Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πόσο εύκολα περνάει ο έρωτας;;;

Σελίδα : 1

sinister

# 1 στις 19/11/2003
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 29
'Aρεσαν+: 0%

Πόσο εύκολα περνάει ο έρωτας;;;

Ημουνα ερωτευμενος με μια κοπελα,τουλαχιστον ετσι πιστευα!Οταν χορισαμε για τεταρτη φορα μετα απο δικη μου αποφαση αυτη τοτε μου ειπε οτι δεν ειχε καταλαβει τι ενιωθε για μενα μεχρι εκεινη τι στιγμη και μου ζητησε να τα ξαναβρουμε!Μετα απο αυτο οτι ενιωθα αρχιζε να πεθαινε,μετα απο μια βδομαδα δεν αισθανομουν τιποτα γιάυτην τη κοπελα,επιρεαζοντας τη συμπεριφορα μου προς αυτη και αδηγοντας μας σ'αλλον ενα χορισμο!Τωρα που εχουμε τελιωσει εχω την εξης απορια.Μηπως αυτο που ενιωθα δεν ηταν ερωτας αλλα απλος ενθουσιασμος?Και αν ηταν ερωτας τι εγινε και μου φυγε τοσο ευκολα?

Luminosa

# 2 στις 19/11/2003
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 110
Αγαπητέ Sinister, ο έρωτας είναι ενθουσιασμός και γι΄ αυτό λέμε ότι υπάρχει διαφορά μεταξύ αυτού και της αγάπης. Δεν ξέρω τους λόγους που οδήγησαν τη σχέση σας να τελειώσει τόσες φορές, μπορεί να ήσουν ερωτευμένος μαζί της, αλλά κάποια πράγματα πάνω της να σε απομάκρυναν από αυτήν και να σε έκαναν να μην τη θέλεις πια. Αν κατάλαβα καλά, η συμπεριφορά της έφταιγε που χωρίζατε είτε με δική της πρωτοβουλία είτε με δική σου. Τότε μάλλον αυτή δεν ήξερε τί ήθελε και όλο το "πήγαινε-έλα" σε ξενέρωσε. Δεν θέλει και πολύ ξέρεις... Εκτός αν εσύ είσαι αυτός που δεν ξέρει τί ψάχνει. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα!

trelopapitsa

# 3 στις 19/11/2003
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 17
Αν όντως σου πέρασε όπως λές.. τότε φίλε μου sinister ούτε καν είχε περάσει ο έρωτας απο δίπλα σου..! Ήταν ένας ενθουσιασμός και τίποτα παραπάνω.. ξέχνα το πια δεν έχει νόημα να βασανίζεσαι.
Αν ήταν έρωτας όσο κιαν σε πλήγωνε δεν θα μπορούσες να κοιμηθείς τα βράδια δίχως μια καληνύχτα της, δίχως ενα χάδι της, ένα φιλί της.
Δεν ξέρω αν έχεις νιώσει ποτέ ερωτευμένος.. πάντως είμαι σίγουρη πως θα έκανες τα πάντα .. ακόμα και πράγματα που δεν έχεις καν φανταστεί!
Ένα πράγμα να ξέρεις.. το μίσος δεν ξεπερνάει τον Έρωτα...

# 4 στις 19/11/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τελικά πρέπει να είμαι πολύ μπούφος γιατί δεν καταλαβαίνω τίποτα!!!!!!!!!!

Ρε sinister, ήσουν ερωτευμένος με κάποια που χωρίσατε τέσσερεις φορές μετά από δική σου πρόταση και τώρα, την πέμπτη φορά που της είπες πάλι να χωρίσετε γιατί δεν ένιωθες τίποτα γι' αυτήν , κάθεσαι και προβληματίζεσαι αν ήσουν ερωτευμένος ή όχι κλπ,κλπ???
Τι νόημα έχει??
Γιατί σπαταλάς τη σκέψη σου??
Κράτα την για τον επόμενο έρωτα...

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω... εκτός κι αν είσαι κάτω των 18....

# 5 στις 19/11/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ΩΧΧΧ!!!!!!!!!

ΣΥΓΓΝΩΜΗ !!! και πάλι συγγνώμη!!!
Τώρα είδα ότι είσαι όντως 18!!!!

Διάβασε τις απαντήσεις που έστειλαν παραπάνω...

efoula

# 6 στις 20/11/2003
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Αλικιανός
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 219
Πόσο εύκολα περνάει ο έρωτας;;;ουυυ πολύ εύκολα..πως περνάει μια στιγμή που θά θελές να κρατήσεις για πάντα χωρίς να την καταλάβεις...;ε,κάπως έτσι περνάει και ο έρωτας..Χωρίς να τον καταλάβεις.Κάποιες φορές περνάει γιατί απλά βλέπεις ότι αυτό το άτομο που έχεις δίπλα σου δεν σου ξυπνάει τίποτα πια μέσα σου..παν οι στιγμές που το έβλεπες κ έλιωνες..παν οι στιγμές που εσύ το κηνυγούσες και αυτό σου ξέφευγε..τώρα το έχεις στα χέρια σου..και ο εγωισμός σου πήρε αυτό που πήρε και το παιχνίδι του έφτασε στο τέλος του..το ίδιο και ο ενθουσιασμός που μας προκαλει..!
"Μόνο μια σκέψη με τρομάζει αληθινά, που πιο πολύ και από το θάνατο φοβάμαι. Μην κάνει έφοδο η ζωή μου ξαφνικά και εγώ κοιμάμαι.."
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost