Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

βοηθεια!!!!!!

Σελίδα : 1

io-kriti

# 1 στις 4/8/2010
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

βοηθεια!!!

παιδια χρειαζομαι βοηθεια....εδω κ ενα χρονο ημουν σε σχεση με τον κουνιαδο τησ αδερφησ μου περνουσαμε παρα πολυ καλα κ αποφασισαμε να το πουμε κ στουσ δικουσ μασ....τι το θελαμε????εχουν πεσει ολοι πανς μασ και μασ λενε οτι κατι τετοιο δεν μπορει να συμβει δηλαδη δυο αδερφια να παρουν δυο αδερφια..εγω ομωσ το εψαξα και προβλημα απο την μερια τησ εκκλησιας η νομικο δεν υπαρχει....πωσ να το χειριστω βρε παιδια??τι μπορς να κανω?δεν θελω να χαλασει κ ο γαμοσ του αδερφου μου..

Pianist_

# 2 στις 5/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Βλακείες!
Ακριβώς αυτό συμβαίνει και με την καλύτερή μου φίλη...δύο αδελφές έχουν παντρευτεί δύο αδέλφια.
Στην αρχή και εκείνων οι γονείς ξεσηκώθηκαν.'Οταν όμως βεβαιώθηκαν ότι δεν υπάρχει νομικό πρόβλημα ,ούτε και απο την πλευρά την εκκλησίας κανένα <θέμα>,ηρέμησαν λίγο και σιγά σιγά το αποδέχτηκαν.
Ν α καθήσετε ήρεμα και να μιλήστε με τους γονείς σας, και να τους αποδείξετε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα..Ίσως πρέπει να το ακούσουν και απο κάπου επίσημα αυτό,για να πειστούν(π.χ παππάς της ενορίας σας).
Οι μεγαλύτεροι έχουν θρησκευτικά<κολλήματα>>συνήθως σε τέτοια θέματα.

inioxos52

# 3 στις 5/8/2010
author
Ανδρας / 68 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
Me ena xrono sxesi, ftasate kiolas se pi8ano gamo (afou topsakses les) 20xroni esu, kai eksisou mikros kai ekeinos, kai eprepe na to dimosiopoiisete kai apo panw?
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

thanosz

# 4 στις 5/8/2010
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 787

Παράθεση:
Originally posted by io-kriti
παιδια χρειαζομαι βοηθεια....εδω κ ενα χρονο ημουν σε σχεση με τον κουνιαδο τησ αδερφησ μου περνουσαμε παρα πολυ καλα κ αποφασισαμε να το πουμε κ στουσ δικουσ μασ....τι το θελαμε????εχουν πεσει ολοι πανς μασ και μασ λενε οτι κατι τετοιο δεν μπορει να συμβει δηλαδη δυο αδερφια να παρουν δυο αδερφια..εγω ομωσ το εψαξα και προβλημα απο την μερια τησ εκκλησιας η νομικο δεν υπαρχει....πωσ να το χειριστω βρε παιδια??τι μπορς να κανω?δεν θελω να χαλασει κ ο γαμοσ του αδερφου μου..

Ποτε δεν θα ακους ακους κανενα σε αυτο το θεμα παρα μονο τον εαυτο σου.

Οι αλλοι αμα ενδιαφερονται για σενα να σε συμβουλεψουν μπορουν.

Μεχρι εκει ομως.ΕΣΥ τι νιωθεις μετραει.

Τους αλλους να τους πεις αν ηταν αυτοι στην θεση σου να καναν οτι θελαν.Εσυ τι θελεις κοιτα.

Οσο αφορα το θεμα,αμα αγαπιεστε να μην μπει κανενας εμποδιο σε αυτο.Εκει θα φανει η σχεση σας.

Ειναι κουνιαδος σου,δεν εχεις σχεση εξ αιματος μαζι του.Μονο εκει υπαρχουν ενδιασμοι και δικαιολογημενα αντιδρασεις..

Κατα τα αλλα,ευχομαι τα καλυτερα!!μην μασας

# 5 στις 5/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

ll
λενε οτι για να παντρευτουν δυο αδερφια με αλλα δυο αδερφια ,πρεπει οι γαμοι τους να γινουν την ιδια μερα-ωρα στην ιδια εκκλησια..δεν ξερω αν ισχυει..

Pianist_

# 6 στις 5/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Me ena xrono sxesi, ftasate kiolas se pi8ano gamo (afou topsakses les) 20xroni esu, kai eksisou mikros kai ekeinos, kai eprepe na to dimosiopoiisete kai apo panw?

Αααααα!!Έσύ κάνεις εμπεριστατωμένη μελέτη.!!!..Εγώ ούτε προφίλ κοιτάζω..ούτε τίποτα...!!!Φτου!

Κατόπιν αλλαγής πλεύσεως συμφωνώ με τον Ηνίοχο!

inioxos52

# 7 στις 5/8/2010
author
Ανδρας / 68 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Originally posted by Pianist_
Αααααα!!Έσύ κάνεις εμπεριστατωμένη μελέτη.!!!..Εγώ ούτε προφίλ κοιτάζω..ούτε τίποτα...!!!Φτου!

Κατόπιν αλλαγής πλεύσεως συμφωνώ με τον Ηνίοχο!

Agapiti mou Solist, oi odigies pros nautilomenous apaitoun prwtistws, pliri gnwsi olwn twn suntelestwn pleusis. Kala ta lew kapta-RAN?
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

io-kriti

# 8 στις 6/8/2010
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
h olh istoria den einai mono ena xrono...olo ayto to skhniko krataei 4 xronia apla ton teleytaio ena apofasisame na to doyme pio epishma...

io-kriti

# 9 στις 6/8/2010
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
h olh istoria den einai mono ena xrono...olo ayto to skhniko krataei 4 xronia apla ton teleytaio ena apofasisame na to doyme pio epishma...

io-kriti

# 10 στις 6/8/2010
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Από το μέλος inioxos52 - 05/08/10 09:14
... aytos den einai 20...einai 29!!!!!! ...

Παράθεση:

eirini76

# 11 στις 6/8/2010
author
Γυναίκα / 47 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 34
Από την στιγμή που δεν υπάρχει νομικό ή εκκλησιαστικό ζήτημα, πού είναι το πρόβλημά τους;
Κάνε αυτό που θέλεις και μην ακούς τίποτα! Αργά ή γρήγορα και εφόσον σ'αγαπούν, θα συμβιβαστούν με τις επιθυμίες σου.
Εύχομαι όλα καλά!

sexybaby80

# 12 στις 12/8/2010
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Παράθεση:
Originally posted by yesyes

Παράθεση:

ll
λενε οτι για να παντρευτουν δυο αδερφια με αλλα δυο αδερφια ,πρεπει οι γαμοι τους να γινουν την ιδια μερα-ωρα στην ιδια εκκλησια..δεν ξερω αν ισχυει..

Mαλλον δεν το εψαξες καλα απ τη μερι ατης εκκλησιας υπαρχει προβλημα
γι αυτο και αυτοι οι γαμοι γινονται την ιδια στιγμη δηλαδη να παντρευτουν ταυτοχρονα τα αδελφια την ιδια στιγμη γιατι μεχρι εκεινη την στιγμη δεν υπαρχει εστω και πνευματικη συγγενεια .ενω τωρα που υπαρχει γάμος στο ενα ζευγαρι , εσυ και ο κουνιαδος σου θεωρειστε πνευματικα αδελφια δηλαδη κατι σαν συγγενεις οποτε το απαγορευει η εκκλησια .....απλα κανε πολιτικο γάμο
και ασε τους αλλους να κουρευονται

io-kriti

# 13 στις 18/8/2010
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
auto pou les me tous tautoxronous gamous isxye prin to 1982...yphrxe nomos pou to elege!!!o nomos aytos omws exei katarghthei apo tote kai epapse na yparxei provlima...sta myala omws kapoiwn synexizoun....

pertika

# 14 στις 2/9/2010
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 47
Κορίτσι μου,
από την στιγμή που η εκκλησία δεν έχει πρόβλημα τότε τι σκας??
Κάνε αυτό που σου λέει η καρδιά σου και άσε τους υπόλοιπους...
Θα σας κρατάνε μούτρα τον πρώτο καιρό και μετά θα το συνηθίσουν. Πρόσεξε όμως εσύ είσαι σίγουρη για αυτόν τον άνθρωπο? Μην πικραθείς με όλους και μετά να τα χάσεις όλα.
In my daughter's eyes i am a hero...

io-kriti

# 15 στις 3/9/2010
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
nai eimai sigoyrh gi ayton ton anthrwpo apla me ola ayta poy symvainoyn den kseroyme pws na to xeiristoyme...kai o idios einai xalia giati den thelei na prokalesei kapoio provlhma stoys dikoys toy k gw synexizw na pernaw mayres meres...den thelw na ton xasw alla pws tha peisoyme kai toys dikoys mas???
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost