Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χάνω το χρόνο μου??

Σελίδα : 1

vroum-vroum

# 1 στις 15/7/2010
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Προσοτσάνη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 151
'Aρεσαν+: 0%

Χάνω το χρόνο μου??

Παίδες! Βοήθεια! Εκτός απο το άλλο θέμα που συζητάμε, έχω κι ένα άλλο πρόβλημα αυτόν τον καιρό. Έπιασα δουλειά σε μια εταιρεία και είμαι σχεδόν 1 μήνα τώρα. Αλλά..... το αφεντικό δεν πατάει ποτέ, οι πελάτες παίρνουν και παραπονιούνται, η κοπέλα που αντικαθιστώ έχει να πληρωθεί κανονικα από τον Φεβρουάριο και τώρα είναι έγκυος και περιμάνει τα λεφτά για να μπει στο νοσοκομείο αλλά το αφεντικό άφαντο. Ούτε στα τηλέφωνα δεν απαντάει, έχει έρθει δικαστικός επιμελητής και τον ψάχνει (δεν ξέρω για ποιο λόγο), οι εξωτερικοί συνεργάτες παραπονιούνται για τα χρήματα τους και σε μερικούς δεν έχει κάνει καν πρόσληψη και οι άνθρωποι θέλουν ένσημα, παίρνει τηλ μια παλιά υπάλληλος και ζητάει χρήματα.....πω πω, τελικά είναι πολλα!

Αλλά, εμένα με πλήρωσε κανονικά για τον Ιούνιο!! Βέβαια δεν έχω προσληφθεί ούτε κι εγώ στα χαρτιά ακόμη και φοβάμαι ότι μόλις γυρίσει η έγκυος θα με διώξει, ενώ μου έχει πει ότι όταν γυρίσει εκείνη θα αναλάβει άλλη θέση (δεν το πιστεύω).....

Δεν ξέρω καν αν θα πληρωθώ ποτέ ξανά....κοιτάω για άλλες δουλειές αλλά δύσκολα τα πράγματα.... Να ελπίζω ή δεν το βλέπετε?
Ημουν πεθερόπληκτη κ αδερφόπληκτη...τώρα τι είμαι? Αεροσυνοδόπληκτη???

Luccu

# 2 στις 15/7/2010
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 153
θα έλεγα σιγά σιγά ν αρχίσεις να κοιτάς γι αλλού

αφεντικά που ξεκινούν στραβά, δε πρόκειται να ισιώσουν ποτέ
μία εβδομάδα έχει προθεσμία να δηλώσει την πρόσληψη σου στον ΟΑΕΔ - τι περιμένει και δεν το κάνει έναν ολόκληρο μήνα τώρα ?? ε??
κι όμως ... εξακολουθούν να γίνονται θαύματα!!

vroum-vroum

# 3 στις 15/7/2010
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Προσοτσάνη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 151

Παράθεση:
Originally posted by Luccu
θα έλεγα σιγά σιγά ν αρχίσεις να κοιτάς γι αλλού

αφεντικά που ξεκινούν στραβά, δε πρόκειται να ισιώσουν ποτέ
μία εβδομάδα έχει προθεσμία να δηλώσει την πρόσληψη σου στον ΟΑΕΔ - τι περιμένει και δεν το κάνει έναν ολόκληρο μήνα τώρα ?? ε??

Έλα ντε! Αλλά δεν τον βλέπω για να του το πω! Στο τηλέφωνο μόνο για τις δουλειές μιλάμε και μου το κλείνει γρήγορα! Εντωμεταξύ πρόκειται για οικογενειακή επιχείρηση και οι υπόλοιποι είναι μέλη της οικογένειας του που είμαστε στο ίδιο γραφείο, οπότε δεν μπορώ να πω κάτι....
Ημουν πεθερόπληκτη κ αδερφόπληκτη...τώρα τι είμαι? Αεροσυνοδόπληκτη???

naughtyM

# 4 στις 15/7/2010
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
χμμμ.. συμφωνω με την προλαλισασα.. Κοιτα κλτρ σιγα σιγα αλλου. Γιατι δεν μπορεις να πεις οτι η δουλεια σου αυτη τη στιγμη αποπνεει ιδαιτερη ασφαλεια κ σταθεροτητα. Και οσο για το ποσο δυσκολο ειναι να βρεις δουλεια ας μην το συζητησουμε γιατι θα κλαιμε πολλοι εδω μεσα νομιζω. Τελειωνω ψυχολογια,ειμαι δασκαλα μουσικης σε ωδειο το χειμωνα και για καλοκαιρι αρχισα σερβις... Εφυγα την προηγουμενη βδομαδα λογω μαλακιαςκαι τωρα ειμαι ταπι και ΚΑΘΟΛΟΥ ψυχραιμη!!!!!
Don't forget to fall in love with yourself first...

livelusulina

# 5 στις 15/7/2010
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 26.563
χανεις το χρονο σου...
το οτι σε πληρωσε για τον Ιουλιο δε σημαινει τιποτα...
φανταζομαι οτι και στους υπολοιπους το ιδιο ειχε κανει...ειναι τακτικη
πως θα εμενες να του κανεις τη δουλεια του αν δεν σε ειχε πληρωσει εστω μια φορα?
φυγε αλλιως θα κλαις τον κοπο σου...
οτι δεν λυνεται...κοβεται!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε