Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Eχετε ''πάρει'' αγάπη ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

koyrsaros

# 1 στις 26/11/2003
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
'Aρεσαν+: 0%

Eχετε ''πάρει'' αγάπη ?

''Nαι, έχω πάρει, αλλά δεν μου έφτανε'' ήταν η απάντηση μίας φίλης.

Μερικές φορές δεν είναι εκφρασμένη σωστά. Και πως να είναι αφού, οι άνθρωποι δεν μιλάνε ειλικρινά, για να μην ακούσουν τον εαυτό τους και τρομάξουν. Εσείς ?
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

efoula

# 2 στις 26/11/2003
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Αλικιανός
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 219
Ένας άνθωπος με έκανε να νιώσω πως είναι να σ'αγαπάν..Όλο το διάστημα που είμασταν μαζί..ένιωθα πως υπάρχω..Πως για κάποιον άνθρωπό αξίζω κι εγώ..Όλα ήταν όμορφα γιατί τα ζούσαμε μαζί..γιατί δεν υπήρχα μόναχα εγώ ή μονάχα αυτός..αλλά εμείς..αυτό το΄'εμείς'' εκείνος μου το έμαθε..Εκείνη την εποχή όλα ήταν ρόδινα και όλα τα εμπόδια τα ξεπερνούσα χωρίς παράπονο στη ζωή ή στο Θεο..γιατί ήξερα ότι κάποιος με αγαπάει..ή τουλάχιστον αυτό αισθανόμουν....
Ήταν ότι πιο όμορφο έχω νιώσει στη ζωή μου και θά θελα...να το ένιωθα και πάλι.
"Μόνο μια σκέψη με τρομάζει αληθινά, που πιο πολύ και από το θάνατο φοβάμαι. Μην κάνει έφοδο η ζωή μου ξαφνικά και εγώ κοιμάμαι.."

split

# 3 στις 26/11/2003
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Αν εχω ''παρει'' αγαπη;

Υπηρξαν στιγμες που ενοιωθα τοσο εντονη την αγαπη του, που ενοιωθα ευλογημενη... μα υπηρξαν και στιγμες που ενοιωθα οτι ολα ηταν απλα στο μυαλο μου...

quite

# 4 στις 26/11/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719
συνηθως ψαχνουμε απο αλλους την ΑΓΑΠΗ και οι αλλοι ταυτοχρονα απο εμας.
τι μπορει να προσφερει καποιος που χρειαζεται;
2 που χρειαζονται μπορουν να δημιουργησουν ΑΓΑΠΗ;
Ψαχνουμε σωστα απο τους αλλους ΑΓΑΠΗ;
Κι αν κανουμε λαθος και δεν εχουμε ιδεα τι ειναι η ΑΓΑΠΗ;
Ποιος μπορει να πει με σιγουρια.
παντως δεν νομιζω οτι η ΑΓΑΠΗ ειναι για χορταση

CatWoman30

# 5 στις 26/11/2003
author
Γυναίκα / 53 / Χήρα
Ρωσία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 38
Αγαπη?Εχω ξεχασει τι θα πει αγαπη αλλα ναι πηρα αγαπη και με το παραπανω ηταν τα ποιο υπεροχα χρονια της ζωης μου, ναι να καλα ο Θεος που εφερε αυτο τον ανθρωπο στη ζωη μου. Αλλα το ιδιο αποτομα τον πηρε και ξεχασα τι θα πει αγαπη, φροντιζω ομως να μην το ξεχασει και η κορη μου που να ναι καλα μου δινει αρκετη αγαπη..

Dionysus

# 6 στις 26/11/2003
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 20
Την Αγάπη δεν την "παίρνεις" παρά μόνο τη "δίνεις".
Όταν μάθεις να "δίνεις" Αγάπη τότε θα ανακαλύψεις ως δια μαγείας ότι όλοι σε Αγαπάνε.

Δυστυχώς ελάχιστοι άνθρωποι Αγαπούν πραγματικά σήμερα. Οι περισσότεροι μπερδεύουν την πραγματική Αγάπη - το 5ο στοιχείο του Σύμπαντος- με οτιδήποτε άλλο.

Είμαστε δυστυχώς άνθρωποι -μη τέλεια όντα- και δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι δεν κάνουμε καμία ενέργεια εάν δεν έχουμε κέρδος..είτε ηθικό, είτε συναισθηματικό, είτε υλικό.

Η πραγματική Αγάπη εκμηδενίζει τα περί...κέρδους.
"Ο κόσμος αλλάζει όταν δύο όντα κοιτάζονται και αναγνωρίζονται: Ν'αγαπάς θα πεί να γδύνεσαι το όνομα σου."

TzeKosAIR

# 7 στις 27/11/2003
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 229
Σαν στα παιδικά σου μάτια δε φαντάζει η ΑΓΑΠΗ,δε φωλιάζει η ζεστασιά της,δε σε ταξιδεύει στα παραμυθένια δρομάκια της αποδοχής ,,,αιωνια θα αποζητάς να πάρεις ,,,,κι αν απο πολύ μικρή το έχεις καταλάβει τούτο το παιχνίδι της ζωής ,,,τότε θα το χαρίζεις ,,,,,ΑΠΛΟΧΕΡΑ !
Ε,,,,,,λοιπόν ,εγώ δε πήρα !
Γι'αυτό κι εγώ θα τη δίνω ,,,θα τη χαρίζω ,θα τη σκορπάω ,,,,είναι τόσο ΜΑΓΙΚΗ!!
Μη μου κάνεις νερά,βαριέμαι να σφουγγαρίζω!!!

# 8 στις 28/11/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εχω πάρει αγάπη...

.... σε τόσο μεγάλη δόση όμως ...που με έπνιξε !!!!!

# 9 στις 28/11/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πιστεύω ότι όλοι μας έχουμε πάρει αγάπη...
Μπορεί να μην ήταν από τα άτομα που θέλαμε ή περιμέναμε...
Ίσως γιαυτό να μην μας έχει γεμίσει η παρουσία της..

Μπορεί πάλι να ήταν από κάποιους αλλά να ήταν για λίγο..

Μπορεί να παίρνουμε αγάπη για όλη μας τη ζωή...
Ποιος θα μπορέσει ποτέ να πει ότι "Φτάνει, δεν θέλω άλλη αγάπη;;;;"

Giabbass

# 10 στις 29/11/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 617
Το βλέμμα της ψυχής άλλοτε αντιλαμβάνεται την αγάπη και άλλοτε όχι...

Όταν είμαστε μικροί η αγάπη πλανιέται, μα δεν την αντιλαμβανόμαστε...γιατί υποκλινόμαστε στις ανάγκες τις ηλικίας, στον αγώνα του "να ανήκεις", "να είσαι αποδεκτός", στη παρέα της οικογένειας, στη παρέα του σχολείου, στους φίλους...

Όταν φτάσουμε στην εφηβεία, αντιλαμβανόμαστε την "άλλη" αγάπη, εκείνη που μπορούμε να εισπράξουμε από το άλλο φύλο, μέσα από εκρήξεις, από την προσωπική μας επανάσταση και αμφισβήτηση για τα πάντα...μα όσο και να πάρουμε από αυτή, δεν μας είναι αρκετή...ή τουλάχιστο έτσι νομίζουμε...τότε όλα είναι μπερδεμένα...

Όταν αρχίσουν τα χρόνια να περνούν, οι εμπειρίες και ό,τι έχουμε βιώσει αρχίζουν να μορφοποιούν ό,τι έχουμε ανάγκη και να κάνουν ένα απολογισμό σε ό,τι έχουμε ζήσει.

Η αγάπη είναι εκεί για να τη ζήσει ο καθένας...

Πολλές φορές την έχουμε δώσει και δεν την έχει εισπράξει κανείς...

Πολλές φορές την έχουμε πάρει, μα δεν την έχουμε νιώσει, εκτιμήσει, σεβαστεί ή δεν μας είναι αρκετή...

Η αγάπη μπορεί να ντυθεί στα πατρικά, στα μητρικά, στα ερωτικά, στα φιλικά, στα ανθρώπινα....δεν έχει σημασία ό,τι και να φορέσει...

Ο εγωϊσμός, η ζήλεια, ο έρωτας, η ανάγκη, ο οίκτος μπορεί όμως, να ντυθεί "αγάπη", και αυτό δεν είναι αγάπη...

Η αγάπη υπάρχει και "ναι", πιστεύω ότι όλοι έχουμε πάρει...μα το καταλάβαμε; Το εκτιμήσαμε; Μας ήταν αρκετό; Το σεβαστήκαμε; Ανταποκριθήκαμε;

Προσωπικά, όταν ήμουν μικρή νόμιζα ότι κανείς δε μ' αγαπούσε, επειδή όπως έχω ξαναδηλώσει, ήμουν σκέτος διάολος, με αποτέλεσμα όλοι να με μαλώνουν...

Στην εφηβεία μου έκανα επανάσταση σε όλους και σε όλα, εκεί στα 14 νόμιζα ότι γνώρισα την αγάπη της ζωής μου και θαρρούσα ότι εισέπραττα "αγάπη"...

Στα 22 άρχισα να εκτιμώ ό,τι έχουν κάνει για μένα οι γονείς μου, και ν' αναγωρίζω στις πράξεις τους αυτές την αγάπη τους για μένα...(αν και στην ουσία δεν αμφέβαλα).

Στα 22 άρχισα να καταλαβαίνω ότι συναισθήματα όπως αυτά που ανέφερα παραπάνω, ζήλεια, κτητικότητα, εγωϊσμός, ντύθηκαν "αγάπη" και δεν ταίριαζαν με την αγάπη που έδινα και που ήθελα να πάρω.

Στα 24 τερμάτισα ό,τι με κουρέλιαζε, από σχέση, μέχρι φιλίες, τρόπο ζωής, στάση ζωής και τρόπο να "βλέπω" τον εαυτό μου και τους άλλους.

Πήρα αγάπη από τον εαυτό μου, που τόσο κρατούσα σε απόσταση, που τόσο έκρινα και κατηγορούσα.

Στα επόμενα χρόνια γνώρισα τί θα πει αγάπη από το σύντροφο και τώρα σύζυγό μου, αποδοχή, δικαίωμα στο λάθος, ελευθερία, σεβασμός, ανάσα ψυχής και σχέσης...

Έμαθα να πετώ στον ουρανό της ζεστασιάς της και να κολυμπώ στα κύματά της.

Και τώρα είμαι εδώ για να σας πω πως ναι έχω πάρει αγάπη και συνεχίζω να πέρνω...θαρρώ θα συνεχίσω να πέρνω όσο δίνω...
Giabbass

ωινε δαρκ σεα

split

# 11 στις 4/1/2004
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Δεν θα ''νοιώσεις'' ποτέ την αγάπη, εκτός κι αν της παραδοθείς...
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

glikoulina

# 12 στις 5/1/2004
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 104
Έχω πάρει αγάπη θα ήμουν ανελεικρινής αν έλεγα το αντίθετο
Έχω παραδοθεί στην αγάπη χωρίς όρους
Έχω νιώσει την αγάπη και οτιδήποτε άλλο μου ήταν περιττό
Έχω γεμίσει εσωτερικά και εξωτερικά με αγάπη που νόμιζα ότι θα σκάσω
Έχω πληγωθεί όμως και από την αγάπη , έχω κλάψει , έχω ριζώσει , έχω γονατίσει , έχω μαράνει την καρδιά μου
Και έχω δώσει αγάπη , απεριόριστη αγνή αληθινή αγάπη χωρίς να σκέφτομαι εμένα χωρίς εγωισμούς , χωρίς ουτοπίες
Δίνε και λαβείν αγάπην

ΥΓ Αλοίμονο σε αυτούς που δεν αγάπησαν ...........
TO Συμπαν συνομωτει υπερ αυτων που συνεχιζουν να ονειρευονται !!!

evans

# 13 στις 5/1/2004
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΠΗΡΑ , ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ
ΕΔΩΣΑ , ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΣΟ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕ ΑΓΑΠΗ...

-maria-

# 14 στις 11/1/2004
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 770
......Πήρα αγάπη , έδωσα αγάπη αλλά θέλω να πάρω και άλλη και θέλω να δώσω και άλλη.......τώρα που έχω τη γνώση και την ωριμότητα!

fegarahtida

# 15 στις 12/1/2004
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 675
Θεωρώ τον εαυτό μου από τα τυχερά άτομα.. πήρα και έδωσα πολλή αγάπη..
"Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα..."

blossom

# 16 στις 12/1/2004
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Κορινθίας / Ξυλόκαστρο
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 766
Πήρα αγάπη και δεν την εκτίμησα, έδωσα αγάπη και δεν την εκτίμησαν. Τώρα ξέρω.

# 17 στις 14/2/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καθημερινά παίρνω τόσο αγάπη όσο δίνω.

gallidoula

# 18 στις 14/2/2004
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Πήρα κι έδωσα.Ολα όχι όσο θα ήθελα,όχι όσο θα πρεπε για'ναι αληθινή...
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

mara_

# 19 στις 19/2/2004
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 59
Αν σου απαντήσω το ίδιο...
Ναι έχω πάρει...αλλά δεν μου φτασε...και το γιατί;

Γιατί δυστυχώς ή ευτυχώς έδωσα ολοκληρο τν εαυτό μου τα δωσα όλα και περίμενα κάτι...

zoumeroula

# 20 στις 5/4/2004
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 19
Στη ζωή μου έχω πάρει πολλή αγάπη. Στο πέρασμα του χρόνου, νιώθω υπέροχα, γιατί, παρά τις δυσκολίες και τις αλλαγές που διαδραματίζονται, η αγάπη είναι αστείρευτη, παντοτινή. Η μεγαλύτερή μου ευτυχία είναι να προσφέρω την αγάπη μου στους ξεχωριστούς για τη ζωή μου ανθρώπους.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε