Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σπιτικες δουλειες

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Eli1990

# 1 στις 23/6/2010
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Συκούριο
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 177
'Aρεσαν+: 0%

Σπιτικες δουλειες

Ειναι οι σπιτικες δουλειες μαγειρεμα,σκουπισμα,φροντιδα παιδιου κυρια ευθυνη της μητερας η πρεπει και ο ανδρας π.χ να μοιραζεται τις σπιτικες δουλειες με την γυναικα του;
Η δικη μου αποψη ειναι λοιπον ειναι οτι καθενας ειτε ανδρας ειτε γυναικα πρεπει να μαθαινει να κανεις τις σπιτικες δουλειες στο σπιτι.Ακομα και οταν ανδρας γυναικα ζουν μαζι πρεπει και οι δυο να μοιραζονται τις σπιτικες δουλειες.Δηλαδη και ο ανδρας να μαγειρευει,να πλενει αν η γυναικα εχει καποιες φορες λιγοτερο χρονο.Σε χωρες οπως την Σουηδια η αλλες βορειες χωρες για παραδειγμα συχνα μαγειρευουν και οι ανδρες η παιρνουν αδεια απο την δουλεια τους για να φροντισουν το παιδι τους γεννηθει.Δεν το κανει μονο η γυναικα.Αν καποιος νομιζει οτι η δουλειες του σπιτιου ειναι για τον ενα,μια μονο τοτε ας επιλεξει να μην παντρευτει.
Δυστυχως υπαρχουν πολλοι ανδρες στην Ελλαδα που οταν η γυναικα τους αποκταει ενα παιδι δεν βοηθουν πολυ.Δηλαδη η γυναικα πρεπει και να δουλευει και να μαγειρευει και να φροντιζει το βρεφος.Βεβαιως υπαρχουν και πολλες κακομαθημενες γυναικες για να ειμαι δικαιη.Δεν υπαρχει τιποτα το προσωπικο.

Αλλα βλεπετε τι συμβαινει σε αλλες χωρες του εξωτερικου οταν ζευγαρια αποκτουν παιδι.πατεραδες σουηδοι που αλλαζουν ακομη και πανες του παιδιου.

modexristos

# 2 στις 23/6/2010
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.888

Παράθεση:
Originally posted by Eli1990

Αλλα βλεπετε τι συμβαινει σε αλλες χωρες του εξωτερικου οταν ζευγαρια αποκτουν παιδι.πατεραδες σουηδοι που αλλαζουν ακομη και πανες του παιδιου.

Επειδη ειναι αυτοι μaλαkes πρεπει να γινουμε και 'μεις
Κι αλλα γινονται στο εξωτερικο αλλα δεν τα γραφετε
Ετσι ειναι, αν ετσι πιστευεις οτι ειναι.

# 3 στις 23/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Επειδή εδώ και μερικούς μήνες μένω μόνος μου, ασχολούμαι με τις δουλειές του σπιτιού. Μου αρέσει να μαγειρεύω και το κάνω κάπου κάπου, κάνω και κανά γλυκάκι, καμιά πιτούλα, ξέρετε απλά πράγματα. Αυτό που μου τη σπάει είναι το πλύσιμο των πιάτων/ποτηριών, γιατί βαριέμαι, τα αφήνω και μαζεύονται και όταν τελικά τα πλύνω στο τέλος πονάει η πλάτη μου.
Πάντως εγώ πιστεύω ότι και ο άντρας θα πρέπει να ασχολείται με τις δουλειές του σπιτιού, όπως επίσης και με τις υποχρεώσεις του μωρού. Ειδικά αν και η γυναίκα δουλεύει (και με τη σημερινή οικονομική κατάσταση ένας δεύτερος μισθός είναι απαραίτητος). Εξάλλου, αν είναι δυνατόν, να μη θέλεις να φροντίσεις το παιδί σου;

somebody961

# 4 στις 24/6/2010
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Κάποιοι άλλοι θεωρούν ότι οι δουλειές του σπιτιού είναι ξεφτιλέ και τις αναθέτουν αλλού και περνιούνται και κύριοι..

Βρωμάνε βαρβατίλα γαρ..

Πιάσε και κατάλαβε τώρα από αυτό.

Και οι ίδιες που τους εκτιμούν, βάζουν θέματα αργότερα ότι δεν τις περνάνε για κυρίες.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

mathilda

# 5 στις 24/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
"Σπιτικες δουλειες", οπως λεμε "σπιτικο νερατζακι";

Οικιακες δουλεις δεν ειναι το σωστο;

somebody961

# 6 στις 24/6/2010
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by mathilda

Μ αρέσει που κόλλησες σε αυτό ματ!

Αφού ξέρεις τώρα..
Αν περισσεύει λίγο σταφυλάκι το προτιμώ!

mathilda

# 7 στις 24/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Παράθεση:
Originally posted by mathilda

Μ αρέσει που κόλλησες σε αυτό ματ!

Με καταδιωκει το συνδρομο της Παρθενου, τι να κανω...

Κολλαω στις λεπτομερειες...

somebody961

# 8 στις 24/6/2010
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Και τελικά, το σύνδρομο της παρθένου υπάρχει ή είναι απλά ..σύνδρομο;

Επειδή πολλοί σου τη πέφτουν και κάθε άλλο παρά παρθένο σε αφήνουν!

ΥΓ: Εχεις μειλ.

Therion

# 9 στις 24/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Ειναι οι σπιτικες δουλειες μαγειρεμα,σκουπισμα,φροντιδα παιδιου κυρια ευθυνη της μητερας η πρεπει και ο ανδρας π.χ να μοιραζεται τις σπιτικες δουλειες με την γυναικα του;
Η δικη μου αποψη ειναι λοιπον ειναι οτι καθενας ειτε ανδρας ειτε γυναικα πρεπει να μαθαινει να κανεις τις σπιτικες δουλειες στο σπιτι.Ακομα και οταν ανδρας γυναικα ζουν μαζι πρεπει και οι δυο να μοιραζονται τις σπιτικες δουλειες.Δηλαδη και ο ανδρας να μαγειρευει,να πλενει αν η γυναικα εχει καποιες φορες λιγοτερο χρονο.Σε χωρες οπως την Σουηδια η αλλες βορειες χωρες για παραδειγμα συχνα μαγειρευουν και οι ανδρες η παιρνουν αδεια απο την δουλεια τους για να φροντισουν το παιδι τους γεννηθει.Δεν το κανει μονο η γυναικα.Αν καποιος νομιζει οτι η δουλειες του σπιτιου ειναι για τον ενα,μια μονο τοτε ας επιλεξει να μην παντρευτει.
Δυστυχως υπαρχουν πολλοι ανδρες στην Ελλαδα που οταν η γυναικα τους αποκταει ενα παιδι δεν βοηθουν πολυ.Δηλαδη η γυναικα πρεπει και να δουλευει και να μαγειρευει και να φροντιζει το βρεφος.Βεβαιως υπαρχουν και πολλες κακομαθημενες γυναικες για να ειμαι δικαιη.Δεν υπαρχει τιποτα το προσωπικο.

Κρατήσου λέμεεεε!!!!![img]http://img411.imageshack.us/img411/4715/lipssealed.gif[/img]

Pianist_

# 10 στις 25/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όταν η γυναίκα εργάζεται,φυσικά και θα πρέπει να βοηθούν και οι δύο στις δουλειές του σπιτιού και στο μεγάλωμα των παιδιών.
Αλλά εδώ οι <Ελληνάρες>,έχουν μάθει να γυρνούν απο την δουλειά τους ,να τα βρίσκουν όλα έτοιμα και στο χέρι.
Ο άντρας γυρνάει μετα απο ένα 8ωρο η 10 ωρο εργασίας και την <αράζει>στο σπίτι.ενώ η γυναίκα του, που εργάζεται αντίστοιχα ένα 8ωρο ,όταν επιστρέψει έχει να ασχοληθεί με το μαγείρεμα,τις δουλειές του σπιτιού,τα παιδιά κλπ.Τι είναι αυτή δηλαδή?Είλωτας να δουλεύει 24ωρο?
Και μετά κάνουν και παράπονα που δεν έχει διάθεση για σεξ,που είναι συνέχεια κουρασμένη,συν οτι την θέλουνι να είναι και κοκέτα μέσα στο σπίτι μετά απο όλα αυτά ...ΡΕ ΟΥΣΤΤΤ ΑΠΟ ΔΩΩΩ!!!

# 11 στις 25/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πολυ αστειο το θεμα... Ειναι για γελια τα αγορακια που δεν μπορουν να αυτοεξυπηρετηθουν! Να μας διαβαζαν απο αλλες χωρες θα ειχανε ξεραθει να γελανε.. αλλά δεν ξερουν ελληνικα. Ευτυχως.

Just_Victoria

# 12 στις 26/6/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 396

Παράθεση:

Ο πατερας μου αν και δεν ειναι Σουηδος μου αλλαζε τις πανες και εμενα και της αδερφης μου. Βεβαια απ'οτι διαπιστωνω καθημερινα ανηκε σε μια μικρη μεριδα του ανδρικου πληθυσμου της χωρας μας.
Ειναι πραγματικα μεγαλο προβλημα η κατανομη των εργασιων σε ενα σπιτι ιδιως οταν υπαρχει και ενα παιδι στη μεση. Δυσκολος ο ρολος της γυναικας...
Ομως τι σκοτιζομαι? Μικρη ειμαι ακομα. Εχω χρονια μπροστα μου.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο δεν ειμαι σιγουρος. Άλμπερτ Αϊνστάιν

wish_

# 13 στις 27/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φυσικά και θα πρέπει να τις μοιράζεται.Και θα πρέπε και μερικές μανάδες να μαθαίνουν λίγο τους γιόκες τους να ξεκουνιούνται,να μην τους τα έχουν όλα στα πόδια τους και να τους βάζουν να κάνουν και καμιά δουλεια όπως επίσης να τους λένε ότι πρέπει να μάθουν να κάνουν για να μπορούν να ζουν και μόνοι τους καλύτερα αλλά και για να βοηθάν τη σύντροφο τους που δεν είναι δούλα και κυρά αλλά άνθρωπος που έχει και αυτός τις δικές του ανάγκες.

Aυτά δε μπορώ και σκέφτομαι ότι θέλω να μένω μόνη.
Έχουμε την τάση ντε και καλά εδώ όταν κάποιοι μένουν μαζί και κάνουν οικογενεια η γυναίκα να τα κάνει όλα λες και είναι κάπου γραμμένο σαν κανόνας.Και άμα δει η μητερούλα του άλλου ότι ο γιόκας της κάνει καμιά δουλειά της κακοφαίνεται κιόλας!

tromokratimeni

# 14 στις 27/6/2010
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Γράφει η Ρίκα Βαγιάνη

Αν ποτέ αποφάσιζα να ζήσω κάπου αλλού, θα ζούσα μέσα σε μια διαφήμιση.
Δεν έχει νόημα να μετακομίσεις σε άλλη χώρα. Παντού έχει μπελάδες. Αλλά στη
διαφημισοχώρα η ζωή δεν παίζεται.

Εχετε προσέξει πώς ξυπνάνε όλοι το πρωί; Μ ένα χαμόγελο μέχρι τ αυτιά.
Και πώς να μη χαμογελάνε, αφού όλοι έχουν απαραιτήτως κάνει σεξ την
προηγούμενη νύχτα; Είναι πεντακάθαροι, μοσχομυριστοί, καλοχτενισμένοι.
Τεντώνονται στα κατάλευκα σεντόνια τους και δεν μπορούν να περιμένουν να
αρχίσει η μέρα τους. Την οποία ξεκινούν τρώγοντας τον αγλέουρα, σε μια
τεράστια κουζίνα-ελικοδρόμιο, (η οποία είναι συνέχεια του τεράστιου σπιτιού
τους με τον ακόμα πιο τεράστιο κήπο).

Ολο το μαγαζί, σπίτι, κουζίνα, μπάνιο και γκαζόν-αγγλικό άλσος είναι
πεντακάθαρα: Δεν υπάρχει σκουπίδι, ούτε άπλυτο πιάτο. Από παντού τρέχουν
φρεσκοστυμμένες πορτοκαλάδες, φρέσκα φρούτα φυτρώνουν στις πιατέλες, σπιτικά
φαγητά εκσφενδονίζονται από τους φούρνους. Οι λεκέδες εξαφανίζονται μόνοι
τους. Κανείς ποτέ δεν έχει βοήθεια στο σπίτι του. Γιατί άλλωστε; Η
εργαζόμενη μητέρα της διαφήμισης έχει καριέρα, κορμάρα και τις ικανότητες
των Φαντάστικ Φορ και των Μεταλλαγμένων Νίντζα ταυτοχρόνως. Κάθε βράδυ, αφού
έχει διευθύνει μια πολυεθνική, έχει πλύνει, σκουπίσει, σφουγγαρίσει,
σιδερώσει και μαγειρέψει, και επίσης έχει απασχολήσει δημιουργικά τα παιδιά,
πριν τα πλύνει και τα βάλει στα κρεβατάκια τους.

Μετά χτυπάει ένα χαλαρωτικό αφρόλουτρο, φοράει σέξι λιλά εσώρουχα και κάνει
τρελές ταρζανιές και ακροβατικά στον σύζυγο που έρχεται από το γραφείο. Και
τις νύχτες, που ξυπνάνε τα χρυσά μου, είναι εκείνος, ο μοντέρνος σύζυγος που
σηκώνεται να τα νανουρίσει, να τους δώσει γάλα, και να αποκοιμηθεί
χαριτωμένα μαζί τους, πριν οι πρώτες ηλιαχτίδες ξυπνήσουν και πάλι τη
"Μεταλλαγμένη Αγία Οικογένεια", για να ξεκινήσει το επόμενο εικοσιτετράωρο.

Δεν θέλω διακοπές. Δεν θέλω λούσα. Δεν θέλω καν τα προϊόντα που διαφημίζουν
στις διαφημίσεις: Θέλω απλά να ζήσω μέσα τους! Ζητάω πολλά;
Απαιχτο κειμενο

Marion11

# 15 στις 27/6/2010
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
Πολύ καλά τα λέτε κοριτσια!Αλλα πιστευω πως την μεγαλύτερη ευθύνη την έχουν οι μητέρες των ανδρων ,οι παλαιότερες κυρίως αλλα και κάποιες σύγχρονες που μεγαλώνουν τους γιους τους στα όπα όπα δίνοντας τους τα πάντα στο χέρι και έτσι τους κακομαθαίνουν...το έχω δει σε πολλές περιπτώσεις,σε φιλους μου, στο αγόρι μου σε συγγενείς μου!Αν μέχρι τα 20 με 30 ένας άντρας μάθει έτσι -και είναι πολλοί που σε αυτή την ηλικία μένουν ακόμη με τους γονείς τους- πως να τον πάρεις μετά και να τον στρώσεις σε δουλειές και όταν εννοω δουλειές μην νομίζετε τίποτα τρομερό,κανα πλυντήριο,κανα πιατο, κανα super market...

livelusulina

# 16 στις 27/6/2010
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 26.563

Παράθεση:
Originally posted by tromokratimeni
Γράφει η Ρίκα Βαγιάνη

Αν ποτέ αποφάσιζα να ζήσω κάπου αλλού, θα ζούσα μέσα σε μια διαφήμιση.
Δεν έχει νόημα να μετακομίσεις σε άλλη χώρα. Παντού έχει μπελάδες. Αλλά στη
διαφημισοχώρα η ζωή δεν παίζεται.

Εχετε προσέξει πώς ξυπνάνε όλοι το πρωί; Μ ένα χαμόγελο μέχρι τ αυτιά.
Και πώς να μη χαμογελάνε, αφού όλοι έχουν απαραιτήτως κάνει σεξ την
προηγούμενη νύχτα; Είναι πεντακάθαροι, μοσχομυριστοί, καλοχτενισμένοι.
Τεντώνονται στα κατάλευκα σεντόνια τους και δεν μπορούν να περιμένουν να
αρχίσει η μέρα τους. Την οποία ξεκινούν τρώγοντας τον αγλέουρα, σε μια
τεράστια κουζίνα-ελικοδρόμιο, (η οποία είναι συνέχεια του τεράστιου σπιτιού
τους με τον ακόμα πιο τεράστιο κήπο).

Ολο το μαγαζί, σπίτι, κουζίνα, μπάνιο και γκαζόν-αγγλικό άλσος είναι
πεντακάθαρα: Δεν υπάρχει σκουπίδι, ούτε άπλυτο πιάτο. Από παντού τρέχουν
φρεσκοστυμμένες πορτοκαλάδες, φρέσκα φρούτα φυτρώνουν στις πιατέλες, σπιτικά
φαγητά εκσφενδονίζονται από τους φούρνους. Οι λεκέδες εξαφανίζονται μόνοι
τους. Κανείς ποτέ δεν έχει βοήθεια στο σπίτι του. Γιατί άλλωστε; Η
εργαζόμενη μητέρα της διαφήμισης έχει καριέρα, κορμάρα και τις ικανότητες
των Φαντάστικ Φορ και των Μεταλλαγμένων Νίντζα ταυτοχρόνως. Κάθε βράδυ, αφού
έχει διευθύνει μια πολυεθνική, έχει πλύνει, σκουπίσει, σφουγγαρίσει,
σιδερώσει και μαγειρέψει, και επίσης έχει απασχολήσει δημιουργικά τα παιδιά,
πριν τα πλύνει και τα βάλει στα κρεβατάκια τους.

Μετά χτυπάει ένα χαλαρωτικό αφρόλουτρο, φοράει σέξι λιλά εσώρουχα και κάνει
τρελές ταρζανιές και ακροβατικά στον σύζυγο που έρχεται από το γραφείο. Και
τις νύχτες, που ξυπνάνε τα χρυσά μου, είναι εκείνος, ο μοντέρνος σύζυγος που
σηκώνεται να τα νανουρίσει, να τους δώσει γάλα, και να αποκοιμηθεί
χαριτωμένα μαζί τους, πριν οι πρώτες ηλιαχτίδες ξυπνήσουν και πάλι τη
"Μεταλλαγμένη Αγία Οικογένεια", για να ξεκινήσει το επόμενο εικοσιτετράωρο.

Δεν θέλω διακοπές. Δεν θέλω λούσα. Δεν θέλω καν τα προϊόντα που διαφημίζουν
στις διαφημίσεις: Θέλω απλά να ζήσω μέσα τους! Ζητάω πολλά;
Απαιχτο κειμενο

οτι δεν λυνεται...κοβεται!

wise_boy

# 17 στις 28/6/2010
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 131
επειδη παλι το κουραζετε το θεματακι το κακομοιρο, τα πραγματα ειναι πολυ απλα...

για σπιτικες δουλειες χωρις προβληματα και διατριβές μία ειναι η λυση, και το ονομα αυτής Rouslana
Work less...Play more...

eudokia_a

# 18 στις 29/6/2010
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 121
δεν ξερω ρε παιδι μου..

νομιζω πως το να τους επιβαλλεις να κανουν δουλειες γιατι ετσι ειναι το σωστο δεν πιανει, ισα ισα.. μαλλον πρεπει να τους ζητας να σε βοηθησουν δειχνοντας τους οτι τους θεωρεις ικανους να το κανουν..
αν ειναι πχ να προθυμοποιηθει καποια στιγμη μονος του να πλυνει τα πιατα (ή αν του πεις "θέλεις να με βοηθησεις με τα πιατα" όχι "μπορεις να με βοηθησεις με τα πιατα?" - και βεβαια μπορει, εκτος αν εχει σπασει το χερι του..), και εσυ εισαι ολη την ωρα απο πανω και του λες οτι δεν τα ξεπλυνε καλα (δεν τολμω να φανταστω τι θα γινει αν σπασει και κανενα ποτηρι..) ε να εισαι σιγουρη οτι απο δω και περα θα κανει οτι δεν υπαρχουν καν πιατα στο σπιτι..

όταν δηλαδη δειχνουν τη διαθεση να βοηθησουν, να μην τους αποπαιρνουμε..

γιατι πιστευω οταν αγαπας τον αλλον, καποια στιγμη θα δειξεις τη διαθεση να τον βοηθησεις, δεν θες να τον βλεπεις μονιμως κουρασμενο, θες να τον χαρεις και εσυ λιγο

τι να πω..

.. εγω αν ειμαι με τον ανθρωπο μου, δεν θελω να τον αφησω να κανει τιποτα, θελω να τον περιποιηθω!..

και αυτο το συναισθημα δεν εχει να κανει με το αν εισαι αντρας ή γυναικα, νομιζω οτι ειναι κατι σαν εκφραση της αγαπης που νιωθεις για τον αλλον..

πιστεψτε με εχω γνωρισει τετοιους αντρες (με εναν απο αυτους τσακωθηκα χοντρα για το ποιος θα πλυνει τα πιατα - επεμενα να τα πλυνω γιατι εκεινος ηταν χωμα απο την κουραση και δεν με αφηνε)

αρκει να σας πω την περιπτωση γνωστης μου, που παει καθε μερα στη δουλεια, με το ταπερακι με το φαγητο μαγειρεμενο απο τα χερακια του αντρουλη της, ο οποίος της εχει δηλωσει οτι δεν θελει να τη βλεπει κουρασμενη!!

βεβαια θυμαμαι και την περιπτωση γνωστου μου που σπουδαζαμε στην ιδια πολη, ο οποιος περιμενε ποτε θα ερχεται η μανα-πολυμηχανημα, που καθαριζε-μαγειρευε-επλενε-τ'ακουγε κτλ κ δεν εκανε τιποτα μονος του εκτος απο τα απολυτως απαραιτητα.. καποια στιγμη η γυναικα δεν προλαβαινε να ερθει, και εκεινος ειχε μεινει χωρις καθαρα σωβρακα, οποτε του λεει κι εκεινη "πλυνε παιδι μου μερικα μονος σου" και της απανταει "ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΜΑΝΑ? Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΓΩ ΚΑΙ ΝΑ Τ' ΑΠΛΩΣΩ?"

βεβαια μεχρι και αυτος, ο πολλα βαρυς, να δειτε τι ωραια που σφουγγαριζε οταν του το ζητουσε η κοπέλα του, την οποια λατρευε και σε αυτο πρεπει να ειμαι δικαιη..

eudokia_a

# 19 στις 29/6/2010
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 121
βεβαια εγω δεν ειμαι παντρεμενη, ουτε συζω με κανεναν τωρα... ισως μιλαω και λιγο εκ του ασφαλους..

Climentini

# 20 στις 29/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Eli μου, για να μην επαναλαμβανόμαστε, δες τί έχουμε πει
Ε δ ώ

Σε γενικές γραμμές πάντως, και επειδή το ενδιαφέρον σου είναι μάλλον εγκυκλοπαιδικό, να σου πω οτι οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους, όπως στρώνεις θα κοιμηθείς, μ'όποιο δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις, και άλλα τέτοια αποστάγματα της λαικής σοφίας.

Κοινώς, το πώς κοντρολάρεται ένα σπίτι, το αποφασίζουν τα αφεντικά του.
Και αν τα αφεντικά του σπιτιού δεν έχουν σαφή και συμφωνημένη άποψη από την αρχή, αν δε βάλουν όρια και κανόνες, και δε μιλάω μόνο για τις δουλειές - αυτό είναι το λιγότερο, τότε, βράστα Χαράλαμπε.

Περνάνε δυο, τρία, πέντε χρόνια και μετά γυρίζουν και λένε "α, εγώ πίστευα οτι θα αναλάβεις εσύ το πλύσιμο των πιάτων" ή "μα, νόμιζα οτι η διαχείριση των οικονομικών ήταν δική σου δουλεια" ή "α, δεν φανταζόμουν οτι θα τρώς με τη μαμά σου τρεις μέρες τη βδομάδα".
Νομίζει ο ένας, νομίζει ο άλλος, και χτίζουν μια ιδεατή κατάσταση που βρίσκεται μόνο στο μυαλό τους. Κι όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου και γκρεμιστεί η φαντασίωση, έρχονται και μας γράφουν στο sxeseis "δε με καταλαβαίνει ο άντρας μου / η γυναικα μου και θέλω να φύγω από το σπίτι".
Κι όλα αυτά γιατί; , αγαπητή Eli , διότι δεν αποφάσισαν από την αρχή ποιός θα κατεβάζει τα σκουπίδια.
Μάλιστα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.