Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΠΙΣΩΠΛΑΤΗ ΜΑΧΑΙΡΙΑ

Σελίδα : 1

zelmir1

# 1 στις 6/7/2010
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Πισωπλατη μαχαιρια

Καλησπέρα,

Είμαι 3 χρόνια σε μια εταιρεια, ώσπου ηρθε μια κοπελα, και επειδη αρνηθηκα να κανω κατι μαζι της ερωτικο,ενω μου την επεφτε συνεχως.αυτη μετα με κουτσομπολεύει συνέχεια και παντού σε άλλους συναδέλφους που ανήκουν στο τμήμα που ανήκει και αυτή στους προισταμενους μου, και σε αλλα τμηματα κλπ.. Το απότελεσμα ειναι γλύφωντας ενω η ιδια ελεγε σε εμενα και σε αλλους οτι ο προισταμενος της ,της την πεφτει παραμυθη,την μεταφερανε σε αλλο τμημα και αφησαν εμενα μόνο, με 10 προισταμενους πανω απο το κεφαλι μου να τους εξυπερετω ολους.

Θελω να αλλαξω δουλεια, αλλα πως το κανω.Με καποιους συνεργατες είχα αριστες σχεσεισ (απο αλλες εταιρεις)πως τους πλησιαζω?? μηπως εχουν να προτεινουν δουλειά χωρις να το μαθουν στην δουλεια. μου ????Τους το λεω τηλ ή με e-mail να τους συναντησω από κοντα.

Με προδόσανε όλοι, και προσπαθουν με κανουν να παραιτηθω

strong-storm

# 2 στις 7/7/2010
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αρτας / Αμμότοπος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 290

Παράθεση:
Originally posted by zelmir1
Καλησπέρα,

Είμαι 3 χρόνια σε μια εταιρεια, ώσπου ηρθε μια κοπελα, και επειδη αρνηθηκα να κανω κατι μαζι της ερωτικο,ενω μου την επεφτε συνεχως.αυτη μετα με κουτσομπολεύει συνέχεια και παντού σε άλλους συναδέλφους που ανήκουν στο τμήμα που ανήκει και αυτή στους προισταμενους μου, και σε αλλα τμηματα κλπ.. Το απότελεσμα ειναι γλύφωντας ενω η ιδια ελεγε σε εμενα και σε αλλους οτι ο προισταμενος της ,της την πεφτει παραμυθη,την μεταφερανε σε αλλο τμημα και αφησαν εμενα μόνο, με 10 προισταμενους πανω απο το κεφαλι μου να τους εξυπερετω ολους.

Θελω να αλλαξω δουλεια, αλλα πως το κανω.Με καποιους συνεργατες είχα αριστες σχεσεισ (απο αλλες εταιρεις)πως τους πλησιαζω?? μηπως εχουν να προτεινουν δουλειά χωρις να το μαθουν στην δουλεια. μου ????Τους το λεω τηλ ή με e-mail να τους συναντησω από κοντα.

Με προδόσανε όλοι, και προσπαθουν με κανουν να παραιτηθω

ειπες οτι ελεγε πως ελεγε παραμυθια σε εσενα κ σε αλλους αλλα μονο εσυ την αντιληφθηκες? οι αλλοι χαμπαρι? οταν λες θελεις να αλαξεις δουλεια θελεις να φυγεις απο την εταιρεια κ να πας εκει που ειχες αριστες σχεσεις κ τωρα δν εχεις?
να εχεις πιστη

# 3 στις 7/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ναι....

οκευ...

πολυ θυμα δηλωνεις κι εγω θαθελα να το πιστεψω αλλα δεν...
Καποια λαδια εχεις κανει, δε γινεται να μην ειναι καποιοι με το μερος σου τοσα χρονια εισαι εκει.

Αγαπητε δεν αλλαζουμε δουλεια για μια γκομενιτσα.

Κι αν δεχτω πως ειναι ετσι οπως τα λες, στη θεση σου σε μιτινγκ θα μιλουσα μπροστα σε ολους για αυτο που κανει.

somebody961

# 4 στις 7/7/2010
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Παράθεση:
Originally posted by zelmir1
και αφησαν εμενα μόνο, με 10 προισταμενους πανω απο το κεφαλι μου να τους εξυπερετω ολους.

Σαν πολλοί προϊσταμένοι δε μαζεύτηκαν; πωωω πωωω προϊσταμένοι!!
Αν περισσεύει κανένας στείλε κανέναν και στη δική μου τη δουλειά, ξέρεις πόσο καιρό ψάχνουμε και δε βρίσκουμε έναν της προκοπής;

Ο έχων δύο (και άνω) προϊσταμένους να δίνει τον έναν, ντάξ;
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 5 στις 7/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αλλαξε πλευρό, βλέπεις κακό όνειρο ...

Vereniki71

# 6 στις 8/7/2010
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 46
Αφού έχεις αποφασίσει ότι θέλεις να φύγεις, και όχι να το παλέψεις, χαλάρωσε με το πήξιμο που υφίστασαι απ' τη συνωμοσία των ...προϊσταμένων. Κανείς δεν πιέζεται εάν δεν το θέλει και δεν το επιτρέπει ο ίδιος. Τους τρόπους και τον χρόνο αλλαγής εργασίας προφανώς τους ξέρεις καλύτερα ο ίδιος. Αλλά μήπως το παρακάνεις με τη θυματοποίηση; Τι είναι αυτό που σε κρατάει να μην αντιδράσεις σε όλη αυτή τη "σκευωρία"; Ξέρεις συνήθως στις εταιρίες λίγο ως πολύ τα πισώπλατα μαχαιρώματα είναι βασικό συστατικό της ατμόσφαιρας. Είναι πολύ πιθανό να σου ξανασυμβεί στην επόμενη εταιρία. Δηλαδή το ότι κατάφερε μία καινούργια υπάλληλος να αντιστρέψει το κλίμα της εταιρίας κατά σου ενώ προηγείσαι τρία χρόνια, δεν σου ψυθιρίζει ότι ήρθε η ώρα να βάλεις ένα προσωπικό στοίχημα; Πάντα φιλικά
In order to get something you never had, you have to do something you never did

vroum-vroum

# 7 στις 8/7/2010
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Προσοτσάνη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 151
Μπορεί όντως να έχεις φταίξει κι εσύ κάπου αλλά στη θέση σου θα άλλαζα δουλειά και σύντομα μάλιστα! Ο ψυχολογικός παράγοντας στη δουλειά είναι πολύ σημαντικός!
Ημουν πεθερόπληκτη κ αδερφόπληκτη...τώρα τι είμαι? Αεροσυνοδόπληκτη???

eudokia_a

# 8 στις 8/7/2010
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 121
1. θελω να πιστευω οτι τη χυλοπιτα την εριξες με ωραιο και καθολου προσβλητικο τροπο, ετσι?
2. αν δεν τα καταφερνεις, αργα η γρηγορα θα το δουν και ενδεχομενως να σου φερουν αλλη να σε βοηθαει. αν νομιζεις οτι εχεις το θαρρος να το ζητησεις απο μονος σου, ζητα το.
3. αν νομιζεις οτι μπορεις να προσεγγισεις καποιον συνεργατη σου απο αλλη εταιρεια, καλυτερα να το κανεις κατ ιδιαν. κανονισε ενα ραντεβου και πες εκει τον λογο που θελεις να τον δεις, και τους λογους που θελεις να αλλαξεις δουλεια. εννοειται οτι ο ανθρωπος που θα προσεγγισεςι θα πρεπει να ειναι της εμπιστοσυνης σου, για να μην ανοιξει το στομα του.. αλλα νομιζω πως απο ενα σημειο και μετα θα ειναι δυσκολο να κρατηθει κρυφο...και στις μερες δεν ειναι ωρα για παραιτησεις..
καλη τυχη

και μην εισαι κι εσυ τοσο ακαταμαχητος... (χωρις παρεξηγηση, ετσι?)

cerise

# 9 στις 14/7/2010
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Σ όλες τις δουλειές υπάρχουν αυτά. Μήπως κι αλλού να πας δεν θάχεις προβλήματα?
Ο σκοπός είναι να παλέψεις μέσα στο χώρο σου και να ανατρέψεις τη κατάσταση με τη δουλειά και την αξία σου.
Ολοι περάσαμε μπόρες και καταιγίδες στη δουλειά μας. Αλλά η εμπειρία μου μου λέει ότι δεν πρέπει να τα παρατάμε εύκολα και να καταθέτουμε τα όπλα , ούτε να μοιρολατρούμε ότι μας πρόδωσαν κλπ κλπ. Οι συνάδελφοι δεν είναι απαραίτητα φίλοι μας. Ούτε η καχυποψία ότι μας σκάβουν το λάκκο ωφελεί.
Οταν εμείς είμαστε άξια άτομα και δίνουμε τον αγώνα μας σίγουρα το σκηνικό όποιο και νάναι ανατρέπεται σε σύντομο χρονικό διάστημα.
Ολοι κάποια στιγμή αρχίζουν να μας σέβονται και να μας βλέπουν με διαφορετικό μάτι. Αρκεί με την αξιοσύνη μας να τους εμπνεύσουμε το σεβασμό.
Αν δεις όμως ότι η κατάσταση είναι αφόρητη , τότε βρες πρώτα το καλύτερο και μετά φύγε.
Οι εποχές είναι δύσκολες και το ρίσκο μεγάλο .

# 10 στις 17/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Ο έχων δύο (και άνω) προϊσταμένους να δίνει τον έναν, ντάξ;

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost