Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γαμος,ερωτας και φιλιες

Σελίδα : 1

Eli1990

# 1 στις 14/7/2010
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Συκούριο
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 177
'Aρεσαν+: 0%

Γαμος,ερωτας και φιλιες

Πιστευετε οτι οταν οι ανθρωποι παντρευονται οι φιλοι δεν παιζουν πια τοσο ρολο;Δεν υπαρχει πια η αναγκη να βλεπεις τους φιλους σου τοσο συχνα και πολλες φορες συμβαινει να χανεται η επαφη με φιλους;

Εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι οι γυναικες κοβουν την συχνη επικοινωνια με τις φιλες οταν παντρευονται και αφιερωνεται η γυναικα κατα 90 % στον συζυγο,γκομενο.

Ειναι ετσι;
Τελικα ειναι πιο σημαντικο ο ερωτας απο τις φιλιες;

morgoth

# 2 στις 14/7/2010
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
νομίζω πως για να αναπτύσσεται ο άνθρωπος οφείλει να χει μια προσωπική ζωή, πέρα απο τα στενά πλαίσια της σχεσης του. αυτό σημαίνει φιλίες καθώς και νεα ενδιαφέροντα.

Dardana

# 3 στις 14/7/2010
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by Eli1990
Πιστευετε οτι οταν οι ανθρωποι παντρευονται οι φιλοι δεν παιζουν πια τοσο ρολο;Δεν υπαρχει πια η αναγκη να βλεπεις τους φιλους σου τοσο συχνα και πολλες φορες συμβαινει να χανεται η επαφη με φιλους;

Εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι οι γυναικες κοβουν την συχνη επικοινωνια με τις φιλες οταν παντρευονται και αφιερωνεται η γυναικα κατα 90 % στον συζυγο,γκομενο.

Ειναι ετσι;
Τελικα ειναι πιο σημαντικο ο ερωτας απο τις φιλιες;

ο ερωτας ο γαμος και η φιλια ειναι το ιδιο σημαντικα, το καθε ενα εχει το ρολο του και τιποτα δεν ειναι περιττό, ουτε το ενα μπορει να αντικαταστησει το άλλο. ολα χρειαζονται.

τωρα αν καποιος/α πεφτει με τα μουτρα στον ερωτα και τη σχεση, και αφησει στην ακρη τις φιλιες του, κακως πραττει θεωρω, και αν το κανει, σημαινει οτι μαλλον δεν εχει σε ιδιαιτερη εκτιμηση τους φιλους ή την εννοια της φιλιας, κι οτι μαλλον σε απλές παρεες συμμετειχε. (δεν ειχε δηλαδη ποτέ πραγματικες φιλιες)
τωρα με το γαμο, αυτο που γινεται ειναι οτι οι γυναικες κυριως, αναλαμβανουν πιο πολλες ευθυνες και ρολους, (ιδιαιτερα οταν εργαζονται και ειναι και μητερες) οπότε εκ των πραγματων δεν εχουν αρκετο χρονο για να αφιερωνουν στις φιλιες τους. παρολ΄αυτα οταν υπαρχει θεληση, ολα μπορουν να κρατηθουν σε μια ισορροπια.

προσωπικα, πλεον βλεπω λιγοτερο τις φιλες μου, και σπανια εχω τη δυνατοτηα να βγω ενα βραδυ μαζι τους λογω του οτι εχω μικρο παιδι το οποιο δεν μπορω ευκολα να αφηνω, αλλά παντα κραταω επαφη και επιδιωκω να βρισκομαστε οσο γινεται περισσοτερο. κι ευτυχως βρισκω ανταποκριση και κατανοηση σε αυτο.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 4 στις 20/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Απλά δεν έχεις τόσο ελεύθερο χρόνο όσο είχες πριν.Και αυτό συμβαίνει απ'όταν ξεκινήσει μια σχέση που μετά πάει σοβαρά.Έχω προσωπικά παραδείγματα.Δυστυχώς έτσι γίνεται,όσο μεγαλώνουμε,μεγαλώνουν και οι υποχρεώσεις,αλλάζουν οι προταιρεότητες και ευτυχώς να λέμε να έχουμε 2-3 φίλους να μιλάμε και να βγαίνουμε κάθε τόσο.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost