Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

BΟΗΘΕΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Σελίδα : 1

margaritageo

# 1 στις 16/2/2010
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Καλάβρυτα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Βοηθεια αναζητησης εργασιασ

Καλησπερα, θέλω να μοιραστώ μαζί σας έναν προβληματισμό μου και αν μπορείτε να με συμβουλέψετε αναλόγως.
Μένω στην επαρχία και λόγω δύσκολων καιρών και κρίσης η εύρεση εργασίας είναι πολυ δύσκολη. Έτσι σκέφτομαι να μετακομίσω στη πρωτεύουσα ελπίζοντας για κάτι καλύτερο.Δυστυχώς λόγω του νεάρου της ηλικίας μου είμαι ανειδίκευτη και έτσι δε θα έχω επιπλέον € στο μισθό μου και λογω κάποιου πτυχίου. Επειδή θα έχω και έξοδα ενοικίου κτλ θα ήθελα μια δουλεία που να μπορώ να βγάζω έναν Α' μισθό ώστε να μπορω να "επιβιώσω". Απο πολυεθνικές, καταστήματα λιανικης/χονδρικης κτλ που ζητάνε συνεχώς άτομα έχετε να προτείνετε κάτι με καλο μισθό;
Ευχαριστώ που αφιερώσατε χρονο να διαβάσετε το μήνυμα μου και παρακάλω έαν μπορείτε και έχετε καμια ιδέα ΒΟΗΘΗΣΤΕ!!!

# 2 στις 18/2/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Σύμφωνα με αυτά που γράφεις ότι δουλειά και να βρεις θα ξεκινήσεις απο τον βασικό μισθό. Να είναι τώρα στα 700 ευρώ? Ίσως.

Με τον μισθό αυτό ομως θα πρέπει:

Να πληρώνεις ενοίκιο
Να πληρώνεις ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΝΕΡΟ, Κοινόχρηστα ή πετρέλαιο
Να τρως
Να πληρώνεις μετακινήσεις (μετρό, λεωφορείο, ή βενζίνη)
Να ντύνεσαι
Να βγαίνεις και καμιά βόλτα αραιά και που.

Τι λες? Θα τα καταφέρεις? Δεν νομίζω.

# 3 στις 18/2/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε βρίσκω αρκετά ορθολογικό τον τρόπο που σχεδιάζεις το θέμα ... καλύτερα να είχες κάποιες "άκρες" δηλ. κάποιους συγγενείς η φίλους να μείνεις και κάποιες περιπτώσεις με επαγγελματική προοπτική που να σε περιμένουν. Αν ξεκινάς έτσι στο ξεκούδουνο μπορεί και να απογοητευτείς εύκολα και να στεναχωρηθείς πολύ. Πάντως μπράβο για την τόλμη που δείχνεις.

Μυρτώ

# 4 στις 18/2/2010
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Μαργαρίτα,

η ζωή στην Αθήνα δεν είναι εύκολη και είναι πολύ ακριβότερη από την επαρχία.

Εκτός από όλα όσα σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω να προσθέσω ότι αυτή τη στιγμή μου φαίνεται χλωμό εώς πεθαμένο να μπορέσεις να βρείς άμεσα δουλειά γιατί οι άνεργοι είναι πάρα πολλοί , οι επιχειρήσεις κάνουν περικοπές προσωπικού και ...πιστεύω θα δυσκολευτείς.

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

silver80

# 5 στις 18/2/2010
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 1.322
Το μονο που μπορω να σκεφτω στην περιπτωση σου ειναι να κοιταξεις σε αγγελιες καταστηματων εστιασης (ψητοπωλεια, φαστ φουντ, ταβερνες) που ψαχνουν προσωπικο , γνωριζω οτι αυτα τα μαγαζια ψαχνουν συνεχεια ατομα και ειδικα συτα που ανηκουν σε μεγαλες εταιριες αναζητουν κυριως μεσω αγγελιων.

Τα λεφτα που δινουν ειναι σχετικα καλα μια και η δουλεια ειναι ζορικη, μπορεις με τις υπερωριες να φτασεις και 800-1000€ για αρχη.

Βεβαια εχει πολλα μειονεκτηματα (βραδινα, ΣΚ, αργιες, ορθοστασια) αλλα στην περιπτωση σου δεν εχεις και πολλες επιλογες χωρις εμπειρια και χωρις πτυχιο...

Αυτα, καλη τυχη ευχομαι...

μέτρον άριστον!

cerise

# 6 στις 18/2/2010
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Τώρα πέτυχες καιρό νάρθεις στη πρωτεύουσα. Ελα να πεινάσουμε όλοι μαζί.
Ξέρεις τι γίνεται εδώ με την ανεργία? Ο χαμός! Χώρια όλα τ άλλα προβλήματα με το κυκλοφοριακό και τη τρέλλα.
Καλύτερα να μείνεις στην επαρχία . Εδω η ζωή έγινε ανυπόφορη. Τυχεροί είσαστε εκεί. Αυτό να ξέρεις.

margaritageo

# 7 στις 20/2/2010
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Καλάβρυτα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Eυχαριστω για τις απαντησεις σας. Η αληθεια ειναι πως δεν γινεται αλλιως, ή θα κατσω σε μια αναμονη που σπαει και νευρα ή θα πρεπει να τολμησω να κανω το βημα. Εαν τα χρηματα ειναι 700+ τα βγαζω περα,ισως τον πρωτο καιρο δυσκολα αλλα ενταξει θα'μαι. Το θεμα ειναι ο βασικος ειναι γυρω στα 700? ή 600+?

pythagoras

# 8 στις 4/3/2010
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.442

Κάτσε κοριτσάκι μου στο σπιτακι σου...

μαθε κατι που να σου αρέσει και δες αν μπορείς να κανεις μια δική σου δουλίτσα...
όλα τα άλλα ειναι για σκλαβιά.
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

argaard

# 9 στις 5/3/2010
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.171
Καλή ειναι η ανεξαρτησία αλλά δεν μπορείς να προχωρίσεις σαν ανειδικευτή, ο μισθός πολύ μικρος και τα έξοδα τεράστια βρές κάτι που να σου αρέσει και εμπλούτισε τα προσόντα σου για να αξήζεις περισσότερα λεφτά πρίν πάρεις την απόφαση να μήνεις μόνη σου.

Εγώ μετακινήθικα στην προτεύουσα πριν 4 χρονια και τότε με 900 ευρώ έβγαζα πολύ σφιχτά και μένοντας σε μιά τρύπα. Στον 1μισή χρόνο αναγκάστικα να αλλάξω δουλειά γιατί ήταν αδύνατο να ζήσω με αυτά. Τώρα τα 900 δεν είναι τίποτα φεύγουν μέχρι να ανοιγοκλείσεις τα μάτια (για τα 700 δεν το σηζητάω), για να τα κάνω όλα αυτά όμως είχα και έχω τα εφόδια και παλεύω κάθε μέρα να κρατιέμαι στον αφρό. Οπότε εφοδιάσου πριν βγείς και ετοιμάσου για συνεχή πάλη αφού αφήσεις το σπίτι σου.
There is no justice, it's just me

E-Poster

# 10 στις 16/3/2010
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Ευβοίας / Κονίστρες
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 10

Παράθεση:
Originally posted by silver80
Το μονο που μπορω να σκεφτω στην περιπτωση σου ειναι να κοιταξεις σε αγγελιες καταστηματων εστιασης (ψητοπωλεια, φαστ φουντ, ταβερνες) που ψαχνουν προσωπικο , γνωριζω οτι αυτα τα μαγαζια ψαχνουν συνεχεια ατομα και ειδικα συτα που ανηκουν σε μεγαλες εταιριες αναζητουν κυριως μεσω αγγελιων.

Τα λεφτα που δινουν ειναι σχετικα καλα μια και η δουλεια ειναι ζορικη, μπορεις με τις υπερωριες να φτασεις και 800-1000€ για αρχη.

Βεβαια εχει πολλα μειονεκτηματα (βραδινα, ΣΚ, αργιες, ορθοστασια) αλλα στην περιπτωση σου δεν εχεις και πολλες επιλογες χωρις εμπειρια και χωρις πτυχιο...

Πραγματι συμφωνω με τον Σιλβερ. Κανε αυτο και αποταμιευσε μερικα χρηματα μεχρι να περασεις αυτες τις πρωτες δυσκολιες. Καθε αρχη και δυσκολη, για αυτο να εισαι προσεκτικη και επιμονη.

BERRYFAIRY

# 11 στις 26/3/2010
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 214

Παράθεση:
Originally posted by E-Poster

Παράθεση:
Originally posted by silver80

Πραγματι συμφωνω με τον Σιλβερ. Κανε αυτο και αποταμιευσε μερικα χρηματα μεχρι να περασεις αυτες τις πρωτες δυσκολιες. Καθε αρχη και δυσκολη, για αυτο να εισαι προσεκτικη και επιμονη.

ΓΕΙΑΣ ΣΟΥ ! ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ! ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΨΙΛΑ, ΤΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ?
ΔΕΣ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΙΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

# 12 στις 26/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ακόμα και Θεσσαλονίκη είναι δύσκολα με 700 και εσύ το σκέφτεσαι για Αθήνα; Δυσκολο μου φαίνεται. Μόνη περίπτωση είναι να βρεις συγκάτοικο για να μοιράζεσαι τα έξοδα. Φοιτητική ζώή στην ουσία.

VLEMMA

# 13 στις 26/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
2 δουλειες μαλλον ΠΡΕΠΕΙ να βρεις...

αν δεν εχεις χρηματα για να μεινεις..
στην αρχη διαλεξε μια δουλεια που θα μενεις σε σπιτι..

π.χ.
καποιος παππους-γιαγια που θελουν εσωτερικη κτλ.

Παντως αν δεν κανεις το βημα..
αν δεν βρεξεις κ..λο..
δεν θα το καταλαβεις ..

Ξεκινα και βλεπεις..

Το πολυ-πολυ..
να ξαναγυρισεις πισω..

Εξαρταται ποσο εισαι αποφασισμενη να"σφιξεις" τα δοντια σου..
και απο τι "τρεχεις" να κρυφτεις-φυγεις...
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!!!

stellitsapara

# 14 στις 28/3/2010
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αρκαδίας / Τρίπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 5
ακριβως το ιδιο σκεφτομαι κι εγω...εγω τελειωσα τη σχολη μου το δεκεμβρη αλλα δουλεια τπτ εδω στην επαρχια...σκεφτομαι να παω σε μεγαλυτερη πολη να ψαξω..δεν αντεχω να καθομαι αλλο νιωθω κενη χωρις ουσια...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε