Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΑΣΕΠ

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

thalassa2003

# 1 στις 24/1/2010
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 34
'Aρεσαν+: 0%

Ασεπ

Γεια σας,θα ήθελα να ρωτήσω,εάν γνωρίζετε τις συνθήκες εργασίας στα νοσοκομεία των Αθηνών.

# 2 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τι ακριβώς ρωτάς? Στα νοσοκομεία εργάζεται πολύς κόσμος - γιατροί, διοικητικοί υπάλληλοι κλπ ... για ποιο τομέα εργασίας θέλεις να μάθεις?

mathilda

# 3 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δηλαδη, τι εννοεις συνθηκες; Ωραριο, περιβαλλον, αν θα εχει κοσμο;

thalassa2003

# 4 στις 24/1/2010
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη

Ασεπ

Για νοσηλευτικό προσωπικό.Νοσοκομεία χωρίς πολύ βαβούρα και καλές συνθήκες εργασίας.

# 5 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κάτι μου λέει ότι θα γίνει ντέρμπι πάλι ....
ιδιωτικός vs δημόσιος τομέας ....
άντε να δούμε....

mathilda

# 6 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αυτο μου θυμιζει ενα εσωτερικο ανεκδοτο που ελεγαν καποιοι φιλοι που εκαναν ειδικοτητα στον ευαγγελισμο...

Το πιο ησυχο μερος στο νοσοκομειο ειναι το νεκροτομειο... επικρατει νεκρικη σιγη...

Μπρρρρρ....

# 7 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mathilda
αυτο μου θυμιζει ενα εσωτερικο ανεκδοτο που ελεγαν καποιοι φιλοι που εκαναν ειδικοτητα στον ευαγγελισμο...

Το πιο ησυχο μερος στο νοσοκομειο ειναι το νεκροτομειο... επικρατει νεκρικη σιγη...

Μπρρρρρ....

Kοπελιά, αν καταλαβαίνω καλά, ψάχνεις δημόσιο νοσοκομείο στην Αθήνα που να μην έχει μεγάλη βαβούρα, να μην έχει ελλείψεις προσωπικού τόσο μεγάλες που όλοι θα τρέχουν σα δαιμονισμένοι, και στο οποίο ως νοσηλεύτρια πχ στην εντατική δεν θα είσαι υπεύθυνη για πέντε ασθενείς ταυτόχρονα τρεις εκ των οποίων θα είναι σε άσχημη κατάσταση.

Ευκολάκι!! Μην ψάχνεις άλλο για δουλειά, άρχισε να αγοράζεις λαχεία - περισσοτερες πιθανότητες έχεις να κερδίσεις

thalassa2003

# 8 στις 24/1/2010
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη

Ασεπ

Ερώτηση έκανα.Εξυπνάδες.......

# 9 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
για περάστε όλοι στην γωνία ....στο ένα πόδι εεε.....
ακούς εκεί να γράφετε εξυπνάδες .....

# 10 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Μπρρρρρ....

Επίσης είναι το καλύτερο μέρος για να φυλάξεις παγωτό!

# 11 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by naruto

Παράθεση:

Μπρρρρρ....

Επίσης είναι το καλύτερο μέρος για να φυλάξεις παγωτό!

ναι την καινούργια γεύση .......
.....φορμολάνα...... (παρφέ φορμόλης για όποιον τάχα μου τάχα μου δεν κατάλαβε)

# 12 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Eχεις δίκιο thalassa2003, σορρυ

Αλλά υπηρχε μια βάση σε αυτό που σου απαντήσαμε και εγώ και η Ματίλντα - ότι δηλαδη οι συνθήκες στα δημόσια νοσοκομεία στην Ελλάδα μπορουν να γίνουν εφιαλτικές κυρίως λογω έλλειψης προσωπικου η οποία συνεπάγεται εξουθενωτικό φορτο εργασίας.

Απο εκεί και πέρα δεν ξέρω αν κάποιο νοσοκομείο είναι καλυτερο από αλλα - θα σου έλεγα ότι εξαρτάται από τους τομείς . Υποθέτω επίσης οτι μικρότερα νοσοκομεία θα είναι ίσως καλυτερα από αποψη συνθηκών εργασίας από τον Ευαγγελισμό ή το Αρεταίειο (χωρίς να είμαι σίγουρη για το τελευταίο).

Σε γενικές γραμμες πάντως να είσαι προετοιμασμένη για εντατικές συνθήκες εργασίας και αρκετή πίεση ακριβώς επειδή μικρός αριθμός εργαζομένων καλύπτει ενα τεράστιο αριθμό ασθενών.

KOLORS

# 13 στις 24/1/2010
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737
ωραια!!

τουτη εχει εξελιγμενη κοινωνικη συνειδηση!

ψαχνει δουλεια με κριτηριο την δυνατοτητα λουφας..

κι υποψιαζομαι πως,
οταν η συζητηση περιστρεφεται γυρω απο την εργασιακη ευσυνειδησία,
θα ειναι κι απο τις πρωτες που θα κατηγορει (ολους τους αλους) οτι λουφαρουν.
παντως μου κανει εντυπωση..
τελειωσε μια σχολη με αντικειμενο την νοσηλευτικη
και δεν ακουσε τιποτα για τις εργασιακες της συνθηκες..

τι στο καλο..

με αλληλογραφια και δια αποστασεως πηρε το χαρτι?

KOLORS

# 14 στις 24/1/2010
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737

Παράθεση:
Originally posted by maranda

.. οι συνθήκες στα δημόσια νοσοκομεία στην Ελλάδα μπορουν να γίνουν εφιαλτικές κυρίως λογω έλλειψης προσωπικου η οποία συνεπάγεται εξουθενωτικό φορτο εργασίας.

για τους ευσυνειδητους και με αισθημα κοινωνικης ευθυνης εργαζομενους στα νοσοκομεια, οι συνθηκες ΕΙΝΑΙ εφιαλτικες λογω ελλειψης προσωπικου.

για τους νοσηλευομενους στα νοσοκομεια, οι συνθηκες ΕΙΝΑΙ επισης εφιαλτικες λογω υπαρξης προσωπικου με την νοοτροπια της θεματοθετριας.

Μυρτώ

# 15 στις 24/1/2010
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Παράθεση:
Originally posted by thalassa2003
Για νοσηλευτικό προσωπικό.Νοσοκομεία χωρίς πολύ βαβούρα και καλές συνθήκες εργασίας.

Kι ύστερα μερικοί - μερικοί μας κράζουνε... άμα λέμε για το δημόσιο και τις προθέσεις....
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

# 16 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ

Παράθεση:
Originally posted by thalassa2003

Kι ύστερα μερικοί - μερικοί μας κράζουνε... άμα λέμε για το δημόσιο και τις προθέσεις....

εγώ το είπα ....

ντέρμπι θα γίνει σε λίγο...

# 17 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by maranda
Eχεις δίκιο thalassa2003, σορρυ

Αλλά υπηρχε μια βάση σε αυτό που σου απαντήσαμε και εγώ και η Ματίλντα - ότι δηλαδη οι συνθήκες στα δημόσια νοσοκομεία στην Ελλάδα μπορουν να γίνουν εφιαλτικές κυρίως λογω έλλειψης προσωπικου η οποία συνεπάγεται εξουθενωτικό φορτο εργασίας.

Απο εκεί και πέρα δεν ξέρω αν κάποιο νοσοκομείο είναι καλυτερο από αλλα - θα σου έλεγα ότι εξαρτάται από τους τομείς . Υποθέτω επίσης οτι μικρότερα νοσοκομεία θα είναι ίσως καλυτερα από αποψη συνθηκών εργασίας από τον Ευαγγελισμό ή το Αρεταίειο (χωρίς να είμαι σίγουρη για το τελευταίο).

Σε γενικές γραμμες πάντως να είσαι προετοιμασμένη για εντατικές συνθήκες εργασίας και αρκετή πίεση ακριβώς επειδή μικρός αριθμός εργαζομένων καλύπτει ενα τεράστιο αριθμό ασθενών.

τώρα εγώ θα σου πω κάτι....

επειδή έχω δύο πολύ -πολύ κοντινά μου άτομα , βέβαια είναι σε νοσοκομεία της επαρχίας...

γνωρίζω , για αυτούς και μόνο για αυτούς ,
το τόνισα αρκετά...?

ε, άλλη μια για τους παπατρέχες μαιντανούς

μόνο για αυτούς και για τα τμήματα που εργάζονται (πιστεύω να καλυφθηκα τώρα)
λοιπόν , τέτοια τούφα δεν υπάρχει πουθενά

μίλησα χτες με τον έναν

πρόγραμμα:

δευτέρα : 7.00-15.00
τρίτη : 7..00-15.00
τετάρτη : ρεπό
πέμπτη : 23.00-7.00
παρασκευή: ρεπό
σάββατο : ρεπό
κυριακή : 15.00-23.00

κάνουνε ένα επιλέον ρεπό διότι δουλεύουνε νύχτα......

μιλάμε όταν είναι νύχτα είναι η πιο τούφα βάρδια , φυστικάκι στραγαλάκι ουισκάκι τηελόραση, playstation , άσε που τις πιο πολλές φορές ....

λιώνουνε στον ύπνο .....
αφήστε τα παιδιά .....σκοτώνονται ....

ξέρετε τι μουντζα έχω ρίξει στον καθρέφτη όταν σκέφτομαι τι δούλεμα έριξα στον έναν

όταν πέρασε νοσηλευτική...?

άσε που αυτός πέρασε μόνο και μόνο για να είναι με γκόμενες ...άσχετο....

εγώ που σπούδασα οικονομικά φτύνω κάθε μέρα τρείς φορές ...προς τα πανω ...για να

πέσουνε στα μούτρα μου....

αν θα πήγαινα ...????

τρέχοοοονταααςςςςςς.....

Therion

# 18 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Nα πω και εγώ γιαυτά που ξέρω. Στο νοσοκομείο της Χαλκίδας. Παιδιατρική: ξύσιμο με τσουγκράνα. Στα έκτακτα : χαμός το πρωί, ξύσιμο με τσουγκράνα που τη δανείζονται απο την παιδιατρική τις νύχτες. Στο Αγία Σοφία: Παιδιατρική και ογκολογικό τρέξιμο υπευθυνότητα και στα δύο, επικίνδυνες συνθήκες εργασίας στο δεύτερο.

sevaki1985

# 19 στις 24/1/2010
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 680
Στην περιοχή μας πάλι πρόβλημα υπάρχει...

Παθολογική,καρδιολογική,χειρουργική και επείγοντα αν βαριέσαι να δουλέψεις...μην περάσεις ούτε απέξω..

Μόνιμα ένας χαμός...

Στα επείγοντα,επειδή απο εκεί πέρασα λίγο,έχουν βάρδυα 7-3 και 23-7 την ίδια μέρα...Την επόμενη ακολουθεί ρεπο βέβαια,αλλά στην ουσία είναι διπλόβάρδυα...

# 20 στις 24/1/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κοπελια..καποια "επαγγελματα" δεν ειναι ακριβως επαγγελματα αλλα..λειτουργηματα μεταξυ αυτων και αυτο των νοσηλευτων που επελεξες και εσυ.

Νοσοκομειο χωρις βαβουρα..δημοσιο νοσοκομειο δεν νομιζω οτι υπαρχει.
Και οχι οι συνθηκες εργασιας δεν ειναι καλες..δεν ειναι γιατι τα κτιρια ειναι αισχρα , "τα εργαλεια" δουλειας και οι υποδομες σχεδον ανυπαρκτα, οι αναγκες πολλες και ο κοσμος που θα επρεπε να υπαρχει να τις καλυψει λειψος και αναμεσα σε αυτους που υπαρχουν ειναι και μερικοι ..καραγκιοζηδες που νομιζουν οτι νοσηλευτης ειναι να καθεσαι σε μια κουνιστη καρεκλα και να ξίεσαι .
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε