Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προβλημα με συνάδελφο

Σελίδα : 1

mary1978

# 1 στις 30/6/2010
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Προβλημα με συνάδελφο

καλησπέρα, εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στην εργασία μού. Ενώ η δουλειά μου είναι πολύ ωραία, έχω πρόβλημα με μια συγκεκριμένη συνάδελφο που από την πρώτη στιγμή που πήγα στην εταιρία είχε πρόβλημα μαζί μου. Έχουν γίνει άπειροι καβγάδες αλλά πλέον αυτή τη στιγμή το πράγμα έχει φτάσει στο απροχώρητο. με κουτσομπολεύει συνέχεια και παντού σε άλλους συναδέλφους που ανήκουν στο τμήμα που ανήκει και αυτή κλπ.. το κακό είναι ότι δεν αναφέρει το όνομα μου απλά τυχαίνει και ακούω κάποια πράγματα. Επειδή πραγματικά έχω φτάσει στα όρια μου και επειδή δεν θέλω να πάω και πάλι στον υπεύθυνο να μιλήσω σας παρακαλώ να μου πείτε και εσείς την γνώμη σας γιατί πραγματικά πλέον δεν ξέρω τι να κάνω με τέτοιο κακό άτομο. Σας ευχαριστώ πολύ

inioxos52

# 2 στις 30/6/2010
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.274
Exeis loipon apenanti sou mia Katina. Duo oi luseis: I ginesai kai su san autin sto pio agrio omws, me vrisidia mpoufles klp ksemalliasmata, i tin agnoeis pantelws kai epideiktika.Dialegeis.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 3 στην 1/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
εγώ θα σου πρότεινα να την αγνοήσεις ..

το ξέρω είναι δύσκολο..είμαστε από την φύση μας λίγο <<έτοιμοι για καβγά>>

αλλά πίστεψέ με είναι η καλύτερη λύση ...

ούτε το να το συζητήσεις λογικά μαζί είναι λύση...

πάντα θα έχει κάτι να πει και ότι και να λες εσύ πάλι θα τα διαστρεβλώνει ...
αγνοησέ την λοιπόν για να ησυχάσεις....
υ.γ εννοείται πως δεχομαστε το γεγονός ότι εσύ είσαι βράχος ηθικής

και αδαμάντινος χαρακτήρας και δεν κάνεις ότι και αυτή ε?

TAKHS1

# 4 στην 1/7/2010
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 4.258
Μη τα παίρνεις όλα τις μετρητοίς.
Ούτε είναι απαραίτητο ότι σου μεταφέρουν να έχει ειπωθεί έτσι ακριβώς.
Αλλά αν είναι του στυλ που περιγράφεις, γιατί ανησυχείς τόσο από αυτά που μεταφέρει…
Δε θα την ξέρουν; Δε θα έχουν τη γνώμη τους για εκείνη;

Αδιαφόρησε νομίζω…

tromokratimeni

# 5 στην 1/7/2010
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Σωστα σου γραφουν να την αγνοησεις.
Ειναι απο τις καταστασεις που η σιωπη ειναι χρυσος.

Αλλα εσυ μιλας για αναιτια εμπαθεια εκ μερους της και απειρους καυγαδες.
Ας δεχτουμε το γεγονος οτι της εκατσες στραβα για δικους της λογους.
Απο εκει και περα οι καυγαδες σε τι οφειλονταν;
Υποθετω για επαγγελματικα ζητηματα γιατι κατα τα αλλα δεν ειστε καν γνωστες.
Επισης γραφεις οτι σε κουτσομπολευει στο τμημα της, αρα παλι υποθετω οτι δεν εργαζεστε πανω στο ιδιο αντικειμενο ακριβως.
Μου φαινεται καπως περιεργο ολο αυτο ειλικρινα.
Αν δεν την γνωριζες απο πριν, δεν εχετε κοινο επαγγελματικο τομεα, δεν ειναι προισταμενη σου ( θα το ειχες αναφερει) τι μπορει να λεει στους αλλους, οτι τα παπουτσια σου ειναι απο την λαικη και τα μαλλια σου τα βαφεις μονη σου πχ;;

Και αν ναι, εσενα γιατι σε απασχολουν αυτα σε σημειο που να καυγαδιζεις συνεχεια μαζι της; αν οι συναδελφοι γνωριζουν οτι δεν ειχατε ουτε εχετε προσωπικες επαφες, δεν ειναι ηλιθιοι θα καταλαβουν οτι η αλλη ειναι απλα κακοηθης.

Μηπως συμβαινει και κατι αλλο, που απλα δεν θελησες να το μοιραστεις εδω μαζι μας;

eudokia_a

# 6 στην 1/7/2010
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 121
καταλαβαινω απολυτα το οτι τα νευρα σου εχοιυν γινει κροσσια - δυστυχως οι ωρες που περναμε στη δουλεια μας ειναι πολλες, και οταν υπαρχει προβλημα διογκωνεται, γιατι ειμαστε αναγκασμενοι να το φαμε στη μαπα ολημερις 5 μερες την εβδομαδα..

.. αλλά θα θελα και εγω, οπως κια η τρομοκρατημενη, καποιες διευκρινισεις..

.. τι ακριβως λεει για σενα?..αναφερεται μονο σε επαγγελματικα θεματα, ή σε θαβει γενικως, ακομα και για τα ρουχα που φορας?.. την ηξερες απο πριν?.. εχει χρειαστει να συνεργαστείτε και εκει βγηκαν τα προβλήματα?..

και εγω συμφωνω με τους υπολοιπους, οτι αν αυτη ειναι τρελη, σιγουρα την εχουν παρει χαμπαρι κ απλως τη αφηνουν να λεει.. βεβαια αν αυτη λεει ολη την ωρα για σενα, και εχει αδικο, δεν βρέθηκε κανενας να της πει οτι ειναι αδικη?..

γι αυτο θελω τις διευκρινησεις.. πιο πολυ γιατι ειναι αλλο να εχει προκληθει μια κατασταση χωρις να φταις (οποτε και πρεπει οπως σου ειπαν οι αλλοι να την αγνοήσεις και να δειξεις απεραντη ανωτεροτητα - μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι να της πεις..) και αλλο να εχεις πει κι εσυ πραγματα, ή να την εχεις προκαλεσει, οποτε θα πρεπει να θερισεις αυτα που εσπειρες, και να μαθεις πως στον εργασιακο μας χωρο, ειδικα οταν αυτος ειναι μεγαλος, πρεπει να κραταμε το στομα μας κλειστο, να βλεπουμε αλλα να μην μιλαμε, τουλαχιστον μεχρι να βρουμε ανθρωπο της απολυτου εμπιστοσυνης μας..

tazarhez

# 7 στις 2/7/2010
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Λύσεις στο πρόβλημά σου υπάρχουν πολλές! αναίμακτες ως επί το πλείστον! Ας ξεκινήσω από την χειρότερη πηγαίνοντας στην καλύτερη!
1)φύγε από τη δουλειά!!
2)θα μπορούσες να τη πλακώσεις στο ξύλο εφ' όσον τα πράγματα όντως έχουν φτάσει στο απροχώρητο ώστε να σου χαλούν την ηρεμία σου!
3)όπως επίσης, συνεχίζοντας στο ίδιο κλίμα σκέψης, να κάνεις ότι κάνει και αυτή!
4)θα μπορούσες όμως να διερευνήσεις τους λόγους που το κάνει αυτό φέρνοντας της κουβέντα ευθέως, ίσως έχει κάποιο πρόβλημα μαζί σου και δε μπορεί να στο δείξει με άλλο τρόπο παρά μόνο με αυτόν, κάνοντας σου δηλαδή χάλια τη μέρα!
5)αξίζει βέβαια εδώ να πώ ότι με ανησυχεί και η στάση των συναδέλφων....από ότι κατάλαβα συμμετέχουν και οι ίδιοι στο κουτσομπολιό ξέροντας ότι πρόκειται για σένα??ίσως και εκείνοι θα μπορούσαν να το σταματήσουν αυτό με συνεχείς επιπλήξεις!
6)αδιαφόρησε...κάνε τη δουλειά σου και μην νοιάζεσαι για αυτά που λέει...στο κάτω κάτω είναι ψέμματα...σωστά???οπότε γιατί να χαλιέσαι!!και επίσης λές ότι δεν αναφέρει το όνομά σου! οπότε αγνόησέ την!

Vereniki71

# 8 στις 3/7/2010
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 46
Θα ηρεμήσει όταν για αρκετό διάστημα δεν υπάρξει τροφοδοσία αυτής της κόντρας από την πλευρά σου. Όταν καταλάβει ότι ο αντίπαλος στο παιχνίδι "παίζουμε τις κατίνες;" έχει αποσυρθεί και παίζει μόνη της, θα διαλέξει κάποιον που παίζει ενεργά. Ας είσαι τυπική στη δουλειά σου και το ίδιο τυπική και λιγόλογη στις απαντήσεις σου όταν σου απευθύνει το λόγο για επαγγελματικά θέματα. Απομακρύνσου ενημερώνοντας τους τυχόν συναδέλφους που παίζουν το παιχνίδι της διαμετακόμισης των κουτσομπολιών "θα σου πω κάτι αλλά μη το πεις, άκουσα τον τάδε να λέει ότι η τάδε του είπε τα τάδε για εσένα. Με με κάψεις και σου ξεφύγει τίποτα" ότι το θέμα δεν σε αφορά και δεν θέλεις να γνωρίζεις.
In order to get something you never had, you have to do something you never did

# 9 στις 5/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν είναι αναίτια η συμπεριφορά της! Απλώς σε ζηλεύει! Ειδικά μάλιστα αν είσαι και ομορφούλα....ουουουου!! Υπάρχουν πολλές κομπλεξικές στις δουλειές!! Το έχω ζήσει ουκ ολίγες φορές! Γι΄αυτό τώρα έπιασα δουλειά σε εταιρεία στην οποία είμαι μόνη μου κι έχω βρει την ησυχία μου!!

Γνώμη μου, αν έχετε και πάρε-δώσε για θέματα δουλειάς, φέρσου της αναλόγως! Αλλά μόνο σε εκείνη! Κουβέντα στους υπόλοιπους! Δε θα γίνουμε εμείς Κατίνες για τις κομπλεξικές!! Πας να κάνεις τη δουλίτσα σου να βγάλεις το ψωμί σου κι έχεις την κάθε πουτ@ν@ να σου σκάβει το λάκκο!!!!

ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΑΛΙΟΖΗΛΙΑΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΣΑΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΟΜΟΡΦΕΣ!!!!

master19

# 10 στις 11/7/2010
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 358
μαιρη δεν εισαι η μονη ωπου αντιμετωπιζει αυτο το συγκεκριμενο προβλημα..Πολλοι ανθρωποι εχουν δεχθει ''πισωπλατα μαχαιρωματα''...Αυτο που θα συ σηνιστουσα ειναι να την ποιασεις και να την ρωτησει ποιο ειναι το προβλημα της και να καταλαβεις και εσυ τι τρεχει...Οχι να ριχνεις και εσυ καβγαδες..δεν θα βοηθησει ιδιαιτερα...το να αδιαφορησεις παλι δεν θα βοηθησει...θα διαιωνιζεται το προβλημα....πηγαινε μιλησε της με το ηρεμο και μιλα της...το ηρεμο ''σκλαβωνει''..Ελπιζω οι συναδελφοι σου να μην της δινουν σημασια...αλλα αν εισαι ατομο που δεν δινει δικαιωματα μην ανησυχεις μηπως οι συναδελφοι σου σε κακοχαρακτηρισουν αλλα και να χ##ηκες...τωρα εσυ αποφασιζεις

strong-storm

# 11 στις 12/7/2010
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αρτας / Αμμότοπος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 290
προσπαθησε να "ενθερμανεις" τις σχεσεις σου σιγα-σιγα με ολους αποκτωντας τις καλυτερες δυνατες σχεσεις με τους συναδελφους προσπαθωντας να κερδισεις την εμπιστοσυνη τους. προσεξε ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ μη σε πουνε οτι "γλυφεις" κ να εισαι τυπικοτατη στο τομεα της εργασιας. επισης να εχεις κ' ΥΠΟΜΟΝΗ. ετσι"κερδιζεις"..
να εχεις πιστη

MsSpourgitaki

# 12 στις 13/7/2010
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.563
Κόψε τις επαφές και τα πολλά πολλά μαζί της, και γίνε όσο μπορείς ψυχρή και τυπική. Πιθανόν να πάρει το μήνυμα και να συμμορφωθεί. Αν όχι, μπορείς να κάνεις παράπονα στο διευθυντή σου, αν νομίζεις ότι μπορεί να βοηθήσει.

dylanthomas

# 13 στις 13/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mary1978
Ενώ η δουλειά μου είναι πολύ ωραία, έχω πρόβλημα με μια συγκεκριμένη συνάδελφο που από την πρώτη στιγμή που πήγα στην εταιρία είχε πρόβλημα μαζί μου.

Μήπως είναι στρίγγλα;
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε