Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΝΤΟΥΜΠΑΙ

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Μυρτώ

# 41 στις 18/3/2010
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by nikolaos_2

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ

Παράθεση:
Και επειδή μάλλον το "easy money" σε πείραξε, νομίζω πως είναι σαφές ότι τα λεφτά του Σεΐχη δεν είναι αποτέλεσμα του κόπου του ή των υποτελών του. Εκμεταλλεύεται ένα αγαθό του τόπου του.

Μωρέ ο Σειχης και οι υποτελείς του καλά την έχουν...με κόπο ή χωρίς κόπο.

Εμείς είμαστε αυτοί τελικά όμως που έχουμε την "ανάγκη" να δουλέψουμε γι αυτούς (επιστρέφοντας πάντα στο αρχικό πόστ της Μαφιόζας...) και αυτό είναι το τραγικό...

τραγικό για ποιον;

Τραγικό για τους Ελληνες ... που τελικά μας βλέπω για ακόμα μια φορά να ξενιτευόμαστε για να ζήσουμε....
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

# 42 στις 18/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Τραγικό για τους Ελληνες ... που τελικά μας βλέπω για ακόμα μια φορά να ξενιτευόμαστε για να ζήσουμε....

Το να ξενιτευτείς ειδικά σήμερα δεν είναι τραγικό. Το τραγικό είναι να μη μπορείς να επιστρέψεις. Λόγω καταγωγής πιστεύω το έχεις αυτό πιο πολύ "στο πετσί σου".

Μυρτώ

# 43 στις 18/3/2010
author

Παράθεση:

Παράθεση:

Το να ξενιτευτείς ειδικά σήμερα δεν είναι τραγικό. Το τραγικό είναι να μη μπορείς να επιστρέψεις. Λόγω καταγωγής πιστεύω το έχεις αυτό πιο πολύ "στο πετσί σου".

Νικόλα μου , δεν είμαι εναντίον του ξενιτεμού όταν ο ξενιτεμός είναι επιλογή και όχι ανάγκη.

Δηλαδή...όταν πήγα στο Αμπου Ντάμπι θα έμενα όχι γιατί δεν είχα μέλλον στην Ελλάδα αλλά γιατί εκεί μου εμφανίστηκαν 5 ευκαιρίες παραπάνω που πιθανό να άλλαζαν το μέλλον μου στην Ελλάδα. Αυτό είναι "ξενιτεμός" επιλογή. Αν το σκεφτείς και μένα ήταν επιλογή μου να "ξενιτευτώ" στην Ελλάδα , αλλά όχι γιατί στην Κύπρο δεν είχα στον ήλιο μοίρα και είχα ανάγκη , αλλά γιατί στην Ελλάδα τότε μου δόθηκε μια καλή ευκαιρία.

Το να πάω όμως σε μια άλλη χώρα να δουλέψω , γιατί στην Ελλάδα δεν βρίσκω δουλειά , δεν υπάρχουν δουλειές , δεν υπάρχει μέλλον , αυτό είναι "ξενιτεμός" εξαναγκαστικός. Αυτό θεωρώ τραγικό...
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mafioza7

# 44 στις 18/3/2010
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.178
βρηκα αυτο:μακαρι να γινει καποια στιγμη...θα δωσει ανασα στην ανεργια και μπορει να μην ξενιτευτω
"Υπό την επίβλεψη του Υπουργείου Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, πρόκειται να ξεκινήσουν οι διαδικασίες για την αδειοδότηση της μεγαλύτερης ενεργειακής ιδιωτικής επένδυσης που γνώρισε η χώρα.
Η επένδυση αφορά στην εγκατάσταση στο Πλατυγιάλι του Αστακού, τερματικού σταθμού υγροποιημένου φυσικού αερίου, καθώς και μονάδας ηλεκτροπαραγωγής με φυσικό αέριο, με την παράλληλη εφαρμογή πρωτοποριακής τεχνολογίας για την συλλογή και αξιοποίηση των αερίων καύσης για την παραγωγή βιομάζας. Με την υλοποίηση της επένδυσης, αναμένεται να υπάρχουν πολύ σημαντικά οικονομικά και αναπτυξιακά οφέλη για την Αιτωλοακαρνανία και την Δυτική Ελλάδα, ενώ θα δημιουργηθούν 1500 νέες θέσεις εργασίας.
Την Κυριακή, σύμφωνα και με σχετική ανακοίνωση της Γενικής Γραμματείας Επικοινωνίας, ο Υπουργός Επικρατείας, Χάρης Παμπούκης, είχε τηλεφωνική επικοινωνία με τον Αντιπρόεδρο της Κυβέρνησης του Κατάρ και Υπουργό Ενέργειας, Abdullah bin Hamad Al Attiyah, για την υλοποίηση της σημαντικής αυτής επένδυσης στην ΝΑ.ΒΙ.ΠΕ. Αστακού, σε συνέχεια της επίσκεψης στο Κατάρ του Έλληνα Υφυπουργού Εξωτερικών, Σπύρου Κουβέλη.
Σύμφωνα με πληροφορίες, το ενδιαφέρον των αραβικών κεφαλαίων για την πραγματοποίηση επενδύσεων στο λιμάνι του Αστακού χρονολογείται από το 2008. Τότε στελέχη της αγοράς που εκπροσωπούσαν αραβικά κεφάλαια είχαν ζητήσει από τις ιδιοκτήτριες τράπεζες και την εταιρεία διαχείρισης έκθεση για τις υποδομές και τη λειτουργία της ΝΑΒΙΠΕ.
Οι ίδιες πηγές σημειώνουν πως τον περασμένο Σεπτέμβριο υπήρξε νέα κρούση και ζητήθηκαν εκ νέου επικαιροποιημένα στοιχεία για την πορεία των δραστηριοτήτων του λιμένα.
Σημειώνεται πως το μοναδικό ιδιωτικό λιμάνι της χώρας, ενταγμένο ήδη από το καλοκαίρι του 2007 στο Εθνικό Σύστημα Λιμένων και με άδεια εκτελωνισμού, έχει περάσει από τις αρχές του 2008 υπό τον έλεγχο των Alpha Bank, Τράπεζα Πειραιώς και Emporiki Bank, στο πλαίσιο σχετικής συμφωνίας με την ΑΕΓΕΚ για τη ρύθμιση μέρους των χρεών της. Όπως τότε είχε ανακοινωθεί, η ΑΕΓΕΚ συμφώνησε για τη μεταβίβαση των εταιρειών Αστακός Τerminal Α.Ε (η ιδιοκτήτρια της ΝΑΒΙΠΕ) και Akarport Α.Ε. (η εταιρεία-διαχειρίστρια), στις πιστώτριες τράπεζες έναντι 125 εκατ. ευρώ.
Η συγκεκριμένη ΝΑ.ΒΙ.ΠΕ. είναι σήμερα η μοναδική στη χώρα βιομηχανική περιοχή που έχει χαρακτηρισθεί ως Ελεύθερη Ζώνη και διαθέτει λιμενικές εγκαταστάσεις στον κόλπο του Πλατυγιαλίου, 7 χλμ. νότια του Αστακού, οι οποίες κατασκευάστηκαν από την ΕΤΒΑ και αναγνωρίστηκαν ως ελεύθερη ζώνη το 1990. Έπειτα από διεθνή διαγωνισμό, η εταιρεία-ιδιοκτήτρια πέρασε στον έλεγχο της ΑΕΓΕΚ (και της εταιρείας Μέτων, την οποία αργότερα απορρόφησε) και σήμερα ανήκει σε εταιρεία συμμετοχών των τριών τραπεζών. Ποσοστό διαθέτει και η ΣΥΜΕΤ, εταιρεία συμφερόντων του Β. Κούτση (πρώην προέδρου του ΟΛΠ την περίοδο 1989-1993), που στο παρελθόν κατέθεσε πρόταση –η οποία όμως δεν ευδοκίμησε– για την απόκτηση του πλειοψηφικού πακέτου.
Σήμερα τερματικός σταθμός υγροποιημένου φυσικού αερίου λειτουργεί μόνο στη Ρεβυθούσα, στον κόλπο των Μεγάρων, ενώ συζητείται η κατασκευή ενός ακόμη στην περιοχή της Καβάλας, στις εγκαταστάσεις της ΒΦΛ. Με την υλοποίησή της επένδυσης αυτής η χώρα μας αυξάνει τις πηγές τροφοδοσίας με αέριο, γεγονός που ενισχύει την ασφάλεια εφοδιασμού, ενώ το Κατάρ αποκτά πρόσβαση στην ευρωπαϊκή αγορά."

κάθε εμπόδιο για καλό!!!

# 45 στις 18/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Το να πάω όμως σε μια άλλη χώρα να δουλέψω , γιατί στην Ελλάδα δεν βρίσκω δουλειά , δεν υπάρχουν δουλειές , δεν υπάρχει μέλλον , αυτό είναι "ξενιτεμός" εξαναγκαστικός. Αυτό θεωρώ τραγικό...

Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ τραγικό. Το να μη μπορείς να επιστρέψεις, το να είσαι εξαναγκασμένος να πρέπει να ζεις αλλού από εκεί που ήρθες, χωρίς να έχεις ποτέ προοπτική να πας πίσω, αφού κι αν πας πίσω να μην έχεις προοπτική (να μείνεις).

hellinreaderr

# 46 στις 18/3/2010
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 2.365

Παράθεση:
Originally posted by Aggelo
Εδω οπως και ειπωθηκε παραπανω, ειναι ετοιμη να σκασει η οικονομικη βομβα εκει κατω στα Εμιρατα......τι να σου πουμε Μαφιοζα......πολλα ακουγονται οτι ολη αυτη η χλιδη ειναι φουσκα......
Παντως αμα πας κανε μου μια κρατηση στο Burj Al Arab.......ετσι να παω τον αλλο μηνα για Spring.........

Δεν λέει το Burj είναι πολύ αραβομπαρόκ...

hellinreaderr

# 47 στις 18/3/2010
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Παράθεση:
Παντως αμα πας κανε μου μια κρατηση στο Burj Al Arab.......ετσι να παω τον αλλο μηνα για Spring.........

Mπαααα... Emirates Palace στο Αμπου Ντάμπι και τα μυαλά στα κάγκελλα...
Κάνει το Μπουρζ να φαίνεται κατάντια....

Πολύ χρυσάφι ε?

Μυρτώ

# 48 στις 18/3/2010
author

Παράθεση:
Originally posted by hellinreaderr

Παράθεση:

Παράθεση:

Mπαααα... Emirates Palace στο Αμπου Ντάμπι και τα μυαλά στα κάγκελλα...
Κάνει το Μπουρζ να φαίνεται κατάντια....

Πολύ χρυσάφι ε?

Ηellin...ακόμα και ο πάτος της πισίνας ήτανε με φύλλα χρυσού...

Αφού είχαμε πεθάνει στα γέλια....

hellinreaderr

# 49 στις 18/3/2010
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Θα το ελαφρύνω λιγάκι για να γελάσουμε... Ηταν η χρονιά που είχε κυκλοφορήσει η mercedes το μοντέλο CL (αυτό που είναι σαν σαίτα). Στην Ελλάδα δεν είχε έρθει ακόμα και το βλέπαμε μόνο σε φωτογραφίες... Μου έλεγε ο συνετάιρος μου που είναι φανατικός μερσεντεσάκιας συνέχεια γι αυτό .... και είναι έτσι και είναι αλλιώς και άμα το δείς θα πάθεις πλάκα και διάφορα τέτοια χαζα..Σέ ένα απο τα ταξίδια μου στα εμιράτα... (το emirates palace είχε μόλις αρχίσει).... θυμάμαι έκανα βόλτα και πήγα σέ ένα εμπορικό κέντρο που έχουν στην άκρη μιάς κατασκευής σαν μαρίνας μετά τα ανάκτορα (η Μυρτώ θα καταλάβει ποιό λέω... δεν θυμάμαι το όνομα).. Ένα αρκετά μεγάλο εμπορικό .... Μπαίνοντας λοιπόν μέσα σχεδόν στην είσοδο... βλέπω καμιά δεκαριά τέτοια αυτοκίνητα... (θυμάμαι ήταν όλα ασημι χρώμα)... Ήταν όντως πάρα πολύ εντυπωσιακά... τα είχαν δεμένα με τεράστιους κόκκινους φιόγκους σαν δώρα... και είχαν επάνω στα καπό τους...κουτιά από ΑRIEL...Ω ναι αριέλ απορρυπαντικό.... Τα αυτοκίνητα τα είχαν σε λαχειοφόρο με κουπόνια δωρεάν με κάθε αγορά αριέλ 72 μεζούρες....Αυτο που στην ελλάδα ήταν σε αφιερώματα σαν το καινούριο απόλυτο όχημα της μερσέντες και ο συνεταίρος μου παθιαζόταν και μόνο με την περιγραφή του εκεί το κλήρωναν καθε εβδομάδα ένα αγοράζοντας αριέλ.....

Μυρτώ

# 50 στις 18/3/2010
author
Το Marina Mall λες ...

Πόσες ώρες πέρασα εκεί μέσα δεν λέγεται... και ειδικά στην καφετέρια με την τεχνητή βροχή....
Ναι.. στο Αμπου Ντάμπι είδα αυτοκίνητα που δεν είχα ξαναδεί....

cerise

# 51 στις 22/3/2010
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Μια χαρά ήταν το Ντουμπάι. Εβγαλαν χρήμα όσοι πήγαν εκεί , μηχανικοί, ναυπηγοί κλπ. Μόνο που τώρα γυρίζουν πίσω γιατί οι δουλειές τους πάπαλα. Δεν ξέρεις τι έχει γίνει στο Ντουμπάι?
Εκλεισαν οι περισσότερες τεχνικές και ναυπηγικές εταιρείες.

# 52 στις 24/3/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
σειρά τώρα έχει το επόμενο μερος ....

που θα το πάρουνε από την αφάνεια και θα το φτάσουνε με κολπάκια

ψηλά ...θα το διαφημίσουνε , θα το μοστράρουνε ....

με σκοπό να το μοσχοπουλήσουνε ...

και μετά θα το παρατήσουνε για το επόμενο ξανά και ξανά ....και ξανά ....

το χρήμα θέλει χρήμα ....

και πολύ σωστά .....κανένα στρέμμα χωραφάκι δεν έκανε να έχω στο επόμενο ντουμπάι...?

Ahdiasmenh

# 53 στις 16/4/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
To thema einai na vrethei kapoios na mas pei poio einai auto to meros.....na shkwthoume na fugoume emeis pou katantame thumata ekmetalleshs apo ton kathe ena m......ka pou perimenei apo mas na vgalei ena skasmo lefta gia na mas petaksei meta ta psixoula, kai pou perimenei na tou poume k euxaristw!
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε