Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κόλλησα στη λάσπη

Σελίδα : 1

kollisastilaspi

# 1 στις 12/11/2009
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Κόλλησα στη λάσπη

Γεια σας. Είμαι ταξιτζής. Μου αρέσει και δε μου αρέσει το επάγγελμά μου. Είναι ένα επάγγελμα που λίγοι θα μπορούσανε να το συνεχίσουν πολλά χρόνια. Πάνω στο χρόνο τώρα, δηλαδή από το εξάμηνο και μετά, άρχισα να συνειδητοποιώ καταστάσεις τραγελαφικές. Αρκετοί βέβαια άνθρωποι που καταλαβαίνουν το θέμα έχουν αγωγή. Δυστυχώς αυτοί είναι μετρημένοι στα δάχτυλα, άντε και των ποδιών αν θέλετε.

Πέρα από αυτούς, έχεις να κάνεις και με σκατόκοσμο μέσα στο ταξί. Γιατί έξω στον δρόμο ή και οι πεζοί είναι κάπως, "εγώ είμαι κι άλλος δεν είναι". Αυτό το πράγμα συνεχίζεται. Ετσι μεγαλώνουν τα παιδιά τους. Μίσος, απάτη, κοροιδία, κλεψιά, τσαμπουκά, ώστε άθελά τους, όταν μεγαλώσει αυτό το παιδί να είναι "εγώ είμαι κι άλλος δεν είναι".

Βάζει μέσα στο αυτοκίνητο την οικογένεια με μικρά παιδιά οποιασδήποτε ηλικίας και τρέχει να αποδείξει πόσο τσαμπουκάς και πόσο καλύτερος και πόσο πονηρός είναι κι αν του βρεθεί μπροστά του ταρίφας, λουκούμι του κάθεται, κόκκινο πανί. Κόρνα, παραμιλητά, φώτα. Κι αν είναι ο ταρίφας οξύθυμος, τότε πέφτουν τα βρισίδια βροχή. Και τα παιδιά τώρα να είναι στο αυτοκίνητο. Ασχετα βέβαια που μπορεί η δουλειά του κυρίου να είναι από αυτές τις δουλειές που κατακλέβουν τον κόσμο και τον εκμεταλλεύονται.

Πάμε να δούμε: ταξι, εστιατόρια, ταβέρνες, γυράδικα, αρτοποιεία, ζαχαροπλαστεία, δημόσιοι υπάλληλοι, δημόσια έργα, ΛΑΚΟΥΒΕΣ, ρούχα, ψιλικατζίδικα, νύχτα.

Σαπίλα, σαπίλα, σαπίλα, σαπίλα.

Η πλειοψηφία μετράει για μένα. Γι αυτό και μας αξίζει να έχουμε τα χάλια μας.

inioxos52

# 2 στις 12/11/2009
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
Prin miliseis gia tous pelates sou, prepei na kaneis ws taksitzis tin autokritiki sou, eidika sto 8ema tis mangias, tou tsampouka, tis aprepous sumperiforas, tis vrwmias, tis klepsias (eidika twn ksenwn stin poli).

Kai meta, afou exeis koitaksei tin epangelmatiki sou kampoura, mporeis na miliseis me kritiki dia8esi kai gia tous pelates sou, alla kai genikotera gia tin koinwnia tis opoias eisai kai su melos, kai sunenoxos.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

cerise

# 3 στις 15/11/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Ξέρεις φυσικά ότι είσαστε και λίγο παρεξηγημένη τάξη.
Γιατί δεν είναι όλοι οι ταξιτσήδες ευγενείς σαν εσένα , ούτε σέβονται όλοι τους πελάτες ή τους άλλους οδηγούς. Μερικοί είναι οι κυρίαρχοι της ασφάλτου.
Σταματούν όπου θέλουν, παίρνουν όποιους θέλουν και όποτε θέλουν και χρεώνουν ότι θέλουν γιατί έτσι θέλουν μερικές φορές.
Κάνουν καμάκι όποτε θέλουν και ερωτήσεις αδιάκριτες σε όποιες θέλουν.
Με λίγα λόγια δεν είναι όλοι επαγγελματίες σαν εσένα ίσως.....
Και φυσικά είναι και αυτοί μέλη της κοινωνίας αυτής που τείνει στο πάτο όπως και οι άλλοι κύριοι που ανέφερες.
Και τσαμπουκάδες...όχι σπάνια.
Νομίζω ότι έχεις κάνει και αυτή τη διαπίστωση για τους συναδέλφους σου μαζί με την άλλη διαπίστωση.
Οπως υπάρχουν επαγγελματίες ευγενείς υπάρχουν και επαγγελματίες που μόνο ευγενείς δεν είναι . Ετσι υπάρχουν και άνθρωποι ευγενείς και άλλοι άξεστοι.
Η χώρα μας που δίδαξε πολιτισμό στις άλλες χώρες κράτησε για τον εαυτό της ολίγον από το τίποτα δυστυχώς..

mathilda

# 4 στις 15/11/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Λιθοι, πλινθοι, κεραμοι ατακτως ερριμενοι...

Ξεκινας απο ενα θεμα, για το επαγγελμα σου και φτανεις να μιλας για λακουβες και σουβλατζιδικα.

Η ελλειψη ειρμου στη σκεψη σου, σου συμβαινει και αλλες φορες ή μόνο χθες δεν ειχες εμπνευση και σου βγηκε τοσο ασχετο το θεμα;

kollisastilaspi

# 5 στις 18/11/2009
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
απο το ενα θεμα στο αλλο σημενει πωs σε ολα τα παραπανω επαγγελματα ειναι χειροτερα απο τουs ταριφεs.δηλ απλα εμειs ειμαστε πταισμα. εχετε δει ποτε τι τρωτε? τι πινετε τι πληρωνετε? εχω αλλαξει 15 δουλειεs και εχω δει πολλα ποντικια που θα ηθελε να τα ξεκανει η λευκη γατουλα. οι ταριφεs που κλεβουν ειναι 10% και οχι 80% που ειναι στα παραπανω. και αν ενοουμε κλεψιμο το πενηνταλεπτο.. λιγο το πορτοκαλι φαναρι,λιγο η γρηγορη οδηγηση,καληπτουν το πενηνταλεπτο που καποιoι θωρουν κλεψια. λακουβεs. οι λακουβεs δυστηχωs ειναι ιδιεs εδω και χρονια. και θα ειναι για πολλα ακομα αν δεν αλαξουμε ολοι μας. αλλα οχι και κλεφτες. το πενηνταλεπτο ρε παιδια???

MARA-GR

# 6 στις 20/11/2009
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Σερρών / Αγκιστρος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 106
Τώρα εγώ γιατί νιώθω σαν να έχουν γράψει με το ίδιο όνομα δύο διαφορετικά πρόσωπα?
Ο kollisastilaspi είναι το ίδιο πρόσωπο και στις δύο παραθέσεις?
(άσχετο)

# 7 στις 22/11/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εγώ φίλε μου θα σου πω την άποψή μου για τους <<ταρίφες>> ....

για τους <<δικηγόρους>> εδώ μέσα που μας ζαλίζουν θα αναφέρω τα σχετικά

...μπλα...μπλα ...ναι δεν είναι όλοι έτσι ...και άλλο μπλα ....δεν τους τσουβαλιάζουμε..

μπλα....(θες και άλλο μπλα μπλα?)

οκ , αφού ικανοποιήσαμε και τους <<δικηγόρους>> , πάμε στο θέμα τώρα ...

οι λίγοι που είστε έτσι όπως λές ότι είσαι εσύ

, γιατί λίγοι είστε σίγουρα, δεν φτάνουν για να σας ξεπλύνουν

τα τόσα που έχετε κάνει και τα τόσα που κάνετε κάθε μέρα ....

δεν έχει σημασία να αναφερθούμε τώρα στα περιστατικά ....

εκείνο που έχει σημασία ότι είστε και θα παραμείνετε αντιπαθητικοί όχι σαν

άνθρωποι , δεν εξετάζουμε τους χαρακτήρες εδώ ούτε θα μπορούσαμε άλλωστε ,

αλλά σας επαγγελματίες (τρομάρα σας) ......

θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω βαριές λέξεις , αλλά το να σε μAλΑka είναι το

λιγότερο , πιστεψέ με ......
και στα γράφει αυτά , παιδί ανθρώπου που στο παρελθόν έτρωγε ψωμί από το

μεροκάματο που έφερνε ο πατέρας του σπίτι δουλεύοντας σαν ...ταξιτζής....

KOLORS

# 8 στις 23/11/2009
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737

Παράθεση:
Originally posted by kollisastilaspi
. οι ταριφεs που κλεβουν .... και αν ενοουμε κλεψιμο το πενηνταλεπτο...
αλλα οχι και κλεφτες. το πενηνταλεπτο ρε παιδια???

εμενα παντως η γιαγια μου ελεγε οτι..

ειτε λιγο σκατο βαλεις στην πιτα..
ειτε ολοκληρη κουραδα..

σκατοπιτα λεγεται..

# 9 στις 26/11/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατι βρέ παιδιά τα βάλατε με τον άνθρωπο?
Πυστεύω πως έχει κάποιο δίκιο. Κάποιο.
Οι δουλια του είναι πραγματικά δύσκολη. χρειαζεται να έχουν γερά νεύρα .
Τρέχουν για το μεροκάματο του τρόμου μέσα στους δρόμους νύχτα μέρα.
Πολλοι απ αυτούς έχουν σκοτωθεί. αρκετοί έχουν δολοφονηθεί για πενταροδεκάρες.
τα νεύρα τους κορδόνια! Εκεί επάνω κάνουν και αυτοι τα λάθη τους.
Κάνουν αρκετά λάθη, συμφωνώ! Ανθρωποι ειναι. Πόσο θα αντέξουν κι αυτοί?
Η εργασια μου ήταν τετοια, που για 12 χρόνια κυκλοφορούσα με ταξί. Γνώρισα πολλούς καλούς οδηγούς γνώρισα και αλήτες. Ε... τι να κάνουμε τώρα?
Στραβόξυλα υπάρχουν σε όλα τα επαγγέλματα.
Χειρότεροι απο τους παπάδες πάντως δεν είναι.
Τουλάχιστον αυτοί είναι αυτό που δείχνουν πως είναι, ξεκάθαροι.

Heptamer

# 10 στις 26/11/2009
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.365

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Prin miliseis gia tous pelates sou, prepei na kaneis ws taksitzis tin autokritiki sou, eidika sto 8ema tis mangias, tou tsampouka, tis aprepous sumperiforas, tis vrwmias, tis klepsias (eidika twn ksenwn stin poli).

Kai meta, afou exeis koitaksei tin epangelmatiki sou kampoura, mporeis na miliseis me kritiki dia8esi kai gia tous pelates sou, alla kai genikotera gia tin koinwnia tis opoias eisai kai su melos, kai sunenoxos.

Kαι ετοιμαζομουν για γερη κραχτικη "αντιταξιτζική" σεντονιάδα!!!

Αλλα με πρόλαβες!!!

Ταξιτζήδες και δικυκλοι,ειναι η μάστιγα των αθηναϊκών και οχι μονο δρομων!
ωινδοως με: ψραπ! ωινδοως χπ: αωεσομε! ωινδοως βιστα: ψραπ! ωινδοως 7: αωεσομε! ωινδοως θ: (ψραπ!)

Heptamer

# 11 στις 26/11/2009
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.365

Παράθεση:
Originally posted by linama
1. Οι δουλια του είναι πραγματικά δύσκολη. χρειαζεται να έχουν γερά νεύρα .

2. τα νεύρα τους κορδόνια! Εκεί επάνω κάνουν και αυτοι τα λάθη τους.
Κάνουν αρκετά λάθη, συμφωνώ! Ανθρωποι ειναι. Πόσο θα αντέξουν κι αυτοί?

3. Χειρότεροι απο τους παπάδες πάντως δεν είναι.
Τουλάχιστον αυτοί είναι αυτό που δείχνουν πως είναι, ξεκάθαροι.

1. Αλλο γερα νευρα,αλλο γερη....μαγκια,κλεψια,αλητεια (τα βλεπω καθημερινα στο σταθμο του ηλεκτρικου στην Κηφισια)
Το θεμα ειναι οτι και αυτοι ειναι ΕΛΛΗΝΕΣ - με οτι σαπιο,κομπλεξικό,αθλιο αυτο συνεπαγεται.
Δε θα μπορουσαν λοιπον εκ των πραγματων να ειναι αλλιως...

2. Επειδη ερχονται καθημερινα σε επαφη με κοσμο,θα επρεπε ακριβως να ειναι πιο κοσμιοι,πιο ευγενεις.
Αλλα,οπως ειπα και πριν,ελληνες ειναι και αυτοι και φερουν ολα τα χαρακτηριστικα της νεοελληνικης παρακμής / νοοτροπιας.
Αυτο κατα ενα τροπο και τους δικαιολογει,μα και δεν τους δικαιολογει κιολας,λογω της υφης του επαγγελματος τους.
Δεν κανουν απλα αρκετα λαθη. Κανουν ΣΥΝΕΧΩΣ λαθη.

3. Αν μπορουσαν να κρυφτουν (σαν τους παπαδες),να εισαι σιγουρη πως θα το εκαναν.
Αλλα η φυση του επαγγελματος δεν (τους) το επιτρεπει.
ωινδοως με: ψραπ! ωινδοως χπ: αωεσομε! ωινδοως βιστα: ψραπ! ωινδοως 7: αωεσομε! ωινδοως θ: (ψραπ!)

Asteievameni

# 12 στις 26/11/2009
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 1.138

Παράθεση:
Originally posted by kollisastilaspi

,καληπτουν το πενηνταλεπτο που καποιoι θωρουν κλεψια.

παρακαλώ ???
φυσικά και είναι κλεψιά αν δεν σου το προσφέρω οικειοθελώς αλλά μου το
αποσπάσεις με πονηριά του τύπου "στρογγυλεύουμε" ή "δεν έχω ψιλά για
ρέστα" !!

αν την ημέρα κρατήσεις με το έτσι θέλω ένα 50λεπτο σε 50 πελάτες είναι
25 ολόκληρα ευρώ !!!

ένας υπάλληλος των 600 ευρώ, παίρνει 24ευρώ την ημέρα !!!!
ναι!! υπάρχουν ανάγωγοι πελάτες!!
υπάρχουν όμως και ανάγωγοι επαγγελματίες!!

που με την δικαιολογία "δε βγαίνει το μεροκάματο" χωρίς καν να σε ρωτήσουν,
φορτώνουν δεύτερη και τρίτη κούρσα, σε υποχρεώνουν να πληρώσεις τις
όποιες καθυστερήσεις (παρέκλιση από τη πορεία για να "εξυπηρετηθούν" όλοι,
ανέβασμα, κατέβασμα, στάση στο περίπτερο για τσιγάρα κλπ χαριτωμένα)), σε
υποχρεώνουν να ακούς στη διαπασών τις ραδιοφωνικές επιλογές τους,
αρνούνται να ανάψουν καλοριφέρ/αιρκοντίσιον παρά τις ακραίες θερμοκρασίες,
έχουν καταβρώμικα αυτοκίνητα, δεν ακούν ποτέ την "καλημέρα" σου, δεν
απαντούν στο "ευχαριστώ πολύ", σου απευθύνονται λες και έκανες στρατό
μαζί τους ή σου την πέφτουν χυδαία και ασύστολα, σε υποχρεώνουν να
ακούσεις τη στιχομυθία τους στο κινητό με την μαμά/γυναίκα/γκόμενα/τράπεζα
τους , διαλέγουν τη κούρσα που "βολεύει" αυτούς .........................
άσε!! να μη το συνεχίσω!!

χρησιμοποιούσα ταξί σε καθημερινή βάση αρκετά χρόνια και δηλώνω ότι οι
σωστοί επαγγελματίες που μου έτυχαν είναι πολύ μικρό ποσοστό σε σχέση
με τους "άλλους"

είχα και γνωστούς στο επάγγελμα και κάθε που κάναμε συζήτηση, είχαν πάντα
μια ανόητη δικαιολογία για όλα τα στραβά τους
το επάγγελμα του ταξιτζή είναι για τους (περισσότερους) άνδρες το αντίστοιχο
με το επάγγελμα της πωλήτριας στις γυναίκες : τελευταία επιλογή, όταν δεν
μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο

και επειδή η λογική τους είναι "σιγά μη ξανατύχω στον ίδιο πελάτη" και "αυτό
είναι μια προσωρινή δουλειά μέχρι να βρω κάτι καλύτερο" , συμπεριφέρονται
περισσότερο σα τυχοδιώκτες παρά σαν επαγγελματίες

Όλες οι ανθρώπινες πράξεις έχουν ως αίτιο ένα από τα εξής επτά: τύχη, φύση, παρόρμηση, συνήθεια, λογική, πάθος, πόθο.

# 13 στις 26/11/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
3.Heptamer( Αν μπορουσαν να κρυφτουν (σαν τους παπαδες),)

τουλάχιστον συμφωνούμε στους παπάδες!!!

# 14 στις 27/11/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by linama

3.Heptamer( Αν μπορουσαν να κρυφτουν (σαν τους παπαδες),)

τουλάχιστον συμφωνούμε στους παπάδες!!!

καλά με τους παπάδες συμφωνούνε οι περισσότεροι ότι δεν αξίζουν τίποτα παραπάνω

από κιμάς για τα σκυλιά ......(προσοχή οι παπάδες π.χ πάτερ-Μιχαήλ , πάτερ-Αθανάσιος κ.α

και όχι η θρησκεία που επιτηδευμένα ρίχνουν την κουβέντα όταν στριμωχτούν τα <<καλόπαιδα>>
τώρα από τους ταξιτζήδες στο παπαδαριό , γουστάρω.......

Μυρτώ

# 15 στις 27/11/2009
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Kαι γω το 'χασα λίγο εκεί με τις ψησταριές και τα σουβλατζίδικα...

Και σαν χρήστης της υπηρεσίας ... ταξί... οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έκανα ποτέ μου εγώ πρόβλημα ... αλλά έπεσα άπειρες φορές σε κάτι ταξιτζήδες αμάν....

Μερικά φωτεινά παραδείγματα :

1. Tαξιτζής που έπαιζε μπαγλαμαδάκι (αληθινό) όταν τον έπιανε κόκκινο στο φανάρι...

2. Ταξιτζής μητροπολίτης ... που είχες γεμάτο το ταξί σταυρούς , εικόνες , θυμιατά... και άκουγε Εκκλησία FM ... την λειτουργία...

3. Ταξιτζής πορνόγερος ... που μου χούφτωσε το μπούτι....

4. Ταξιτζής σχιζοφρενής .... που μιλούσε μόνος του και απαντούσε στο ... ραδιόφωνο!

5. Ταξιτζής ... βοθρόστομος.... που έβριζε ότι μιλούσε , ότι περπατούσε και ότι οδηγούσε....

6. Ταξιτζής παρλαπίπας .... που μου είπε όληηηη την ιστορία και τα σεξουαλικά του προβλήματα με την γκόμενα του και ήθελε να συμφωνώ μαζί του...

Και πολλά άλλα...

Μην ξανακούσω για επαγγελματισμό... γιατί θα πάρω ένα σκουπόξυλο και θα αρχίσω να βαράω ανεξέλεγκτα οτιδήποτε κίτρινο.... (ακόμα και τις μπανάνες)...

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mathilda

# 16 στις 27/11/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παιρνω ταξι μονο οταν ειναι να παω αεροδρομιο, οταν εχω επαγγελματικο ταξιδι.
Και επειδη τα εξοδα τα πληρωνει η εταιρεια μου, ζηταω παντα αποδειξη.
Το τι αηδιες εχω ακουσει απο τους ταριφες για να μη δωσουν αποδειξη, δεν μπορειτε να φανταστειτε.
Καλα, το οτι κλεβουν ασυστολα, δεν το συζητω. Δεν μιλαμε για πενηντα λεπτα, μιλαμε για δεκα, εικοσι και τριαντα ευρω παραπανω. Ενω η διαδρομη κοστιζει το πολυ 25 ευρω, να ζητανε 40, 50, 55 ευρω...
Και οταν τους λεω οτι θελω αποδειξη απο το μηχανακι που ειναι υποχρεωμενοι να εχουν, τα μασανε.
Ασε δε που μου εχει τυχει λαμογιο που εβαζε μαυρο αυτοκολλητακι στην οθονη του ταξιμετρου για να μη βλεπω οτι ειχαν βαλει την διπλη ταριφα (ενω δεν ηταν ουτε νυχτα, ουτε εκτος πολης).
Εν τω μεταξυ, τσακωνεσαι, του λες οτι δεν πληρωνεις γιατι τον βλεπεις να κανει τη λαμογια, και να επιμενει οτι εχει δικιο! Μια φορα δε, δεν αντεξα, πηρα το 100 απο το κινητο μου και εξαφανιστηκε, χωρις να παρει λεφτα για την κουρσα.
Ασε δε, εκεινους που διαλεγουν πελατες, αναλογα με την κουρσα που τους βολευει. Να εισαι με βαλιτσες στο σταθμο η στο ΚΤΕΛ και να αρνουνται να σε πανε εκει που θες. Μου ειχε πει μια φορα ενας, ενω ειχα ηδη ανεβει, "θα σε αφησω στο μετρο, να πας εκει που θες γιατι δε με βολευει". Ναι, σιγα μη κατεβαινα, δεν ηξερε με ποια εμπλεξε!
Με αυτα και αυτα, δεν παιρνω ποτε πλεον ταξι. Προτιμω να παρω αμαξι, ακομη και στο αεροδρομιο, και να το αφησω στο παργκινγκ. Και αν θελω να κατεβω κεντρο, παιρνω μετρο ή λεωφορειο.

Και αν μπω, προειδοποιω απο την αρχη, ΘΕΛΩ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.

# 17 στις 27/11/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
4. Ταξιτζής σχιζοφρενής .... που μιλούσε μόνος του και απαντούσε στο ... ραδιόφωνο!

Αυτό είναι γνωστό και ως σύνδρομο
"Knight rider"!

# 18 στις 28/11/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγω τους ταξιτζηδες τους λατρευω. Εγιναν αιτια να παρω αποφαση να αγορασω αυτοκινητο. Και εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι η πλειοψηφια μετραει. Μου ειχαν τυχει και μερικοι πολυ καλοι και εξυπηρετικοι ταξιτζηδες, ομως η πλειοψηφια μετραει. Ωστοσο εσυ μπορεις να πραττεις κατα βουληση στο επαγγελμα σου.

Εξαλλου μεσα στην ομαδα, εσυ εισαι μοναδα. Σε ολα τα επαγγελματα βγαινει και ενα αρνητικο, σε ολα τα μερη επισης.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost