Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Μια περίεργη ιστορία...

Σελίδα : 1

billll

# 1 στις 11/8/2010
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Μια περίεργη ιστορία...

Γειας σας,
Θα ήθελα να σας διηγηθώ μια ιστορία, που προέκυψε εδώ και περίπου ένα χρόνο στη ζωή μου..ενώ πάντα έπαιρνα τις γυναίκες πιο πολύ στην πλάκα και δεν μπορούσα να μείνω πολύ καιρό με κάποια...πριν από ένα χρόνο περίπου μου συνέβη κάτι που ίσως τελικά δεν έπρεπε να συμβεί καθόλου...
Αγάπησα και ερωτεύτηκα τρελά την κοπέλα ενός πολύ γνωστού μου (είναι σχεδόν 4 χρόνια μαζί)..όλα ξεκίνησαν από μια συναυλία που πήγαμε μαζί κατά τύχη..όλα έγιναν μαγικά και η ατμόσφαιρα εκείνης της ζεστής νύχτας μας έφερε πολύ κοντά...
Για πολλούς μήνες η επικοινωνία μας ήταν μόνο μέσω chat, τηλεφώνων, μηνυμάτων, εκατοντάδων τραγουδιών στα οποία ήταν λες και μπαίναμε μέσα...και αυτό προκειμένου να μην κάνουμε τελικά αυτό που δεν έπρεπε να γίνει...λόγω της σχέσης της με τον γνωστό μου..ο οποίος είναι κολλητός με τον ξαδερφό μου..και όλο αυτό θα προκαλούσε μεγάλες αναταραχές που ο χαρακτήρας της κοπέλας δεν ήταν δυνατός για να αντέξει...
Τελικά δεν κρατηθήκαμε...αρκούσε μια ακόμα συνάντηση για να ξεκινήσει ένας μεγάλος έρωτας...που περιλάμβανε περισσότερο λόγια παρά πράξεις...όλα όμως μαζί της ήταν μοναδικά...ένιωθα πως την αισθανόμουν ακόμα και όταν δεν ήμασταν μαζί..και εκείνη το ίδιο...νομίζω ακόμα και τώρα πως κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να μου ξανασυμβεί...μετά από ένα διάστημα η κοπέλα χώρισε με εκείνο το παιδί προκειμένου να είμαστε μαζί... όμως όλο αυτό το "κρυφτό" που ήμασταν αναγκασμένοι να παίζουμε δεν το άντεξε...νομίζω πως νίκησαν τότε οι τύψεις και η ανασφάλεια...και έτσι ξαναγύρισε πίσω... εμείς συνεχίσαμε να βλεπόμαστε και νομίζω πως γίναμε κάτι σαν... εθισμένοι ο ένας με τον άλλον..η διάθεσή μας και η ψυχολογία μας εξαρτιόταν ο ένας από τον άλλο...όμως το να αφήσει τη ζωή της για να το ζήσει σταμάτησε πια να το συζητάει...έτσι όλο αυτό άρχισε να φθίρεται..όχι όμως και η αγάπη που είχαμε ο ένας για τον άλλον...
όταν όμως το μυαλό μου δεν άντεξε άλλο...γιατί δεν μπορούσα πια να την σκέφτομαι με τον άλλο...και της ζήτησα να κάνει μια επιλογή...αυτή τελικά ήταν ο άλλος...
Αυτό είναι κάτι που μ' έχει πονέσει πολύ..όσο και να καταλαβαίνω την κατάσταση..μέσα μου έχουν αρχίσει να χαλάνε πολλά πράγματα για εκείνη και να σχηματίζονται πολλά ερωτήματα...
μπορεί κάποια να αγαπάει δύο άντρες ταυτόχρονα;;;
η τελική επιλογή ήταν αυτή που ήθελε ή αυτό που έπρεπε;;;
μήπως όλο αυτό ήταν κάτι στο δικό μου μυαλό;;; κάτι που μόνο εγώ το έβλεπα και μελλοντικά;;;
μήπως να σταματήσω να σκέφτομαι;;;

inioxos52

# 2 στις 11/8/2010
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Apo tin stigmi pou efuge i gkomena alla ksanagurise pisw ston diko tis, apo tin stigmi pou gia deuteri fora epelekse kai pali ton diko tis, kalo 8anai na to pareis apofasi, pws se epairne stin plaka, opws epairnes kai esu oles tis omofules tis mexri na tin gnwriseis. Etsi einai file mou.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Mystik_Male

# 3 στις 11/8/2010
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599
Δυστυχώς, οι αγάπες, τα λουλούδια και τα ωραία λόγια δεν τρώγονται, δε μασιούνται, δεν καταπίνονται, και δεν γεμίζουν το στομάχι.

Επιπλέον, κανείς δε μπορεί να ξέρει ποτέ πώς είναι μαθημένη μια γυναίκα.
Μπορεί να είναι από πλούσια οικογένεια και ο γνωστός σου να μπορεί να της παρέχει αυτά που δεν μπορείς εσύ.

Κι αυτό φάνηκε από το γεγονός ότι ξαναγύρισε σ' αυτόν μετά από ένα ευχάριστο διάλειμμα με σένα.

Αν πάλι δεν υφίσταται θέμα χρημάτων, μπορεί να της έλεγες ωραία λόγια για να την κάνεις να σ' ερωτευτεί, αλλά επειδή τα λόγια πολλές φορές είναι του αέρα, να εμπιστεύτηκε περισσότερο τον άλλον που μπορούσε να αποδείξει την αγάπη του με πράξεις.

Για το μόνο που λυπάμαι είναι το ότι είσαι ακόμη πολύ ερωτευμένος μαζί της, που ακόμη κι αν βρεις κάποια άλλη θα την συγκρίνεις πάντοτε, και θα τη βρίσκεις "λίγη" ό,τι και να κάνει.

# 4 στις 12/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Eτσι ειναι φιλε μου...

Οι γυναικες ειναι Δυσκολες και Απλησιαστες
απο την φυση τους...
Σοφος ο ποιητης....

perfetta

# 5 στις 12/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Φυσικα και να σταματησεις να σκεφτεσαι.

Η αποφαση της ειναι αυτη, οσες αναλύσεις κι αν κανουμε εμεις!

_iveksarap_

# 6 στις 12/8/2010
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Απαντήσεις: 706

Παράθεση:
Originally posted by billll
Γειας σας,
Θα ήθελα να σας διηγηθώ μια ιστορία, που προέκυψε εδώ και περίπου ένα χρόνο στη ζωή μου..ενώ πάντα έπαιρνα τις γυναίκες πιο πολύ στην πλάκα και δεν μπορούσα να μείνω πολύ καιρό με κάποια...πριν από ένα χρόνο περίπου μου συνέβη κάτι που ίσως τελικά δεν έπρεπε να συμβεί καθόλου...
Αγάπησα και ερωτεύτηκα τρελά την κοπέλα ενός πολύ γνωστού μου (είναι σχεδόν 4 χρόνια μαζί)..όλα ξεκίνησαν από μια συναυλία που πήγαμε μαζί κατά τύχη..όλα έγιναν μαγικά και η ατμόσφαιρα εκείνης της ζεστής νύχτας μας έφερε πολύ κοντά...
Για πολλούς μήνες η επικοινωνία μας ήταν μόνο μέσω chat, τηλεφώνων, μηνυμάτων, εκατοντάδων τραγουδιών στα οποία ήταν λες και μπαίναμε μέσα...και αυτό προκειμένου να μην κάνουμε τελικά αυτό που δεν έπρεπε να γίνει...λόγω της σχέσης της με τον γνωστό μου..ο οποίος είναι κολλητός με τον ξαδερφό μου..και όλο αυτό θα προκαλούσε μεγάλες αναταραχές που ο χαρακτήρας της κοπέλας δεν ήταν δυνατός για να αντέξει...
Τελικά δεν κρατηθήκαμε...αρκούσε μια ακόμα συνάντηση για να ξεκινήσει ένας μεγάλος έρωτας...που περιλάμβανε περισσότερο λόγια παρά πράξεις...όλα όμως μαζί της ήταν μοναδικά...ένιωθα πως την αισθανόμουν ακόμα και όταν δεν ήμασταν μαζί..και εκείνη το ίδιο...νομίζω ακόμα και τώρα πως κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να μου ξανασυμβεί...μετά από ένα διάστημα η κοπέλα χώρισε με εκείνο το παιδί προκειμένου να είμαστε μαζί... όμως όλο αυτό το "κρυφτό" που ήμασταν αναγκασμένοι να παίζουμε δεν το άντεξε...νομίζω πως νίκησαν τότε οι τύψεις και η ανασφάλεια...και έτσι ξαναγύρισε πίσω... εμείς συνεχίσαμε να βλεπόμαστε και νομίζω πως γίναμε κάτι σαν... εθισμένοι ο ένας με τον άλλον..η διάθεσή μας και η ψυχολογία μας εξαρτιόταν ο ένας από τον άλλο...όμως το να αφήσει τη ζωή της για να το ζήσει σταμάτησε πια να το συζητάει...έτσι όλο αυτό άρχισε να φθίρεται..όχι όμως και η αγάπη που είχαμε ο ένας για τον άλλον...
όταν όμως το μυαλό μου δεν άντεξε άλλο...γιατί δεν μπορούσα πια να την σκέφτομαι με τον άλλο...και της ζήτησα να κάνει μια επιλογή...αυτή τελικά ήταν ο άλλος...
Αυτό είναι κάτι που μ' έχει πονέσει πολύ..όσο και να καταλαβαίνω την κατάσταση..μέσα μου έχουν αρχίσει να χαλάνε πολλά πράγματα για εκείνη και να σχηματίζονται πολλά ερωτήματα...
μπορεί κάποια να αγαπάει δύο άντρες ταυτόχρονα;;;
η τελική επιλογή ήταν αυτή που ήθελε ή αυτό που έπρεπε;;;
μήπως όλο αυτό ήταν κάτι στο δικό μου μυαλό;;; κάτι που μόνο εγώ το έβλεπα και μελλοντικά;;;
μήπως να σταματήσω να σκέφτομαι;;;

Καλωσόρισες.
Αν θεωρήσουμε ότι υπάρχουν άντρες που μπορούν να αγαπάνε ταυτόχρονα δύο γυναίκες, γιατί να μην υπάρχει και γυναίκα που μπορεί να αγαπά ταυτόχρονα δύο άντρες;
Η τελική της επιλογή από τη στιγμή που ήταν επαναλαμβανόμενη είναι επιλογή της. Αυτό κράτα.
Ερωτευμένος ήσουν, ως ερωτευμένος σκεφτόσουν...
Να συνεχίσεις να σκέφτεσαι να σεβαστείς την επιλογή της και να προχωρήσεις στις δικές σου αποφάσεις για το δικό σου μέλλον.

Καλό δρόμο!
Μέτρον πάντων χρημάτων αΌνθρωπος, ταΏ¶ν μαν αντων ας αΌστην, ταΏ¶ν δα οακ αντων ας οακ αΌστην. - ΟαΌα μαν αΌκαστα αΌμοα¶ φαίνεται τοιααΏτα μαν αΌστην αΌμοα¶ οαΌα δα σοι, τοιααΏτα δα αατ' σοα¶ αΌνθρωπος δα σα τε καΌγώ. Πρωταγόρας

anatritos

# 7 στις 12/8/2010
author
Ανδρας / 59 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.311

Παράθεση:
Originally posted by billll
πάντα έπαιρνα τις γυναίκες πιο πολύ στην πλάκα και δεν μπορούσα να μείνω πολύ καιρό με κάποια...

Το ιδιο εκανες και με τη συγκεκριμενη κοπελα.

Μονο που αυτη τη φορα ειχες την αναγκη να νιωθεις αθωος
και επελεξες αυτο το "δεν μπορω να μεινω πολυ καιρο με καποια"
να ειναι ευθυνη της αλλης πλευρας.
Ψαξε να βρεις λοιπον γιατι "δεν μπορεις να μεινεις πολυ καιρο με καποια",
εκει ειναι το κλειδι.

billll

# 8 στις 12/8/2010
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3
ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους σας. μερικοί καταλάβατε τί θέλω να πω..κάποιοι άλλοι όχι..δεν έχω απορίες αν η συγκεκριμένη κοπέλα μ αγαπούσε ή όχι το έχει αποδείξει...η τελική της επιλογή με πλήγωσε πολύ και γι' αυτό μου δημιουργήθηκαν τόσα ερωτήματα...πίστευε από την αρχή πως εμείς οι δύο λόγω της κατάστασης ήμασταν καταδικασμένοι...μπορεί κάποια να αγαπάει και απλά να το πνίγει..επειδή έχει κάτι άλλο που επίσης αγαπάει στη ζωή της;;;
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost