Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

OFFTOPIC του θεματος <<ιδεες για garden party>>

Σελίδα : 1

tromokratimeni

# 1 στις 19/6/2010
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
'Aρεσαν+: 0%

OFFTOPIC του θεματος <<ιδεες για garden party>>

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
Απαιτείς και σεβασμό από πάνω;

Λοιπόν, άκου:
Εχεις ένα 'θέμα' λοιπόν. Θες να κάνεις ένα πάρτυ. Τράβα λοιπόν έξω, πήγαινε σε ένα καφέ και βρες ένα τραπέζι με 10 άτομα π.χ.
Και ρώτα τους με σπαστά και ψευδά ελληνικά σαν καθυστερημένο (greeklish):
Γκιά σας, τέλω να κάνω ένα πάρτυ κε τέλο ιντέες γκια ντιακόσμηση.

ΠΟΥ ΣΕ ΕΙΔΑΝ, ΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΟΥΝ για να σε πάρουν στα σοβαρά?
Να είσαι σίγουρος ότι θα εισπράξεις πολύ περισσότερο χλευασμό και κοροϊδία!

Εδώ μέσα είμαστε μια παρέα που έχουμε πολλές φορές ανταλλάξει απόψεις σε πολύ σοβαρά θέματα μα και σε πολύ πιο χαλαρά. (Ολα χρειάζονται).

Ξέρουμε από πείρας ότι υπάρχουν μέλη-κομήτες που, μπαίνουν, ρωτάνε και εξαφανίζονται!

Οχι λοιπόν, δεν είμαστε ευαγές ίδρυμα ούτε απόφοιτοι θεολογικής σχολής!

Είμαστε μια παρέα ζωντανή που ότι πρόβλημα ή θέμα έχει ο κάθε ένας από εμάς τρέχουμε όλοι μας να μιλήσουμε σοβαρά, αφού γνωρίζουμε ότι όλοι μεταξύ μας έχουμε συνυπάρξει με καλές και άσχημες στιγμές και συμπαρασταθεί, ο κάθε ένας με τη δική του προσωπική νότα του 'μαζί σου'..

Το έχω 'γευθεί' και εγώ πολλές φορές και ευχαριστώ όλα τα μέλη για αυτό..

Γίνε λοιπόν πιο κοινωνικός και να κάνεις κριτική εκεί που σε παίρνει και γνωρίζεις!

Επειδή το πάρτυ, για να γίνεις πιο κοινωνικός το οργανώνεις.
Επειδή προφανώς την αδυναμία σου την ξέρεις..
Και αυτό που σου λέω τώρα σε πονάει...
ΥΓ:
Θα μπορούσες να το 'διαχειρισθείς' αλλιώς το όλο θέμα αντί να βρίζεις εκ του ασφαλούς όλα τα μέλη εδώ.
Η λέξη κλειδί είναι διπλωματία. Ενιωσες χλευασμό; Απάντησε στο κλίμα αυτοσαρκαζόμενος! Αλλά μάλλον δεν το αντέχεις. Θέλει κότσια.
Επειδή να ξέρεις πως όσο πιο πολύ χιούμορ καλό έχει κάποιος, τόσο πιο πολύ στα σοβαρά τον αποδέχονται και τον εκτιμούν ΟΛΟΙ!.

Τι μας λες τωρα <καποιο κορμι961>

Ουτε ο ιδιοκτητης του σαιτ να ησουν!

Και αντε και τον ονομασες τον χωρο <καφε της χαρας> . Τι ειναι αυτα που γραφεις στο παιδακι;

ρωτησε απλα ιδεες για το παρτυ του.
Τωρα αν εσυ και μερικοι αλλοι ειστε μια <παρεα-κλικα> τι μας απασχολει εμας;
Εχεις ιδεα ποσους θαμωνες εχει το <καφε> για νομιζεις οτι ολος ο κοσμος περιστρεφεται γυρω απο εσενα και την παρεα σου;.
Αμα δε σ αρεσει το πως εγραψε ο Πανος μην ασχολεισαι και εσυ και η παρεα σου οπως δεν ασχολεισαι με αλλες παρεες οταν βρισκεστε σε καφε και πινετε την φραπεδια σας.Αμα ερθει καποιος και ρωτησει και δεν του απαντησει η δικια σου παρεα θα ρωτησει και σε αλλες και θα του απαντησουν.
Και το οτι δεν γραφει κατα τα γουστα σου και αυτος και οποιοσδηποτε αλλος μπαινει και γραφει εδω ποιος σου ειπε οτι σου δινεται εσενα το δικαιωμα να τον βριζεις και να τον αποκαλεις καθυστερημενο;;;;;;
Και ποιος σου εδωσε επισης το δικαιωμα να μας ζαλιζεις τον ερωτα σε καθημερινη βαση, με την διαφωνια σου για τα greeklish? Το πες το ξαναπες το κατανοησαμε οπως σου εγραψαν και αλλου.Αν οι αντμινς θελουν, θα τα απαγορευσουν μεχρι τοτε ΧΑΛΑΡΩΣΕ .
Δικαιωμα σου να διαφωνεις ( και εγω μαζι σου σε αυτο) ομως το δικιο σου το εχεις χασει αφ ενος γιατι το παρατραβας και αφετερου γιατι δεν σεβεσαι το ατομο με το οποιο διαφωνεις.
Εντελως αστοχος ο παραλληλισμος σου περι παρεας σε καφε και παρεας σε ενα σαιτ.Η μπα και σου ειπαν οτι εσυ εισαι προνομιακο μελος επειδη εχεις περισσοτερο καιρο εδω μεσα;
Για τους χρηστες-κομητες εχω να πω οτι καποιοι μπορει να ειναι. καποιοι αλλοι ομως μπορει να ηθελαν και να μεινουν αλλα φευγουν επειδη βλεπουν κατι τετοια σκηνικα σαν αυτα της παρεας σου και τον τροπο που αντιμετωπιζετε τα νεα μελη.
και κρινουν το χωρο ασοβαρο.Και ειναι κριμα γιατι υπαρχουν και αρκετα σοβαρα ατομα εδω που ξερουν ποτε να απαντησουν σοβαρα και ποτε να κανουν ευστοχο χιουμορ χωρις να ισοπεδωνουν τα παντα. και ολοι αυτοι οι ανθρωποι που φευγουν θα μπορουσαν να εχουν μεινει και να συνεισφερουν εδω με την παρουσια τους.
Μου θυμιζεις τα λυκειακα χρονια με τις παρεες που χλευαζαν και πουλαγαν μουρη σε οποιο νεο μαθητη ερχοταν στην ταξη και δεν ειχε την <τυχη> να ειναι απο την 1η Γυμνασιου να μη πω απο το δημοτικο κολληταρι με τους αλλους.
Τι νομιζετε οτι ειστε; εξεταστικη επιτροπη που σας εχουν διορισει να δινετε αδεια παραμονης και Βιζα σε καθε εναν που θελει να ειναι μελος εδω;
Ελεος. απο τοτε εχουν περασει πολλα χρονακια και σαν ενηλικες λιγη παραπανω ωριμοτητα δε θα εβλαπτε!!

Το αν εδω ειναι ευαγες ιδρυμα, μοναστηρι η θεολογικο αντρο, ασε να το διευκρινισουν οι αντμινς, σε εσενα που εισαι μελος δεν νομιζω να σου πεφτει λογος.
Και εντελως ακυρα τα υστερογραφα σου με τη νοτα της μαγκιας < μιλα οπου σε παιρνει>. Το παιδι 2 ποστς εγραψε ολα και ολα, ενα οταν εγραψε το θεμα και ενα 2ο που εδωσε λεπτομερειες και ζητησε καμια ιδεα ακομα. Που ειδες να εβρισε η προσβαλε καποιους και γραφεις ολα αυτα τα φαντασιοπληκτα περι πονου και τσουξιματος απο τις <τσεκουρατες> απαντησεις σου;

****Να κανω μια διορθωση μια ωρα μετα το αρχικο μου ποστ. τωρα ειδα οτι εχει και ενδιαμεσο ποστ στο οποιο οντως βριζει ( αυτη η καθυστερηση λογω προεγκρισης των ποστς δημιουργει πολλα μπερδεματα, ειδικα αν κανει το ποστ ολοκληρη μερα να εμφανιστει).Εγω στην θεση του το ιδιο θα εκανα, χωρις τις λεξεις που χρησιμοποιει βεβαια. αλλα εγω ειμαι γυναικα και 28 και εκεινος 19 χρονος.οταν καποιος εκνευριζεται -δικαιως κατα την γνωμη μου- θα εκφραστει αναλογα με την τρεχουσα ιδιοσυγκρασια του.

ΥΓ Αντε τωρα ελα να βρισεις και εμενα και να με προσβαλεις. Σε περιμενω μετα βαιων και κλαδων και εσενα και την παρεουλα σου.

methismeno_troufaki

# 2 στις 19/6/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Originally posted by tromokratimeni

Αμα δε σ αρεσει το πως εγραψε ο Πανος μην ασχολεισαι και εσυ και η παρεα σου οπως δεν ασχολεισαι με αλλες παρεες οταν βρισκεστε σε καφε και πινετε την φραπεδια σας.Αμα ερθει καποιος και ρωτησει και δεν του απαντησει η δικια σου παρεα θα ρωτησει και σε αλλες και θα του απαντησουν.

Κάνεις αυτό ακριβώς για το οποίο κατηγορείς τον somebody γλυκιά μου...

Παράθεση:
Και το οτι δεν γραφει κατα τα γουστα σου και αυτος και οποιοσδηποτε αλλος μπαινει και γραφει εδω ποιος σου ειπε οτι σου δινεται εσενα το δικαιωμα να τον βριζεις και να τον αποκαλεις καθυστερημενο;;;;;;

Στους όρους χρήσης του forum αναφέρεται ότι δεν θα πρέπει να υπάρχουν greeklish...

Παράθεση:
Και ποιος σου εδωσε επισης το δικαιωμα να μας ζαλιζεις τον ερωτα σε καθημερινη βαση, με την διαφωνια σου για τα greeklish? Το πες το ξαναπες το κατανοησαμε οπως σου εγραψαν και αλλου.Αν οι αντμινς θελουν, θα τα απαγορευσουν μεχρι τοτε ΧΑΛΑΡΩΣΕ .

Όπως προείπα, τα έχουν ήδη απαγορεύσει.

Παράθεση:
Εντελως αστοχος ο παραλληλισμος σου περι παρεας σε καφε και παρεας σε ενα σαιτ.Η μπα και σου ειπαν οτι εσυ εισαι προνομιακο μελος επειδη εχεις περισσοτερο καιρο εδω μεσα;

Όλοι έχουν τα ίδια "δικαιώματα" εδώ... Άσχετα με το αν είναι καινουργια ή παλιά μέλη... Ισως με τον καιρό, γνωρίζεις καλυτερα τα άτομα και δεν παρεξηγείς τόσο ευκολα αυτά που λένε όπως στην άρχή...

Παράθεση:
****Να κανω μια διορθωση μια ωρα μετα το αρχικο μου ποστ. τωρα ειδα οτι εχει και ενδιαμεσο ποστ στο οποιο οντως βριζει ( αυτη η καθυστερηση λογω προεγκρισης των ποστς δημιουργει πολλα μπερδεματα, ειδικα αν κανει το ποστ ολοκληρη μερα να εμφανιστει).Εγω στην θεση του το ιδιο θα εκανα, χωρις τις λεξεις που χρησιμοποιει βεβαια. αλλα εγω ειμαι γυναικα και 28 και εκεινος 19 χρονος.οταν καποιος εκνευριζεται -δικαιως κατα την γνωμη μου- θα εκφραστει αναλογα με την τρεχουσα ιδιοσυγκρασια του.

Ο σεβασμός στα μέλη και στους κανόνες του forum δεν έχει σχέση με την ηλικία πιστεύω...

Και να ξεκαθαρίσω ότι προσωπικά δεν θεωρώ ότι ανήκω σε κάποια "κλικα", με όλους κάνω "παρέα" και μιλάω εδώ, με κάποιυς λιγότερο και με κάποιους περισσότερο λόγω των ενδιαφεροντων που έχει ο καθένας και του πόσο ταιριάζουν οι απόψεις μας σε κάποια θέματα...

Αλλά θα σου πω και κάτι, πολυ καλοπροαίρετα... Μην είσαι τόσο επιθετική, κανένας δεν προσπαθεί να σε διώξει, να σου επιτεθεί ή να σε προσβάλει, εδώ μέσα τουλάχιστον...
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

# 3 στις 19/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τι το θελες βρε Τρουφακι?

Περαστικα σου τωρα....

methismeno_troufaki

# 4 στις 19/6/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Originally posted by elena9779

Τι το θελες βρε Τρουφακι?

Περαστικα σου τωρα....

Δεν της λέω κάτι κακό, ούτε με κακό τρόπο και σίγουρα ούτε κακοπροαίρετα όπως είπα και πάνω...

Τώρα αν με πάρει κι εμένα η μπάλα...

Τι να κάνουμε... Δεν πειράζει... Δεν θα κρατησω κακία...

tromokratimeni

# 5 στις 19/6/2010
author
Τρουφακι
δεν εχω καμια επιθετικοτητα απεναντι σου ισα ισα που εισαι απο τα ατομα που εχω ξεχωρισει εδω μεσα και εκτιμω.

Οπως ειδες ανοιξα ενα θεμα οφφτοπικ επιτηδες για να μην εμπλακω με το θεμα του παιδιου.
αρα γιατι κανω οτι και οι αλλοι;

Ξερω οτι τα greeklish απαγορευονται.
Αλλο λεω ομως.
Οτι αφου οι αντμινς εδω δεν θελουν να εφαρμοσουν αυτη την απαγορευση, εμεις τι θα κανουμε;.
Και εγω διαφωνω και οπως βλεπεις ελληνικα γραφω. Και επισης με ενοχλουν τα κεφαλαια και γιατι δειχνουν ατομο που φωναζει και γιατι ειναι δυσαναγνωστα και κουραστικα.
Αλλα τι πρεπει να κανω; να μπαινω και να βριζω καθεναν που τα χρησιμοποιει;
Αν ημουν αντμιν θα το εκανα η θα εκανα αλλα. Τωρα δε μου πεφτει λογος.

Και εκεινο που λεω με λιγα λογια ειναι οτι δεν ειναι σωστο καθε νεο μελος επειδη καποιοι δεν το ξερουν να το αντιμετωπιζουν απαξιωτικα επειδη δεν τους αρεσει αυτο που γραφει η το κρινουν για γελιο η ανοητο.

και οπως λες πρεπει να υπαρχει αλληλοσεβασμος και οντως δεν εχει να κανει με την ηλικια αλλα στην πραξη ξερουμε ολοι οτι αλλα περιμενουμε απο εναν εφηβο και αλλα απο ατομα που εχουν παιδια εφηβους η και μεγαλυτερα αν θες ακομα και απο την πλευρα του με ποση ψυχραιμια μπορουν να εκφρασουν αυτο τον σεβασμο που οφειλουν.

LeftOut81

# 6 στις 19/6/2010
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.298

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki

Ολο επιχειρηματα αυτο το κοριτσι...

Μας κακομαθαινεις εδω μεσα μικρη!
μια φορα ακομα να σε δω να κανεις φαουλ ,και σε εβγαλα...

# 7 στις 19/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τρομοκρατημενη θα σου πω κατι εντελως ηρεμα...

Το να φτιαχνεις νεο θεμα,για να κρινεις,κατακρινεις η εστω απλα
να διαφωνησεις με καποιον ειναι λιγο ακυρο.

Το να διαφωνεις επισης με την αποψη καποιου ειναι σεβαστο.
Αν δεν εχεις την δυνατοτητα να εκφερεις την αντιθετη γνωμη σου
στο ηδη υπαρχον θεμα,δεν χαθηκε και ο κοσμος...

Δεν χρειαζεται πιστευω να μεγαλοποιεις τοσο πολυ τις αντιρρησεις σου.

Πιστευω να καταλαβαινεις οτι δημιουργεις μια σχετικα ''κακη'' εντυπωση.

Και δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα με κανεναν.

Επισης....δεν ειναι θεμα κλικας.
Ειναι θεμα συννενοησης της πλεοψηφιας.

Και η πλειοψηφια λεει..
Χαλαρωσε...
Δεν εχεις να χασεις απολυτος τιποτα.
Αντιθετα εχεις να κερδισεις χαμογελο,γελιο,γιατι οχι ακομα κ γνωσεις...
Καποιοι γνωριζουν παραπανω απο εμας.
Το πιο σημαντικο ομως που εχεις να κερδισεις ειναι οι ανθρωποι.
Και πιστεψε με υπαρχουν πολλοι αξιολογοι εδω μεσα.

Ενας απο αυτους ειναι καi ο Somebody.

Δεν χρειαζεται να υπερδιογκωνουμε τοσο τα πραγματα.

somebody961

# 8 στις 19/6/2010
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Στους έξυπνους τα λέμε μια φορά.
Δε θα στο κάνω και νιανιά για να το καταλάβεις εσύ!

Εξήγησα ένα φαινόμενο σε γενικότερο πλάνο. Εσύ ότι ΗΘΕΛΕΣ διάβασες.

Αλλά μάλλον επειδή εσύ περιστρέφεσαι γύρω γύρω από εμένα ζαλίστηκες από το γύρω γύρω και παραντουράς απ τη ζαλάδα.

Να πίνεις πολλά υγρά να σου περάσει.

Αντε, γιατί πολλούς έχεις ζαλίσει εδώ μέσα.
Και υπάρχει θέμα με το νερό τελευταία στο πλανήτη.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

tromokratimeni

# 9 στις 19/6/2010
author

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
Στους έξυπνους τα λέμε μια φορά.
Δε θα στο κάνω και νιανιά για να το καταλάβεις εσύ!

Εξήγησα ένα φαινόμενο σε γενικότερο πλάνο. Εσύ ότι ΗΘΕΛΕΣ διάβασες.

Αλλά μάλλον επειδή εσύ περιστρέφεσαι γύρω γύρω από εμένα ζαλίστηκες από το γύρω γύρω και παραντουράς απ τη ζαλάδα.

Να πίνεις πολλά υγρά να σου περάσει.

Αντε, γιατί πολλούς έχεις ζαλίσει εδώ μέσα.
Και υπάρχει θέμα με το νερό τελευταία στο πλανήτη.

χαχαχαχα
ωραιο σεναριο!
Βαλε τιτλο

<Ο ξυπνιος ο χαζος και οι ζαλισμενοι δορυφοροι μου>

Αλλα μην ξεχασεις να ξυπνησεις ε;

# 10 στις 19/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εδωσα απαντηση στο "ιδεες για garden party"

tromokratimeni

# 11 στις 19/6/2010
author
Ελενα καλη μου
δεν εκανα νεο θεμα για να ασχοληθω με τον κυριο καποιο.
Εκανα οφφτοπικ του συγκεκριμενου θεματος για να μην ενοχλω το κυριως θεμα

σοβαρα και εγω λοιπον σου απαντω πανω σε αυτα.
Εχουμε μαλλον αλλα κριτηρια για την υπαρξη μας εδω.
Τα δικα σου δεν τα γνωριζω η μαλλον τα υποψιαζομαι αλλα δεν ειμαι αρμοδια να τα γραψω και θα περιοριστω μονο σε εμενα.

Δεν γραφω εδω λοιπον για να με συμπαθησουν η οχι καποιοι.
Ειμαι αυτη που ειμαι και γραφω αυτα που πιστευω.
τωρα αν καποιους ενοχλουν και δεν με <πανε> σεβαστο αλλα αδιαφορο μου ειναι.
Αν κανω καπου λαθος να εισαι βεβαιη οτι μολις το διαπιστωσω θα ζητησω εγω συγγνωμη αλλα περα απο αυτο οσο πιστευω αυτα που πιστευω θα τα γραφω και δεν θα χαιδευω κανεναν.
επισης επετρεψε μου να πω οτι το σαιτ εχει δεκαδες για να μην πω εκατονταδες χιλιαδες χρηστες ( εξαιρουνται τα διπλα τριπλα προφιλ).
πιστευεις οτι καμια 30 αρια που ενοχληθηκαν και μου την επεσαν με απαντησεις σαν αυτη του καποιοιυ ( που παλι βριζει και προσβαλει εμενα αυτη την φορα πραγμα αναμενομενο) οτι ειναι η πλειοψηφια;.
Ε λοιπον οχι. υπαρχουν παρα πολλοι περισσοτεροι που απλα μας διαβαζουν και διαμορφωνουν συμπερασματα και δεν συμμετεχουν για δικους τους λογους.
ΥΓ και αν δεν πατε εμενα που δε σας κανω καλη εντυπωση ως νεα και μη ενσωματωμενη απο το κλειστο σας κυκλωμα. διαβασε την απαντηση της sergina που ειναι παλιο μελος εδω στο κανονικο θεμα <idees gia garden party>.

methismeno_troufaki

# 12 στις 19/6/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Οπως ειδες ανοιξα ενα θεμα οφφτοπικ επιτηδες για να μην εμπλακω με το θεμα του παιδιου.
αρα γιατι κανω οτι και οι αλλοι;

Στο αρχικό σου θέμα είπες ότι αν δεν αρέσει στο somebody κάτι που λέει ο Πάνος μπορεί να μην ασχοληθεί... Με την ίδια λογική δεν θα έπρεπε κι εσύ να μην ασχοληθείς μ'αυτα που γράφει ο somebody?

Παράθεση:
Ξερω οτι τα greeklish απαγορευονται.
Αλλο λεω ομως.
Οτι αφου οι αντμινς εδω δεν θελουν να εφαρμοσουν αυτη την απαγορευση, εμεις τι θα κανουμε;.
Και εγω διαφωνω και οπως βλεπεις ελληνικα γραφω. Και επισης με ενοχλουν τα κεφαλαια και γιατι δειχνουν ατομο που φωναζει και γιατι ειναι δυσαναγνωστα και κουραστικα.
Αλλα τι πρεπει να κανω; να μπαινω και να βριζω καθεναν που τα χρησιμοποιει;
Αν ημουν αντμιν θα το εκανα η θα εκανα αλλα. Τωρα δε μου πεφτει λογος.

Έχοντας υπάρξει admin σε forum προσπαθουσαμε να αλλάζουμε όσα βρίσκαμε κάτι που είναι πολύ δύσκολο... Προσωπικά θέματα/απαντήσεις με greeklish ή κεφαλαία τα προσπερνάω γιατί μου είναι πολύ δύσκολο πια να τα διαβάσω... Αν και το ξέρω οτι δεν είναι ουτε αυτή η σωστή αντιμετώπιση!

Παράθεση:
Και εκεινο που λεω με λιγα λογια ειναι οτι δεν ειναι σωστο καθε νεο μελος επειδη καποιοι δεν το ξερουν να το αντιμετωπιζουν απαξιωτικα επειδη δεν τους αρεσει αυτο που γραφει η το κρινουν για γελιο η ανοητο.

Στο ξαναείπα νομίζω ότι σε όλους μα σε όλους στο πρώτο μας post είτε μας κάναν πλάκα είτε υποτιμησαν το προβλημα μας... Δεν είναι όμως η αντιπαράθεση η σωστή αντιμετώπιση... Προσωπικά, στο πρώτο μου θέμα όταν κάποιος αντιμετώπιζε το θέμα μου ως μη σοβαρό έκανα κι εγώ πλάκα... Και μπορώ να σου πω ότι μου βγήκε σε καλό γιατί τα περισσότερα από τα άτομα με τα οποία είχαμε πολλές φορές αντιπαραθέσεις στην αρχή τώρα είναι από τα άτομα που συμπαθώ ιδιαιτέρα και έχουμε τις καλύτερες σχέσεις!

Παράθεση:
και οπως λες πρεπει να υπαρχει αλληλοσεβασμος και οντως δεν εχει να κανει με την ηλικια αλλα στην πραξη ξερουμε ολοι οτι αλλα περιμενουμε απο εναν εφηβο και αλλα απο ατομα που εχουν παιδια εφηβους η και μεγαλυτερα αν θες ακομα και απο την πλευρα του με ποση ψυχραιμια μπορουν να εκφρασουν αυτο τον σεβασμο που οφειλουν.

Όταν γράφτηκα ήμουν κι εγώ στην εφηβεία αλλά δεν έβρισα κανεναν...

methismeno_troufaki

# 13 στις 19/6/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Originally posted by LeftOut81

Παράθεση:

Και θα συνεχίσω να σας κακομαθαίνω για πολυυυυυυ καιρό!!

methismeno_troufaki

# 14 στις 19/6/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

ΥΓ και αν δεν πατε εμενα που δε σας κανω καλη εντυπωση ως νεα και μη ενσωματωμενη απο το κλειστο σας κυκλωμα. διαβασε την απαντηση της sergina που ειναι παλιο μελος εδω στο κανονικο θεμα <idees gia garden party>.

Βρε tromokratimeni, δεν είναι ότι δεν μας κάνεις καλη εντύπωση και δεν υπάρχει κανένα κλειστό κύκλωμα... Είναι ο δεύτερος λογαριασμός που έκανα εδώ (έχοντας σβήσει τον παλιό για προσωπικους λόγους) και είχα σχεδόν την ίδια αντιμετώπιση που είχα και στον πρώτο, ίσως λίγο καλυτερα γιατί ήξερα πλέον τα παιδιά και δεν παρεξηγουσα πράγματα που είχα παρεξηγήσει την πρώτη φορά... Λίγο στην πλάκα, λιγο στον χαβαλέ... Και δεν ήξεραν ποια ήμουν" πριν... Ακόμη και σήμερα αυτοι που το ξέρουν είναι μετρημένοι στα δάκτυλα του ενος χεριου...

Πάντα πολύ καλοπροαίρετα θα σου πω τη γνώμη που έχω σχηματίσει από τα λίγα πράγματα που έχω δει από σενα (και ελπίζω ότι στη συνέχεια θα δω περισσότερα )...

Είσαι μια πολύ "σωστή" (για κάποιο λόγο δεν μπορώ να θυμιθώ τη κατάλληλη λέξη, αυτή που θα ταίριαζε περισσότερο για να περιγράψω αυτό που θέλω να πω) και είσαι και λίγο τσαμπουκάς...

Στην καθημερινή ζωή αυτό ίσως είναι από τα μεγαλύτερα συν που θα μπορουσε να έχει κάποιος...

Αλλά εδώ, ειδικά όταν δεν σε "βλέπουμε" και δεν μπορουμε να έχουμε μια πιο προσωπική και άμεση επαφή, πολλές φορές αυτά που λες μπορουν να παρεξηγήθουν ή να μην τα δει κάποιος από τη δική σου πλευρα... Ακόμη και τώρα μετά από 1+ χρόνο (λαμβάνοντας υπόψη και τον αρχικό λογαριασμό) πολλές φορές ίσως παρεξηγηθουν αυτά που λέω...

Αυτό που εισέπραξα λοιπον από σενα αρχικά τουλάχιστον ήταν μια επιθετικότητα, όχι προσωπικά προς εμένα γιατί ομολογουμένως είσαι πολύ εντάξει απεναντι μου και για να είμαι έντάξει κι εγώ πρέπει να στο αναγνωρίσω, η οποία όμως επιθετικότητα είναι (κατά τη γνώμη μου) χωρίς λόγο...

Προσωπική άποψη: ρίξε λίγο τους τόνους από την πλευρά σου, έλα να συζητήσεις μαζί μας στον καφενέ, πες μια καλημέρα το πρωί ( ή και μεσημέρι αν είσαι σαν κι εμένα ) και θα δεις ότι τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά απ'ότι φαντάζεσαι και εχεις δει...

Είμαστε μια μεγάλη παρέα (αν και για να είμαι σωστή θα πρέπει να πω ότι κι εγώ όταν πρωτοήρθα εδώ ένιωθα κάπως "αποκομμένη" από τους άλλους που ήταν ήδη μια παρέα... Αλλά σιγά σιγά έγινα κι εγώ μέλος της! )

methismeno_troufaki

# 15 στις 19/6/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Και να ξέρεις πως ό,τι λέω το λέω με κάθε καλή διαθεση και ελπίζοντας ότι θα σε έχουμε μαζί μας για καιρό για να σε γνωρίσουμε ακόμη καλύτερα!!

methismeno_troufaki

# 16 στις 19/6/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Originally posted by LeftOut81

Παράθεση:

Τώρα είδα το μικρή και πρέπει να το σχολιάσω (συγνώμη που βγαίνω από το θέμα tromokratimeni )...

Λες μικρή, κοιτάω στο προφίλ περιμένοντας να δω κάτι ...ήντα+ και βλέπω 29! Σιγά την τρελή διαφορά ηλικίας βρε!!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.