Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΝΤΟΥΜΠΑΙ

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Μυρτώ

# 21 στις 17/3/2010
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by Aggelo
Παντως αμα πας κανε μου μια κρατηση στο Burj Al Arab.......ετσι να παω τον αλλο μηνα για Spring.........

Mπαααα... Emirates Palace στο Αμπου Ντάμπι και τα μυαλά στα κάγκελλα...
Κάνει το Μπουρζ να φαίνεται κατάντια....

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mafioza7

# 22 στις 17/3/2010
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.178

Παράθεση:
Originally posted by salti

Παράθεση:
Originally posted by mafioza7

Παράθεση:
κοίτα δεν ξέρω πολλά από ντουμπαί , αλλά πιστεύω ότι καταστάσεις και φάσεις του τύπου :

πάμε κάνα χρόνο στα ξένα τα τσεπώνουμε και ερχόμαστε εδώ μετά να

μασήσουμε το παραδάκι , θεωρώ ότι έχουνε περάσει ...

αγαπητε φιλε δεν ημουν ουτε προκειται να γινω αυτης της νοοτροπιας...απλα πας καπου και για καλυτερη εμπειρια(τα εργα εκει κατω δεν συγκρινονται με αυτα εδω)και γιατι οχι για περισσοτερα χρηματα...σημερα πολλοι μηχανικοι για 700 ευρω δουλευουν ειδικα οταν εισαι νεος μηχανικος.δεν μπορεις να τα εχεις ολα...θα μου πεις εγω εδω ειμαι και στην πολη μου και δεν εχω νοικια κλπ...αλλα αν δεν εβρισκα δουλεια εδω και εβρισκα στην αθηνα τι θα εκανα με 800ευρω?

θεωρώ ότι κατάλαβες από το πρώτο ποστ , αλλά θα το πω ακόμα πιο απλά ....

όπου και να πας αυτό τον καιρό , ακόμα και στο ντουμπαι , δεν υπάρχει πια αυτό

που λέγανε παλιά:

πάω στις φάμπρικες της γερμανίας και στις στοές του βελγίου για 2-3 χρονάκια

δουλεύω σκληρά δεν λέω , αλλά εδώ και να ήθελα να δουλέψω δεν υπήρχε τίποτα ,

τα τσεπώνω και έρχομαι εδώ μετά για να κάνω ότι γουστάρω ....
θεωρώ ότι το παραπάνω σχόλασε , τελείωσε καπούτ ....

τώρα όπου και να πας , ακόμα και στο ντουμπάι , αφού το θες , θα πρέπει να είσαι

προετοιμασμένος/ η ότι ενδέχεται να μείνεις αρκετό καιρό εκεί ...

χρόνια ίσως .....

να παντρευτείς εκεί , αν δεν είσαι παντρεμένος / η να κάνεις οικογένεια , παιδιά ....

να πάνε σχολείο εκεί , να μεγαλώσουνε , να σπουδάσουνε ....
τα σκέφτηκες αυτά?

ή πιστεύεις ότι με 2-3 χρονάκια , ακόμα και στο ντουμπάι , καθάρισες και γυρνάς συνταξιούχα?

αυτό ήθελα να πω....

φιλε salti καταλαβαινω τι θελεις να πεις...ουτε νομιζω οτι θα γυρισω συνταξιουχα...(τωρα που αυξηθηκαν και τα ορια?:lol
ομως επειδη το ειχα ψαξει λιγο το θεμα στο παρελθον εχω να σου πω τα εξης:

υπαρχουν ελληνικες εταιριες που παιρνουν εργολαβιες καποια εργα και μεσα σε καποιο χρονοδιαγραμμα τα ολοκληρωνουν σε μερικα χρονια...μπορει 2,3 ή περισσοτερα.εσυ το πηγες πολυ μακρυα..μιλησες για παιδια και σχολεια κλπ...

εγω απλα σκεφτομουν οτι ειναι μια καλη περιπτωση να παω(αν παω) μια πενταετια το πολυ και με την εμπειρια που θα εχω πανω απο ολα να βρω μετα εδω μια δουλεια με μισθο οχι της πεινας.θ μου πεις και εδω τα εργα εχουν παγωσει τελειως.το ξερω και τα διαβαζω...
ελπιζω η κατασταση να εχει αλλαξει μετα απο χρονια σε ολους τους τομεις και ειδικα στον κατασκευαστικο τομεα..
κάθε εμπόδιο για καλό!!!

# 23 στις 17/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:
κοίτα δεν ξέρω πολλά από ντουμπαί , αλλά πιστεύω ότι καταστάσεις και φάσεις του τύπου :

πάμε κάνα χρόνο στα ξένα τα τσεπώνουμε και ερχόμαστε εδώ μετά να

μασήσουμε το παραδάκι , θεωρώ ότι έχουνε περάσει ...

αγαπητε φιλε δεν ημουν ουτε προκειται να γινω αυτης της νοοτροπιας...απλα πας καπου και για καλυτερη εμπειρια(τα εργα εκει κατω δεν συγκρινονται με αυτα εδω)και γιατι οχι για περισσοτερα χρηματα...σημερα πολλοι μηχανικοι για 700 ευρω δουλευουν ειδικα οταν εισαι νεος μηχανικος.δεν μπορεις να τα εχεις ολα...θα μου πεις εγω εδω ειμαι και στην πολη μου και δεν εχω νοικια κλπ...αλλα αν δεν εβρισκα δουλεια εδω και εβρισκα στην αθηνα τι θα εκανα με 800ευρω?

θεωρώ ότι κατάλαβες από το πρώτο ποστ , αλλά θα το πω ακόμα πιο απλά ....

όπου και να πας αυτό τον καιρό , ακόμα και στο ντουμπαι , δεν υπάρχει πια αυτό

που λέγανε παλιά:

πάω στις φάμπρικες της γερμανίας και στις στοές του βελγίου για 2-3 χρονάκια

δουλεύω σκληρά δεν λέω , αλλά εδώ και να ήθελα να δουλέψω δεν υπήρχε τίποτα ,

τα τσεπώνω και έρχομαι εδώ μετά για να κάνω ότι γουστάρω ....
θεωρώ ότι το παραπάνω σχόλασε , τελείωσε καπούτ ....

τώρα όπου και να πας , ακόμα και στο ντουμπάι , αφού το θες , θα πρέπει να είσαι

προετοιμασμένος/ η ότι ενδέχεται να μείνεις αρκετό καιρό εκεί ...

χρόνια ίσως .....

να παντρευτείς εκεί , αν δεν είσαι παντρεμένος / η να κάνεις οικογένεια , παιδιά ....

να πάνε σχολείο εκεί , να μεγαλώσουνε , να σπουδάσουνε ....
τα σκέφτηκες αυτά?

ή πιστεύεις ότι με 2-3 χρονάκια , ακόμα και στο ντουμπάι , καθάρισες και γυρνάς συνταξιούχα?

αυτό ήθελα να πω....

φιλε salti καταλαβαινω τι θελεις να πεις...ουτε νομιζω οτι θα γυρισω συνταξιουχα...(τωρα που αυξηθηκαν και τα ορια?:lol
ομως επειδη το ειχα ψαξει λιγο το θεμα στο παρελθον εχω να σου πω τα εξης:

υπαρχουν ελληνικες εταιριες που παιρνουν εργολαβιες καποια εργα και μεσα σε καποιο χρονοδιαγραμμα τα ολοκληρωνουν σε μερικα χρονια...μπορει 2,3 ή περισσοτερα.εσυ το πηγες πολυ μακρυα..μιλησες για παιδια και σχολεια κλπ...

εγω απλα σκεφτομουν οτι ειναι μια καλη περιπτωση να παω(αν παω) μια πενταετια το πολυ και με την εμπειρια που θα εχω πανω απο ολα να βρω μετα εδω μια δουλεια με μισθο οχι της πεινας.θ μου πεις και εδω τα εργα εχουν παγωσει τελειως.το ξερω και τα διαβαζω...
ελπιζω η κατασταση να εχει αλλαξει μετα απο χρονια σε ολους τους τομεις και ειδικα στον κατασκευαστικο τομεα..

α, οκ τότε ...

σίγουρα λόγω της εκτάσεως των έργων και είδος των έργων υπάρχει περιθώριο για

βελτίωση πάνω στο αντικείμενό σου ...

αν το δεις έτσι τότε είναι σίγουρα καλή κίνηση ...δεδομένου το ότι εδώ <<παγώσανε>>

τα πράγματα .

Aggelo

# 24 στις 18/3/2010
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.015
[img]http://images.channels.nl/images/hotel/org/837/837674.jpg[/img]

χμ!!!!........εκει κλεισε μου σουιτα Μαφιοζα εχει πιο πολυ μπουγιο απο το αλλο μην μας πουνε και τσιπηδες...........
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

mafioza7

# 25 στις 18/3/2010
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.178

Παράθεση:

χμ!!!!........εκει κλεισε μου σουιτα Μαφιοζα εχει πιο πολυ μπουγιο απο το αλλο μην μας πουνε και τσιπηδες...........

στο νησι φοινικας ειναι αυτο?
κάθε εμπόδιο για καλό!!!

mathilda

# 26 στις 18/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτο που λεει η μαφιοζα ειναι οτι στην Ελλαδα αν δεν εχεις εργασιακη εμπειρια, δεν μπορεις να βρεις δουλεια με τιποτα. Ενω σε μια αραβικη χωρα που χρειαζονται μηχανικους, ειναι πιο ευκολο να προσληφθεις.
Μετα θα γυρισεις στην Ελλαδα και θα εχεις ενα καλο βιογραφικο.

Μαφιοζα, δες τα σαιτ των εταιρειων αυτων, υπαρχει μια τεχνικη εταιρεια που εχει εργα σε ολες τις αραβικες χωρες. Στειλε το βιογαρφικο σου και θα σου πουν αυτοι που εχουν θεση.

Μυρτώ

# 27 στις 18/3/2010
author

Παράθεση:

Παράθεση:

στο νησι φοινικας ειναι αυτο?

Αυτό είναι το Emirates Palace ...στο Αμπου Ντάπι...

Ενα θα σας πω...
Το βράδυ που έφτασα στο Αμπου Ντάμπι , έρχεται ο Αλεξ με ένα φίλο του να με πάρουν από το αεροδρόμιο , οπότε ... πλάκα στην πλάκα μου λένε "Θα σε πάρουμε να δεις το παλάτι του Σείχη..."

Φτάνουμε απ έξω από το Emirates , μπαίνουμε από την πύλη (εντωμεταξύ το βράδυ το κτήριο αυτό είναι μαγευτικό αφού φωτίζεται με διάφορα φώτα διαφόρων χρωμάτων και είναι σαν παραμθένιο) ... προχωράμε... εγώ έβλεπα με ανοιχτό το στόμα και αναρωτιώμουν πως είναι δυνατόν να μπαίνουμε στο προαύλιο του παλατιού , μέχρι που φτάσαμε στην είσοδο και μου λένε "κατέβα".

Λέω "Ρε παιδιά , μα επιτρέπεται;"
Και σκάσανε στα γέλια και μου είπανε ότι εκεί θα μέναμε...
Ε... μου ήρθε ο θάνατος ...
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

# 28 στις 18/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έτσι είναι. Ψοφάμε για χλιδή αλλά την προτιμούμε με easy money άλλων.

Dardana

# 29 στις 18/3/2010
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
ετσι που πανε να γινουν τα πραγματα στην Ελλαδα, και στο Αφγανισταν να παει η κοπελα, καλυτερα θα'ναι.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 30 στις 18/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
ετσι που πανε να γινουν τα πραγματα στην Ελλαδα, και στο Αφγανισταν να παει η κοπελα, καλυτερα θα'ναι.

Ξέρω ανθρώπους που πήγαν μια φορά και ξαναπάνε. Αφγανιστάν.

Μυρτώ

# 31 στις 18/3/2010
author

Παράθεση:
Originally posted by nikolaos_2

Σε μένα πήγαινε αυτό;

# 32 στις 18/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ

Παράθεση:

Σε μένα πήγαινε αυτό;

Προσωπικά, όχι. Αφορμή από αυτό που έγραψες πήρα.

Μυρτώ

# 33 στις 18/3/2010
author
Θεωρείς ότι ψοφάω για χλιδή επειδή είχα την τύχη (το θεωρώ τύχη γιατί ήταν μια αξέχαστη εμπειρία) να μείνω εκεί επειδή ο άνθρωπος με τον οποίο θα συνεργαζόμουνα ήταν ο διευθυντής του Emirates ;

Kαι τα easy money των άλλων ...από που το εμπνεύστηκες βρε Νικόλα;
Από τα easy money που έχω βγάλει στη ζωή μου δουλεύοντας σαν το σκυλί 18 ώρες την ημέρα για τα τελευταία 16 χρόνια;

Ειλικρινά προσβάλλομαι...και ειλικρινά δεν βλέπω από που προκύπτει ο συνειρμός.

# 34 στις 18/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε καταλαβαίνω. Δεν πήγε προσωπικά, δεν είναι μπηχτή αυτό που είπα.

Αν το πήρες ως προσωπικό υποννοούμενο ότι δεν άξιζες να πας εκεί που πήγες, νομίζω ότι παρεξήγησες σοβαρά τα λόγια μου.

Κάποιοι έκαναν χαβαλέ με τη χλιδή που υπάρχει στα Εμιράτα, τους έδωσες τροφή στη φαντασία τους, και είπα ότι ψοφάμε για χλιδή αλλά ανήκει σε άλλους που έχουν πιο easy money από εμάς.

Δεν ξέρω γιατί πρέπει να σκέφτομαι να δώσω εξηγήσεις.

Μυρτώ

# 35 στις 18/3/2010
author
Mε την ίδια λογική που δεν πρέπει να σκέφτεσαι Νικόλα μου εσύ να δώσεις εξηγήσεις όπως λές , με την ίδια λογική ούτε γω έχω καμιά υποχρέωση να απολογούμαι σε κανέναν επειδή έτυχε να ζήσω κάτι από κοντά.

# 36 στις 18/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Mε την ίδια λογική που δεν πρέπει να σκέφτεσαι Νικόλα μου εσύ να δώσεις εξηγήσεις όπως λές , με την ίδια λογική ούτε γω έχω καμιά υποχρέωση να απολογούμαι σε κανέναν επειδή έτυχε να ζήσω κάτι από κοντά.

Εσύ διηγείσαι αυτά που έζησες, ξεκινώντας μόνη σου, κανείς δε σου ζήτησε να απολογηθείς γιατί βρέθηκες εκεί.

Αλλά όταν μου είπες ότι προσβλήθηκες χωρίς να υπάρχει τέτοια πρόθεση και ούτε τα λόγια μου δήλωναν κάτι τέτοιο, βρέθηκα στη θέση να διευκρινίσω...

Μυρτώ

# 37 στις 18/3/2010
author

Παράθεση:

Παράθεση:

Εσύ διηγείσαι αυτά που έζησες, ξεκινώντας μόνη σου, κανείς δε σου ζήτησε να απολογηθείς γιατί βρέθηκες εκεί.

Αλλά όταν μου είπες ότι προσβλήθηκες χωρίς να υπάρχει τέτοια πρόθεση και ούτε τα λόγια μου δήλωναν κάτι τέτοιο, βρέθηκα στη θέση να διευκρινίσω...

Αν κατάλαβα λάθος τότε απολογούμαι...

MsSpourgitaki

# 38 στις 18/3/2010
author
Γυναίκα / 46 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.563
Και επειδή μάλλον το "easy money" σε πείραξε, νομίζω πως είναι σαφές ότι τα λεφτά του Σεΐχη δεν είναι αποτέλεσμα του κόπου του ή των υποτελών του. Εκμεταλλεύεται ένα αγαθό του τόπου του.

Μυρτώ

# 39 στις 18/3/2010
author

Παράθεση:
Και επειδή μάλλον το "easy money" σε πείραξε, νομίζω πως είναι σαφές ότι τα λεφτά του Σεΐχη δεν είναι αποτέλεσμα του κόπου του ή των υποτελών του. Εκμεταλλεύεται ένα αγαθό του τόπου του.

Μωρέ ο Σειχης και οι υποτελείς του καλά την έχουν...με κόπο ή χωρίς κόπο.

Εμείς είμαστε αυτοί τελικά όμως που έχουμε την "ανάγκη" να δουλέψουμε γι αυτούς (επιστρέφοντας πάντα στο αρχικό πόστ της Μαφιόζας...) και αυτό είναι το τραγικό...

# 40 στις 18/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Μωρέ ο Σειχης και οι υποτελείς του καλά την έχουν...με κόπο ή χωρίς κόπο.

Εμείς είμαστε αυτοί τελικά όμως που έχουμε την "ανάγκη" να δουλέψουμε γι αυτούς (επιστρέφοντας πάντα στο αρχικό πόστ της Μαφιόζας...) και αυτό είναι το τραγικό...

τραγικό για ποιον;
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.