Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ

Σελίδα : 1

AHOUL

# 1 στις 20/7/2010
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Σπάτα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Θελω να παραιτηθω και δεν μπορω

ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΕΙΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΕΤΗ ΜΕ ΜΙΣΑ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ 700 ΕΥΡΩ, ΠΡΟ ΟΛΙΓΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΜΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΩΡΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΗΤΟΙ ΑΠΟ 9 Π.Μ. - 7.30 Μ.Μ. ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΟΥ ΣΕ 9 Π.Μ. - 4.00 ΜΜ ΚΑΙ ΜΕ 550 ΕΥΡΩ. ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΟΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΩ, ΕΨΑΞΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ, Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ, ΑΡΧΙΚΑ ΤΗΝ ΔΕΧΤΗΚΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΣΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΑ, ΤΙΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΣΤΙΣ 10/7 ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΙΜΕΝΗ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΗΣ ΜΑΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΚΕΙΝΗ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΕΓΩ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΕΚΕΙ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΗΞΑΨΕ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ, ΔΗΛΑΔΗ 9-7.30 ΚΑΙ 700 ΕΥΡΩ.
ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΞΑΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΦΘΕΙΡΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΠΑΛΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΚΟΜΑ.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΡΤΥΡΙΟ
ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ: ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΕΓΩ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑΣ, ΑΝ ΞΕΧΑΣΩ Π.Χ. ΕΝΑ ΦΩΣ ΑΝΑΜΜΕΝΟ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΜΟΥ, ΦΩΝΑΖΕΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΚΛΠ

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

silver80

# 2 στις 21/7/2010
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 1.322

Παράθεση:
Originally posted by AHOUL

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ: ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΕΓΩ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΟΥΑΛΕΤΑΣ

Μα καλα ποσο συχνα πας στην τουαλέτα?

Σοβαρα τωρα...επεσες σε μεγαλη περίπτωση...

700€ και μισα ενσημα για 8 χρονια προυπηρεσιας και 10ωρα εργασιας ειναι ξεφτιλα...

Κανεις δεν μπορει να σου απαγορεψει να παραιτηθεις...

Αυτο που σου χρειαζεται ειναι θαρρος...σκεψου οτι μολις της ανακοινωσες οτι φευγεις υποχωρησε στο οικονομικο...αν το ειχες κανει αυτο νωριτερα σιγουρα τωρα θα ησουν σε καλυτερη οικονομικη κατασταση...

Αν μπορεις να πας στην δουλεια που εγραψες οτι βρηκες κανε το αμεσα και μην ανησυχεις για τις συνεπειες...
μέτρον άριστον!

eudokia_a

# 3 στις 21/7/2010
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 121

Παράθεση:
Originally posted by silver80
Αν μπορεις να πας στην δουλεια που εγραψες οτι βρηκες κανε το αμεσα και μην ανησυχεις για τις συνεπειες...

ΑΜΕΣΑ ΟΜΩΣ!!!!

και μονο που το διαβασα μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι
καλα πώς αντεχεις τοσα χρονια?

σιγουρα μια κουβεντα δεν θα σε φθειρει τοσο οσο το να μεινεις εκει κι αλλο

και αν σου ξαναπει τιποτα για καταγγελια, πες της οτι κι εσυ μπορεις να της κανεις καταγγελια, για την μη καταβολη υπερωριων, για το οτι δεν σου κολλαει ενσημα κτλ κτλ κτλ..

3 μηνες λεει να εκπαιδευσεις την επομενη.. σιγα μην πληρωνε διπλο μισθο για την ιδια θεση για τρεις μηνες.. για να σε αποθαρρυνει σου το ειπε..

βασικα δεν θελει με τιποτα να της φυγεις (ε βεβαια, πού θα βρει αλλη με τοσο λιγα λεφτα και χωρις να διαμαρτυρεται), και αυτο μπορεις να το εκμεταλλευτεις, απο το να κανεις καλυτερη συμφωνια, μεχρι το να της σπασεις τα νευρα και μετα να φυγεις κυρια.
και να ρωτησω και κατι: το χαρτι που φερνεις εσυ, το χρησιμοποιει και εκεινη??? η τσιπισσα..

# 4 στις 21/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λογο φοβάσαι να παραιτηθείς...
Αυτή θα έπρεπε να φοβάται οταν αρχισεις να αναφέρεσαι για επιθεώρηση εργασίας καταγγελείες εφορείες και δικαστήρια...

Να μη φοβάσαι,να ξεφύγεις απο την παθητική αντιμετώπιση των πραγμάτων και να διεκδικίσεις το καλύτερο για τον εαυτό σου..

# 5 στις 21/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ενα ειναι σιγουρο... Οτι δεν θελει να φυγεις. Αν ηθελε να φυγεις δεν θα εκανε οτι εκανε. Αυτο να το θυμασαι καλα για να μην μπαινεις στο τρυπακι που εχεις μπει. Αν ησουν αλλος χαρακτηρας θα διεκδικουσες αυτα που πρεπει να ειχες. Πχ παραπανω χρηματα, εννοειτε κομμενες οι ανοησιες με το χαρτι τουαλετας κτλ, αλλά καταλαβαινω οτι απλα εσυ θελεις να αποχωρησεις.

Δεν σε κραταει με το ζορι.. Φευγεις απλα, και επειδη μαλλον ειναι στριγγλα για αυτο εισαι φοβισμενη, μη δινεις σημασια.. σκυλος που γαβγιζει δεν δαγκωνει. Λοιπον δηλωνεις παραιτηση εγγραφως, της δινεις το χρονο που χρειαζεται (οσο λεει ο νομος) για να εκπαιδευσεις νεο ατομο και ψαχνεις παραλληλα δουλεια. Και εισαι τυπος και υπογραμμος... Ευχαριστησε την αλλά πες της και τις κοτσανες της μηπως και σωσεις το επομενο κοριτσακι που θα παει εκει.
Αντε καλη επιτυχια..

inioxos52

# 6 στις 21/7/2010
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275
Telika, arxizw na teinw pros tin apopsi pws i ilikia twn 27-28 stis gunaikes exei paaaaaaara polla provlimata.

Kuriotero apo auta, einai i tasi pros tin upodoulwsi.

Sunais8imatiki mexri twra diavazame se 4 periptwseis, alla kai epaggelmatiki omws diavazoume twra.

Einai tuxaio arage pws se 5 periptwseis tis teleutaies meres se autin tin ilikia, antimetwpizoun me fovo, elleipsi egwismou, ka8ws kai autosevasmou, allous an8rwpous na tis upotimoun kai na tis upovivazoun, xwris na antidroun?

Ti akrivws sumvainei loipon se autes tis ilikies twn 27-28 stis kopelles, kai xanoun tin mpala?

Giati anexontai autes tis sumperifores?

Gia poion logo arage?

Voi8ate Xristianoi-es, kai μαλιστα oi endiaferomenes, mipws kai katalavw o provlimatizomenos.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 7 στις 21/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Telika, arxizw na teinw pros tin apopsi pws i ilikia twn 27-28 stis gunaikes exei paaaaaaara polla provlimata.

Kuriotero apo auta, einai i tasi pros tin upodoulwsi.

Sunais8imatiki mexri twra diavazame se 4 periptwseis, alla kai epaggelmatiki omws diavazoume twra.

Einai tuxaio arage pws se 5 periptwseis tis teleutaies meres se autin tin ilikia, antimetwpizoun me fovo, elleipsi egwismou, ka8ws kai autosevasmou, allous an8rwpous na tis upotimoun kai na tis upovivazoun, xwris na antidroun?

Ti akrivws sumvainei loipon se autes tis ilikies twn 27-28 stis kopelles, kai xanoun tin mpala?

Giati anexontai autes tis sumperifores?

Gia poion logo arage?

Voi8ate Xristianoi-es, kai μαλιστα oi endiaferomenes, mipws kai katalavw o provlimatizomenos.

Ηνιοχε συμφωνω μαζι σου 1000 και μαλιστα το ιδιο λεω και εγω. Ελπιζω να μην παρεξηγηθει η φραση μου, αλλά την ηλικια των 20 με 30 στις γυναικες θεωρω πως ειναι η πιο "αχρηστη" ηλικια.. και μιλαω εκ πειρας δικης μου και του οπτικου μου πεδιου! Πραγματικα οι εξαρτησεις δινουν και περνουν σε ολα τα επιπεδα, και σπανια θα βρεις γυναικα αυταρκης σε αυτες τις ηλικιες.. και αν βρεις δεν θα ειναι απο πεποιθηση αλλά απο μοστρα. Ετσι ειναι.. την ευχη μου.

Νομιζω παντως πως οφειλεται κατα ενα 80% στο οτι δεν εχει γινει ο απογαλακτισμος απο τους γονιους.. και νομιζω οτι γινεται περισσοτερο στην Ελλαδα.. Για τους αντρες δε λεμε.. απογαλακτιζονται στην επομενη ζωη!!!

AERAS2010

# 8 στις 21/7/2010
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Εχω περασει και εγω τα ιδια και ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!!!
Πρωτον θα συμβουλευτεις την επιθεωρηση εργασιας για τα δικαιωματα σου οσο αναφορα το ωραριο εργασιας , τον αναλογο μισθο των 8 ετων , το επιδομα για τον Η-Υ, αν εχεις καποιο πτυχιο το οποιο ειναι στο αντικειμενο εργασιας σου, τις επερωριες τις οποιες φανταζομαι δεν εχεις πληρωθει ΠΟΤΕ!
Και μη φοβασαι, τιποτα δεν προκειται να σου κανει, ΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!
Μαλιστα να ζητησεις και συστατικη επιστολη για τις αναγνωρισμενες υπηρεσιες που της προσεφερες ολα αυτα τα χρονια- αναλυτικα την καθε εργασια και γνωσεις που σιγουρα εχεις προσκομισει τοσα χρονια- και αυτη την επιστολη θα την καταθεσεις υπογεγραμμενη και σφραγισμενη στην επιθεωρηση εργασιας ως αναγνωριση της προυπηρεσιας σου το οποιο θα ειναι ενα δυνατο χαρτι για σενα μετα.
Σηκω και φυγε χωρις συζητηση, απλα ανακοινωσε το .
Οπως και εσυ εαν σε απολυανε αυθημερων ή με μια ειδοποιηση μιας εβδομαδος ή εστω μεχρι τελους του μηνα δεν θα μπορουσες τιποτα να της κανεις , ετσια και σενα τωρα με την παραιτηση τιποτα δεν θα σου κανει.
Δυσκολοι καιροι αλλα πρεπει να ‘προβατακια‘ να διεκδικουν αν οχι τα δικαιωματα τους - οικονομικα - εργασιακο περιβαλλον-τουλαχιστον μια καλη συνεργασια με τον καθε ΕΡΓΟΔΟΤΗ, διοτι προσφερεις εργασια και πληρωνεσαι δυστυχως οχι αναλογως της εργασιας σου και του ωραριου σου.
ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΑΦΕΝΤΙΚΟ , ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΦΕΝΤΙΚΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ‘ΚΕΦΑΛΙ‘
Διεκδικησε τα δικαιωματα σου , και μη φοβασαι.
Πρωτα ομως θα ενημερωθεις και θα ενημερωσεις την επιθεωρηση εργασιας και ολα οσα συμβαινουν εκει.ΜΗ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ!!!
Η συστατικη επιστολη των υπηρεσιων σου αναλυτικη κιολας ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΔΩΣΕΙ!!!
Ρωτα την επιθεωρηση εργασιας.
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ, ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ,ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΗ ΘΑ ΒΓΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΒΓΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΕΣ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΘΗΚΕΣ!

Dardana

# 9 στις 21/7/2010
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
τετοια καταπιεση, ουτε ο Κουντα Κιντε...
σε ποιον αιωνα ζουμε ειπαμε;

κοπελια, μπορει να λεω λαμακιες γιατι ειμαι εξω απ' το χορο (πολυ διαφορετικο καθεστως στην κυπριακη μπανανια) αλλά αν τοσο ευκολα βρηκες μια δουλεια με αντιστοιχα χρηματα ή καλυτερες συνθηκες, ποιος ο λογος που μενεις σε αυτην, με τον εργοδοτη-τυρρανο και τις παραλογες απαιτησεις του; περιμενει κανα παιδι να το ταϊσεις και να το ντυσεις και δε σου προσφερεται καμια άλλη δουλεια;
αν δεν ξερεις ποια ειναι τα δικαιωματα και οι υποχρεωσεις σου, ψαξε και μαθε τις. φανταζομαι ομως οτι 4 εβδομαδες προειδοποιηση ειναι ικανοτατο διαστημα, κι απο εκει και περα δεν οφειλεις τιποτε άλλο.
αν εχεις ακομα την επιλογη να φυγεις, καν'το 'χτες'.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

strong-storm

# 10 στις 21/7/2010
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Αρτας / Αμμότοπος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 290
ετσι ειναι η σκλαβια. δεν μπορω να πιστεψω οτι θελεις να φυγεις αλλα δεν μπορεις. στη χειροτερη περιπτωση απλα δεν θα ξαναπηγαινες στο εργοστασιο εφοσον δεν θελεις να δουλεψεις πλεον εκει.
να εχεις πιστη

ioannalove

# 11 στις 22/7/2010
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκάλη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 32
να ρωτήσω κάτι; διάβασα ότι δεν δέχτηκαν την παραίτησή σου. η εργαζόμανη είναι υποχρεωμένη απο το νόμο να κάτσει εάν δεν γίνει αποδεκτή η παραίτησή της; δεν μπορεί απλά να φύγει;

# 12 στις 22/7/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...κι εγώ

...αλλά πρέπει να επιστρέψω τα λεφτά των συνδρομών ρε γμτ και τα' χω φάει...

daidalos

# 13 στις 23/7/2010
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Δεν έχει επιλεγεί
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 682

Παράθεση:
Originally posted by AHOUL
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

... να την πλακωσεις στο ξυλο την κwλογρια
... (γριες δεν ειναι αυτες ολες )
... ξυπνα ΚαραΛάζοοο ... το σκασε η Λολα

# 14 στις 16/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by anisixos_
πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λογο φοβάσαι να παραιτηθείς...
Αυτή θα έπρεπε να φοβάται οταν αρχισεις να αναφέρεσαι για επιθεώρηση εργασίας καταγγελείες εφορείες και δικαστήρια...

Να μη φοβάσαι,να ξεφύγεις απο την παθητική αντιμετώπιση των πραγμάτων και να διεκδικίσεις το καλύτερο για τον εαυτό σου..

συμφωνω

# 15 στις 4/12/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οι σκλάβοι είναι πάντα σε θέση ισχύος γιατί μπορούν να βρουν και καλύτερα - οι αφέντες όμως;;;; έχουν καλομάθει, μόλις αντιληφθείς το πώς έχει η κατάσταση θα βρεις και τί να κάνεις.

fooktool

# 16 στις 24/1/2011
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7
Έχετε υπόψιν σας ότι ο ιδιωτικός υπάλληλος δεν μπορεί να πάει έν ωραίο πρωί και να πει "παραιτούμαι, από αύριο θα δουλεύω αλλού". Οφείλει να ενημερώσει νωρίτερα. Το πόσο νωρίτερα εξαρτάται από τα έτη προυπηρεσίας.

ΥΓ:: εκτός αν τον κάνεις να σε απολύσει.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost