Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Apantisi pros efivo.......

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

inioxos52

# 21 στις 5/5/2010
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by sergina
θα τον ρωτουσα ποια επαγγελματα ειναι αυτα που εχουν τα ζητουμενα που θα μου εχει αναφερει

Θα ζητουσα να μου αναλυσει τα υπερ και τα κατα του καθε επαγγελματος που ο ιδιος θα εχει αναφερει.
εκει θα ελεγα κι εγω τη δικη γνωμη και συμβουλη.

Ean ta iksere ola auta pou anafereis o 17xronos, sigoura den 8a zitouse tin gnwmi sou, oute kai kanenos allou, nasai sigouri.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 22 στις 5/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Παράθεση:
Originally posted by sergina
θα τον ρωτουσα ποια επαγγελματα ειναι αυτα που εχουν τα ζητουμενα που θα μου εχει αναφερει

Θα ζητουσα να μου αναλυσει τα υπερ και τα κατα του καθε επαγγελματος που ο ιδιος θα εχει αναφερει.
εκει θα ελεγα κι εγω τη δικη γνωμη και συμβουλη.

Ean ta iksere ola auta pou anafereis o 17xronos, sigoura den 8a zitouse tin gnwmi sou, oute kai kanenos allou, nasai sigouri.

Δεν ειπα οτι τα ξερει.
Ειναι ομως τροπος να τα ανακαλυψει και να ξεκαθαρισει ο ιδιος τι θελει.
Εγω θα τον βοηθουσα σε αυτο.

redpassion69

# 23 στις 5/5/2010
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.016

απαντισι προς εφιβο...

Θα σου απαντήσω για το ναυτικός και με πολύ
αγάπη για αυτούς τους ανθρώπους

Εχουν καλά λεφτά φυσικά όταν είναι αξιωματικοί
δηλαδή μηχανικοί γ,β,α ανθυποπλοίαρχοι,γραμματικοί και
τέλος καπετάνιοι.Τα καλά λοιπόν αυτά λεφτά τα παίρνουν
φυσικά σε γκαζάδικα η κοντέινερ η ίσως και κάπου άλλου
με αντίτιμο την προσωπική και οικογενειάκη ζωή τους.

Βιώνουν όμως και το «σύνδρομο του διακεκομμένου συζύγου»,
το οποίο αφορά τις συντρόφους και τα παιδιά των εργαζόμενων
που ταξιδεύουν συχνά.
Οι άνθρωποι αυτοί που ο θεός να τους έχει καλά βρίσκονται
μόνιμα συγκρουόμενοι μεταξύ οικογένειας και δουλειάς και είναι μονίμος
απών από τα στάδια εξέλιξης των παιδιών τους.
Οι οικογένειες τους ζούν δύο διαφορετικές καθημερινότητες όταν είναι
ο μπαμπάς σπίτι και όταν φεύγει ταξίδι.
Η σύζηγος άστα να πάει επωμίζεται όλους τους ρόλους μέσα στην οικογένεια
και φυσικά έχει να αντιμέτωπίσει και τους εκτός οικογένειας σαν σύζηγος
και μητέρα παιδιών ναυτικού.Και φυσικά μην τα βλέπουμε όλα ρόδινα γιατί
τα ταξίδια αν είναι συχνά γιατί αν είναι και σε νεαρά ηλικία ο ναυτικός
πρέπει να σταδιοδρομίση μπορεί να οδηγήσουν και σε δυσαρέσκεια μέσα
στο γάμο.
Και αυτοί οι άνθρωποι έχουν ένα μόνιμο στρές γιατί αφήνουν πίσω τους
αγαπημένους τους και βιώνουν την δική τους μοναξιά και απομόνωση.
Το δικό μου το παιδί που μπορούσε να γίνει ναυτικός και με καλές
προοπτικές εγώ δεν ήθελα την λέω την αμαρτία μου

Αυτά και με πολύ αγάπη για την μερίδα αυτών των ανθρώπων

γιατί και οι ναυτικοί έχουν ψυχή και μάλιστα ψυχάρα
Με εκτίμηση
redpassion69

Ran_Tan_Plan

# 24 στις 5/5/2010
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ -ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ

Οι απόφοιτοι των σχολών αποκτούν τον τίτλο σπουδών Ανωτέρας Εκπαίδευσης
και ταυτόχρονα το δίπλωμα Αξιωματικού Γ τάξης, Πλοιάρχου ή Μηχανικού Ε.Ν.
Επίσης μπορούν να συνεχίσουν τις σπουδές τους σε σχολές των ΑΕΙ και ΤΕΙ ή να πραγματοποιήσουν μεταπτυχιακές σπουδές σε Σχολές του Εξωτερικού. Από την στιγμή που ένας απόφοιτος Λυκείου επιλέξει τη σταδιοδρομία στη ναυτιλία, έχει ουσιαστικά εξασφαλίσει άμεση και ομαλή επαγγελματική εξέλιξη με σημαντικές οικονομικές απολαβές σε ηλικία, που οι περισσότεροι νέοι οι οποίοι ακολουθούν άλλες επαγγελματικές κατευθύνσεις, δεν έχουν ολοκληρώσει τις σπουδές τους. Ο απόφοιτος των Α.Δ.Σ.Ε.Ν. μπορεί στα τριάντα χρόνια της ηλικίας του, να εξελιχθεί σε ¶ Πλοίαρχο ή Μηχανικό, ενώ η εξεύρεση εργασίας είναι ουσιαστικά εξασφαλισμένη , επειδή η ανάπτυξη του εμπορικού στόλου είναι συνεχής και σταθερή. Η σταδιοδρομία στη Ναυτιλία δεν περιορίζεται μόνο στα πλοία. Γύρω από αυτά δραστηριοποιούνται 16 ακόμα κλάδοι οικονομικής δραστηριότητος, όπως ναυτιλιακές επιχειρήσεις, ναυπηγήσεις, επισκευές, εφοδιασμοί, πρακτορεύσεις, νηογνώμονες, ασφαλίσεις, παρεμφερείς Δημόσιοι και Ιδιωτικοί Οργανισμοί κ.α. Αυτοί προσφέρουν εναλλακτικές δυνατότητες απασχόλησης και ουσιαστικές προοπτικές εξέλιξης, ανάλογα με την θέληση και την φιλοδοξία του καθενός. Με τις γνώσεις και την εμπειρία που αποκτά ο Αξιωματικός, όταν υπηρετεί στα πλοία, έχει όλες τις ουσιαστικές προϋποθέσεις, που του επιτρέπουν να σταδιοδρομήσει και στην ξηρά. Πολλά ανώτατα στελέχη, που απασχολούνται σήμερα στους παραπάνω κλάδους, προέρχονται από τις τάξεις των Αξιωματικών του Εμπορικού Ναυτικού.

(Απο τον:
Ιάκωβο Ν. Αμύγδαλο
Φοιτητή της Α.Δ.Σ.Ε.Ν.
Μηχανικών Ασπροπύργου)

Σε αυτα προσθετω οτι δεν χρειαζεται ο νεος να εχει υψηλη βαθμολογια στο λυκειο πραγμα που γλυτωνει τους γονεις απο ξοδα για φροντιστηρια και ιδιαιτερα.
Προσωπικα ειδικα στα μαθηματικα ειχα παντα κατω απο τη βαση.
Μια φορα πηρα 11 και η μανα μου εφτιαξε χαλβα!
Γενικα μαθητης του 12-13 (της εποχης μου) ημουν.
Οσα χρειαστηκε τα εμαθα στη σχολη και στην πραξη.
Οι μισθοι των πλοιαρχων και των Α' μηχανικων σημερα περνανε τις 10.000 ευρω τον μηνα σε καποιες ειδικες κατηγοριες βαποριων.
Η υπηρεσια ειναι 6μηνη και δοκιμαστικα ισχυει και η 3μηνη.
Το μεσοδιαστημα ειναι απο 2 εως 3 μηνες και καποιες εταιρειες πληρωνουν γι αυτο το χρονικο διαστημα τον "μισθο αναμονης" που ειναι κατα μεσο ορο 500 ευρω προκειμενου να ξαναφυγεις με δικο τους πλοιο και να μην αλλαξεις εταιρεια.
Αυτο βεβαια αν εισαι καλος επαγγελματιας και η εταιρεια ειναι ευχαριστημενη μαζι σου.

Σε γενικες γραμμες ο προσανατολισμος προς την εμπορικη ναυτιλια ειναι μια καλη επαγγελματικη επιλογη και τα αρνητικα οσο περνανε τα χρονια ελαχιστοπποιουνται.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

Mystik_Male

# 25 στις 5/5/2010
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599
Είμαι ο τελευταίος άνθρωπος που θα μπορούσε να δώσει μία τέτοια συμβουλή σε έναν έφηβο, μια και αυτό μου κάνει λίγο σα να προσπαθώ να του φορτώσω τα απωθημένα μου.

Ό,τι δηλαδή δεν μπόρεσα να ακολουθήσω εγώ ως επάγγελμα, να το ακολουθήσει εκείνος για να έχει ένα καλύτερο μέλλον απ' αυτό που φανταζόμουν εγώ για δικό μου στην εφηβική μου ηλικία.

Γι' αυτό, το μόνο που μπορώ να πω είναι πως ό,τι μα ό,τι διαλέξει μόνος του (λαμβάνοντας υπ' όψιν και τα χόμπυ του, αν θέλετε) να το κάνει με πολύ πάθος, με πολλή αγάπη, και να γίνει ο καλύτερος.

Κι εφόσον θα είναι ο καλύτερος, θα του χτυπήσουν και τα (αρκετά) χρήματα την πόρτα.

elena8

# 26 στις 5/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Υδραυλικός,ηλεκτρολόγος...Είναι πολύ κρίμα να φάει τα νιάτα του στα βιβλία και να καταλήξει να τυλίγει σάντουιτς!Τέχνη και πάλι τέχνη.

inioxos52

# 27 στις 5/5/2010
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Originally posted by redpassion69
Θα σου απαντήσω για το ναυτικός και με πολύ
αγάπη για αυτούς τους ανθρώπους

Εχουν καλά λεφτά φυσικά όταν είναι αξιωματικοί
δηλαδή μηχανικοί γ,β,α ανθυποπλοίαρχοι,γραμματικοί και
τέλος καπετάνιοι.Τα καλά λοιπόν αυτά λεφτά τα παίρνουν
φυσικά σε γκαζάδικα η κοντέινερ η ίσως και κάπου άλλου
με αντίτιμο την προσωπική και οικογενειάκη ζωή τους.

Βιώνουν όμως και το «σύνδρομο του διακεκομμένου συζύγου»,
το οποίο αφορά τις συντρόφους και τα παιδιά των εργαζόμενων
που ταξιδεύουν συχνά.
Οι άνθρωποι αυτοί που ο θεός να τους έχει καλά βρίσκονται
μόνιμα συγκρουόμενοι μεταξύ οικογένειας και δουλειάς και είναι μονίμος
απών από τα στάδια εξέλιξης των παιδιών τους.
Οι οικογένειες τους ζούν δύο διαφορετικές καθημερινότητες όταν είναι
ο μπαμπάς σπίτι και όταν φεύγει ταξίδι.
Η σύζηγος άστα να πάει επωμίζεται όλους τους ρόλους μέσα στην οικογένεια
και φυσικά έχει να αντιμέτωπίσει και τους εκτός οικογένειας σαν σύζηγος
και μητέρα παιδιών ναυτικού.Και φυσικά μην τα βλέπουμε όλα ρόδινα γιατί
τα ταξίδια αν είναι συχνά γιατί αν είναι και σε νεαρά ηλικία ο ναυτικός
πρέπει να σταδιοδρομίση μπορεί να οδηγήσουν και σε δυσαρέσκεια μέσα
στο γάμο.
Και αυτοί οι άνθρωποι έχουν ένα μόνιμο στρές γιατί αφήνουν πίσω τους
αγαπημένους τους και βιώνουν την δική τους μοναξιά και απομόνωση.
Το δικό μου το παιδί που μπορούσε να γίνει ναυτικός και με καλές
προοπτικές εγώ δεν ήθελα την λέω την αμαρτία μου

Αυτά και με πολύ αγάπη για την μερίδα αυτών των ανθρώπων

γιατί και οι ναυτικοί έχουν ψυχή και μάλιστα ψυχάρα
Με εκτίμηση
redpassion69

Red, exeis dikio se oti upostirizeis, omws auta isxuan kapote.

Tote emene o nautikos se ka8e mparko, duo kai tria xronia mesa sto idio vapori.

Simera i nautilia einai alliwtiki, exei ekselix8ei se sxesi me to parel8on. To ka8e mparko tou kapetaniou tis pontoporas nautilias krata 6 mines to polu, kai meta pairnei adeia gia 2-3 mines, opou eksakolou8ei na plirwnetai opws eipe kai o kapta-Ran.

Episis simera, o apofoitos tis sxolis emporoploiarxwn, i mixanikwn, meta apo 15-20 xronia 8alassias upiresias, dil se ilikies 40-45 peripou etwn, ean einai kaloi kai agapoun tin douleia tous, vgainoun pleon sta grafeia twn etaireiwn ws stelexi, akrivoplirwmena kai ka8' ola ka8ierwmena, alla kai pollaplws diekdikoumena, apo antagwnistries etaireies.

Na sou pw omws kai auto. Enas neos ypoploiarxos ilikias 25-27 etwn, mporei na vrei douleia ws kuvernitis 8alamigou, me mis8o peripou 4000-5000evrw, kai pliri asfalisi.

Episis oi mixanikoi emporikou nautikou, ginontai anarpastoi apo tin viomixania, me upsilotatous mis8ous.

Telos na anaferw, pws sumfwna me tin Panellinia enwsi ploiarxwn emporikou nautikou, simera pou milame, leipoun apo tin pangkosmia nautilia, 30000 aksiwmatikoi gefuras. Dil ploiarxoi, upoploiarxoi, an8upoploiarxoi.

En katakleidi den lew pws einai mia eukoli douleia, einai omws mia akrivoplirwmeni douleia me ta simerina dedomena, me polli kali prooptiki stadiodromias, me anyparkti anergia, para tis duskoles sun8ikes tis opoies 8a antimetwpisei enas neos aksiwmatikos stin arxi, eidika otan einai dokimos. Omws ka8e arxi kai duskoli, opws leei o sofos laos.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

vaggelis_19

# 28 στις 6/5/2010
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Δραπετσώνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 55
Εγώ έχω δικαίωμα να απαντήσω??? Είμαι ο πιο μικρός στο θέμα άρα και ο καλύτερος για να ρωτήξετε. Ποτέ δεν μου άρεσε το σχόλιο (συνηθισμένο σε όλα τα αγόρια) και δεν μου άρεσε γιατί μου επέβαλαν να πηγαίνω βρίσκοντας την γνωστή καραμέλα μαθέ γράμματα για να γίνεις χρήσιμος και να είσαι άνθρωπος. Ποτέ δεν μου άρεσε αυτή η άποψη καθώς ποτέ δεν πίστεψα ότι ένας άνθρωπος ηλικίας 40-50 ετών που σου μαθαίνει ιστορία η θρησκευτικά είτε οποία αλλά μαθήματα είναι σε θέση να σε κάνει άνθρωπο και πόσο μάλλον χρήσιμο άνθρωπο, από την στιγμή που αντί να σε βοηθά να κατανοείς την έννοια της Ζωής της αγάπης της οικογένειας και του κόσμου που ζεις, και να σου λέει πως τα πιο σημαντικά αγαθά είναι αυτά, σε γεμίζει με ηλίθια (για μένα) εφόδια που σε κάνουν ένα ρηχό άνθρωπο, δίχως θέλω και ικανοποιώντας τα θέλω τον γονιών και του κοινωνικού περιγύρου του, Και κατά κύριο λόγω για να μην γυρίσει κάποιος και σου βάλει την ταμπέλα του αγραμμάτου. Αλήθεια για πιο λόγω εσύ η εγώ είμαι καλύτερος από κάποιον που είναι αγράμματος? Ψάχνω πάρα πολύ μια απάντηση που να είναι εμπεριστατωμένη και ακριβείς. Ο μόνος λόγος για μένα που πήγα σχόλιο δεν ήταν παρά μονό για να πάρω ένα κομμάτι χαρτί δίχως καμιά μα καμιά (γιατί ένα χαρτί δεν με κάνει αυτόματος καλύτερο από κάποιον που δεν έμαθε ορθογραφία) αξία, ώστε να μπορέσω να πιάσω μια δουλειά. Ευτυχώς για μένα ποτέ δεν πείρα το σχολείο και της γνώμες των δικών μου σοβαρά, ώστε να γίνω γιατρός δικηγόρος η ότι άλλο θέλουν για να είναι ικανοποιημένη από μένα. ¶λλωστε πιο θα ήταν το νόημα? Αντιθέτως ήξερα από μικρός τη ήθελα από την Ζωή μου και σε τι ήμουν καλός, και αυτό ήταν τα αυτοκίνητα, από μικρός μπορούσα να λύσω ένα κινητήρα και να των ξαναδέσω μέσα σε 4 ώρες, άρα πιο το νόημα να γίνω γιατρός? Εφόσον δεν με έκφραζε σαν προσωπικότητα και σαν τέχνη? Αυτό που πραγματικά ήθελα ήταν να πάρω ένα χαρτί που απλά θα έλεγε ότι μου επιτρέπει το κράτος να μπορώ να επισκευάζω αυτοκίνητα. Αυτό ήθελα αυτό έκανα και μπορώ να πω πως ούτε ένα δευτερόλεπτο δεν σκέφτηκα της γνώμες των άλλων. Δεν με νοιάζει αν είναι δουλειά της μουτζούρας όπως μου λένε ή δεν είναι επικερδείς δουλειά, εφόσον αυτή είχα έμφυτο αυτό θα επιλέξω. Τέλος αναφέρω ότι είμαι πραγματικά ευτυχισμένος που διάλεξα αυτό το επάγγελμα και δεν το έχω μετανιώσει μέχρι στιγμής.
ηττπ://ωωω.υουτυβε.ψομ/ωατψη?β=ωυησ7ιωγβ2ο&φεατυρε=ρελατεδ&αια=τρυε

# 29 στις 6/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Vageli ολοι εχουν δικαιωμα να απαντησουν....

Απο τα καλυτερα επαγγελματα διαλεξες...

Με τετοιους οδηγους στην Ελλαδα...πλακα με κανεις???

vaggelis_19

# 30 στις 7/5/2010
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Έλενα, και όμως μπορεί σε εσένα να φαίνεται καλό αλλά σε κάποιον άλλο να φαίνεται άσχημο, αλλά και πάλι ήθελα να καταλήξω στο ότι (για μένα) η καλύτερη δουλειά που μπορείς να κανείς, είναι το χόμπι σου ή η τέχνη που σου αρέσει. Αν όλοι ακολουθούσαν αυτή τη λογική πιστεύω πως δεν θα έβλεπα κάθε πρωί ανθρώπους να έχουν μια μούρη μέχρι το πάτωμα γιατί δεν τους αρέσει η δουλειά που κάνουν. Βεβαία θα μου πεις μπορεί να συντρέχουν και άλλοι λόγοι για αυτή την εικόνα, και θα συμφωνήσω αλλά η άποψη μου είναι αυτή.

Όσο για τους οδηγούς που υπάρχουν εδώ άστο καλύτερα, κυρίως η γυναίκες έχετε ένα θέμα με το αυτοκίνητο (όχι σε σχέση με την οδήγηση του, αλλά σε σχέση με το αυτοκίνητο σαν μηχανή). Και δεν μιλάω συγκεκριμένα για σένα, μην παρεξηγηθούμε.

# 31 στις 7/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βαγγελακη μου μην εισαι τοσο ευγενικος με το θεμα γυναικα οδηγος..

Ξερουμε τι σχεση εχουμε με την οδηγηση...λιγη αυτογνωσια δεν βλαπτει...

Τωρα για το θεμα εργασια-χομπυ μοιαζει ουτοπια...

ΥΓ.αν το χομπυ μου ειναι τα οπλα κ η σκοποβολη???
θα γινω πληρωμενος δολοφονος,καθ οτι η εργασια πληρωνεται...
γιιιιουουουουργιααα.....

DoReMaKi

# 32 στις 7/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elena9779
ΥΓ.αν το χομπυ μου ειναι τα οπλα κ η σκοποβολη???
θα γινω πληρωμενος δολοφονος,καθ οτι η εργασια πληρωνεται...

μωρέ λες;
(κι έχω και κάτι εξοδάκια τελευταία )

# 33 στις 7/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Doremaki παμε να σκοτωσουμε την ωρα μας....

DoReMaKi

# 34 στις 7/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ο εξοπλισμός έτοιμος.
Αν είναι να εξασφαλίσω τις υπόλοιπες 759 δόσεις του στεγαστικού,
δείξε μου τον υποψήφιο και στον κάνω εγώ σουρωτήρι

elix_geo

# 35 στις 7/5/2010
author
Ανδρας / 67 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by vaggelis_19
Ποτέ δεν μου άρεσε το σχόλιο

Ρε Βαγγελάκη όλα καλά τα λες.

Αλλά βρε αθεόφοβε τόσα χρόνια σχολείο πήγαινες, δεν έμαθες πώς γράφεται;
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 36 στις 7/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Παράθεση:
Originally posted by vaggelis_19
Ποτέ δεν μου άρεσε το σχόλιο

Ρε Βαγγελάκη όλα καλά τα λες.

Αλλά βρε αθεόφοβε τόσα χρόνια σχολείο πήγαινες, δεν έμαθες πώς γράφεται;

Αυτό σε πείραξε???

Εδώ τόσοι και τόσοι που επίσης πήγαν τόσα χρόνια σχολείο το γράφουνε... sxoleio!! Έλεος! Ο Βαγγέλης τουλάχιστον κάνει μια σοβαρή προσπάθεια. Αν εξαιρέσουμε αυτό, δεν κάνει λάθη και βάζει και τόνους!

Υποψιάζομαι βέβαια ότι περνάει το γραπτό του από αυτόματο ορθογραφικό έλεγχο πριν το ποστάρει. Και λοιπόν; Οι άλλοι που δεν το κάνουν και μας βγάζουν τα μάτια είναι καλύτεροι;

vaggelis_19

# 37 στις 7/5/2010
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Έλενα, δεν χαρακτήρισα την οδήγηση σας αλλά την σχέση σας με αυτό. Και δυστυχώς η σχέση σας με το αυτοκίνητο περιορίζετε μόνο στο πως παίρνει μπροστά και πως ξεκινάει – σταματάει. Το πιο ηλίθιο πράγμα να παρουσιάσει αμέσως τηλέφωνο, και όχι τίποτα άλλο, αλλά είμαστε και υποχρεωμένη να έρθουμε.
Εντάξει δεν είναι απαραίτητο να γίνεις και νονός της νύχτας μπορείς όμως πολύ ωραία να γίνεις δάσκαλος σκοποβολής.

Δορεμακι, ελπίζω και εύχομαι να κάνεις πλάκα για της 759 δώσεις ε?

Ελιξ, δεν φταίω εγώ η κεκτημένη ταχύτητα του δεξιού χεριού μου, καθώς πάντα ελέγχω τα κείμενα μου στο word, και κυρίως τα τονίζω.

Ναρουτο, σωστά υποψιάζεσαι αλλά μην με κατηγορείς αυτό, δεν φταίω, τι μέρα που μάθαμε ορθογραφία είχα πάει για τυροπιτά. Πέρα από την πλάκα, γραφώ σχεδόν πάντα ορθογραφημένα απλά τα περνάω και από το word και για τους τόνους και για έναν τελευταίο έλεγχο.

# 38 στις 7/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βαγγελη μου ,ειπαμε να βγαλουμε κανα φραγκο...
Τι δασκαλος σκοποβολης μου λες????

Βρε χιλιες φορες πληρωμενος killer.......

Εχει να πεσει πολυ ευροπουλακι σου λεω..
Και πολυ αιμα...να εχουν δουλεια και οι καθαριστριες..

vaggelis_19

# 39 στις 7/5/2010
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Δεν σου πάει όμως η μάσκα του εγκληματία… και άλλωστε σκέψου ότι μπορεί και να σε τσακώσουν και να σε πάνε μέσα, κρίμα δεν είναι νέα και όμορφη κοπέλα να πας μέσα?? δεν της, την πέφτω μην με παρεξηγήσετε

# 40 στις 7/5/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Bαγγελακη μου τι να τα κανεις τα νιατα κ την ομορφια
οταν δεν εχεις να πλερωσεις ουτε την εγγυηση της φυλακης???

Καλα....δεν θα βαλω την μασκα του εγκληματια..
Θα βαλω την μασκα του ΖΟΡΟ.....

Δοκιμασμενο αν θυμασαι...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε