Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Λαντζα - καφετερια

Σελίδα : 1

jobi_

# 1 στις 27/6/2010
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 54
'Aρεσαν+: 0%

Λαντζα - καφετερια

Θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με τα καθηκοντα μιας "λαντζιερας" σε καφετερια. Ειμαι 21 ετων και δε τα παω καλα με το δισκο για να εργαστω "εξω" ετσι επειδη βλεπω να ζητανε και "λαντζιερες" θα ηθελα να μαθω τα καθηκοντα και το μισθο που μπορει να εχει οποιος γνωριζει.
Ευχαριστω!

inioxos52

# 2 στις 28/6/2010
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275
Lantziera, einai i kopella pou stin kouzina plenei i topo8etei ta servitsia, dil ta potiria kai ta piata sto pluntirio, kai katopin ta prow8ei etoima pros xrisi pros tis mpares, mesa se plastikes klouves. To merokamato kumainetai apo ta 20 ews ta 30 eurw to polu.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 3 στις 28/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το δισκο τον μαθαινεις μεσα σε μια εβδομαδα. Πρωτα με τα δυο τα χερακια και μετα με το ενα. Ειναι απλο. Δεν θελει επιστημη. Πιο δυσκολο ειναι η λαντζα που θα βλεπεις τα χερακια σου να ξεφλουδιζουν μεσα σε μια εβδομαδα και θα κλαις απο το πονο που θα αρχισουν να σκανε.

Παρε δισκο στο σπιτι σου και κανε πρακτικη.

jobi_

# 4 στις 28/6/2010
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
απλα μου κανει εντυπωση,λαντζιερα σε καφετερια. ποσα να εχει να πλυνει πια?εφοσον υπαρχουν και πλυντηρια. και λεω μηπως μεσα στα καθηκοντα της ειναι γενικοτερα η καθαριοτητα του χωρου.
Δισκο εχω αποπειραθει (βεβαια εστιατοριου) αλλα ΔΕΕΕΕΝ. Δεν εχουν καλη ισορροποια τα ποτηρια,εγω φταιω?

# 5 στις 28/6/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
δίσκο εύκολα μαθαίνεις έχει τρέξιμο άλλα καλύτερα λεφτά

λάντζα σε εστιατόριο έχει πολύ δουλειά σε καφέ όμως καλά είναι

αν και τα χρήματα είναι λίγα ας μην ξεχνάμε τα ποσοστά ανεργίας

και την κρίση που βιώνουμε όλοι !!

πάνε στην πιο σίγουρη δουλειά που θα βρεις

livelusulina

# 6 στις 28/6/2010
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 26.563

Παράθεση:
Originally posted by jobi_
Θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με τα καθηκοντα μιας "λαντζιερας" σε καφετερια. Ειμαι 21 ετων και δε τα παω καλα με το δισκο για να εργαστω "εξω" ετσι επειδη βλεπω να ζητανε και "λαντζιερες" θα ηθελα να μαθω τα καθηκοντα και το μισθο που μπορει να εχει οποιος γνωριζει.
Ευχαριστω!

αχ τι μου θυμισες....πριν χρονια ειχα παρει τηλ σε μια αγγελια για λαντζα σε ταβερνα....με ρωτανε αν εχω ξαναδουλεψει...οχι λεω ( ποση πειρα ποια να χρειαζεσαι για να πλενεις πιατα ) και με αρχιζει....''παιρνετε τηλεφωνο χωρις να ξερετε και εχουμε δουλεια και μας ενοχλειτε και και και''...ουτε και θυμαμαι τι αλλο μου ειπε και μου το εκλεισε....
ζητουσε βοηθητικο χερι για λαντζα στην κουζινα...αμαν δηλαδη...που να ηταν καμια φοβερη θεση...

νομιζω πως εκτος απο το να πλενεις...ετοιμαζεις και τα κρυα πιατα που σερβιρουν με μπυρα κτλ...αλλα δεν ειμαι σιγουρη...
οτι δεν λυνεται...κοβεται!

jobi_

# 7 στις 29/6/2010
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
θελει προυπηρεσια στο να πλυνω ενα ποτηρι ή να βαλω πατατακια στο πιατακι? πες το μου και αυτο αχ που καταντησαμε.παντως ειναι σχεδον τα μισα απο το βασικο ε?χμμ... μαλιστα.
Ευχαριστω

cerise

# 8 στις 3/7/2010
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Απαντήσεις: 7.206

Παράθεση:
Originally posted by jobi_
θελει προυπηρεσια στο να πλυνω ενα ποτηρι ή να βαλω πατατακια στο πιατακι? πες το μου και αυτο αχ που καταντησαμε.παντως ειναι σχεδον τα μισα απο το βασικο ε?χμμ... μαλιστα.
Ευχαριστω

Αρκεί να το συνδυάσεις με περαιτέρω σπουδές. Ετσι αξίζει ότι και να κάνεις.
Γιατί ο στόχος σου θα είναι κάτι καλύτερο στο μέλλον.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost