Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΜΠΕΡΔΕΜΑ!!

Σελίδα : 1

fofi25

# 1 στις 18/8/2010
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 15
'Aρεσαν+: 0%

Μπερδεμα!!

Παιδια καλημερα,

ειμαι αυτη την περιοδο καπως μπερδεμενη και ηθελα την βοηθεια σας. Εχω τελειωσει λογιστικη, δουλευω σε μια εταιρια (δεν ξερω για ποσο γιατι δεν παει κ πολυ καλα, ακουγονται διαφορα) και ελεγα να παρω αλλο ενα πτυχιο παραλληλα με την δουλεια μου. Εννοω να δουλευω το πρωι και το απογευμα να διαβαζω και να πηγαινω στις εξεταστικες. Στην αρχη σκεφτηκα να παω ιεκ μαρκετιγκ (μιας και μου αρεσει αυτη η ειδικοτητα) αλλα τωρα σκεφτομαι να δωσω κατακτηριες στο τει εμποριας κ διαφημισης στο τει θεσσαλονικης και να πηγαινω οποτε μου ειναι ευκολο να παρακολουθω και στην εξεταστικη και δεν βιαζομαι οποτε το τελειωσω. Το θεμα ειναι οτι χρειαζομαι ενα επιπλεον πτυχιο κ εδωσ την δουλεια μου δειχνουν ενδιαφερον σε αυτο το πτυχιο αλλα δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα ουτε για μεταπτυχιακα ουτε για να παω να νοικιασω σπιτι κ να ξανα γινω φοιτητρια. Μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας?? Και αν καποιος απο εδω σπουδαζει στο τμημα εμποριας κ διαφημισης στο τει θεσσαλονικης ας μου πει για να του δωσω το μειλ μου..

Στηριζομαι στην βοηθεια σας
Ευχαριστω

OperServ

# 2 στις 19/8/2010
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 24
Νομίζω οτι παλιά είχες ξανακάνει ένα παρόμοιο θέμα αν δεν με απατάει η μνήμη μου. Από αυτά που γράφεις τότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δώσεις κατατακτήριες και εφόσον δεν βιάζεσαι για πότε θα τελειώσεις. Τμήμα εμπορίας και διαφήμησης υπάρχει και στο ΤΕΙ Αθήνας. Έχει από τις υψηλές βάσεις εισαγωγής και χαμηλά ποσοστά ανεργείας.

Αλλά το θέμα ξέρεις ποιο είναι,οτι ακόμα και να μην βιάζεσαι να τελειώσεις όπως λες,αρκετά εργαστήρια στο ΤΕΙ είναι τις πρωϊνές ώρες και δεν υπάρχουν ωράρια για το απόγευμα. Οπότε αναγκαστηκά θα πρέπει να απουσιάσεις από την δουλειά που είσαι τώρα αν θές κάποτε να περάσεις μερικά εργαστήρια. Επιτρέπει ο εργοδότης σου να φύγεις από την δουλειά για να πας σε εργαστήρια? Είναι ένα θέμα που πρέπει να το συζητήσεις.

Όσο για τα ΙΕΚ δεν γνωρίζω πολλά πράγματα αλλά από τους περισσότερους ακούω τα χειρότερα λόγια. Θα ταίριαζε μαζί με το πτυχίο λογιστικής να έχεις και ΙΕΚ μάρκετινγκ,μόνο που στα περισσότερα ΙΕΚ τα μαθήματα είναι πρωϊνα και οι θεωρίες είναι και με παρουσίες όπως γίνετε και στα σχολία στο λύκειο άμα ξεπεράσεις ένα όριο κόβεσαι,οπότε πάλι υπάρχει το ίδιο πρόβλημα με την δουλειά σου εφόσον δεν θα επιτρέπει ο εργοδότης να απουσίασεις.

fofi25

# 3 στις 21/8/2010
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 15
Eχεις δικιο σε αυτο που λες οτι δεν μπορω να παρακολουθω τα εργαστηρια, για αυτο βρηκα το τμημα δημοσιων σχεσεων στην καστορια το οποιο δεν εχει εργαστηρια περα απο το τελευταιο εξαμηνο. Ετσι θα μπορω να διαβαζω απο αποσταση κ απο σημειωσεις κ να επικοινωνω μεσω μειλ με τους καθηγητες και να πηγαινω στα μαθηματα οπουε μπορω. Τι λες για αυτο το τει θεωρεις οτι ειναι καλη σχολη?? Πραγματικα χειαζομαι καποιον να με καθοδηγησει ή εστω να με βοηθησει αλλα δεν εχω κανεναν. Ευχαριστω πολυ που ου απαντησες

OperServ

# 4 στις 21/8/2010
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 24
Δεν γνωρίζω κάτι για το τμήμα δημόσιων σχέσεων. Μόλις χτές μου είπε ένας φίλος μου οτι ετοιμάζεται να περάσει νόμος ή ΠΔ που θα καταργήσει τις κατατακτήριες εξετάσεις τελείως. Ακόμα δεν βρήκα κανένα νέο από το internet άμα βρώ θα στο πώ. Οπότε λογικά άμα περάσει ο νόμος μόνο σε ΙΕΚ θα μπορείς να πάς.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε