Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ.

Σελίδα : 1

TONIS1

# 1 στις 26/3/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 15
'Aρεσαν+: 0%

Σε αναζητηση συντροφου.

ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ 11 ΕΤΩΝ.
ΕΧΕΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΝΕΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ.
ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΣΧΗΜΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΜΙΛΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ,ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΙ ΝΕΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΞΩ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ... ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ.
ΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΣΧΕΣΕΙΣ.
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΩΡΑ ΑΝΩ ΤΩΝ ΤΡΙΑΝΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΠΟΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΤΥΠΟΥ 'ΑΚΟΥ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ' ΠΟΥ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΙΩΝΟΥΝ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.
ΕΝΩ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ, ΣΠΑΤΑΛΑΝΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΧΑΖΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.
Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΠΟΝΗΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ ΕΞΥΠΝΑΔΑΣ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ, ΕΙΝΑΙ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΑΝ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΤΕ ΣΩΣΤΑ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΤΑΙ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΙΚΟ ΠΛΥΘΗΣΜΟ.
Ο ΛΑΘΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΟΜΩΣ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΦΕΝΕΣΤΑΙ ΑΠΛΑ ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΕΣ.
ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΚΑΙ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΦΥΣΗΣ ΠΟΥ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΘΑΥΜΑΖΟΥΜΕ.
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΗΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΤΑΙ.

Μυρτώ

# 2 στις 26/3/2003
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

θα συμφωνήσω...

Δυστυχώς οι γυναίκες τα τελευταία χρόνια έχουμε πάρει την γυναικεία απελευθέρωση και τον κακώς νοούμενο φεμινισμό κάπως στραβά!

Η απελευθέρωση και ο δυναμισμός δεν φαίνονται ούτε με το λεξιλόγιο νταλικέρη αλλά ούτε με την υποτίμηση των ανδρών αλλά με την δύναμη που μια γυναίκα έχει με το να επιβάλλεται με την προσωπικότητα της , την αξίας της , το μυαλό της , τους τρόπους της...και γιατί όχι χρησιμοποιώντας όλα τα γυναικεία 'όπλα' που η φύση μας χάρισε τόσο απλόχερα! Για να μην παρεξηγηθώ , εννοώ την γλυκύτητα, την θηλυκότητα και το νάζι!
Η γυναίκα που προσπαθεί λοιπόν κατά την γνώμη μου να κλέψει τον αντρικό ρόλο μάλλον το μόνο που επιτυγχάνει είναι το να δημιουργεί αρνητικά συναισθήματα στους γύρω της!
Είμαι υπέρ της ισότητας , δεν πιστεύω ότι οι γυναίκες πρέπει να πλένουν πιάτα και να κλείνουν το στόμα , πιστεύω ότι οι γυναίκες είναι ικανότατες και πανέξυπνες.....αλλά δεν αρνούμαι την γυναικεία μου φύση που παράλληλα με μια γυναίκα καριέρας , μια γυναίκα δυναμική και ανεξάρτητη , μπορεί να είναι ....θηλυκό και μάνα και σύντροφος!

!
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

TONIS1

# 3 στις 26/3/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 15
Συμφωνω με αυτα που λες ΜΥΡΤΩ μου.
... αλλα θα ηθελα να ημουν γυναικα για μια βδομαδα, για να δειξω σε πολλες πως πρεπει να ειναι η γυναικα.
μετα ομως θα ηθελα να ξαναγινω αντρας, διοτι ειναι πιο ευκολο να εισαι αντρας σε αυτο τον κοσμο.
ο αντρικος ρολος ειναι ποιο ξεκαθαρος σε αντιθεση με τον γυναικειο.
η γυναικα σημερα θελει να γινει σωνει και καλα αντρας στη θεση του αντρα.
θελει να κατακτησει ανωτερες επαγγελματικες θεσεις, να γινει και μητερα και συζηγος.
ολα αυτα τα θελω στο παιχνιδι των οποιων να εμπαινα ενδεχομενος αν ειχα γεννηθει γυναικα, θα με κατακερματιζαν.
για αυτο προτιμω να ξαναγινομουν αντρας...

Paadron

# 4 στις 27/3/2003
author
Ανδρας / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 57

Αναγκάζεται?

Moo693 μη τα παρουσιάζεις τόσο τραγικά τα πράγματα.Σεξουαλική παρενόχληση,εξαναγκασμός εργασίας?
Εντάξει όσο να'ναι έχουν αλλάξει πολλά σε σχέση με παλιότερα χρόνια αλλά αυτό δε δικαιολογεί τίποτα.Μήπως έχουν αρχίσει να αντιστέφονται οι ρόλοι σε ότι αφορά τον επαγγελματικό τομέα και διάφορες παρενοχλήσεις σε αυτόν?
Και πάλι θα πω αυτό που λέω.Είναι θέμα χαρακτήρα πιστεύω.Φταίει βέβαια και η κοινωνία, η οικογένεια,οι παρέες,το σχολείο κ.α.. όμως αν κάποια έχει χαρακτήρα και τα κότσια να τον κρατήση δε την αλλάζει τίποτα.
Αυτή είναι για μένα μια Δυναμική γυναίκα!!
Οχι εκείνη που πηγαίνει με τα "νερά" των άλλων..λόγω ανάγκης ή οποιουδήποτε άλλου λόγου!
Tίποτα σε αυτή τη ζωή δεν είναι ακόρεστο,ΕΚΤΟΣ της αγάπης. !Paadron!

Eley8eria

# 5 στις 29/3/2003
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8
Με εκπλήσσει αυτή η γενίκευση!
Και φυσικά αναφέρομαι στο πρώτο κείμενο που στάλθηκε.

krino

# 6 στις 31/3/2003
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2

Η προσωπικη μου αποψη

ειναι οτι χωρισα πριν λιγες μερες.

Δεν θα μπω σε καμια λεπτομερεια περαν του οτι υπηρχαν διαφορες και απλα οσες προσπαθειες και να εγιναν δεν απεδωσαν παρα μοναχα στο αποτελεσμα που ειπα.

2 πραγματα θελω να πω:

Α. Παρολο που εβλεπα το αδυνατο της υποθεσης δεν τολμουσα να δωσω εκεινο το τελος που επρεπε.
Φυσικα αποδειχθηκε οτι ηταν λαθος μου.
Ομως αρχισαν σταδιακα να συμβαινουν τον τελευταιο διαστημα παραξενα πραγματα.
Αρχισα να εχω προβλημα στον υπνο κατι που δεν ειχα ποτε μου.
Αρχισα να εχω προβληματα με το στομαχι μου ωστε να μην μπορω να κατσω μια στιγμη ησυχος.
Ολα αυτα τα απεδωσα στην κουραση της δουλειας και κατα τα αλλα στο οτι τρωω βαρια φαγητα η κατι αλλο με πειραξε κλπ....
Δεν εκανα τιποτα δηλαδη να παω σε γιατρο κλπ απλα το αφησα να περναει ετσι με το προβλημα να συνεχιζεται.

Το αποτελεσμα ειναι οτι μολις χωρισα το στομαχι μου εγινε περδικι και αρχισα να λυσαω στον υπνο, ανακαλυψα εναν εαυτο οπως τον θυμομουν.....

Β. Η γνωριμια αυτη ηταν μεσω ιντερνετ.
Δεν ξερω τι μπορει να λεει αυτο σε καποιους αλλα εγω πλεον εβαλα βετο.
Γνωριμιες μεσω ιντερνετ κομμενες και μαλιστα δια ροπαλου.
Αν θελω πλεον να κανω γνωριμιες με το αλλο φυλλο (προς το παρον αρνουμε) αν ειμαι παθιασμενος με την ποιηση θα πηγαινω σε ποιητικες βραδιες.
Αν μου αρεσει η ορειβασια θα συχναζω σε χωρους που ασχολουνται με ορειβασια.....
Δηλαδη οι παλιοι κλασικοι μεθοδοι που εχουν αποδειχθει αλανθαστοι στο παρελθον.
Στο ιντερνετ με πολλα χρονια εμπειρια και λιγα λιγοτερα στις γνωριμιες μεσω αυτου ειδα πολλα και η συνολικη μου εντυπωση σε αυτο το επιπεδο ειναι τελειως αρνητικη.
Αν οταν γνωριζεις εναν ανθρωπο καπου σε ενα χωρο και υπαρχει μια πλασματικοτητα στο ιντερνετ αυτη διακτινιζεται να μην πω σε ποιο βαθμο.....
Θα συνεχιζω να το χρησιμοποιω σνα τραπεζα πληροφοριων αλλα οχι για να υποκαταστησει πληρως την ζωη μου.....
Η ζωη μου ρουφηχθηκε καποιες στιγμες και για μενα τωρα ο αγωνας ειναι να κερδισω το χαμενο εδαφος που εχασα μεσα απο τις οθονες......

ολα αυτα δεν τα λεω για να πω οτι η κατασταση που εζησα ετσι ειναι και τελος απλα οτι μπορει και να ειναι ΚΑΙ ετσι.

Τελος δεν εχω αποδωσει ευθυνες σε κανενα και ουτε θελω να κανω κατι τετοιο, για την αποτυχια παιρνω εγω αποκλειστικα την ευθυνη.....
Χαιρομαι απλα που νιωθω ξαναγεννημενος.
Αυτα και καλημερα
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε