Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Στο 9,1% η ανεργία στην Ελλάδα ....

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

MissLucky

# 81 στις 12/12/2009
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 208
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by Xrusaetos

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Παράθεση:
Originally posted by Xrusaetos
τον δημ. υπάλληλο ποιός τον ΄μετράει' ? ποιός ενδιαφέρεται για τον τι παράγει και αν παράγει ? αυτή την απλή απορία να μου λύσεις !

Οι εκθέσεις αξιολόγησης προσωπικού.

xaxaxxaa με συχωρείς που γελάω νομίζω το είπες για αστείο

Ισως να ειναι το πιο ξεκαρδιστικο ανεκδοτο που εχω ακουσει εδω κ χρονια!!!

Λεμε λεμε λεμε.. αλλα να λεμε κ καμια αληθεια!!!!

MissLucky

# 82 στις 12/12/2009
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 208
Οικονομολογος δεν ειμαι, θα ελεγα οτι ειμαι κ ασχετη με το θεμα. Χρονια τωρα μενω κυριως στο εξωτερικο, για το γινεται στην Ελλαδα μαθαινω λιγα πραγματα απο δω κ απο κει...
Σε λιγους μηνες θα αρχισω να εργαζομαι, στον ιδιωτικο τομεα. Δε θα σταθω τις αδειες, ελευθερο χρονο κλπ, αυτα τα γνωριζουμε ολοι. Ομως καθε μηνα, βρεξει χιονισει, θα πληρωνω το ταμειο μου. Εμαθα οτι η συνταξη μου θα ειναι ξεφτιλιστικη, δεν μιλαω για 1000 ευρω, ουτε καν κοντα. Οι αντιστοιχοι του δημοσιου το 1000ρικακι τους θα το παρουν, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. Τα ταμεια δεν εχουν λεφτα τωρα, σε 30 χρονια δεν ξερω τι θα γινει.. παιζει αντι να παιρνω συνταξη να τους πληρωνω κιολας...

Αν εχω καταλαβει σωστα αυτες οι ελειψεις οφειλονται τοσο στους "ανεργους" κατα επιλογη, που φυσικα κ εργαζονται ομως κανεις δεν τους ελεγχει, οπως κ στους μεγαλοεπιχειρηματιες που φοροδιαφευγουν.

Προσωπικα εγω τι φταιω να πληρωνω τα σπασμενα ολων αυτων?! Σπουδαζω τοσα χρονια, θα εργαζομαι μια ζωη, δωσε εδω-δωσε εκει.. κ θα φτασω να ζητιανευω... Η μονη λυση θα ηταν να βαζω λεφτα στην ακρη.. γινεται ομως? Εμ δε γινεται!

Ελπιζω σε ενα θαυμα... Φοβαμαι για το μελλον μου... Δεν μιλαω καν για το μελλον των παιδιων μας...

Ενα μεγαλο "ΚΑΤΗΓΟΡΩ" στους βολεμενους *μπιπ*πολιτικους μας... κ σε ολους αυτους που συνεχιζουν με την ψηφο τους να τους στηριζουν!
Ενα μεγαλο "ΚΑΤΗΓΟΡΩ" στους γονεις μας που ανεχτηκαν τοσα χρονια τις κλεψιες των "μεγαλων".
Ενα μεγαλο "ΚΑΤΗΓΟΡΩ" σε ολους αυτους που μονο στα λογια μενουν.. κ απο πραξεις μηδεν!

Ειμαι γεματη οργη, θυμο κ πονο... κ ακομα δεν μπηκα στα δυσκολα...

Τουλαχιστον αυτοι του δημοσιου θα εχουν την ευκαιρια στα 70 τους να δωσουν μια καραμελα στα εγγονια, κατι ειναι κ αυτο.. εγω κ οι ομοιοι μου θα ζητιανευουμε απο τα εγγονια μας για ενα κομματι ψωμι...

Μονο αν φυγουν ολοι αυτοι οι "βολεμενοι" απο τις θεσεις ισως.. ισως, παντα με ελπιδα, κατι μπορει να αλλαξει. Αλλα ας μην γκρινιαζουν οσοι μας οδηγησαν εδω που ειμαστε κ δυστυχως μας οδηγουν ακομα.. δεν αξιζουν καν να παιρνουν τον λογο!!! Ας μην μιλανε αυτοι που στηριξαν κ συνεχιζουν να στηριζουν το σαπιο συστημα μας...

Αρνουμαι να συνεχισω το εργο τους!!!
Μπορει να βγηκα εκτος θεματος.. ισως οχι κ τοσο...

Ενα ξερω πως το φυτο απο τη ριζα σαπιζει.. κ οι ριζα ειμαστε εμεις οι πολιτες της χωρας αυτης! Αν δεν αλλαξουμε.. ουτε η ανεργια θα πεσει, ουτε λεφτα θα βρεθουν.. οπως μας υποσχεθηκε ο Γιωργακης...
Μεχρι να το καταλαβουμε ολοι, μα ολοι, κ να κανουμε πραξη τα λεγομενα.. η σαπιλα θα συνεχιζει να υπαρχει κ θα παρασερνει κ τους ελαχιστους συνειδητοποιημενους πολιτες!!!

# 83 στις 14/12/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
και τώρα αφού τα είπαμε όλα και τα αναλύσαμε διεξοδικά ας πούμε και καμιά αλήθεια

έτσι για αλλαγή .....
ξεπουλιόμαΣΤΕ για να βολευτούμε στο δημόσιο .....

δεν το κάνουμε ούτε επειδή είναι ωραία ούτε επειδή είναι καλα ....

το κάνουμε για να έχουμε μια δουλειά σήμερα , αύριο , μετά από 5 χρόνια , 10 χρόνια κ.ο.κ

μια δουλειά ξεκούραστη

(μην λέμε και μαλ.α.κίες ότι κουράζονται οι δημόσιοι ...6 έχω στο σόι μου και ξέρω ...)

τώρα το να κάτσουμε να γράφουμε σεντόνια για δημόσιος vs ιδιωτικός τομέας είναι κουτό

ο δημόσιος νικάει κατά κράτος τον ιδιωτικό σε όλα τα επίπεδα και παντού ....
και κάτι ακόμα συνάδερφοι στην σκλαβια του ιδιωτικού τομέα :

από την ζήλεια μας τα λέμε όλα ....αν και εμείς τρουπώναμε στο δημόσιο λέξη δεν θα λέγαμε ....
όλα καλά θα ήτανε ....
όπως η ξαδέρφη μου (νοσηλεύτρια) όταν ήταν σε ιδιωτικό μεγάλο νοσοκομείο

νέρο δεν προλάβαινε να πιει ....τώρα που είναι στο .... νοσοκομείο όλο τούφα και αραλίκι είναι .....

αίντε .....

# 84 στις 28/12/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να και ένα καταπληκτικό γράφημα ποσοστού εργαζομένων-εισοδήματος-πληθυσμού κάθε χώρας

Το site ενδείκνυται και για πλείστες όσες συγκρίσεις χωρών και μελέτης της παγκοσμιοποίησης.

Για να μην κάνουμε κουβέντες χωρίς στοιχεία.

Καλή χρονιά!

pythagoras

# 85 στις 8/1/2010
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.442
Στο υψηλότερο επίπεδο των τελευταίων δέκα ετών κυμάνθηκε η ανεργία στην ευρωζώνη το Νοέμβριο του 2009, καθώς διαμορφώθηκε στο 10%, όταν τον ίδιο μήνα του 2008 βρισκόταν στο 8%. Ποσοστό 9,7% άγγιξε η ανεργία στην Ελλάδα το γ' τρίμηνο του 2009, σύμφωνα με τα στοιχεία της Eurostat.
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

# 86 στις 17/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η ανεργία στην Αττική, ξεπέρασε το 10% από 5% που ήταν κάποτε.
Και να σκεφτείς ότι ερχόταν κόσμος στην Αθήνα από επαρχία επειδή "εκεί είναι όλες οι δουλειές"...

# 87 στις 16/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nikolaos_2
Ποιος είναι ο ορισμός το "μη οικονομικά ενεργού πληθυσμού";

(Γιατί δε φαντάζομαι να έχουμε τόσους... τεμπέληδες!)

συμφωνω
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε