Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χρειαζομαι βοηθεια

Σελίδα : 1

mikaki_999

# 1 στις 18/11/2009
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

χρειαζομαι βοηθεια

δουλευω εδω και ενα χρονο σε ενα καταστημα με ρουχα...ειμαι πωλητρια...δουλευω 8ορο και μερικεσ φορεσ και 10ορο...τα ενσημα που μου βαζουνε ειναι μισα,τα δωρα και ολα αυτα που δικαιουμε ειναι επισησ μισα και μαλιστα πολλεσ φορεσ ανυπαρκτα..οσεσ φορεσ προσπαθησα να το ανοιξω σαν θεμα μου λεγανε πωσ δεν ωγαινει το μαγζι για παραπανω και οτι αυτο ειναι και αν μαρεσει..και πιστεψτε με εχουμε δουλεια..ολο κλαψεσ...για τη συμπεριφορα τουσ να μη μιλισω...μου φερονται πιο απαισια κ απτον σκυλο τουσ...με ωριζουνε μου μιλανε ασχημα..χονοτναι συνεχεια στη ζωη μου και σε ολα..εγω φταιω που εδωσα δικαιομα..ομωσ ειμαι παραπανω απο ενταξει και γενικα οτι μπορω παντα κανω για το μαγαζι..μεχρι και υπομονι για τα λεφτα και για ολα..τα εχω πραγματικα αναγκη και μαρεσει και η δουλεια μου..απλα δεν αντεχα τη συμπεριφορα τουσ...χτεσ το απογευμα ειχε πορειεσ κατω στο κεντρο και δεν μπορεσα να παω γιατι δεν ειχαμε λεωφορεια..μενω μακρια...και σημερα το πρωι που πιγα στο μαγαζι μου μιλισανε με τν χειροτερο τροπο...εντω μεταξυ να πω πωσ δεν τουσ αφησα ετσι..εστειλα ατομο να με αντικαταστησει...με βρισανε παρα πολυ..πρωτη φορα τοσο και με διωξανε κιολασ...δε παει αλλο...θα παω στην επιθεωρηση εργασιασ...μιλαμε για πραγματικεσ βρισιεσ...στεναχωριεμαι που θα το κανω..δεν ειμαι τετοιο ατομο αλλα τουσ αξιζει...θα παω..
ηθελα απλα να ακουσω μια γνωμη...
σασ ευχαριστω προκαταβολικα

Μυρτώ

# 2 στις 18/11/2009
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Κατ αρχάς λάθος σου που δέχτηκες αυτή τη συμπεριφορά τόσο καιρό.

Μπορείς ευγενικά , όταν ο άλλος σου μιλήσει άσχημα να τον βάλεις στη θέση του , χωρίς να τσακωθείς λέγοντας του ότι "δεν σας επιτρέπω να μου μιλάτε έτσι".

Λες ότι σε διώξανε...άρα σε ποιά επιθεώρηση εργασίας να πας ;
Προφανώς δεν εργάζεσαι πλέον...

Αμφιβάλλω επίσης εάν η επιθεώρηση εργασίας ασχολείται με βρισιές ...
Με τα ένσημα και τα δώρα θα ασχοληθεί , με την συμπεριφορά τους όχι. Αλλά για να κάνεις καταγγελία θα πρέπει να έχεις και κάποιες αποδείξεις.

Κορίτσι μου καλό , γιατί δεν ψάχνεις να βρείς μια άλλη δουλειά;
Η θέση της πωλήτριας δεν είναι κάτι δύσκολο... σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες δουλειές στον τομέα αυτό οι οποίες θα σου πληρώνουν και αυτά που δικαιούσαι με τον νόμο.

Αφού είσαι δυστυχισμένη εκεί , γιατί μένεις ;
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

# 3 στις 18/11/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Η επικρατούσα άποψη στην Ελλάδα είναι ότι αν πας στην Επιθεώρηση Εργασίας (και γενικά, αν αντιμετωπίσεις διαφορές με τον εργοδότη σου με δικαστικά μέσα), θα δικαιωθείς μεν, αλλά πολύ δύσκολα θα βρίσκεις δουλειά μετά!
Και αυτό επειδή η ελληνική αγορά είναι πολύ μικρή και οι περισσότεροι εργοδότες έχουν επαφές μεταξύ τους, οπότε αν κάνεις ζημιά σε κάποιον εργοδότη με αυτό τον τρόπο, θα μαθευτεί!

Δυστυχώς, οι εργοδότες (φαίνεται ότι) έχουν και το μαχαίρι και το πεπόνι! Ο εργοδότης, ακόμη και αν κάνει την μ@λakiα, πάλι δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα (πέρα από κάποια πρόστιμα), κάποιο τρόπο θα βρει να τα μπαλώσει! Εννοείται φυσικά ότι δεν θα δυσκολευτεί να βρει νέα άτομα να δουλέψουν για αυτόν... έχουμε φτάσει σε σημείο να ανεχόμαστε τα πάντα προκειμένου να έχουμε δουλειά!
Θα συμφωνήσω με την Μυρτώ: βρες άλλη δουλειά! Προϋπηρεσία έχεις (πολύ σημαντικό αυτό) και το επάγγελμα του πωλητή σχεδόν δεν καταλαβαίνει από κρίσεις!

mikaki_999

# 4 στις 18/11/2009
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
DEN THA MOU XREIASTEI NA VRW ALLI GIATI ANOIGW DIKO MOU GIRADIKO MAZI ME TN SIZIGO MOU TN IANOUARIO..EPISIS I MITERA MOU AKOUGONTAS AYTIN TIN TALAIPORIA POU TRAVIXA APOFASISE EPITELOUS NA MOU GRAPSEI TO ENA APO TA DIAMERISMATA POU NOIKIAZEI GIA NA EXW KAPOIO ESODO WSTE NA MI HREIASTEI NA DOULEVW TOULAXISTWN OXI GIA ALLOUS...OLA PANE POLI KALA...TELIKA EXOUN DIKIO POU LENE KATHE EMPODIO GIA KALO...OSO GIA TIN EPITHEORISI THA TO KANO MONO KAI MONO GIA TA LOGIA POU MOU LEGANE..ETSI GIA NA TOUS TI SPASW...SAS EYXARISTW POLI PANTWS.,.,

Ms-sara

# 5 στις 18/11/2009
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Κορινθίας / Αγιοι Θεόδωροι
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 87
γεια σου κοριτσι μου, το θεμα σου με αφορα γιατι εχει να κανει με τι δικη μου δουλεια.. το να πας στην επιθεωρηση και να καταγγειλεις το γεγονος θα σε οφελησει απο την αποψη οτι σιγουρα θα παρεις τα χρηματα που δικαιουσε. μεχρι εκει. αλλα.... θα σου συνιστουσα να προσπαθησεις να επικοινωνησεις με αυτους τους ανθρωπους και να τους ζητησεις να σου δωσουν τα χρηματα αυτα(για να αποφυγεις να τους καταγγειλεις) και να μη φοβασαι μη τυχον δε βρεις δουλεια. αυτο ισως θα πρεπει να το σκεφτονται πιο πολυ ατομα που ζουν στην επαρχεια και εκει ειναι σαφως πιο δυσκολη η επαγγελματικη αποκατασταση. και παλι ομως ομως δεν ειμαι υπερ. να μαθετε να αγωνιζεστε για να κερδισετε τα κεκτημενα σας. μην σας βαζει κατω κανεις. προχωρα. οταν εισαι καλος δεν χανεσαι εξ αιτιας μιας καταγγελιας.βρες εναν καλο λογιστη και βαλε εκεινον να καθαρισει για παρτη σου. κ ποτε να μη δεχεσαι τετοιου ειδους συμπεριφορες...

petya11

# 6 στις 19/11/2009
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 3
gia soy kopela mou. k egw antimetopizw to idio provlima m esena alla emena den mou evazan katholou ensima oute dwra, oute epidomata, oute adeies akoma xerotera.kai i simperifora apesia mono na anoixw sizitisi gia ta ensima mou elege ama theleis alios vres allou douleia. meta apo 4,5 xronia ergasias me ediokse,me petakse san peponoflouda xwris na noiazete oti nikiazw spiti kai exw daneio sto onoma mou.etsi apla xwris kamia proidopiisi.to exw niwsei sti plati moy kai se katalavainw polu kala.egw piga sthn epithiorisi ergasias.i diadikasia einai diskoli kai psixofthora alla to aksizoun gia na mathoun na mi to kanoun se allous.s esena einai pio apla ta pragmata epedi esu exeis ensima kai apodeikniete eukola me martires oti douleues ekei oktawro.mh distazeis kan to gia na stamatisei h ekmetalesi. kai na ksereis oti tha ta pareis ta leuta sou.ta aksizeis giati doulepses gia auta kai auti sou ta eklevan.kala kseperdmata!

cerise

# 7 στις 22/11/2009
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Κακώς που δέχτηκες το μεσαίωνα που σου υπέβαλλαν.
Πωλήτρια ήσουν. Και πωλήτριες ζητούν πολλά καταστήματα και πολυκαταστήματα. Επιστήμονες δεν ζητούν.
Φυσικά και να πας στη Επιθεώρηση Εργασίας.

mikaki_999

# 8 στις 24/11/2009
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
sas eyxaristw para poly gia tis apantiseis sas..piga ekei kai i epithewrisi orise sinantisi metaxy ergodoti kai emena stis 11 ianouariou to 2010...ligo arga alla etsi leei tha diekdikisoume kai to dwro ayton ton xristougennwn....
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost