Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Επανασύνδεση ή τυπική συμπεριφορά:

Σελίδα : 1

KaterinaPapa

# 1 στις 30/11/2003
author
Γυναίκα / 57 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 51
'Aρεσαν+: 0%

Επανασύνδεση ή τυπική συμπεριφορά:

Όσοι με ξέρετε από εδώ μέσα θα ξέρετε ότι είμαι σε διάσταση. Ξαφνικά απορώ για κάποιες κινήσεις που έγιναν από τον ίδιο και την οικογένειά του. Όπως θα ξέρετε ήδη, προχτές γιόρταζα, και εκεί που τον είχα ξεγραμμένο , θυμωμένο και υπερβολικά εγωΐστή , μου στέλνει μύνημα για Χρόνια πολλά και....πάνω από όλα υγεία για όλους.....τυπικό δε λέω και το πιο κουφό με πήρε η πεθερούλα μου μες στην καλή χαρά να μου ευχηθεί και να ρωτήσει πως περνάω εγώ και η οικογένειά μου . Σημειωτέον η αγαπητή μου πεθερούλα συνέβαλε αρκετά σ' αυτόν τον χωρισμό.....! Εγώ τώρα πώς να το πάρω όλο αυτό;!!!!! Ξαφνικά θυμήθηκαν οι γύφτοι ότι είναι πολιτισμένοι ;Επίσης πρέπει να τονίσω ότι ειμαι 5 μήνες σε διάσταση και δεν είχα καμιά δεν είχα καμιά επαφή με την πεθερά μου. Όσο για αυτόν καμιά συζήτηση που αφορά το θέμα.
Οι συνθήκες δεν διαμορφώνουν τον άνθρωπο , τον αποκαλύπτουν!

split

# 2 στις 30/11/2003
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Αγαπητη Κατερινα οπως πολυ καλα καταλαβες και μονη σου προκειται για προσπαθεια επανασυνδεσης.

Αν τα κινητρα ειναι η αγαπη η ο εγωισμος και το προσωπικο (του) συμφερον, μονο εσυ μπορεις να το κρινεις.

Εσυ εζησες μεσα σ'αυτο το γαμο και μονον εσυ μπορεις να κρινεις αν υπαρχει κατι που αξιζει να σωθει.

Η θεση μου ειναι οτι ''η αγαπη τα παντα συγχωρει''. Ομως αυτο ισχυει αν υπαρχει κατι που να αξιζει την αγαπη σου.

koyrsaros

# 3 στην 1/12/2003
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
Εγώ θα είμαι λίγο καχύποπτος και θα σου πρότεινα να ''ψάξεις'' λίγο αυτήν την απότομη αλλαγή στάσης.
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

# 4 στην 1/12/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by split
Αγαπητη Κατερινα οπως πολυ καλα καταλαβες και μονη σου προκειται για προσπαθεια επανασυνδεσης.

Αν τα κινητρα ειναι η αγαπη η ο εγωισμος και το προσωπικο (του) συμφερον, μονο εσυ μπορεις να το κρινεις.

Εσυ εζησες μεσα σ'αυτο το γαμο και μονον εσυ μπορεις να κρινεις αν υπαρχει κατι που αξιζει να σωθει.

Η θεση μου ειναι οτι ''η αγαπη τα παντα συγχωρει''. Ομως αυτο ισχυει αν υπαρχει κατι που να αξιζει την αγαπη σου.

Η φίλη σπλίτ με κάλυψε, αλλά θα ήθελα να προσθέσω ότι δεν είναι και ότι καλύτερο να ρίχνεις αλάτι σε πληγές. Άν νομίζεις ότι μπορεί να είσαι ευτυχισμένη απο αυτό το ξαφνικό ενδιαφέρον τότε ψάξτο περαιτέρω, αν όχι, ξέχνα το!!!

Αλλά μην μπαίνεις σε προβληματισμούς του στυλ "Τι μπορεί να θέλουν" κλπ, γιατί δεν είναι καλό για σένα! Με το δίκιο σου να εκνευρίζεσαι και να απορείς με το θράσος τους, αλλά μην ασχολείσαι και πάρα πολύ...

fegarahtida

# 5 στην 1/12/2003
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 675

Παράθεση:
Originally posted by split

Συμφωνώ απόλυτα με την split επίσης θέλω να σου πω ότι το θέμα ''πεθερά'' μην το σκέφτεσαι απλά σκέψου κατά πόσο είναι αληθινό το ενδιαφέρον του πρωην συζύγου και αν όντως αξίζει να ασχοληθείς πάλι μαζί του...
"Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα..."

Vereniki37

# 6 στην 1/12/2003
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 68
Οι απότομες και ξαφνικές αλλαγές στη συμπεριφορά κάποιων...πάντα προκαλούν υποψία.
Δεν ξέρω αν άφησες το όλο θέμα της διάστασης που είναι ο προθάλαμος του διαζυγίου έτσι....απλά είμαστε σε διάσταση.
Σκέφτηκες την περίπτωση του "καλοπιάσματος" για να πάρουν/ή να μη διεκδικήσεις τίποτε απ ό,τι ίσως δικαιούσαι αν θέλει να πάρει διαζύγιο ο εν διαστάσει σύζυγός σου;
Πριν περάσουν φυσικά τα 4 χρόνια του αυτόματου ή συναινετικού ή όπως αλλιώς νομικά λέγεται;
Καλού κακού έχεις συμβουλευτεί δικηγόρο;
Αν δεν το κανες θα στο πρότεινα και αφού ήδη επικρατεί τόσο "καλό κλίμα" που οι περισσότεροι εδώ μέσα το βλέπουν σαν προσπάθεια επανασύνδεσης...είναι ευκαιρία να μάθεις και τις προθέσεις τους.
Λυπάμαι που θα στο πω και μακάρι να βγω ψεύτρα,μόνη σου όμως τον ονόμασες εγωιστή κλπ κλπ....
Πιστεύεις πως κάποιος που έχει μετανιώσει θα στελνε μήνυμα για χρόνια πολλά δεν θα εμφανιζόταν ο ίδιος.... κάτι που για μένα δείχνει πως δεν είναι "Αντρας" και η ξαφνική επανεμφάνιση της πεθεράς σου,που μάλιστα συνέβαλλε κι αρκετά στη διάλυση του γάμου σου...όλα αυτά ακούγονται πολύ ύποπτα.
Μακάρι να βγω λάθος...
Αλλά αν είσαι στην Αθήνα και ίσως δεν έχεις χρήματα να συμβουλευτείς δικηγόρο...απλή συμβουλή βρε παιδί μου,νομική και ψυχολογική γιατί σίγουρα θα σου χρειαστεί βοήθεια μπορείς να βρεις στο ΚΕΘΙ (Κέντρο για θέματα Ισότητας)
Δεν χάνεις τπτ απλά να ρωτήσεις.Δωρεάν είναι
Τι σημαίνει ναντιληφθείς την καλή τύχη,ότι το έδαφος πάνω στο οποίο στέκεσαι δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο απ' όσο καλύπτουν τα δυο σου πόδια Φ.Κάφκα

evans

# 7 στην 1/12/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΕΞΩ ΑΠ' ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΞΕΡΟΥΜΕ....
ΠΡΙΝ 7 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ Η ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΙΝΕΤΙΚΟ ΜΑΣ ΔΙΑΖΥΓΙΟ .
ΕΝΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΩΝ ΠΕΘΕΡΙΚΩΝ (ΚΑΙ ΕΔΩ! )ΕΙΧΕ ΧΩΘΕΙ ΚΑΙ ΒΑΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ , ΜΕΤΑ 14 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΗΣ ΚΑΙ 9 ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ 2 ΚΟΡΕΣ!
ΕΦΥΓΑ ΜΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΦΥΓΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΓΑ!
ΤΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ , ΜΑ ΠΩΣ ;
ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ! , ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ.... ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΓΥΑΛΙ ΕΣΠΑΣΕ!
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Σ' ΕΝΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟ (ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΣΑΣ ... ) ΦΤΑΝΟΥΝ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΥΣΤΕΡΙΑΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ!

ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ , ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ.
ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ , ΕΓΩ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΩΣ ΕΔΩ! ΕΣΥ ΟΜΩΣ;

ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ

# 8 στην 1/12/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by evans[/

ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ , ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ.
-----------------------------------------------------Συμφωνω απολυτα σε αυτο !!!!
Οτι και να κανεις Κατερινακι φροντισε να το σκεφτεις πολυ καλα πρωτα και αν χρειαζεσαι χρονο μην διστασεις!!!!Εχεις ολο τον χρονο στην διαθεση σου να τα σκεφτεις ολα αυτα!!!!
Αν πραγματικα σε θελει θα περιμενει!!!

KaterinaPapa

# 9 στις 2/12/2003
author
Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και Βερενίκη μου έχουμε βάλει ήδη την πρώτη υπογραφή και επίσης έμαθα ότι εθεάθη προσφάτως με μικρούλα και εγ'ω σήμερα την ειδοποίηση του για τα τέλη κυκλοφορίας του την πέταξα στο γραμματοκιβώτιο και του είπα να έρθει να την πάρει. Δεν θα παίξει άλλο μαζί μου άν με αγαπάει (συμφωνώ!) να πάρει θέση σαν άντρας και να με διεκδικήσει!Άν πω ότι δεν τον αγαπώ θα πω ψέμματα αλλά ΘΥΜΑ τέλος .Είμαι αποφασισμένη να προχωρήσω άλλωστε μετακομίζω σε άλλο σπίτι την Κυριακή!!! Απλώς με κούφαναν με τις πρόσφατες κινήσεις τους
γιατί όταν τον κάλεσα τυπικά για ποτό εκείνο το βράδυ άααααν δεν είχε κανονίσει φοβήθηκε και απάντησε έχω κανονίσει και καλά να περάσω και εγώ φυσικά του ευχήθηκα ΕΠΙΣΗΣ! Ευχαριστώ και πάλι που με ακούσατε ΦΙΛΙΑ πολλά!!!!

Vereniki37

# 10 στις 2/12/2003
author
Γυναίκα / 56 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 68
Πραγματικά τώρα πρόσεξα τί γράφεται κάτω απ τα κείμενά σου.....και απόρησα.."Οι συνθήκες αποκαλύπτουν τον άνθρωπο..."
Μάλλον δεν χρειάζεται ν αναλύσω την απορία μου....είναι εύλογη.
Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο

Παράθεση:
Originally posted by KaterinaPapa
Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και Βερενίκη μου έχουμε βάλει ήδη την πρώτη υπογραφή και επίσης έμαθα ότι εθεάθη προσφάτως με μικρούλα και εγ'ω σήμερα την ειδοποίηση του για τα τέλη κυκλοφορίας του την πέταξα στο γραμματοκιβώτιο και του είπα να έρθει να την πάρει. Δεν θα παίξει άλλο μαζί μου άν με αγαπάει (συμφωνώ!) να πάρει θέση σαν άντρας και να με διεκδικήσει!Άν πω ότι δεν τον αγαπώ θα πω ψέμματα αλλά ΘΥΜΑ τέλος .Είμαι αποφασισμένη να προχωρήσω άλλωστε μετακομίζω σε άλλο σπίτι την Κυριακή!!! Απλώς με κούφαναν με τις πρόσφατες κινήσεις τους
γιατί όταν τον κάλεσα τυπικά για ποτό εκείνο το βράδυ άααααν δεν είχε κανονίσει φοβήθηκε και απάντησε έχω κανονίσει και καλά να περάσω και εγώ φυσικά του ευχήθηκα ΕΠΙΣΗΣ! Ευχαριστώ και πάλι που με ακούσατε ΦΙΛΙΑ πολλά!!!!

Τι σημαίνει ναντιληφθείς την καλή τύχη,ότι το έδαφος πάνω στο οποίο στέκεσαι δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο απ' όσο καλύπτουν τα δυο σου πόδια Φ.Κάφκα

KaterinaPapa

# 11 στις 3/12/2003
author
Πράγματι τον αποκαλύπτουν Βερενίκη μου πίστεψέ με! Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου.

KaterinaPapa

# 12 στις 3/12/2003
author

Παράθεση:
Originally posted by evans
ΑΓΑΠΗΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ
ΕΞΩ ΑΠ' ΤΟΝ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΞΕΡΟΥΜΕ....
ΠΡΙΝ 7 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ Η ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΑΙΝΕΤΙΚΟ ΜΑΣ ΔΙΑΖΥΓΙΟ .
ΕΝΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΩΝ ΠΕΘΕΡΙΚΩΝ (ΚΑΙ ΕΔΩ! )ΕΙΧΕ ΧΩΘΕΙ ΚΑΙ ΒΑΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ , ΜΕΤΑ 14 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΗΣ ΚΑΙ 9 ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ 2 ΚΟΡΕΣ!
ΕΦΥΓΑ ΜΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΦΥΓΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΓΑ!
ΤΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ , ΜΑ ΠΩΣ ;
ΞΑΝΑΣΚΕΨΟΥ ΤΟ! , ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ.... ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΓΥΑΛΙ ΕΣΠΑΣΕ!
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Σ' ΕΝΑ ΔΙΑΖΥΓΙΟ (ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΣΑΣ ... ) ΦΤΑΝΟΥΝ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΥΣΤΕΡΙΑΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ!

ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ

Εγώ παρόλο που φάνηκε να τα ξεπέρασα φαίνεται πως τον ίδιο δύσκολα θα τον ξεπεράσω και δε νομίζω πως τώρα πια μπορούμε να μιλάμε για συνήθεια, έχουν περάσει τόσοι μήνες και ακόμα νοιώθω πράγματα........και αυτό δεν μπορώ να το εξηγήσω παρά μόνο έτσι. Εκτός κι αν είμαι τόσο άρρωστη και δεν το ξέρω
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost