Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Όταν δεν έρχεται το παιδί...-αδιέξοδο-

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

methismeno_troufaki

# 21 στις 13/8/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
'Aρεσαν+: 0%
Σκεφτήκατε την περίπτωση της παρένθετης μητρότητας?

Νομίζω ότι από το 2001-2002 εφαρμόζεται και στην Ελλάδα αλλά σίγουρα εφαρμόζεται εδώ και χρόνια στο εξωτερικό χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ίσως τα παρακάτω site έχουν πληροφορίες που σε ενδιαφέρουν:

http://www.ivf-embryo.gr/parentheti-mitrotita.htm

http://www.fertilitycrete.gr/gr/fertility-treatments/surrogacy-mother.aspx

http://www.paidorama.com/%CE%9D%CE%AD%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%B1/%CE%9D%CE%AD%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B3%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CE%B1/%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%AD%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B7-%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1.html
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

# 22 στις 14/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mathilda
Αληθεια, Μαραντα;
Και εγω σκεφτομουν οτι αν δεν κανω παιδια, να υιοθετησω ενα μαυρακι.

Απολύτως! Δύο χρόνια πριν κρίθηκε αίτηση υιοθεσίας ζευγαριού πολύ γρήγορα γιατί το παιδί ήταν στην κατηγορία παιδιών με ειδικές ανάγκες (και αυτές δεν καθυστερούν γιατί δεν υπάρχει μεγάλη ζητηση)!

inioxos52

# 23 στις 14/8/2010
author
Ανδρας / 68 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Originally posted by friddaa
Για ξαναδες λίγο πιο ζεστά το θέμα υιοθεσία, και μην σταματάς στο πρώτο όχι που ακούς...Θα ήταν μια λύση, που δεν θα έβαζε σε κίνδυνο την υγεία σου, και από την άλλη ένα παιδάκι θα έβρισκε οικογένεια. Ξέρω περιπτώσεις που ξεκίνησαν με αναδοχή και μετά από δικαστικό αγώνα υιοθέτησαν, ή άλλους που υιοθέτησαν από το εξωτερικό.Δεν λέω ότι είναι εύκολο, αλλά είστε μικροί και έχετε χρόνο, αρκεί να το θέλετε. Και εφόσον είστε ζευγάρι οι όποιες λύσεις αφορούν και τους δυό, το πρόβλημα δεν είναι πια μόνο δικό σου, μην στερείς από τον άλλο την δυνατότητα να αποφασίζει κι αυτός για θέματα που αφορούν και την δική του ζωή.
Υπάρχει και θέμα κληρονομικότητας;
Ο άνθρωπος αυτός αποφάσισε να ζήσει μαζί σου, και όχι για ένα παιδί που δεν έχει ακόμα γνωρίσει, δείξε του ότι τον τιμάς για αυτήν του την απόφαση...
Αν στην πορεία δεν μπορέσει εκείνος να το χειριστεί είναι άλλο θέμα...

AYTO

Sumfwnw me oles-ous tous sundiktious, pou proteinoun tin uio8esia me ka8e tropo, kai topo.

Swste mia zwoula afou to mporeite kai 8elete polu ena paidi, kai na deite pws meta apo xronia, i mouritsa tou 8a sas moiazei kiolas.

Ante. Kouragio kai apofasistikotita xreiazetai, gia na de8eite akomi perissotero oxi mono san zevgari, alla kuriws san goneis.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Baflitsa

# 24 στις 15/8/2010
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 25
Εχω την αισθηση οτι υπερβαλλεις λιγακι, μπορει ο γιατρος να ειναι πολυ καλος οπως είπες και δεν αμφιβαλλω, όμως δεν χανεις τιποτα να συμβουλευτεις κανα δυο γιατρους ακομη. Οι γιατροί πολλές φορές απο μόνοι τους τα παραφουσκώνουν και γινονται υπερπροστατευτκοι μονο και μονο για να είναι 100% καλυμμένοι με αποτέλεσμα να νιώθεις οτι δεν υπάρχει ελπίδα.
Σιγουρα ένα προβλημα υγειας μπορει να επηρρεασει τη γονιμότητα, ομως και η εξωσωματική είναι μια λύση. Μην τα παρατάς, δεν εισαι η μόνη με θέματα υγείας. Εχουν υπάρξει κι άλλες στη θέση σου, κι ομως κατάφεραν να κάνουν παιδί με τον ανθρωπο που αγαπούν.

thelodiakopes

# 25 στις 16/8/2010
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 116
Υιοθεσία...Τρέξτε..Ψάξτε το..Κυνηγήστε το...
Τίποτα δεν μας χαρίζεται εύκολα!!!!Σκέψου..Σε πόσα πράγματα έχεις ακούσει ΟΧΙ,ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ...κτλ...
Αλλά κάντε το μαζί!!!
Και να χωρίσετε γιατί???
Οικογένεια δεν είναι μόνο τα παιδιά...Ο άντρας σου είναι η οικογένειά σου!!!Για αυτό τον παντρεύτκες!!Νομίζω...Παιδιά θα μπορούσες να κάνεις με τον καθένα...Τον παντρεύτηκες όμως γιατί θεώρησες οτι εκείνος είναι η οικογένεια σου και με ένα παιδί απλά θα τη μεγάλωνες!!!Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις...

dias8

# 26 στις 21/8/2010
author
Ανδρας / 62 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 30

γβ

καλημερα αγαπητη μου λιλλη...απο οτι διαβασα θα σου ελεγα δυστυχως δεν εχεις περιθωριο να ρισκαρεις τη ζωη σου με μια γεννα...οκ. ειναι μεγαλο θεμα για μια γυναικα να θελει να κανει ενα παιδι αλλα....αλλα εδω υπαρχουν δυο θεματα που πρεπει να τα χειριστεις ωμα κ ψυχριμα...αν κοιταξεις γυρω σου ποσα μικρα παιδακια ειναι ορφανα και θα ηταν θειο δωρο γιαυτα να παρεις ενα(υπαρχει λυση αν το θελει κανεις..ειτε υοθεσιας.αναδοχος κ.αλ..)ουτε να κινδυνευσεις την υγεια σου ουτε να χαλασεις το σπιτι σου!! αφου λες οτι σε στηριζει και ο αντρα σου για δεστο κ ετσι!!.......και δευτερον προσεξα κατι που ειπες...ο αντρα σου θελει πολυ ενα παιδι...ερωτηση..εχεις ψαξει κατα βαθος αν πραγματικα εχει δεχτει οτι δεν μπορει να κανεις παιδι???? γιατι υπαρχει δυστυχως στην πορεια περιπτωσεις που μπορει να γινουν χειροτερες για ολους
και τοτε τα πραγματα θαναι μη αναστρεψιμα......π.χ. α) δεν εχει αποδεχτει το προβλημα και ελπιζει κ σε πιεζει να του κανεις παιδι (με ολους τους κινδυνους που εχεις)και δεν ερχεται τι γινεται?? υπαρχει κινδυνος για ΣΕΝΑ (αυτος δεν ρισκαρισε)..θασαι μια ζωη η αιτια που δεν ειναι ευτιχισμενος.. ΕΣΥ ?? (αυτος δεν θα χασει τιποτα για το μελλον)...πιθανον στη πορεια ναρθουνε γκρινιες τσακωμοι κτλπ!!!.....θα σου πω κ ενα αλλο σεναριο που ειναι πολυ πιθανον...τραβηξες ολο το σκηνικο της γεννας και εκανες ενα παιδακι...αν ομως παρουσιαστουν τα προβληματα που ανεφερες πριν??? αναπηρη..κ τετοια ..τ=κτυπαω ξυλο νασαι καλα...θα μπορει να τα αντεξει ολα αυτα εκεινος???? ΕΣΥ??!!! παλι σε δευτερη μοιρα!!..απλα δεν θελω να σε τρομαξω αλλα σου λεω να δεις και αλλες πλευρες που για μενα ειναι αρκετα σοβαροτερες.....και αλλα θα λεγαμε οκ...σε ταρακουνισα ισως...αλλα μηπως ειναι και ετσι...ευχαριστω

JohnyMarr

# 27 στις 26/8/2010
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Ελευθέριο - Κορδελιό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 12
Κοπέλα μου να εχεις δυναμη και κουράγιο!δεν ειναι λυση το διαζυγιο.Πιστευω οτι για να ειστε ολοι καλα,η λύση της παρενθετης μητερας ειναι ενδεδειγμένη...Σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι καλά και να ειστε παντα ο ενας διπλα στον άλλο...Οπως ελεγε και ο παππους μου,καθε σπιτι που εχει καπνο ,εχει και φωτιά..Ολοι εχουμε προβλήματα,αλλος μεγαλυτερα,αλλος μικροτερα..Δεν τα παραταμε ομως και δεν απογοητευομαστε...keep your head up high,οπως λεει και ο υμνος της μεγαλυτερης ομαδας του πλανητη,της Λιβερπουλ!!!ευχομαστε ολοι να μας φερεις τα πιο ευχαριστα νεα!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.