Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΑΠΩΞΕΝΩΣΕΙ ΠΑΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ

Σελίδα : 1

kostas_1973

# 1 στις 8/8/2010
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Ηρακλείου / Γάζι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Απωξενωσει πατερα απο τα παιδια του

ΣΟΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ 7 ΜΕΡΕΣ !!

ΧΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ! ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΗΣ ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ( ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ) ΘΕΩΡΗΣΕ ΑΥΤΗ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΤΗΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΓΗ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ ! ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ , ΔΕΧΤΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ . ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΑΓΩΓΕΣ (ΓΙΑ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ) ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΣΥΝΑΡΤΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ! ΔΥΟ ΑΓΩΓΕΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ Η ΜΙΑ ΗΤΑΝ 14 ΑΠΡΙΛΗ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΑΝΑΒΟΛΗ ( ΔΕΝ ΕΚΔΙΚΑΣΤΗΚΕ ) ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ . ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΩ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ( ΟΧΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΧΑΡΤΙ )! ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΙΣ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕ ΟΤΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ! ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ :: 1 . ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΚΔΙΚΑΣΘΕΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ?? 2. ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΟΥΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΙΣ ΑΓΩΓΕΣ ΤΙΣ ?? ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ , ΕΠΙΑΣΑ ΤΩΡΑ , ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ 720 ΕΥΡΟ ΔΙΝΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ 400 ΝΟΙΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑ 700 ΕΥΡΟ ΔΙΑΤΡΟΦΗ . ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ??? ΠΟΥ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΟΨΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ !! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Dardana

# 2 στις 9/8/2010
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Σαφεστατα και κακως κανει που κραταει τα παιδια μακρια σου. Ασχετα με τις διαφορές σας, τα παιδια χρειαζεται να εχουν επαφη και με τους δυο γονεις.
Δυστυχως δεν ξερω να σου πω νομικα πως ενδεχομενως 'καλυπτεσαι' ή τι μπορεις να κανεις. Ελπιζω να μπορεσει καποιος άλλος.

Μου γενναται ομως η εξης απορια : οταν ακομα ησουν με τη γυναικα σου..με τι λεφτα συντηρουσατε την οικογενεια σας? γιατι με τα 720 που λες οτι παιρνεις τωρα..ουτε εσυ δεν θα'χεις για να στεγαζεσαι και να σιτιζεσαι, ποσο μαλλον για να εχεις τα παιδια σου κοντα σου καποια χρονικα διαστηματα.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

VLEMMA

# 3 στις 9/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by kostas_1973
ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ??? ΠΟΥ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΑΠΟΚΟΨΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ !! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

ΛΥΣΕΙΣ:

α) να γινεις ΠΛΟΥΣΙΟΣ!!!!

β) να ηρεμησεις????

γ)το "επαγγελμα μητερα" ..ξερεις και ξερω..οτι εχει "καλες αποδοχες!!!

Αφου την "προσελαβες" να το κανει κατι θα ηξερες...
Ηξερες οτι το κανει καλα!!!

Εσυ ομως παλι..
γιατι ανοιξες μαγαζι και προσελαμβανες και υπαλληλους αφου ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ "λαλα"?

Αφου ξερεις οτι στην κοινωνια μας
ΤΟ ΝΑ το "παιζεις πατερας" στοιχιζει και κοστιζει...

ε) Συνεχισε αυτο που εκανες... ΠΗΔΑ!!!!

eirini76

# 4 στις 9/8/2010
author
Γυναίκα / 47 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 34
Πώς πήρε τα παιδιά και έφυγε;;;
Γνωρίζω ότι για να βγάλεις τα παιδιά στο εξωτερικό χρειάζεται η συναίνεση του πατέρα. Υπέγραψες οτιδήποτε τέτοιο;
Χρειάζεσαι επειγόντως την βοήθεια κάποιου δικηγόρου φίλε μου.

# 5 στις 9/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by kostas_1973
ΣΟΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ 7 ΜΕΡΕΣ !!

Ποσο sos ???

Επρεπε ηδη να εχεις μιλησει με δικηγορο αντι να περιμενεις απο δω απαντησεις...

MARILYN1975

# 6 στις 10/8/2010
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.158
Το πρόβλημα σου φίλε μου είναι πάρα πολύ σοβαρό. Ο μόνος που μπορεί να σε βοηθήσει είναι ένας καλός δικηγόρος.
Καταλαμβαίνω ότι είσαι απεγνωσμένος και πολύ στεναχωρημένος. Πρέπει να φανείς όμως δυνατός για τα παιδιά σου, γιατί είναι μακρύς ο δρόμος προς την Ιθάκη.

Και άμα αρχίσατε με αυτό τον τρόπο με την πρώην σου, άστα να πάνε....
Everybody looks for an angel!!! I found mine!!!

tromokratimeni

# 7 στις 10/8/2010
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Ωραίε και Μόνε συνδίκτυε.

Μάλλον άφησες πολλές λεπτομέρειες στην άκρη...σαν υπόλοιπα για συζητήσεις εκ του σύνεγγυς.

Καταλαβαίνω ότι πιθανή οικονομική δυσχέρεια σε αποτρέπει να ζητήσεις τις υπηρεσίες κάποιου νομικού και γι αυτό ίσως απευθύνεσαι εδώ ζητώντας δωρεάν συμβουλές πάρα το σοβαρό ..και επείγον του προβλήματος σου.

Ομως μήπως είναι σκόπιμο να γράψεις αυτές τις λεπτομέρειες εδώ, για την περίπτωση που κάποιος με υπεύθυνες γνώσεις θελήσει να σε συμβουλεύσει;

Σε εμένα που δεν είμαι δικηγόρος...δημιουργήθηκαν διάφορες απορίες.

Ας πούμε σε ποιά χώρα έγινε το δικαστήριο;

Μετά τι θα πεί "δέχτηκε να παίρνω τα παιδιά.." στην διακριτική της ευχέρεια είναι;
Απ ότι έγραψες υπάρχει δικαστική απόφαση στην οποία οφείλει να συμμορφωθεί.
Πως έφυγε με τα παιδία;
Αφού ο τόπος κατοικίας τους ήταν η Ελλάδα, αν τα έβγαλε χωρίς την έγγραφη άδεια σου...απο ότι γνωρίζω η πράξη της θεωρείται αρπαγή και ομηρία ανηλίκων και θεωρείται κακούργημα.

Αν κάνω λάθος ας το διορθώσει κάποιος.

Και γιατί δεν το χρησιμοποιείς αυτό σου το πλεονέκτημα αν όντως υφίσταται, μέσω της πρεσβείας της χώρας της κυρίας;

Οτι και άν ισχυρίζεται σαν εμπόδιο για να αφήσει τα παιδιά να έρθουν σε εσένα θα πρέπει και να το αποδεικνύει.

Αν μιλά για ψυχολόγο, θα πρέπει ίσως να προσκομίσει αποδεικτικά στοιχεία τόσο γνωματεύσης του θεράποντος αλλά και στοιχεία που να αποδεικνύουν ότι το παιδί βρίσκεται σε εξέλιξη θεραπείας η οποία δεν πρέπει να διακοπεί.

Οπως εγγραφές σε βιβλίο ασθενών, αποδείξεις παροχής υπηρεσιών για τις επισκέψεις που έχουν εκτελεστεί ή ό,τι ισχύει επίσημα στην χώρα της γυναίκας σου.
Δεν μπορεί με δικηγόρο θα έχεις μιλήσει κάποια στιγμή..αφού γράφεις για 1ο δικαστήριο και αναβολή άλλου. Δε σου έχει προτείνει κάτι;

Επίσης μιλάς για αγωγές με ανυπόστατα επιχειρήματα.

Τόσο δύσκολο είναι να ανατρέψεις ψευδείς δηλώσεις;

Μιλάς για θέμα ύψους διατροφής. Απ` όσο γνωρίζω..τα δικαστήρια αποφασίζουν βάσει των εισοδημάτων του κάθε γονιού και στηρίζονται σε φορολογικές δηλώσεις και όχι τόσο σε έμενα που μπορεί να έρθω να πω..ότι σε βλέπω να κυκλοφορείς καθημερινά με Φερράρι ( εννοώ ψευδομάρτυρες γενικώς...όχι εμένα προσωπικά) .

Αν εσύ είσαι εντάξει και έχεις αποδείξεις για τα έξοδα σου..αποδεικτικά απο το ταμείο ανεργίας και ό,τι άλλο σου ζητηθεί τι φοβάσαι;

Αυτά με τις απορίες μου!
A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

asteri_70

# 8 στις 10/8/2010
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 96

εισε αξιος πατερας!

Ta pedia exoune dikeoma ke stous dio gonis kane oti boris gia na min sou poune methavrio:patera mas egatelipses pou eisouna patera??

Touristroula

# 9 στις 11/8/2010
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρούπολη
Απαντήσεις: 1
Εγώ απλώς θα σε συμβούλευα να μιλήσεις με έναν δικηγόρο..για να σου πήρε τα παιδια κάτι θα έκανες η καποιο πρόβλημα θα υπήρχε..
Όμως το οτι το δικαστηριο παρελεψε το γεγονός οτι σου εβγαλε τα παιδια εξω απο την χωρα αν μη τι αλλο ειναι παρανομη πράξη....
Παντως κι εμενα μου δηξμιουργηθηκε η ιδεα οτι κατι μας κρυβεις εδω πέρα...

OperServ

# 10 στις 11/8/2010
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 24
Φίλε χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω σίγουρα μας κρύβεις οτι η γυναικά σου είτε θα ειχε ψυχολογικά προβλήματα και αντι να πάτε σε ψυχολόγο να τα προλάβετε σου πήρε τα παιδιά έτσι ξαφνικά στο εξωτερικό,είτε ασκούσες βία επάνω της. Μην τρελαθούμε τώρα που θα πάει μια μητέρα στα καλά καθούμενα θα βγάλει τα παιδιά της στο εξωτερικό και θα πλακώνει τον άντρα της στις αγωγές και τις μυνήσεις. Όσο για τα ερωτήματά σου πήγαινε σε δικηγόρο το συντομότερο δυνατό.

dias8

# 11 στις 21/8/2010
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 30

γβ

σε α φαση θα σου ελεγα φιλε μου μπορεις να κανεις χρηση την πρωτη αποφαση του δικαστηριου.....ετσι και αλλιως τα αλλα δεν εχουν γινει οποτε ειναι σαν να μην υπαρχουν..!!επειδη ειναι αλλοδαπη η γυναικα σου και εχει και δικηγορο ...το σιγουρο ειναι θα σε κυνηγησουν για λεφτα...θα σου ελεγα ετσι σαν συμβουλη...τωρα !!μην προσπαθησεις να φερεις τα παιδια πισω να μεινετε μαζι,αν μπορεις κατσε εκει μαζι τους οσες μερες αντεχεις(οικονομικα)κ προσπαθησε να βρεις γεφυρες με την γυναικα σου να ομαλοποιησεις την κατασταση....να ρωτησω κατι?? υπηρξαν τσακωμοι(ξυλοδαρμοι?) με την γυναικα σου?? αν οχι προσπαθησε με ηρεμια και λογικη να καλμαρεις την γυναικα σου και να διωξεις την δικηγορο.!!!θα βγειτε κερδισμενοι σιγουρα.....δεν ξερω αν σε βοηθησα καθολου..
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost