Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
εργασιμες κυριακες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

loisir

# 21 στις 14/12/2009
author
Γυναίκα / 62 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 356
'Aρεσαν+: 0%
Πάντα,εδώ και πολλά-πολλά χρόνια,πραγματικά στεναχωριόμουν,για τους εμπορουπαλλήλους τους δύστυχους,που τους αναγκάζουν να εργάζονται σκληρά,μέχρι λίγο πριν το ρεβεγιόν,μέχρι λίγο πριν μπει ο καινούριος χρόνος.
Πιστεύω ότι ήταν και είναι απάνθρωπο..........
Ο Έλληνας,όπως όλοι γνωρίζουμε,είναι της τελευταίας στιγμής και όγδοη μέρα να υπήρχε στην εβδομάδα,θα πάει να ψωνίσει λίγο πριν το κλείσιμο.
Έπειτα....τα ψώνια που έχουμε προγραμματίσει να κάνουμε,θα τα κάνουμε,έστω και σε μία εργάσιμη μέρα της εβδομάδας,αν γνωρίζαμε ότι αυτή είναι εργάσιμη μόνο και οι άλλες αργίες.
Και τέλος,είναι τόσο περιορισμένα τα χρήματα πλέον,που δεν υπάρχει περίπτωση,να ξεγελάσει κανέναν η εργάσιμη Κυριακή,τουλάχιστον αυτή την εποχή.
Με τα δεδομένα της τωρινής κατάστασης,δυστυχώς,δεν είμαστε έτοιμοι για εργάσιμες Κυριακές,εκτός και αν πατήσουμε επί πτωμάτων,που το θεωρώ αντιδεοντολογικό και απάνθρωπο.
Η ταπεινή μου άποψη είναι αυτή,που πηγάζει από τον σεβασμό προς τους εμπορουπαλλήλους.
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

# 22 στις 14/12/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
Πιστεύω ότι αν είχα ένα μαγαζί... μικρό μαγαζί... θα έκανα τα πάντα για να το κρατήσω περισσότερες ώρες ανοιχτό προκειμένου να πάρω όσο περισσότερους πελάτες μπορώ....
Σαφώς και δεν υπάρχουν πολλά χρήματα στην αγορά , αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ένας μαγαζάτορας δεν πρέπει να κάνει την προσπάθεια του για να μαζέψει όσα περισσότερα μπορεί από αυτά τα περιορισμένα που κυκλοφορούν...

Mην το λες Μυρτω μου...

9 το πρωι με 9 το βραδυ ειναι 12 ωρες καθε μερα στην προσπαθεια να αμζεψω περισσοτερα να κερδισω παραπανω πελατες ...μια Κυριακη μου μενει να κανω ενα εκατομμυριο πραματα να πλυνω το βρακι μου, να σκουπισω το σπιτι μου , να χαλαρωσω, να κανω μια βολτα....
Το δοκιμασα να μεινω και Κυριακες ανοιχτη....ξερεις τι εβγαλα ?
Εικοσι ευρω...απο εναν-δυο ξεχασμενους που ετυχε να περασουν....αξιζει να ξεροσταλιαζω για 20 ευρω και την Κυριακη?
Ουτε καν το μεροκαματο μιας γυναικας να μου κανει 2 βασικα στο σπιτι μου εφ οσον δεν θα μπορω ουτε αυτη την μερα να τα κανω εγω.

Εδω τις Δευτερες - στον κλαδο μου τουλαχιστον- και δεν κουνιεται φυλλο γιατι εχει ψωνισει ο κοσμος οτι ηταν να ψωνισει το Π/Σ

Η λογικη του υπαρχει κοσμος που δεν μπορει αλλες μερες να ψωνισει παρα μονο Κυριακη,δεν ειναι λογικη γιατι παντα θα υπαρχει κοσμος που δεν θα μπορει να ψωνισει...πχ και εγω δεν μπορω να ψωνισω ολη την βδομαδα,....αν ανοιγουμε και τις Κυριακες παλι δεν θα μπορω....εγω και ολοι οι "μικροι " που κραταμε μονοι τα μαγαζια μας και θα αναγκαστουμε να ανοιγουμε.

MsNanouk

# 23 στις 12/1/2010
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 5.851

εργασημες κυριακες

Υπάρχουν πολλοί εργαζόμενοι που δουλεύουν ΣΚ και τις δύο μέρες (η υπογράφουσα είναι μία από αυτούς .... τα τελευταία 3 χρόνια) και δεν είναι στο χώρο των καταστημάτων, των πωλήσεων...
Είναι σκληρό, πράγματι, να μην έχεις την Κυριακή σου ελεύθερη αλλά δυστυχώς με την ανεργία που υπάρχει και την μη ρευστότητα στην αγορά, θα ανοίξουν και Κυριακή τα καταστήματα ακόμα και αν ξέρουν ότι θα έχουν λίγους , ελάχιστους πελάτες ... αλλά θα έχουν έστω αυτούς ....
Μη σταματάς να χαμογελάς έστω και αν είσαι θλιμμένος. Ποτέ δεν ξέρεις ποιος μπορεί να σβ αγαπήσει γιβ αυτό σου το χαμόγελο. Gabriel Garcia Marquez

inioxos52

# 24 στις 13/1/2010
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Πιστεύω ότι αν είχα ένα μαγαζί... μικρό μαγαζί... θα έκανα τα πάντα για να το κρατήσω περισσότερες ώρες ανοιχτό προκειμένου να πάρω όσο περισσότερους πελάτες μπορώ....
Σαφώς και δεν υπάρχουν πολλά χρήματα στην αγορά , αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ένας μαγαζάτορας δεν πρέπει να κάνει την προσπάθεια του για να μαζέψει όσα περισσότερα μπορεί από αυτά τα περιορισμένα που κυκλοφορούν...

Ta mikromagaza, plin isws twn mikro S.M, kai twn katastimatwn froutwn-laxanikwn, den exoun kammia elpida na epizisoun, akomi kai ean o idioktitis tous menei monima mesa.

O antagwnismos twn timwn einai eksontwtikos eis varos twn mikrwn emporwn, kai ara to kleisimo fantazei ws i moni realistiki lusi, dedomenis kai tis sunexous auksisis twn suntelestwn leitourgeias tou katastimatos (enoikio, revma, tilefwno, nero, dimotika teli, tameio asfalisis), kai loipa polla, exonta sxesi kai me tin eforia.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 25 στις 14/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Παράθεση:

Ta mikromagaza, plin isws twn mikro S.M, kai twn katastimatwn froutwn-laxanikwn, den exoun kammia elpida na epizisoun, akomi kai ean o idioktitis tous menei monima mesa.

O antagwnismos twn timwn einai eksontwtikos eis varos twn mikrwn emporwn, kai ara to kleisimo fantazei ws i moni realistiki lusi, dedomenis kai tis sunexous auksisis twn suntelestwn leitourgeias tou katastimatos (enoikio, revma, tilefwno, nero, dimotika teli, tameio asfalisis), kai loipa polla, exonta sxesi kai me tin eforia.

σχετικα με την τελευταια σου παραγραφο για τα μικρα σ/μ και τα καταστηματα φρουτων λαχανικων αλλα και για τον ανταγωνισμο των τιμων Ηνιοχε..
Ουτε αυτα θα επιζησουν, γιατι ειναι σχεδιασμενο και προαποφασιμσενο μα μην επιζησουν, το χρημα , ο πλουτος μαζευεται σε μερικα συγκεκριμενα χερια και απο ολους και παντου γινεται μια συντονισμενη προσπαθεια για αυτο βοηθουσης και της αγνοιας αλλα και της ψωρο-μεγαλομανιας του καταναλωτη.

Αποψε ενοιωσα πολυ ηλιθια.

Πηγα σε αλυσιδα Σ/Μ να παρω γατοτροφη γιατι ξεχασα το γατο νηστικο τον καψερο και οπως κοιτουσα τα ραφια και τις τιμες επαθα ενα εγκεφαλικο ...

Ενα μονο παραδειγμα θα πω....

Εγω...στο δικο μου μικρομαγαζο που εχω τα παντα αλλα καμια σχεση με του Σ/Μ ακομα και του καλυτερου, εχω ξυδι μπαλσαμικο των 250ml χωρις χρωστικες, χημικα κλπ πιστοποιημενο με διεθνη βραβεια γευσης και ποιοτητας στην τιμη των 1,90 ευρω τη φιαλη

Μπαλσαμικο ξυδι στο Σ/Μ με ετικετα του Σ/Μ με χρωστικες συντηρητικά και δεν ξερω τι αλλο 250 ml τιμη .....2,48ευρω η φιαλη παρακαλω!
Θεωρειται απο τα..φτηνα Σ/Μ το συγκεκριμενο σημειωστε.

Καποια αλλα (ενα-δυο) που ειχε οχι με ετικετα δικη του αλλα πολυ χαμηλης ποιοτητας τα ειχε απο...3,60, εως 4, 10 ευρω τα 250ml

Θα μπορουσα να απαριθμησω πληθος αλλα προιοντα με τετοιες και μεγαλυτερες διαφορες τιμης αλλα ειναι περασμενη η ωρα και δεν εχω αντοχες.
Mυθος ειναι λοιπον οι χαμηλες τιμες των μεγαλων και οι υψηλες των μικρων.
Απλα σε μερικα πολυ "χτυπητα "ειδη που τις περισσοτρες φορες "κρυβονται" οι ιδιοι απο πισω αφου ειναι μεγαλομέτοχοι η έχουν εξαγοράσει εξ ολοκληρου τις επιχειρησεις παραγωγης εχουν πλασματικα "μειωμενες" τιμες ως δόλωμα.
Πεφτει το ματι του καταναλωτη στα 3-5 αυτα προιοντα θεωρει οτι αγοραζςει φτηνα και δινει τα διπλασια και τριπλασια για ολα τα υπολοιπα που βαζει στο καλαθι του τα οποια ειναι και απολυτως αμφιβολου ποιοτητας.
Επιμενει ομως! Επιμενει και κοπτεται οτι και πολυ φτηνα και πολυ καλα ψωνιζει και ..τρωει απο κει.......επιμενει και θα επιμενει!

Μυρτώ

# 26 στις 14/1/2010
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Παιδιά , θα πώ μια άποψη που πραγματικά την στηρίζω σε δεδομένα και παρατηρήσεις...

Σε μια περίοδο κρίσης μπορούν να υπάρξουν απίστευτες ευκαιρίες για έναν επιχειρηματία (μικρό.. μεγάλο... δεν έχει σημασία).

Αν βάλετε το μυαλό σας να δουλέψει σύμφωνα με τα δεδομένα που υπάρχουν γύρω σας και σκεφτείτε out of the box , πέραν των στερεοτύπων της αγοράς (δεδομένου ότι αυτή τη στιγμή η αγορά δεν κινείται με στερεότυπα) θα μπορέσετε να "διαβάσετε" τις ευκαιρίες και ίσως εκεί που όλοι κλείνουν , εσείς να στήνετε μια επιτυχημένη μπίζινα...

Προσωπικά το έχω ψάξει και πιστεύω ότι έχω καταλάβει κάποιες ανάγκες στις οποίες υπάρχει κενό σε μια τέτοια περίσταση οικονομικής κρίσης.
Δεν ξέρω αν θα το ρισκάρω να κάνω κάτι (ελπίζω να βρω τα κουράγια να το κάνω) ....
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

inioxos52

# 27 στις 14/1/2010
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
Moreta, stirizw tin apopsi mou gia ta mikra mpakalikakia, sto tefteri tis geitonissas. Toxw ksanapei.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Therion

# 28 στις 15/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Moreta

Mυθος ειναι λοιπον οι χαμηλες τιμες των μεγαλων και οι υψηλες των μικρων.
Απλα σε μερικα πολυ "χτυπητα "ειδη που τις περισσοτρες φορες "κρυβονται" οι ιδιοι απο πισω αφου ειναι μεγαλομέτοχοι η έχουν εξαγοράσει εξ ολοκληρου τις επιχειρησεις παραγωγης εχουν πλασματικα "μειωμενες" τιμες ως δόλωμα.

Μακάρι να συμφωνούσα όμως μιας και αγοράζω πολλά και διαφορετικά προιόντα επειδή έχω μια μούρλα με τη διατροφή, οι τιμές των S/M είναι απείρως χαμηλότερες απο ένα συνοικιακό μπακάλικο. Δηλαδή ένα λίτρο γάλα 1.05 στο S/M 1.60 στο μπακάλη είναι 55 λεπτά διαφορά όσο έχει 1 κοκα κόλα. Τώρα να γράψω οτι μερικοί βγάζουν τα σαμπουάν απο τις προσφορές και τα πουλάνε με κανονική τιμή ενώ στο S/M είναι δωρεάν? Το έχω πάθει και αυτό. Και πόσα ακόμα θα μπορούσα να έγραφα άσε που στο συνοικιακό δε βρίσκεις οτι θέλεις. Ξέφυγα απο το θέμα ok. Sorry συνεχίστε.

# 29 στις 15/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οταν μιλας για σαμπουαν κλπ μιλας για......ψιλικατζιδικσα...και η φιλοσοφια του ψιλικατζιδικου ειναι οτι πας σε αυτο για κατι που ξεχασες για να μην τρεχεις στο Σ/Μ η γιατι σου ελειψε σε ωρες που δεν ειναι ανοιχτο το Σ/Μ.
Και φυσικα θα σπασει την συσκευασια και θα σου πουλησει το...."δωρο" ( που δεν ειναι ουτε για σενα δωρο στην ουσια γιατι το εχεις πληρωσει αλλα τελος παντων) γιατι και αυτος εχει αγορασει σχεδον στην ιδια τιμη που εχεις αγορασει εσυ..γιατι απο Σ/Μ το εχει αγορασει και αυτος...κανενα εργοστασιο παραγωγης σαμπουαν δεν πουλαει στον ψιλικατζη η τον μπακαλη..πουλανε η Σ/Μ( για εμπορους και καλα... με διαφορα τιμης κατι λεπτων ) η μεσαζοντες που αγοραζουν και αυτοι απο αυτα τα Σ/Μ και βαζουν και το κερδος τους φυσικα επανω..αρα αυτη η ταχα δωρο φιάλη ειναι το κερδος του του ψιλικατζη.
Για τα γαλακτομικα( και οχι μονο) εχω μιλησει και παλι, δεν τα διαθετουν οι γαλακτοβιομηχανιες αλλα μεσαζοντες- αντιπροσωποι( η μεγαλη πληγη του εμποριου) και μονος να παει ο "μικρος" στο εργοστασιο δεν του δινουν πρεπει να παρει μεσω αντιπροσωπου- μεσαζοντα...δεν εχω σκανερ να σου σκαναρω τιμολογιο να δεις τιμη αγορας του γαλακτος 1,13+9% ΦΠΑ (ακομα κι αν παρω ολη την γαλακτοβιομηχανια) και πουλαω 1,35 τελικη τιμη ..δηλαδη κερδιζω το αστρονομικο ποσο των 0,8 λεπτων στην φιαλη.....αλλοι ομως οκ βαζουν το τυπικα ελαχιστο κερδος το 30% δηλαδη και οχι 10% που βαζω εγω και πουλανε φυσικα απο 1,60 και πανω το Σ/Μ ομως αγοραζει το πολυ μεχρι 0,50 λεπτα+9%ΦΠΑ=0,545 λεπτα και εχει κερδος Ο,51 λεπτα σχεδον 100% δηλαδη !( και αυτα δεν τα φανταζομαι, ειχα γκομενο που δουλεψε ως διεθυντης καταστηματος Σ/Μ και μου σκαναρε και μου εστειλε ολα τα τιμολογια αγορων του Σ/Μ και ειδα τι ακριβως συμβαινει )
Οπως και συμφωνιες παραγωγης προιοντων χαμηλοτερης ποιοτητας με σαφως απιστευτα μειωμενες τιμες.

Θα μου πεις- και θα συμφωνησω- πως οπως κι αν εχει εσυ το συγκεκριμενο προιον το αγοραζεις φτηνοτερα....οκ πασο.

Αν ομως το Σ/Μ πουλαγε κατσικισιο γαλα( που δεν πουλαει γιατι δεν του το δινουν, γιατι αν του το σωσουν αυτοματα θα υποβαθμιστει σαν προιον και δεν το αξιζει να υποβαθμιστε γιατι ειναι γαλα πραγματικο γαλα ομως) με αγορα 1.90+9%ΦΠΑ δεν θα στο πουλαγε 2.60 που το πουλαμε ΟΛΟΙ οι μικροι που το εχουμε ακομα και στις πιο..χαι περιοχες αλλα θα στο πουλαγε απο 3,60 και πανω.
Οπως και αν εχει επιβεβαιωνεται αυτο που λεω....εχουν "κραχτες" καποια προιοντα "χτυπητα" στο ματι οπως το γαλα χωρις αυτο να σημαινει οτι χανουν βεβαια ετσι?

Παμε και αγοραζουμε λευκα τυρια για φετα και ειμαστε ευχαριστημενοι με την τιμη ...το εξειδικευμενο μαγαζι ομως που σεβετε τον εαυτο του και τον πελατη του γιατι αν δεν τον σεβαστει θα τον χασαει και αν τον χασει χαθηκε , ενω το Σ/Μ να και αν σε χασει να και αν δεν σε χασει, θα χασει εσενα αλλα θα μπουν αλλοι δυο η πεντε, δεν πουλα λευκο τυρι για φετα, πουλα φετα που δεν θα την βρεις σε κανενα Σ/Μ και δεν μπορεις να συγκρινεις την τιμη των..ποσο το περνετε το λευκο τυρι 4, 5- 5- 6 ευρω το κιλο(?) με την τιμη των 7.60 του "μικρου" που εχει αγορα απο 5,75+ΦΠΑ και πανω και για να δουλεψει με το 30% πρεπει να στην χρεωσει τουλαχιστον 8.14 το κιλο αλλα δουλευει με 20% τελικα....

Να μην σου πω δε και την μαλακια του κοσμου...εχω βουτημα- μπισκοτακι "γκουρμε" κατασταση που δεν υπαρχει ουτε σε Σ/Μ ουτε σε μινι μαρκετ και ψιλικατζιδικα ουτε σε φουρνους αλλα σε μαγαζια πως να το πω με πολυ επιλεγμενα προιοντα με αγορα 5,41+9%ΦΠΑ= 5,90 και πουλαω ναι με 30% οποτε παμε στα 7,70
Ερχεται ο προμηθευτης μου και μου λεει θα πουλας....τουλαχιστον ...13ευρω...λεω αδυνατον τι θα πουλαω ..μαργαριταρια?

Ερχεται λοιπον φιλη μου απο την παραπερα γειτονια Περιστερι εγω, Πετρουπολη αυτη, με μια φιλη της....
Α....Μαρια λεει στην φιλη της..κοιτα τα μπισκοτακια που πηραμε απο τον...Ταδε..(μαγαζι παρομοιο με το δικο μου στην Πετρουπολη .... ) ωραια! να παρουμε!
Τα κοιταει η αλλη τα ξανατακοιταει..κανει το γυρο του τραπεζακιου που τα εχω επανω τα ξαναματακοιταει...παιρνει ενα το δοκιμαζει....
-Ιδια φαινονται..αλλα μπα...ο αλλος τα εχει 14ευρω..δεν θα παρω... δεν θα ειναι τα ιδια...
Τωρα τι να της πεις..πανε μαρη βλαμενη να τα παρεις διπλασια τιμη?
Χαμογελας και απο μεσα σου λες..μην σωσεις και τα παρεις!
Μολις εφυγαν τα εβαλα 13 ευρω ,...τα πουλησα σε ενα απογευμα....

Αει βγαλε εσυ ακρη με την ψυχανωμαλια του καταναλωτη.

Αστο φιλε μου λοιπον , αστο ειναι μεγαλη και πονεμενη ιστορια αυτη και μονο απο μεσα μπορεις να την δεις σε ολη της διασταση.

# 30 στις 15/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Moreta, stirizw tin apopsi mou gia ta mikra mpakalikakia, sto tefteri tis geitonissas. Toxw ksanapei.
)

ναι ..αν δουλευεις με τεφτερι οκ ..αλλα και παλι ....δεν βγαινει με το τεφτερι ρε συ Ηνιοχε γιατι οι προμηθευτες δεν δεχονται να κρατησουν και αυτοι ..τεφτερι ουτε η ΔΕΗ η εφορια το ΤΕΒΕ κλπ

# 31 στις 15/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
γεια και από εμένα ...

είχα την τύχη να εργαστώ σε πολυεθνική εταιρία καταστημάτων λιανικού εμπορίου

και όταν λέμε πολυεθνική εννοόυμε πάνω κάτω 8.000 καταστήματα παγκοσμίως από όσα μπορούσα να ξέρω διότι και οι αριθμοί των καταστημάτων από διάφορες εταιρίες <<παίζουν>> λίγο πάνω λίγο κάτω ....

λοιπόν όταν έρχεται η Διεύθυνση Αγορών και παζαρεύει ένα προιόν από έναν προμηθευτή
σε καμία περίτπωση η τιμή που θα <<χτυπήσει>> το θηρίο δεν είναι αυτή που βλέπει ο κοινός θνητός...ούτε καν την φαντάζεται ...

διότι π.χ θέλει μια εταιρία για την ελλάδα εδώ 10.000 κομμάτια από <<κάτι>> είναι ποτέ δυνατόν να μην χτυπήσει την τιμή...???

εννοείται ότι θα το κάνει και θα την χτυπήσει άσχημα....φανταστήτε τώρα να έχεις να παζαρέψεις για 8.000 καταστήματα .....να χρειάζεσαι ας πούμε 10.000.000 κομμάτια ....

όχι μόνο θα χτυπήσει την τιμή , αλλά θα την κάνει και κομματάκια ....η πώληση όμως θα είναι κεμπαρική ....

τώρα όσον αφορά ποιότητες και τα συναφή , υπάρχουνε ολόκληρα τμήματα...άνθρωποι κάνουνε καριέρα πάνω σε έλεγχους ποιότητας , ε κάτι θα ξέρουνε και αυτοί...

με λίγα λόγια το τέρας , μια πολυεθνική ή οποιαδήποτε μεγάλη εταιρία και χτυπάει καλύτερες τιμές και μεγάλο ποσοστό κέρδους έχει ...για αυτό και απειλούνται οι λεγόμενοι μικροί...

ο μόνος τρόπος άμυνας είναι πιστεύω αυτό που εννοεί και η moreta ,

ο μικρός καταστηματάρχης να είναι ικανός και μάγκας και τσίφτης να πουλάει πάνω από όλα τον ευατό του ...να γίνει φίλος με τον πελάτη του και να αναπτυχθεί εμπιστοσύνη ...

διότι στο μαγαζί της moretas δεν θα μπούμε επειδή έχει φοβερές τιμές , αλλά γιατί την γουστάρουμε και μας αρέσει να μας εξυπηρετεί .....

και η κάθε moreta εννοείται για να μην παρεξηγηθώ...

αυτά ...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.