφρα...

Στο EbaySHOP μπορείς να βάλεις και άλλα προϊόντα ... π.χ. κοσμήματα χαμηλής αξίας, γυναικεία αξεσουάρ, ανδρικά, κλπ...κλπ...
2. Αν είσαι σε εταιρεία "πυραμίδα" καλύτερα να την αφήσεις. Μην περιμένεις με εγγραφές νέων "πωλητών" να κερδίσεις χρήματα. Αναζήτησε εταιρεία που θα σε χρειάζεται μόνο για πωλήσεις.

3. Άλλη λύση για να συμπληρώσεις εισόδημα μπορείς να βρεις στην πόλη που ζεις κάποια εταιρεία εξυπηρέτησης πελατών και να εργασθείς στο Call Center (κέντρο κλήσεων/τηλεφωνική υποστήριξη) για μερικές ώρες την εβδομάδα με βάρδιες που θα σε βολεύουν.

4. Άλλη λύση είναι και τα συνεργεία καθαρισμού. Ξέρω ότι είναι λίγο δύσκολο και άχαρο το επάγγελμα αυτό, αλλά πολλές εταιρείες καθαρισμού προσφέρουν δουλειά για καθαρισμό κτιρίων, εταιρειών, πολυκατοικιών κλπ... Τα λεφτά δεν είναι πολλά, αλλά για συμπλήρωμα π.χ. εργασία το Σαββατοκύριακο για μερικές ώρες, ίσως σε βολεύει...

Ελπίζω και εύχομαι σύντομα όλα να πάνε καλά...

APETITIKH

# 6 στις 29/8/2009
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062
Συγχαρητήρια!
Αυτό μόνο ήθελα να πω.
Δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου, λυπάμαι,
αλλά σου εύχομαι τα καλύτερα!
ν.

LONELYMARY

# 7 στις 31/8/2009
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3
στο e bay πληρωνεισ για τα προιοντα σου.πως μπορω να μπω και τι διαδικασια θελει νε γραφτω

# 8 στις 13/9/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
πριν από όλα θα σου πω ότι σέβομαι το πρόβλημα που έχεις με τον πατέρα σου....

και σου ευχομαι να πάνε όλα καλά στο θέμα αυτό...
δεν μπορώ όμως να μην σχολιάσω και κάτι ακόμα:
γιατί εμένα μου φαίνεται ότι προσπάθεις

ή αν θες καλύτερα προσπάθησες να <<τσιμπήσεις>> άτομα για να συνεργαστείς....
και πάλι σου λέω ότι λυπάμαι για τον πατέρα σου , αλλά να ρωτάς <<δήθεν>> αθώα

πως να μάσεις άτομα για την δουλειά σου...ξέρω και εγώ....

μπορεί να κάνω και λάθος....
και θα το τονίσω ξανά:

λυπάμαι για τον πατέρα σου.....
τώρα μπορεί και να την <<σακουλεύτηκες>> τι εννοώ.....

modexristos

# 9 στις 14/9/2009
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.887
Mια απο τα ιδια με τον απο πανω μου.
Περαστικα σου ευχομαι.
Ετσι ειναι, αν ετσι πιστευεις οτι ειναι.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε