Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ

Σελίδα : 1

TONIS1

# 1 στις 25/3/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 15
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισμοσ

ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟΣ, ΝΑ ΤΙΣ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ, ΝΑ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ.
ΑΛΛΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΜΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΑ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ. ΜΕ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΗΚΑΝ.
ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ, ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΑ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΗΣ.
ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΤΗΡΙΑ.
ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΠΙΤΙ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΕ ΕΦΥΓΑΝ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ..
ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ...ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΗΣ.
-ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΟΙΟ ΣΚΛΗΡΟΣ???

Μυρτώ

# 2 στις 26/3/2003
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Δεν είναι αυτή η λύση!

Αγαπητέ Τοnis1,

το να γίνεις πιο σκληρός δεν είναι η λύση απλά και μόνο επειδή ένα άτομο , έστω και αν αυτό ήταν η γυναίκα που παντρεύτηκες , σου φέρθηκε λανθασμένα και άδικα. Οι άνθρωποι κάνουν λάθη , αλλά δεν πρέπει βασιζόμενοι στα λάθη τους να επαναλαμβάνουμε και έμείς τα ίδια και χειρότερα λάθη. Και δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο!Κάποιοι μας πληγώνουν κάποιοι όμως μπορούν να μας κάνουν ευτυχισμένους και ολοκληρωμένους.

Μην απογοητεύεσαι λοιπόν και προ πάντων μην συσσωρεύεις πικρία και στεναχώρια μέσα σου. Αυτό θα σε κάνει καχύποπτο απέναντι σε όλες τις γυναίκες και θα σε εμποδίσει από το να τα ξαναβρείς με την γυναίκα σου , ή αν δεν γίνει αυτό από το να κάνεις μια άλλη σχέση στο μέλλον.

Αν ήμουν στη θέση σου , θα προσπαθούσα να ξαναδώσω μια ευκαιρία στον γάμο μου συζητώντας με την σύντροφο μου τι μας οδήγησε σε αυτή την κατάσταση και γιατί η μαμά της θα πρέπει να παίζει τόσο καθοριστικό ρόλο στην ζωή μας. Εάν δεν βρεθεί λύση , μάζεψε όλες τις δυνάμεις σου και προχώρησε με την ζωή σου. Και την επόμενη φορά , προσπάθησε να εκτιμήσεις το άλλο άτομο που θα βρείς βασιζόμενος στην εμπειρία σου από αυτό το γάμο.

Τα ζευγάρια , και δεί τα παντρεμένα ζευγάρια , πρέπει να έχουν σαν προταιρεότητα την δική τους οικογένεια και πρέπει να κρατούν τους άλλους απ έξω. Οι γονείς του καθενός μετά τον γάμο πρέπει να έχουν συμβουλευτικό και όχι παρεμβατικό ρόλο απέναντι στο ζευγάρι. Εάν η σύζυγος σου δεν το έχει καταλάβει αυτό ακόμα και επιρεάζεται από την μητέρα της ή τον οποιονδήποτε σε σχέση με σένα , τότε θα πρέπει να προβληματιστείς σοβαρά για το μέλλον αυτού του γάμου.

Σου εύχομαι πραγματικά να βρείς μια λύση αλλά μην καταφεύγεις στον θυμό και στην σκληρότητα. Αυτά το μόνο που θα καταφέρουν είναι να σε πληγώσουν ακόμα πιο πολύ!
Κοίταξε την ζωή με χαμόγελο , κι αυτή θα σου χαμογελάσει πίσω!
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

TONIS1

# 3 στις 26/3/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Αγαπητη φιλη moo 693.
Ας τα παρω τα πραγματα λιγο απο την αρχη γιατι μαλλον λαθος καταλαβες.
ειχα μια πεθερα που χωνοταν συνεχως,ελεγε πολλα κλπ.
ωσπου μια μερα αφου πεθανε ο πεθερος εγκαταστηθηκε μονιμα σπιτι μας.
απο εκει και μετα δεν αντεξα ουτε ενα μηνα.
μια κυριακη πρωι, οπως ακριβως το ειπες μαζεψα 'εγω'τα πραγματα μου και εφυγα.
απο την στιγμη που με δηλωσε η γυναικα μου οτι την μαμα της την θελει εδω στο σπιτι.
δεν υπηρχε καποια αλλη λυση, ασε που μια ζωη ηταν κολημενη στην μαμα της....
αυτο προσπαθουσα να αλλαξω και αυτο ηταν το μοναδικο μου λαθος.
ειναι μεγαλο λαθος να προσπαθεις να αλλαξεις εναν ανθρωπο.
εχω καταλαβει οτι αν δεν μας αρεσει ετσι οπως ειναι, καλυτερα να ψαξω αλλου για την γυναικα που θα ανταποκτρινεται σε ολα μας τα γιατι...
... και κατι ακομα!!!
το μεγαλυτερο βασανιστηριο που επιβαλουν οι γυναικες, ειναι να μας κανουν... νοικοκυρες.
προτιμω χιλιες φορες να πληρωνω καθαριστρια για το σπιτι, απο το να μενω με καποια που γκρινιαζει καθημερινα για ανουσια θεματα...

TONIS1

# 4 στις 26/3/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Μυρτω μου πολλη σωστα οσα εγραψες.
μπηκες στο ..κλιμα με την μια.
Δεν αξιζει τον κοπο να γυρισω πισω, ασχετα αμα ...ποναω ακομα.
μερικες φορες μπορει ακουγοντας καποιο ελληνικο τραγουδι που θα με αγκιξει να ... δακρισω κιολας, αλλα πισω δεν γυρναω.
-οχι δεν εχω θυμο οπως αναφερες, ουτε κακια κραταω για τιποτα!
και προπαντος καμοια σχεση με εκδικηση.
ασε που δεν ειμαι ατομο που μπορει να παρει εκδικηση.
δεν ειμαι ικανος.εκδικηση νομιζω οτι σημαινει αδυναμια. η εκδικηση ειναι για τους αποτυχημενους και...
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ........
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost