Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΑΣΕΠ

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

# 61 στις 11/2/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mathilda
Ξερεις ποιο ειναι το προβλημα; Οτι αυτοι που ειναι διορισμενοι, δεν καλυπτουν κενα στο Δημοσιο, αλλα εχουν διοριστει ρουσφετολογικα.
Τα πραγματικα κενα δεν εχουν καλυφθει.
Για παραδειγμα, δουλευα με συμβαση σε μια υπηρεσια της Νομαρχιας, πολυ σημαντικη Διευθυνση... Ημασταν 5 ελεγκτες (που χρειαζοταν τουλαχιστον 15 για να καλυψουν ολο το λεκανοπεδιο) και.... 12 διοικητικοι!
Να φανταστεις, ηταν 3 υπαλληλοι στο πρωτοκολλο! Να δινουν αριθμους πρωτοκολλου!
3 στη μισθοδοσια και τα διοικητικα. 3 υπαλληλοι μισθοδοσιας για μια υπηρεσια συνολο 17 ατομων. 17 καταστασεις μια φορα το μηνα και χρειαζοταν 3 ατομα!
Αλλες τρεις που ηταν και καλα υποστηριξη, οι οποιες ηταν κατι θειτσες στα προθυρα της συνταξιοδοτησης που δεν ειχαν ιδεα απο υπολογιστη... Και δεν ειχαμε ουτε εναν χειριστη υπολογιστων, που να τρεχει τη βαση δεδομενων του Υπουργειου και τις διαδικασιες που ζηταει η ΕΕ. Αναγκαστικα τα ετρεχα εγω, που αφενος ημουν συμβασιουχος και ειχα προσληφθει να κανω αλλη δουλεια, και αφετερου ετσι ημασταν μειον ενας ελεγκτης.
Και υπηρχαν και καποιοι αλλοι υπαλληλοι διοικητικοι, ή κατι οδηγοι, ή κατι κηπουροι, που ηταν αποσπασμενοι ενας θεος ξερει που.

Αντε τωρα, να λειτουργησει μια υπηρεσια ετσι.
Και μετα θα σου πει, δεν χρειαζονται προσληψεις... εχετε κοσμο. Ναι, αλλα τι κοσμο!

Δυστυχώς ναι αυτή είναι η κατάσταση και αυτό είναι ένας απο τους λόγους που το Δημόσιο κατάντησε έτσι....
Δεν υπάρχει καθόλου σωστή κατανομή προσωπικού.Καθόλου οργάνωση..

Και τα πράγματα γίνονται χειρότερα με τις μετατάξεις και τις αποσπάσεις.Για τα οποία οι μεν μετατάξεις πιστεύω οτι πρέπει να καταργηθούν οριστικά και οι αποσπάσεις να γίνουν πολύ πιο αυστηρές..

Πάντως είναι απαράδεκτο να έχεις προσπαθήσει(πτυχία-υπομονή-τύχη-επιτυχία σε γραπτό διαγωνισμό) να είσαι επιτυχόν περιμένεις 2 χρόνια να διοριστείς τελικά, να αφήνεις δουλειές και όταν βγαίνουν τα τελικά όπως καλή ώρα σε σένα Mathilda να βγαίνει ο άλλος και να σου λέει οτι παγώνει και θα διοριστείς πάλι μετά από κανα 2 χρόνια πχ...Δεν ντράπηκε μόνο που το είπε?

Κάτι άλλο..άκουγα στο Real fm οτι ο Κακλαμάνης ''ετοιμάζεται να βγάλει'' προκήρυξη για 3000 άτομα..(30 δημοσιογράφους,μουσικούς,υπεύθυνο άτομο που όλη τη χρονια θα ασχολείται με το στόλισμα και άλλα κουφά)

mathilda

# 62 στις 11/2/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μη νομιζεις οτι δεν συμβαινει γενικως αυτο και αλλου. Μια φιλη μου ειχε πετυχει σε διαγωνισμο της ΕΕ, μαλιστα ειχε τη δευτερη μεγαλυτερη βαθμολογια στον γραπτο διαγωνισμο. Πηγε και για συνεντευξη στο Βελγο, την πηραν και μετα της ειπαν οτι πρεπει η ιδια να βρει σε ποια υπηρεσια θελει να παει.
Βρηκε 3 υπηρεσιες στην Ευρωπαικη Επιτροπη τις οποιες και επισκεφτηκε και ρωτησε αν θα τη δεχτουν. Στη μια υπηρεσια μαλιστα, της ειπαν οτι θελουν να την προσλαβουν γιατι χρειαζονται υπαλληλους, αλλα επειδη δεν εχει εγκριθει το μπατζετ της μισθοδοσιας της ακομη, να περιμενει τις αρχες του επομενου ετους να την προσλαβουν. Στην αλλη υπηρεσια της ειπαν οτι εχουν καποιους με συμβασεις εργου και οταν θα ληξουν οι συμβασεις αυτες, τοτε θα την προσλαβουν.
Με αποτελεσμα, να ξερει οτι θα προσληφθει απο τον Σεπτεμβρη του 2005 και μετα απο πολλα ταξιδια στις Βρυξελλες και εξοδα, διαμονες κτλ, καταφερε και ξεκινησε να δουλευει το Μαιο του 2007.

Και στην Ελλαδα γινεται αυτο. Πολλες φορες, δεν εχουν προϋπολογισει τους μισθους των νεοπροσληφθεντων για την τρεχουσα χρονια, και περιμενουν να τους περασουν στον επομενο ή μεθεπομενο προϋπολογισμο. Παντως, ολοι οι γνωστοι μου ξεκινησαν τελικα να δουλευουν περιπου 1,5 με 2 χρονια απο τη στιγμη της προκυρηξης.

Ran_Tan_Plan

# 63 στις 14/2/2010
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by hellinreaderr
Επειδή είμαι τόσο θυμωμένη με τη θεματοθέτρια και έχω καλούς τρόπους θα της ευχηθώ μόνο να τραβήξει τα ίδια που τράβηξα κι εγώ με δύο γέροντες γονείς (ο ένας πέθανε βέβαια αλλά θα είχε πεθάνει τουλάχιστον 7 χρόνια νωρίτερα αν δεν πλήρωνα ιδιωτικές κλινικές)....Να αντιμετωπίσει τις ίδιες συμπεριφορές΄........ Και όσον αφορα Πανεπιστημιακές Κλινικές της Θεσσαλονίκης όποιος θέλει πληροφορίες για παθολογικές και πνευμονολογικές είμαι στην διάθεση του....

Προσεχε πως της μιλας γιατι θα σου ζβουριξει κανα μηδενικο στην αξιολογηση του προφιλ σου και αντε να δουμε μετα με τι μουτρα θα κυκλοφορεις εδω μεσα!
Εμενα ευτυχως δλδ που ετυχε να μου ριξει το μηδενικο αποκριες μερες και μπορω και κυκλοφορω μεταμφιεσμενος!
Αλλοιως.... βοη στη μοιρα μας!
Ενας αποκληρος ενας ξεριζωμενος του σχεσεις θα ειχα καταντησει.
Ενας μπεκρης ενα ρεμαλι της Φωκιωνος Νεγρη....
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

hellinreaderr

# 64 στις 14/2/2010
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 2.365

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan

Παράθεση:
Originally posted by hellinreaderr
Επειδή είμαι τόσο θυμωμένη με τη θεματοθέτρια και έχω καλούς τρόπους θα της ευχηθώ μόνο να τραβήξει τα ίδια που τράβηξα κι εγώ με δύο γέροντες γονείς (ο ένας πέθανε βέβαια αλλά θα είχε πεθάνει τουλάχιστον 7 χρόνια νωρίτερα αν δεν πλήρωνα ιδιωτικές κλινικές)....Να αντιμετωπίσει τις ίδιες συμπεριφορές΄........ Και όσον αφορα Πανεπιστημιακές Κλινικές της Θεσσαλονίκης όποιος θέλει πληροφορίες για παθολογικές και πνευμονολογικές είμαι στην διάθεση του....

Προσεχε πως της μιλας γιατι θα σου ζβουριξει κανα μηδενικο στην αξιολογηση του προφιλ σου και αντε να δουμε μετα με τι μουτρα θα κυκλοφορεις εδω μεσα!
Εμενα ευτυχως δλδ που ετυχε να μου ριξει το μηδενικο αποκριες μερες και μπορω και κυκλοφορω μεταμφιεσμενος!
Αλλοιως.... βοη στη μοιρα μας!
Ενας αποκληρος ενας ξεριζωμενος του σχεσεις θα ειχα καταντησει.
Ενας μπεκρης ενα ρεμαλι της Φωκιωνος Νεγρη....

Ας μου βάλει ότι θέλει.......Το πολύ πολύ να μείνω στην ίδια τάξη

pythagoras

# 65 στις 22/2/2010
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.442

Το νου σας ρεμάλια

http://www.youtube.com/watch?v=ChjuOerjYyY
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας