Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

δεν ειναι περιεργο....για αντρα....?

Σελίδα : 1

naughtyM

# 1 στις 27/4/2010
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
'Aρεσαν+: 0%

δεν ειναι περιεργο...για αντρα...?

ειμαι με ενα παιδι 9 μηνες τωρα...Μικροτερος μου 1,5 χρονο. Απο την αρχη φανηκε οτι δεν εχει ιδιαιτερη εμπειρια στα σεξουαλικα(κατι που φυσικα δεν παραδεχτηκε ποτε του)-πραγμα που δεν με ενοχλει εφοσον υπαρχει διαθεση να το βρουμε σιγα σιγα το θεμα..Σαν ανθρωπος ειναι πολυ εγκρατης..
σε αντιθεση με μενα-ειδικα σ αυτα τα θεματα... :-S αυτη η διαφορετικοτητα μας ερχεται σε συγκρουση ... δλδ δεν εχει ορεξη να κανει σεξ τοσο συχνα οσο εγω (παρολο που υπαρχει και ενα προβληματακι με την ελλειψη μερους αλλα εμενα δεν με πτοησε ποτε :-P ) , δεν ειναι τοσο εκδηλωτικος οσο εγω...Καμια φορα νιωθω να τον κυνηγαω... κατι που δεν μου αρεσει να την πω την αληθεια μου. Να μην με θελει δεν τιθεται θεμα γτ 1ον θα φαινοταν απο αλλα πραγματα και 2ον οταν ερχεται η ΑΓΙΑ μερα να κανουμε σεξ.. ειναι ολα οκ (οσο μπορουν δλδ γτ ακομα ειμαστε στην εκπαιδευση)..καποιες περιοδους εχουμε τοσο προβλημα που δεν μπορουμε να βρεθουμε καπου καθωσ και οι 2 μασ μενουμε με τουσ γονεισ μασ που μπορει να περασουν 2,5 βδομαδες ετσι. για το αμαξι μεσα ουτε συζητηση γτ δεν μπορει... Κ δεν μπορω ν καταλαβω. ολο αυτο προερχεται επειδη ειναι απειρος στα ερωτικα και ισωσ κομπλαρει και θελει τον χρονο του ή επειδη ειναι ετσι σαν ανθρωπος τλκ.. πραγματικα προτιμω το πρωτο . Αν και δεν μπορω να πω απο την αρχη εχουν γινει μικρα σταθερα βηματακια... Θα θελα τη γνωμη σας λοιπον μπας και βγαλω ακρη. γτ και εγω σαν εν δυναμει ψυχολογος εχω σηκωσει τα χερια ψηλα!(εχω βγει και σεξομανης οχι τπτ αλλο...)
Don't forget to fall in love with yourself first...

# 2 στις 28/4/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Kοίτα, αυτό το κυνήγι δεν αρέσει ούτε σε μεγάλους άντρες.
Πολλοί κομπλάρουν όταν η γυναίκα είναι "επιθετική" στον σεξουαλικό τομέα. Νιώθουν ότι ευνουχίζονται.
Βάλε τώρα και το νεαρό της δικής του ηλικίας.
Δεν θέλει και πολύ για να κομπλάρει μαζί σου.
Μη ζητάς κι εσύ σεξ σαν να είναι το κυρίως πιάτο της σχέσης.
Αποπλάνησέ τον, σαν την Εύα.
Ξέρεις τώρα εσύ, να φαίνεται ότι εκεινος το αποφάσισε.
Eσύ τάχα μου προκαλεις χωρίς να θέλεις.

Τι λέω βραδιάτικά στη νεολαία

# 3 στις 28/4/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βρε κοριτσι μου 9 μηνες εκπαιδευετε????
Ουτε το σκυλακι μου δεν εκανε τοσο..

Περα απο την πλακα υπαρχουν και αντρες πιο συγκρατημενοι γιατι ισως
γνωριζουν οτι και να το πιεσουν το θεμα δεν γινεται τιποτα.
Θα σου αρεσε δηλ να σου ζηταγε συνεχως σεξ απο την στιγμη που δεν
εχετε χρονο,χωρο κ περιθωρια??

Δεν θα πω μερος γιατι μου θυμιζει τουαλετα..

somebody961

# 4 στις 28/4/2010
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Υπάρχουν και άντρες που δεν θέλουν απλά να πηδήξουν..
Υπάρχουν και άντρες που θέλουν να γίνει σωστά, στο κατάλληλο περιβάλλον και συνθήκες για να μπορέσουν να στα δώσουν όλα, να λειτουργήσουν κατά το πως η ψυχή τους επιθυμεί.
Αφού το λες η ίδια εξάλλου. Γίνονται βηματάκια.

Αν επέλεγες 'κόκκορα' θα είχες άλλα προβλήματα εδώ..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 5 στις 28/4/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τα αυτοκίνητα δεν τα έφτιαξε ο άνθρωπος για να πηδιόμαστε.

Απο τη στιγμη που δεν υπαρχει ο κατάλληλος χώρος είναι φυσιολογικό να το κανετε μια στις τόσες, π.χ. όταν λείπουν οι γονεις απο το σπιτι, όπως όλα τα παιδιά στην ηλικία σας.

Και σιγά βρε naughty μου που έγινες και δασκάλα του σεξ, πότε πρόλαβες καμάρι μου? Άντε, που κάνετε μια-δυο σχέσεις και νομιζετε οτι τα μαθατε όλα, που μου είσαι και απελευθερωμένη σε αυτα τα θεματα. Σιγά ρε Naughty!
Ήθελα να σε βλεπα με κανα sex machine, να δω ποσο απελευθερωμενη θα αισθανοσουνα. Φουλ στη κόμπλα θα ησουνα και συ. Με τον 19χρονο... χαίρω πολύ.

Ηρέμησε λίγο, ξεκόλλα, άστον να πάρει μια ανάσα τον άνθρωπο.

Και άπειρος είναι, και κομπλάρει, και θέλει το χρόνο του, και μικροτερος σου ειναι.

Take it or leave it.

# 6 στις 28/4/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elena9779
Βρε κοριτσι μου 9 μηνες εκπαιδευετε????
Ουτε το σκυλακι μου δεν εκανε τοσο..

Το δικό μου σκυλάκι χρειάστηκε μόλις 2 μήνες για να μάθει ότι το "εκπαιδεύετε" στη συγκεκριμένη πρόταση, γράφεται με άλφα-γιώτα στο τέλος και όχι με έψιλον.

Εσύ ακόμα?

mikrh22

# 7 στις 28/4/2010
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276

Παράθεση:
Originally posted by XAIVANI
Τα αυτοκίνητα δεν τα έφτιαξε ο άνθρωπος για να πηδιόμαστε.

Απο τη στιγμη που δεν υπαρχει ο κατάλληλος χώρος είναι φυσιολογικό να το κανετε μια στις τόσες, π.χ. όταν λείπουν οι γονεις απο το σπιτι, όπως όλα τα παιδιά στην ηλικία σας.

Και σιγά βρε naughty μου που έγινες και δασκάλα του σεξ, πότε πρόλαβες καμάρι μου? Άντε, που κάνετε μια-δυο σχέσεις και νομιζετε οτι τα μαθατε όλα, που μου είσαι και απελευθερωμένη σε αυτα τα θεματα. Σιγά ρε Naughty!
Ήθελα να σε βλεπα με κανα sex machine, να δω ποσο απελευθερωμενη θα αισθανοσουνα. Φουλ στη κόμπλα θα ησουνα και συ. Με τον 19χρονο... χαίρω πολύ.

Ηρέμησε λίγο, ξεκόλλα, άστον να πάρει μια ανάσα τον άνθρωπο.

Και άπειρος είναι, και κομπλάρει, και θέλει το χρόνο του, και μικροτερος σου ειναι.

Take it or leave it.

naughtyM

# 8 στις 28/4/2010
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
exete dikio paidia... ola auta ta exw skeftei xana kai xana... apla einai oti prwth fora mou etuxe toso... "mazemenos",pio kleistos an8rwpos .. arxika mou fainotan periergo gt kalws h kakws eixa sunh8hsei se alles sumperifores..kai h sunh8eia einai kako pragma omologoumenws!oso gia thn ekpaideush twn 9 mhnwn... ti na kanoume re paidia..ginetai spania kai polles fores upo thn piesh tou xronou-eutuxws pou kanonizoume mia sto toso na feugoume kana 2hmero mpas k xelampukaroume. thanx pantws gia ola ta sxolia ;-)

aaa... kai oso gia to an m tuxaine pote kapoios sex machine den 8a xa problhma.. 8a ma8aina egw apo auton k mia xara ;-)

# 9 στις 29/4/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος naughtyM - 27/04/10 03:13
... πωπω κοπελα μου ορμες που εχεις.... μαλλον θα φοβηθηκε την επιθετικοτητα σου αφου οπως λες νιωθεις οτι τον κυνηγας κ αν το αντιληφθηκε αυτο λογικο ειναι μετα να νιωθει αγχος στο πεδιο μαχης με μια τιγρη οπως εσυ που εισαι ετοιμη αν δεις 'καποια κινηση του' να ορμησεις κ να τον αποτελειωσεις. προσεξε ομως μπορει να του κανεις κ κακο να τον ευνουχισεις κ ενδεχομενως να παρει τον 'αναποδο' δρομο οσον αφορα τον σεξουαλικο προσανατολισμο..... ...

Παράθεση:

naughtyM

# 10 στις 29/4/2010
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
ε οχι ενταξει δεν θεωρω οτι ειανι τοσο ευκολο να παρει τον "αλλο δρομο" ημαρτον... βασικα απο οτι εχω καταλαβει του αρεσει πολυ που δειχνω τετοια επιθυμια.. και οχι για το σεξ σαν πραξη αλλα για το σεξ μαζι του. γτ με τους 2 πρωην μου ποτε δεν ημουν ετσι και με τον εναν μαλιστα ημασταν και 4,5 χρονια μαζι. δεν ξερω πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο -να θελω τοσο πλυ καποιον σεξουαλικα και επειδη μαλιστα ειναι πιο μαζεμενος εγω να θελω περισσοτερο.πεσ το μαζοχισμο... ενταξει το προβλημα μου ειναι αυτη η διαφορετικοτητα μας στο συγκεκριμενο θεμα γτ απο την αρχη μου ειχε φανει πλ περιεργη αυτη η συμπεριφορα ισωσ γτ δεν μου χε ξανασυμβει.αν και τελευταια αρχιζω να συμβιβαζομαι μ αυτο γτ θελω πραγματικα να τα παμε καλα! παντως ευχαριστω για ολα τα σχολια :-)

# 11 στις 29/4/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ελα βρε XAIVANI συγχωρεσε με.....

Αφου κσερο να γραφο κε να δυαβαζο.δαιν ιμε αγραματυ.....

Heptamer

# 12 στις 29/4/2010
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.518

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
1. αυτη η διαφορετικοτητα μας ερχεται σε συγκρουση ... δλδ δεν εχει ορεξη να κανει σεξ τοσο συχνα οσο εγω (παρολο που υπαρχει και ενα προβληματακι με την ελλειψη μερους αλλα εμενα δεν με πτοησε ποτε :-P ) , δεν ειναι τοσο εκδηλωτικος οσο εγω..

2. δεν μπορω ν καταλαβω. ολο αυτο προερχεται επειδη ειναι απειρος στα ερωτικα και ισωσ κομπλαρει και θελει τον χρονο του ή επειδη ειναι ετσι σαν ανθρωπος τλκ.. πραγματικα προτιμω το πρωτο .

1. Εφηβος και δεν εχει ορεξη για σέξ? Που αντι να μακαριζει την τυχη του που του ετυχε μια γυναικα μονιμως πρόθυμη / σεξουαλικα ενεργή (πραγμα εξοχως σπανιο),κολώνει?

Αν και δε μπορω να φανταστω ανδρα που να ΜΗΝ εχει μονιμως διαθεση για σεξ,δηλ να "γυναικίζει" σε αυτο το θεμα,αν δεν προκειται για παροδικο (ελπιζουμε) κομπλαρισμα λογω της υπερενεργητικότητάς σου,τοτε σαφώς τσιμπησες καποιον ...βραδυφλεγή/υποτονικο τυπο - οπότε εχεις προβλημα.

¨Η συμβιβαζεσαι και το παιρνεις αποφαση πως θα τιθασσευσεις καπως τις ορμές σου ή θα αναζητήσεις καποιον σεξουαλικά (πιο) όμοιό σου. Αυτο θα κριθει απο τα αισθηματα που τρεφεις και τη διάθεση να κανεις υποχωρησεις σε κατι τοσο σημαντικό για σενα.

Ζυγίζεις και αποφασίζεις.

2. Σε πιστευω πως θα προτιμουσες το πρωτο,αλλα αν οπως προειπα,τσίμπησες καποιον με χαμηλή λίμπιντο,δεν προκειται να δεις (αυξημενη) χαρά στα σκελια σου. θα ευθυγραμμιστεις με τη δικη του διαθεση ή θα αναζητήσεις μια καλυτερη....μηχανη του σεξ.
ωινδοως με: ψραπ! ωινδοως χπ: αωεσομε! ωινδοως βιστα: ψραπ! ωινδοως 7: αωεσομε! ωινδοως θ: (ψραπ!)

naughtyM

# 13 στις 29/4/2010
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
φυσικα! τισ 2 λυσεισ που προτεινεις - μενεισ ή φευγεις κοινως- τισ εχω σκεφτει. απλα για αυτο το παιδι νιω8ω πολλα και προσωρινα δεν ειμαι διατεθιμενη να το αφησω λογω αυτων που νιωθω. ειναι βασικο το σεξ αλλα δεν καθοριζει αυτο απο μονο του ολη τη σχεση γτ κατα τα αλλα ειναι εξοχος. και οντωσ γενικα μια υποτονια τον διακρινει... δυστηχως.. γτ εμεις ειμαστε φουλ στην ενεργεια ολη μερα και με διαθεση για τα παντα... υπομονη λοιπον...

VLEMMA

# 14 στις 30/4/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
ειναι βασικο το σεξ αλλα δεν καθοριζει αυτο απο μονο του ολη τη σχεση

κ α λ α ...

γτ κατα τα αλλα ειναι εξοχος. και οντωσ γενικα μια υποτονια τον διακρινει... δυστηχως..

κ α λ α ...

καλου κακου
βρες
και τα τηλεφωνα
ψυχολογικων-ψυχοθεραπευτικων υπηρεσιων της ευτυτερης περιοχης σου..

....
ετσι για να τα εχεις προχειρα...στην "εξελιξη" της σχεσης ΣΑΣ...

# 15 στις 30/4/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
φυσικα! τισ 2 λυσεισ που προτεινεις - μενεισ ή φευγεις κοινως- τισ εχω σκεφτει. απλα για αυτο το παιδι νιω8ω πολλα και προσωρινα δεν ειμαι διατεθιμενη να το αφησω λογω αυτων που νιωθω. ειναι βασικο το σεξ αλλα δεν καθοριζει αυτο απο μονο του ολη τη σχεση γτ κατα τα αλλα ειναι εξοχος. και οντωσ γενικα μια υποτονια τον διακρινει... δυστηχως.. γτ εμεις ειμαστε φουλ στην ενεργεια ολη μερα και με διαθεση για τα παντα... υπομονη λοιπον...

πωπω ''διαθεση'' φροντισε να βρεις καποιον με αντοχες ''ρομποτ'' γιατι οσο αφηνεις κ προχωραει αυτη η ''καταδικασμενη σχεση'' τοσο ποιο δυσκολος κ επιπονος θα ναι ο χωρισμος μετα. γιατι δεν το βλεπω για πολυ. [σεαυτα σαν κ σενα ειμαι κ γω ειμαι πολυ ''δυνατος'']

pythagoras

# 16 στην 1/5/2010
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.455

Αν και σήμερα ...

δεν πιάσετε το μαγιόξυλο ...

α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

TAKHS1

# 17 στις 2/5/2010
author
Ανδρας / 63 / Ελεύθερος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 4.258

Πλεον μπορει να οδηγησει και χωρις τη βοηθεια της δασκαλας...

Η γνώμη μου είναι ότι οι 9 μήνες, σου δείχνουν κάποια βέβαια πράγματα.
Υπό τις τρέχουσες συνθήκες, δεν πρόκειται στο ορατό μέλλον να αλλάξει κάτι. Αν λοιπόν σχετίζεται με αναστολές του, που έχουν να κάνουν με το μη μας δουν (αυτοκίνητο), μη γυρίσουν οι γονείς (σπίτι), μη μας ακούσουν οι δίπλα όπως τους ακούμε εμείς (ξενοδοχείο), τότε δεν αλλάζει κάτι.
Ρόλο μπορεί ανάλογα τη συστολή του, να παίζει το στημένο. Για δυο λόγους. Ο ένας είναι ότι δεν έρχεται από μόνο του… όπως σοφά σου συστήνει η Ζουμερή. Ο άλλος το υπάρχον άγχος που το επιβαρύνεις εσύ! Νομίζω με ένα τρόπο το περιγράφεις. Δηλαδή όταν λες «…από την αρχή φάνηκε ότι δεν έχει ιδιαίτερη εμπειρία στα σεξουαλικά κάτι που φυσικά δεν το παραδέχτηκε ποτέ του…», σημαίνει ότι τουλάχιστον κάποια περίοδο, τον γονάτισες… Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να συνεχίζεις τη διδασκαλία…
Μήπως λοιπόν να κάνεις ένα επανέλεγχο στη συμπεριφορά σου; Μήπως να ανατρέξεις σα δασκάλα μουσικής στις μεθόδους διδασκαλίας; Να δεις δηλαδή, γιατί φαντάζομαι το κάνεις, ενθαρρύνεις τους μαθητές σου; Και τι αποτέλεσμα έχει η ενθάρρυνση στη διάθεση και στην απόδοση.
Αν λοιπόν σε θέλει τρελά για ότι βρίσκει σε σένα, αλλά αισθάνεται ότι όταν έρθει η άγια ώρα, θα τον πλακώσει ένα σακί τσιμέντο, δε θα τραβάει ο άνθρωπος. Και όταν μιλάμε για σεξ, προϋπόθεση επιτυχίας δεν είναι μια λογική διαδικασία, τώρα κάνε αυτό, ακούμπα εκεί, μη έτσι κλπ, αλλά χαλάρωση, συγκέντρωση ή πιο σωστά αφαίρεση από οποιαδήποτε άλλη σκέψη.
Πιστεύω ακόμη πως είναι πιθανό τον διάλεξες ή τον διατηρείς… και για την απειρία του. Μπορεί να στερείσαι το απολαυστικό σεξ, αλλά το διδασκαλικό σύνδρομο, αν υπάρχει, μπορεί να είναι στο απόγειο του!
Βρείτε ότι σας λείπει. Ασφαλή χώρο, σπίτι φίλης-λου που μπορεί να σας διαθέσει, το χρόνο που χρειάζεται να αφιερωθείτε… και φρόντισε έγκαιρα να μην είσαι με τη διόρθωση στο χέρι…
Αν δεν περάσει τις εξετάσεις σε κανονικές συνθήκες θερμοκρασίας και πιέσεως… μετά από 2-3 τέτοιες συνεδρίες… ακολούθησε αν επιμένεις, την επίσης σοφή συνταγή που σου πρότεινε το Βλέμμα!

naughtyM

# 18 στις 2/5/2010
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
TAKHS1Text ευχαριστω πολυ... ! πολυ σωστα αυτα που λες και ισως και αυτο για το διδασκαλικο συνδρομο :-/ . παρ ολα αυτα σε κανονικες συνθηκες με την ανεση χωρου και χρονου τα πραγματα βαινουν καλα.. και με τον καιρο ολο και κλτρ. προφανως ειναι ανθρωπος που θελει το χρονο του. και οσο για το σχολιο του βλεμα... τραβηγμενο νομιζω..και επιμενω. βασικοτατο το σεξ σε μια σχεση αλλα απο μονο του δεν την καθοριζει εξ ολοκληρου εκτος και αν αποτελεσει τραγικα μεγαλο προβλημα λογω ασυμβατοτητας. εχω μαθει να προσπαθω για τιη σχεση μου και ειναι κατι που το κανω γιατι το θελω. οποτε με προσπαθει και υπομονη θα δουμε τλκ αν θα επελθει η επιθυμητη αλλαγη-και πιστευω οτι αν οι συνθηκες ηταν διαορετικες θα ειχε ηδη γινει. :-)

TAKHS1

# 19 στις 2/5/2010
author
Ανδρας / 63 / Ελεύθερος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 4.258

Θα τα καταφερετε!

NaughtyM,
Χαίρομαι ιδιαίτερα αν αισθάνεσαι ότι μπορεί έστω και λίγο με τη σκέψη μου, να συνέβαλλα στη λύση του προβλήματος που αντιμετωπίζεις.
Αισθάνομαι από τις τοποθετήσεις σου ότι τα συναισθήματα σου για εκείνον, είναι πολύ δυνατά και γι΄ αυτό ικανά, να ξεπεράσουν πρόσκαιρα προβλήματα. Όπως πολύ σημαντικό ζήτημα είναι, η ωριμότητα με την οποία το αντιμετωπίζεις! Και απ΄ ότι καταλαβαίνω αυτό είναι αμοιβαίο.
Εύχομαι οι άγιες μέρες… να πληθύνουν, να πλουτύνουν, να βαθύνουν…

naughtyM

# 20 στις 3/5/2010
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε