Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μεγαλη αυτοπεποιθηση η μεγαλο κομπλεξ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

sportakis

# 41 στις 28/5/2010
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 14
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes
Τι να σου πω. Στις δουλειες δεν παμε για να κανουμε ψυχαναληση στους αλλους και αν μας αρεσουν σαν προσωπικοτητες καθομαστε. (Εκτος αν εχουμε αυτη τη πολυτελεια) Πρωτον.

Δευτερον αφου εσενα σε πειραζε τοτε τι ρωτας τη γνωμη μας?

Καλο ειναι να εχουμε ομορφες σχεσεις στο εργασιακο μας περιβαλλον αλλά δεν ζουμε ουτοπικα, ζουμε πραγματικα και δουλευουμε τη καθε σχεση μας.

xreiazese psuxologiki boitheia

flat_line

# 42 στις 29/5/2010
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 5.945

Παράθεση:
Originally posted by sportakis

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes
Τι να σου πω. Στις δουλειες δεν παμε για να κανουμε ψυχαναληση στους αλλους και αν μας αρεσουν σαν προσωπικοτητες καθομαστε. (Εκτος αν εχουμε αυτη τη πολυτελεια) Πρωτον.

Δευτερον αφου εσενα σε πειραζε τοτε τι ρωτας τη γνωμη μας?

Καλο ειναι να εχουμε ομορφες σχεσεις στο εργασιακο μας περιβαλλον αλλά δεν ζουμε ουτοπικα, ζουμε πραγματικα και δουλευουμε τη καθε σχεση μας.

xreiazese psuxologiki boitheia

Συγνώμη σπορτάκι, χωρίς παρεξήγηση, αλλά θα μπορούσες να μου πεις σε ποιον αναφέρεσαι?

Dardana

# 43 στις 31/5/2010
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
παντως, για ν'απαντησω και στο θεμα ετσι οπως τεθηκε..

δεν υπαρχει λογος να ρωτας εμας αν εκανες καλα που εφυγες ή οχι. αυτα τα θεματα ειναι καθαρα προσωπικα. απο τη στιγμη που ενιωθες οτι απειλουνταν η ψυχικη σου ισορροπια και τα νευρα σου με τις μαλακιες του τυπου, προφανως επρεπε να φυγεις. εδω που τα λεμε, εγω μπορει να του'ριχνα και καμια μπουνια απ' τα νευρα.
απλως θα πω επισης οτι για να το κανεις, σημαινει οτι μπορουσες κιολας.
αν π.χ. ειχες οικογενεια, παιδια, δανεια, ειμαι σιγουρη οτι θα εκανες την καρδια σου πετρα και θα'μενες. ειδικα ετσι οπως εχει διαμορφωθει η κατασταση με την ανεργια και τους πενιχρους μισθους, δε θα'χες και πολλες επιλογες. οι επιλογες μας δε διαμορφωνονται παντα απο το βαθμο της ανοχης μας, αλλά και της "αντοχης" μας σε πρακτικο επιπεδο.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

flat_line

# 44 στις 31/5/2010
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

δεν υπαρχει λογος να ρωτας εμας αν εκανες καλα που εφυγες ή οχι. αυτα τα θεματα ειναι καθαρα προσωπικα. απο τη στιγμη που ενιωθες οτι απειλουνταν η ψυχικη σου ισορροπια και τα νευρα σου με τις μαλακιες του τυπου, προφανως επρεπε να φυγεις. εδω που τα λεμε, εγω μπορει να του'ριχνα και καμια μπουνια απ' τα νευρα.
αν π.χ. ειχες οικογενεια, παιδια, δανεια, ειμαι σιγουρη οτι θα εκανες την καρδια σου πετρα και θα'μενες. ειδικα ετσι οπως εχει διαμορφωθει η κατασταση με την ανεργια και τους πενιχρους μισθους, δε θα'χες και πολλες επιλογες. οι επιλογες μας δε διαμορφωνονται παντα απο το βαθμο της ανοχης μας, αλλά και της "αντοχης" μας σε πρακτικο επιπεδο.

Αγαπητή Νταρντάνα ο χώρος που έχω επιλέξει να εργάζομαι για βιοποριστικούς λόγους είναι λίγο ιδιαίτερος, από την άποψη ότι μου έχουν συμβεί τα ποιο τραγελαφικά και απίθανα πράγματα που μπορούσα να φανταστώ. Από πού να αρχίσω? Ξέρεις τι είναι να βλέπεις χασάπηδες να χαϊδεύουν ο ένας τα βυζιά του άλλου για πλάκα?(50 χρονών άνθρωποι) η να με παρακαλάνε να παντρευτώ την γυναίκα τους? Η να γυρίζουμε από την κεντρική αγορά και να με παρακαλάνε να πάω με γυναίκες που κάνουν πεζοδρόμιο και να πληρώσουν αυτοί τα έξοδα. Και άλλα που είναι κάπως άκομψο να αναφέρω. Άλλες φορές γελάω, άλλες θυμώνω και καμιά φορά νιώθω αμηχανία. Ανάγκη από δουλειά έχω πάντως και αμέσως μόλις παράτησα τον συγκεκριμένο κύριο έτρεξα για να βρω κάπου αλλού. Επειδή όμως όλοι στο χώρο λίγο πολύ γνωρίζονται, πρέπει να μην δίνεις δικαίωμα να ακουστεί αρνητικά το όνομά σου (Κατά την ταπεινή μου άποψη). Για αυτό το λόγο, πρωταρχικό μου μέλημα ήταν να αποχωρίσω αξιοπρεπώς και χωρίς να προκαλέσω.

vasiliki_2

# 45 στις 2/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αγαπητέ flat line,

από τα λίγα που ανέφερες θεωρώ ότι πολύ σωστά έπραξες.
Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και όπως καταλαβαίνεις για κάποια χρόνια αναγκάστηκα να εργαστώ σε διάφορα γραφεία προκειμένου να αποκτήσω την ανάλογη εμπειρία.

Αυτό λοιπόν στο οποίο κατέληξα είναι ότι κάποιοι τύποι, όπως και να τους αντιμετωπίσεις την αρχι....διά τους θα την πουν, το κόμπλεξ τους θα το βγάλουν, εσένα θα σε υποτιμήσουν, τα ψέματά τους θα τα πουν και πάει λέγοντας. Ε, αυτό δεν αντέχεται με τίποτα.
Κατ' εμέ αυτό είναι αρρώστια.
Φυσικά κάτι αντίστοιχο βιώνω και τώρα με διάφορους συναδέλφους, αλλά ευτυχώς, όταν το αποφασίσω, κλείνω την πόρτα του γραφείου μου ή δεν σηκώνω το τηλέφωνο και τους αφήνω απέξω.

Φυσικά καλό είναι να ρίχνουμε και λίγο νερό στο κρασί μας

vasiliki_2

# 46 στις 2/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by flat_line

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

Αγαπητή Νταρντάνα ο χώρος που έχω επιλέξει να εργάζομαι για βιοποριστικούς λόγους είναι λίγο ιδιαίτερος, από την άποψη ότι μου έχουν συμβεί τα ποιο τραγελαφικά και απίθανα πράγματα που μπορούσα να φανταστώ. Από πού να αρχίσω? Ξέρεις τι είναι να βλέπεις χασάπηδες να χαϊδεύουν ο ένας τα βυζιά του άλλου για πλάκα?(50 χρονών άνθρωποι) η να με παρακαλάνε να παντρευτώ την γυναίκα τους? Η να γυρίζουμε από την κεντρική αγορά και να με παρακαλάνε να πάω με γυναίκες που κάνουν πεζοδρόμιο και να πληρώσουν αυτοί τα έξοδα. Και άλλα που είναι κάπως άκομψο να αναφέρω. Άλλες φορές γελάω, άλλες θυμώνω και καμιά φορά νιώθω αμηχανία. Ανάγκη από δουλειά έχω πάντως και αμέσως μόλις παράτησα τον συγκεκριμένο κύριο έτρεξα για να βρω κάπου αλλού. Επειδή όμως όλοι στο χώρο λίγο πολύ γνωρίζονται, πρέπει να μην δίνεις δικαίωμα να ακουστεί αρνητικά το όνομά σου (Κατά την ταπεινή μου άποψη). Για αυτό το λόγο, πρωταρχικό μου μέλημα ήταν να αποχωρίσω αξιοπρεπώς και χωρίς να προκαλέσω.

Φίλε μου όπως είπε και ο πρώην εργοδότης σου "είσαι πολύ μέτριος" για να συμμετάσχεις σε όλα τα παραπάνω .

Συνέχισε, όπως ξεκίνησες και θα τα πας μια χαρά, εκτός από καραγκιόζηδες υπάρχουν και σοβαροί άνθρωποι .

# 47 στις 3/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ο κρεοπωλης ολαυτα????
ρε συ δουλεμα θελουν ολοι, ποσων χρονων εισαι?
θα μεγαλωσεις κι εσυ που θα πας δε ξεφευγεις.

flat_line

# 48 στις 4/6/2010
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by Aphrodite_
ο κρεοπωλης ολαυτα????

Αφροδίτη από ανάγκη κάνω αυτή τη δουλειά που δεν έχει καμιά σχέση με τις σπουδές μου. Αλλά από την στιγμή που έχω ανάγκη να εργαστώ και μαχαίρι θα πιάσω και θα κάνω οποιαδήποτε εργασία. Όμως τις γαλιφιές τις σιχαίνομαι, δεν είμαι άνθρωπος του δουλέματος, η ιδιοσυγκρασία μου είναι ξένη σε αυτές τις μεθόδους. Κόλακας δεν υπήρξα και ούτε πρόκειται να γίνω ποτέ.

# 49 στις 5/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Στην εργασία του ο καθένας μπορεί να συναντήσει, εργοδότη, προϊστάμενο ή και συνάδελφο που να είναι:
κομπλεξικός
νευρικός
ανάγωγος
προσβλητικός
μη συνεργάσιμος
ρουφι@νος κλπ κλπ
απο τη στιγμή όμως που δουλεύουμε απο ανάγκη και όχι για χόμπυ, καλό είναι πριν παραιτηθούμε να έχουμε εξασφαλίσει τα προς το ζειν. Μέχρι εκείνη τη στιγμή, διπλωματία, υπομονή και ... απο το ένα αυτί να μπαίνει και από το άλλο να βγαίνει . Γνώμη μου? Μην είσαι τόσο ευαίσθητος με τις εργασιακές σχέσεις και μη τα παίρνεις κατάκαρδα. Ο ένας άνετα βγάζει το μάτι του αλλουνού δυστυχώς.

# 50 στις 6/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by flat_line

Παράθεση:
Originally posted by Aphrodite_
ο κρεοπωλης ολαυτα????

Αφροδίτη από ανάγκη κάνω αυτή τη δουλειά που δεν έχει καμιά σχέση με τις σπουδές μου. Αλλά από την στιγμή που έχω ανάγκη να εργαστώ και μαχαίρι θα πιάσω και θα κάνω οποιαδήποτε εργασία. Όμως τις γαλιφιές τις σιχαίνομαι, δεν είμαι άνθρωπος του δουλέματος, η ιδιοσυγκρασία μου είναι ξένη σε αυτές τις μεθόδους. Κόλακας δεν υπήρξα και ούτε πρόκειται να γίνω ποτέ.

κι ομως... στις δουλειες πρεπει να σαι πρωτα εξυπνος και διπλωματικος και μετα να βγαινει ο συναισθηματισμος σου. οκ δεν ειπαμε να σκοτωσεις ουτε να γλειφεις αλλα θα παιρνεις οσα διαπραγματευεσαι εξ αρχης. μια δυο θα το μαθεις.
αν εχεις αναγκη τη δουλεια λοιπον λεγε ναι μεχρι να βρεις κατι αλλο κ μετα φευγεις. το δουλεμα δεν ειναι γαλιφια εισαι απο πανω κι εξυπνοτερος οπως και να χει. ετσι κανεις συ τη δουλεια σ κανει κι αυτος τ κομματιτου

relax_f

# 51 στις 9/6/2010
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 212
δεν ειμαι κ απτους ανθρωπους που στεριωνουν ευκολα σε μια δουλεια και βασικος λογος ειναι αυτος..η συμεριφορα των αφεντικων...γι αυτο θα σου ελεγα "καλα εκανες και εφυγες με το κομπλεξικο το μαλακα που εμπλεξες" αλλα πιστευω ομως πως επειδη ζουμε σε δυσκολες εποχες για να εχουμε και την πολυτελεια της επιλογης-ευρεσης εργασιας...θα σε συμβουλευα(για να το ακουω κ εγω) να σκυβεις καποτε το κεφαλι(για να μη πατησεις σκατα δηλ οχι τπτ αλλο.. ) και να βαλεις στα αυτια ωτοασπιδες...
με εκτιμηση
ομνε βιβυμ εχ βιβο
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε