Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προταση αρραβωνα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

anatritos

# 41 στις 31/7/2010
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.311
'Aρεσαν+: 0%
Kρινω οτι εισαι ενα ευαισθητο και καλο παιδι.
Η... ενσταση μου ειναι το νεαρον της ηλικιας σου
-δεν ξερω ποσων χρονων ειναι το κοριτσι-
αλλα εισαι σιγουρος οτι απο... τωρα και στο εξης δεν θα θελησεις να αποκτησεις κι αλλες ερωτικες εμπειριες;
*Το πρωτο δαχτυλιδι, για την ιστορια, ειναι του δικου μου γουστου.

Σας ευχομαι τα καλυτερα, ετσι κι αλλιως!

thanosz

# 42 στις 31/7/2010
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 787

Παράθεση:
Originally posted by anatritos
Kρινω οτι εισαι ενα ευαισθητο και καλο παιδι.
Η... ενσταση μου ειναι το νεαρον της ηλικιας σου
-δεν ξερω ποσων χρονων ειναι το κοριτσι-
αλλα εισαι σιγουρος οτι απο... τωρα και στο εξης δεν θα θελησεις να αποκτησεις κι αλλες ερωτικες εμπειριες;
*Το πρωτο δαχτυλιδι, για την ιστορια, ειναι του δικου μου γουστου.

Σας ευχομαι τα καλυτερα, ετσι κι αλλιως!

Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!

ειμαι απολυτα σιγουρος...

ειχα φτασει να χωρισω με την κοπελα μου,να εχω ευκαιριες με αλλες κοπελες,να βαζω τον εαυτο μου να κανει κατι,αλλα εν τελη δεν με ενδιεφεραν...

μαλιστα....πηγε να μπει καποια κοπελα αναμεσα μας...κοινη γνωστη...και θα μπορουσα να κανω κατι χωρις να ηξερε κατι η κοπελα μου...

αλλα δεν εκανα....

οταν ελειπε η κοπελα μου(μιας και ειναι φοιτητρια απο αλλη πολη)εγω ειχα παλι ευκαιρια χωρις να ξερει τιποτα...παλι δεν το κανα..

σιγουρα για το μελλον ολοι μπορουμε να μιλαμε,αλλα οταν θα μας τυχουν καταστασεις θα φανει τι θα γινει,αλλα πιστευω οτι ειμαι αρκετα ωριμος ωστε να ξερω τι θελω.

Ολοι μας θα θελαμε να ειμαστε ελευθεροι ερωτικα(για αντρες κυριως μιας και για μενα μιλαω),αλλα οταν βρισκουμε κατι το οποιο αγαπαμε και μαλλον δεν θα το ξαναχουμε??

διαλεγουμε και παιρνουμε...

εγω εχω διαλεξει

anatritos

# 43 στις 31/7/2010
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.311

Παράθεση:
Originally posted by thanosz
εγω εχω διαλεξει

Και σου ευχομαι να κρατησει για ολη σας τη ζωη!
*Ειναι πολυ αισιοδοξο να βλεπω ανθρωπους νεους να επιμενουν στην αγαπη!

sofichat

# 44 στις 31/7/2010
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 73
Μπράβο Θάνο, είσαι η ελπίδα που ζητάμε όλοι να συναντήσουμε για να διαψεύσει την δυσάρεστη εμπειρία που έχουμε βιώσει. Δηλαδή ότι τίποτα δεν είναι αιώνιο, ότι ο πρώτος ενθουσιασμός κάποτε ξεθυμαίνει και άλλα τέτοια δυσοίωνα. Μακάρι να είστε το φωτεινό παράδειγμα εσείς. Δύο νέα παιδιά με πίστη στην αγάπη σας και στη σχέση σας.
Παρεπιπτόντως, η κοπέλα δε μας είπες τι ηλικία έχει, σε ρώτησε κάποια πριν από μένα, σε ρώτησα εγώ, σε ρώτησε κι ο anatritos αλλά σε κανένα δεν απάντησες. Μάλλον σου ξέφυγε.
Να'στε πάντα καλά παιδιά.

thanosz

# 45 στις 31/7/2010
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα

Παράθεση:
Originally posted by sofichat
Μπράβο Θάνο, είσαι η ελπίδα που ζητάμε όλοι να συναντήσουμε για να διαψεύσει την δυσάρεστη εμπειρία που έχουμε βιώσει. Δηλαδή ότι τίποτα δεν είναι αιώνιο, ότι ο πρώτος ενθουσιασμός κάποτε ξεθυμαίνει και άλλα τέτοια δυσοίωνα. Μακάρι να είστε το φωτεινό παράδειγμα εσείς. Δύο νέα παιδιά με πίστη στην αγάπη σας και στη σχέση σας.
Παρεπιπτόντως, η κοπέλα δε μας είπες τι ηλικία έχει, σε ρώτησε κάποια πριν από μένα, σε ρώτησα εγώ, σε ρώτησε κι ο anatritos αλλά σε κανένα δεν απάντησες. Μάλλον σου ξέφυγε.
Να'στε πάντα καλά παιδιά.

Με συγχωρειται!!το ξεχασα!!

21 ειναι...

thanosz

# 46 στην 1/8/2010
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
παιδια κατεληξα αλλου για δαχτυλιδι!!

http://www.veravera.gr/product2542/product_info.html

πρωτοτυπο πιστευω

celia_

# 47 στις 2/8/2010
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5.079

Παράθεση:
Originally posted by thanosz
παιδια κατεληξα αλλου για δαχτυλιδι!!

http://www.veravera.gr/product2542/product_info.html

πρωτοτυπο πιστευω

επιμένω στο πρώτο....

αν και το σημαντικό είναι να το πάρεις με το δικό σου γούστο...οπότε καλή αγορά όποια κι αν είναι αυτή!

Pianist_

# 48 στις 2/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πολύ μου άρεσε το τελευταίο..είναι πρωτότυπο..και ταιιάζει καλύτερα σε ένα νεαρό 21 ετών κορίτσι..Τα προηγούμενα ναι μεν καλά ήταν...αλλα πολύ κλασσικά μονόπετρα αρραβώνων.

thanosz

# 49 στις 2/8/2010
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα

Παράθεση:
Originally posted by Pianist_
Πολύ μου άρεσε το τελευταίο..είναι πρωτότυπο..και ταιιάζει καλύτερα σε ένα νεαρό 21 ετών κορίτσι..Τα προηγούμενα ναι μεν καλά ήταν...αλλα πολύ κλασσικά μονόπετρα αρραβώνων.

Και εγω ετσι λεω!!!

αυτο ''δειχνει'' και την πετρα!!

θα ψαξω και τοπικα σε μαγαζια βεβαια,γιατι απο το νετ ειναι η τελευταια λυση.

μιας και αμα δεν το δεις δεν καταλαβαινεις!!

# 50 στις 3/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Επιμένω στο πρώτο, είτε είναι 20, είτε 120.

# 51 στις 4/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Είσαι χαζός. Αντί να ζήσεις τη ζωούλα σου και να γνωρίσεις πολύ κόσμο και γυναίκες ΤΩΡΑ που είσαι ακόμα νέος -- αν και είσαι ήδη 22--, εσύ κάθεσαι και κολλάς με μια γυναίκα και θέλεις να την αραβωνιαστεις κι επίσημα κιόλας.
Όταν θα περάσουν τα χρόνια και η ηλικία σου και δε θα έχεις ζήσει τίποτα, θα βαράς το κεφάλι σου αλλά τότε θα είναι αργά ηλικιακά.
Μην τυχόν και κάνεις κανα αστείο και αραβωνιαστείς από τώρα γιατί έτσι και το κάνεις έχεις υπογράψει την καταδίκη σου για όλη σου τη ζωή.
Είσαι ήδη 22 χρονών. ποτε περιμένεις να ζήσεις; ¨οταν θα έχεις φτάσει 25 και 30;

thanosz

# 52 στις 5/8/2010
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα

Παράθεση:
Originally posted by aidiothir
Είσαι χαζός. Αντί να ζήσεις τη ζωούλα σου και να γνωρίσεις πολύ κόσμο και γυναίκες ΤΩΡΑ που είσαι ακόμα νέος -- αν και είσαι ήδη 22--, εσύ κάθεσαι και κολλάς με μια γυναίκα και θέλεις να την αραβωνιαστεις κι επίσημα κιόλας.
Όταν θα περάσουν τα χρόνια και η ηλικία σου και δε θα έχεις ζήσει τίποτα, θα βαράς το κεφάλι σου αλλά τότε θα είναι αργά ηλικιακά.
Μην τυχόν και κάνεις κανα αστείο και αραβωνιαστείς από τώρα γιατί έτσι και το κάνεις έχεις υπογράψει την καταδίκη σου για όλη σου τη ζωή.
Είσαι ήδη 22 χρονών. ποτε περιμένεις να ζήσεις; ¨οταν θα έχεις φτάσει 25 και 30;

Επειδη καταλαβαινω οτι εννοεις φυσικα τις ερωτικες εμπειριες με αλλες κοπελες,

πιστεψε με ερωτικα καλυπτομαι πληρως,και εχω ερθει στην θεση ενω χωρισμενος να μου δωθει ευκαιρια για κατι καθαρα ερωτικο,και δεν το κανα,γιατι απλα δεν το εχω αναγκη.

Ολη την ''ορμη'' μου την εχω για την κοπελα μου.Και ευκαιρια να κανω κατι με κατι αλλη παραλληλα γινοταν,αλλα δεν θελω,πως να το κανουμε??

Το σεξ το καλο ειπαμε το βρισκεις,τον συνδιασμο αυτου με (ή και χωρις με το καλυτερο σεξ παλι) με καποιον που αγαπας και σε αγαπαει δεν βρισκεις ετσι ευκολα.(Φυσικα το ζητημα μας δεν ειναι να βρισκουμε τον καλυτερο δυνατο συνδιασμο...δεν ψωνιζουμε για συναισθηματα μιλαμε).

Οταν αγαπας,απλα αγαπας,δεν υπαρχει εξηγηση.

αυτα

# 53 στις 5/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τελικά θα αρραβωνιαστείτε παρόλο το παρασκήνιο?(facebook-κτλ)

Πάντως περα απο αυτά,όντως είσαι μικρός.Μόνο 22...

Στα 22 μου εγώ ούτε για αστείο..
ΥΓ Να σε ρωτήσω κάτι, με ψυχρή λογική...
Πες οτι αύριο αρραβωνιάζεσαι..
Εσύ σα Θάνος τι θα κερδίσεις απο αυτό?
Τα παλιά τα χρόνια συνήθιζαν να αρραβωνιάζονται μικροί για να ξεφύγουν απο το σπίτι και να μπορούν να κάνουν ελεύθερα φίκι φίκι χωρις τοσο πολύ φόβο και περιορισμούς..

thanosz

# 54 στις 5/8/2010
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα

Παράθεση:
Originally posted by anisixos_
Τελικά θα αρραβωνιαστείτε παρόλο το παρασκήνιο?(facebook-κτλ)

Πάντως περα απο αυτά,όντως είσαι μικρός.Μόνο 22...

Στα 22 μου εγώ ούτε για αστείο..
ΥΓ Να σε ρωτήσω κάτι, με ψυχρή λογική...
Πες οτι αύριο αρραβωνιάζεσαι..
Εσύ σα Θάνος τι θα κερδίσεις απο αυτό?
Τα παλιά τα χρόνια συνήθιζαν να αρραβωνιάζονται μικροί για να ξεφύγουν απο το σπίτι και να μπορούν να κάνουν ελεύθερα φίκι φίκι χωρις τοσο πολύ φόβο και περιορισμούς..

Καλησπερα φιλε Ανησυχε.

Το θετεις τελειως λαθος.

Κερδος??αν ειναι δυνατον.Ο αρραβωνας αυτος και η δεσμευσεις για μενα αν δεν γινονται απο αγαπη τοτε να μην γινονται καθολου.

Δεν υπαρχει ''κερδος'' ουτε κατα διανοια.

Θελουμε μετα απο 3 χρονια σχεσης να προχωρησουμε.Δεν θα παμε απευθειας σε γαμο-οικογενεια.Αλλα θελουμε να ειμαστε μαζι.

Και δεν ειμαστε σε σχεση φρεσκια φρεσκια(ουτε και πολυετη απαραιτητα)για να ειμαστε ενθουσιασμενοι κτλπ χωρις να ''βλεπουμε''.

Οσο αφορα το fb το ανεφερα οτι εχει ληξει και οχι επειδη εγω το κανα θεμα η εγινε φασαρια.''Επαθε'' και αυτη κατι αναλογο και καταλαβε.Οποτε παει και αυτο.

Τωρα αν δεν σε καλυψα με τις απαντησεις,ρωτα με
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost