Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Λευκός(?) γάμος.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

# 41 στις 24/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by MAIRH2010
H λύση του εγγυητή είναι και αυτή παρακινδυνευμένη ...........

Δεν νομίζω πως είναι για εκείνη παρακινδυνευμένη όσο για τον εγγυητή
ποιος θα την εμπιστευτεί?

# 42 στις 24/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
α καλαααα

που τον ειδες χρυσε μου ανθρωπε τον θυμο και τον αλληλοσπαραγμο?

Εγω φταιω ομως που καθομαι και δινω σημασια και δεν σας αφηνω στην πλανη σας να χτιζετε ανωγια και κατωγια με ελπιδες ( για ανοιγμα λογαρισμου)που δεν εχουν βαση.

Εδω δεν μπορειτε να αναφερετε πως θα βρεθειτε για καφε γιατι εχει ευθυνη το σαιτ αν κανενας πατησει στο δρομο για τον καφε ..πινεζα και ζητησει τα ρεστα απο το σαιτ( δεν το κρινω ....απλα λεω πως ειναι το πραγμα) θα σας ευλογισουν και το ανοιγμα λογαρισμου?
...και μετα ηρθαν οι μελισσες.......

MAIRH2010

# 43 στις 24/8/2010
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Δωδεκανήσου / Κάρπαθος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 171
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by in_change

Παράθεση:
H λύση του εγγυητή είναι και αυτή παρακινδυνευμένη ...........

Δεν νομίζω πως είναι για εκείνη παρακινδυνευμένη όσο για τον εγγυητή
ποιος θα την εμπιστευτεί?

Συμφωνώ μαζί σου ......... Εννοούσα παρακινδυνευμένη για τον εγγυητή ......

Ακόμα και εμπιστοσύνη να έχεις .........
είναι τόσο δύσκολες οι οικονομικές συνθήκες
και εκείνη άσχημα μπλεγμένη
που πιθανότατα να μην μπορέσει (όχι γιατί δεν θέλει ) στις υποχρεώσεις της .

MAIRH2010

# 44 στις 24/8/2010
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Δωδεκανήσου / Κάρπαθος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 171

Παράθεση:
Originally posted by filomyla
α καλαααα

που τον ειδες χρυσε μου ανθρωπε τον θυμο και τον αλληλοσπαραγμο?

Εγω φταιω ομως που καθομαι και δινω σημασια και δεν σας αφηνω στην πλανη σας να χτιζετε ανωγια και κατωγια με ελπιδες ( για ανοιγμα λογαρισμου)που δεν εχουν βαση.

Εδω δεν μπορειτε να αναφερετε πως θα βρεθειτε για καφε γιατι εχει ευθυνη το σαιτ αν κανενας πατησει στο δρομο για τον καφε ..πινεζα και ζητησει τα ρεστα απο το σαιτ( δεν το κρινω ....απλα λεω πως ειναι το πραγμα) θα σας ευλογισουν και το ανοιγμα λογαρισμου?
...και μετα ηρθαν οι μελισσες.......

Filomyla , ουσιαστικά συμφωνείτε με τον Somebody.........

Τώρα καταλαβαίνω κι εγώ πως και που υπάρχει το πρόβλημα .........

Δεν πειράζει , θα σκεφτούμε κάτι άλλο .............

somebody961

# 45 στις 24/8/2010
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Τώρα καταλαβαίνω κι εγώ πως και που υπάρχει το πρόβλημα .........

Δεν πειράζει , θα σκεφτούμε κάτι άλλο .............

Εεε μα πια!
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

tromokratimeni

# 46 στις 25/8/2010
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Σαμ για δές μήπως αυτό διευκολύνει την κατάσταση.

http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=31084
Είπες σε προηγούμενο πόστ ότι το πως δημιουργήθηκε ένα τόσο μεγάλο χρέος, είναι θέμα απο μόνο του.
Εσύ γνωρίζεις βέβαια, αλλά να ρωτήσω..μήπως υπάρχει πιθανότητα..όταν ξαλαφρώσει κάπως, να επανέλθει;

A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

fefgati

# 47 στις 25/8/2010
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 36
Να πω και εγώ την γνώμη μου...
Πιστεύω some όπως σου είπανε και οι παραπάνω συμφορίτες ότι πρέπει να αποτρέψεις την φίλη σου να παντρευτεί. Οι λόγοι είναι σαφείς. Επίσης, θα πρέπει, δεν ξέρω αν είσαι υπέρ των καρτών ή όχι, να την συμβουλέψεις στη σωστή διαχείριση των χρημάτων γιατί από ότι φαίνεται είναι σκράπας η φίλη σου σε αυτό. Εκτός αν πρόκειται και μόνο τότε για λόγους υγείας...
Θα έπρεπε να γνωρίζει ότι αποκτούμε κάτι μέχρι εκεί που φτάνει το χέρι μας. Πλέον, οι περισσότεροι χρωστάνε στις τράπεζες λόγω καρτών γιατί έπεσαν στην παγίδα. Αν συνεχίσει να χρησιμοποιεί κάρτες και δεν αλλάξει τρόπο ζωής την βλέπω να χρωστάει παραπάνω από όσα είπες σε λίγους μήνες.
Όσον αφορά το λογαριασμό που ειπώθηκε πιο πάνω πιστεύω είναι στην ευχέρεια του καθενός να βοηθήσει και δικαίωμά του, αλλά προσωπικά δε θα έδινα τίποτα σε άτομο που ξέρω ότι θα βρεθεί να χρωστάει πάλι.

# 48 στις 25/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ακομα ο λευκος γαμος??

Λοιπον.. ηρθε ο οικονομικος συμβουλος στο πισι/λαπτοπ σας!! Αφιλοκερδως!

Εχουμε και λεμε...

Δευτερη δουλεια = 400(στη τραπεζα) μηνιαιως 4800 το χρονο δηλαδη αποπληρωμη σε 5 χρονια και της μενουν τα 750 για το νοικι εξοδα προσωπικα κτλ.. Αν δε παει σε μικροτερο σπιτι ακομα καλυτερα..

Δευτερη δουλεια + μικροτερο σπιτι = 500 μηνιαως (στη τραπεζα) δηλαδη 6000 το χρονο δηλαδη αποπληρωμη σε 4 χρονια και της μενουν 450 να περασει το μηνα της ζορικα μεν αλλά αξιοπρεπεστατα δε.

Βαλε και δωρα αδειες επιδοματα ... ντριν ντριν ντρι.. βαλε 1000 ευρω περιπου τα προσθετει στον προυπολογισμο του μηνα + 80 ευρω δηλαδη το μηνα για προσωπικα της εξοδα.

Ο κοινος παρανομαστης ειναι η δευτερη δουλεια. Αφου ειναι φιλη σας δειξτε της τον μονοδρομο.. για να παψει να σκεφτεται γκαγκστερικα.. Χρηματα μπορει να βγαλει με διαφορους τροπους.. το θεμα ειναι τι χρηματα θελει να βγαλει.

Τωρα να πω την απορια μου? Γιατι δεν εχει βρει ηδη 2η δουλεια? Δεν μπορει να ειμαστε εμεις που το λεμε πιο εξυπνοι απο αυτη που περναει το λουκι? Καποιο λογο θα εχει.

niki8213

# 49 στις 25/8/2010
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 8
Σίγουρα δεν είμαι και το πιο κατάλληλο άτομο να δίνω συμβουλές αφού δεν έχω λύσει καν τα δικά μου προβλήματα αλλά με βάση αυτά που διάβασα έχω να προτείνω τα εξής:

Κατ’αρχήν ο μπαμπάς μου έχει κάποια ενοικιαζόμενα δωμάτια στο κέντρο Αθήνα όπου υπάρχουν δωμάτια με 200 Ευρώ και όλα πληρωμένα κοινόχρηστα, ΔΕΗ, νερό βέβαια δεν είναι σε καλή κατάσταση αλλά είναι μια προσωρινή λύση (προς Θεού δε κάνω διαφήμιση ούτε προτείνω να μείνει στα δικά μας δωμάτια) υπάρχουν παρόμοια και αλλού ή έστω να νοικιάσει ένα στούντιο που πρότειναν κάποιοι με λιγότερα χρήματα…

Δε συμφωνώ καθόλου μα καθόλου να κάνει αυτό το γάμο για κανένα ποσό!!μικρό ή μεγάλο!!!δε ξέρει που πάει να μπλέξει οπότε πλέον δεν είναι θέμα επιβίωσης αλλά θέμα κίνδυνου της ζωής της!!!!

Και γώ από τη δουλειά που κάνω κερδίζω 800 ευρώ και έχω και πτυχίο και έκανα απογεύματα ιδιαίτερα σε παιδάκια Γυμνασίου μαθηματικά με 10 ευρώ /ώρα και κέρδιζα κάπου 400 ευρώ το μήνα παραπάνω(βέβαια εγώ το έκανα για να βοηθήσω να χτίσουμε σπίτι και για να παντρευτώ όχι για οικονομικά προβλήματα, μα ο καθένας έχει τα δικά του). Αν δεν έχει τις γνώσεις ας κάνει κάτι άλλο όπως baby sitter ή σερβιτόρα ή και να σιδερώνει ή καθαρίζει σπίτια προσωρινά η δουλειά δεν είναι ποτέ ντροπή!!
Τι να πώ ελπίζω να γίνει το καλύτερο για εκείνη, επίσης να πάρει δάνειο από τράπεζα και να εγγυηθεί κάποιος φίλος της για αυτό δεν γίνεται??

# 50 στις 25/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να πάρει δάνειο, για να καλύψει το δάνειο, εγώ προσωπικά το θεωρώ κουτό. Πάλι δάνειο θα πληρώνει χωρίς να έχει αυξήσει τα έσοδά της. Τί να γλυτώσει δηλαδή το κυνήγι απο πολλές τράπεζες? Ας βάλει τις οφειλές της σε μία όπως είπατε και προηγουμένως και να δίνει την κατώτερη δυνατή δόση.
Ούτε να δανειστεί απο φίλους - συγγενείς είναι λύση. Πρέπει η ίδια να συνειδητοποιήσει ότι ποτέ δεν ξοδεύουμε παραπάνω απο αυτά που έχουμε ή μπορούμε να καλύψουμε.

Αύξηση εσόδων, μειώση εξόδων άντε και κανένα τζόκερ, αυτά τη σώζουν.
Πρέπει να ζοριστεί και να πιεστεί. Δεν υπάρχει άλλη λύση, δυστυχώς.

Για τον λευκό γάμο, δεν το συζητώ. Άσχημα και επικίνδυνα μονοπάτια τα... φαινομενικά "εύκολα" χρήματα.

# 51 στις 25/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by why72
Να πάρει δάνειο, για να καλύψει το δάνειο, εγώ προσωπικά το θεωρώ κουτό. Πάλι δάνειο θα πληρώνει χωρίς να έχει αυξήσει τα έσοδά της. Τί να γλυτώσει δηλαδή το κυνήγι απο πολλές τράπεζες? Ας βάλει τις οφειλές της σε μία όπως είπατε και προηγουμένως και να δίνει την κατώτερη δυνατή δόση.
Ούτε να δανειστεί απο φίλους - συγγενείς είναι λύση. Πρέπει η ίδια να συνειδητοποιήσει ότι ποτέ δεν ξοδεύουμε παραπάνω απο αυτά που έχουμε ή μπορούμε να καλύψουμε.

Αύξηση εσόδων, μειώση εξόδων άντε και κανένα τζόκερ, αυτά τη σώζουν.
Πρέπει να ζοριστεί και να πιεστεί. Δεν υπάρχει άλλη λύση, δυστυχώς.

Για τον λευκό γάμο, δεν το συζητώ. Άσχημα και επικίνδυνα μονοπάτια τα... φαινομενικά "εύκολα" χρήματα.

# 52 στις 25/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
λετε πως εχει χαμηλο εκαθαριστικο...απο την αλλη με χαμηλο εκαθαριστικο δεν γινεται η τραπεζα να σου δινει σορυδον καρτες και δανεια. 25,000 χιλιαδες ευρω!!!! ..φανταζομαι πως η κοπελα μπλεχτηκε απο εκεινες τις κολοεταιριες που σου εβγαζαν αβερτα πιστωτικες καρτες με ψευδη στοιχεια και χωρις φωτοτυπια εκαθαριστικου με μονη υποχρεωση να αγορασεις καποιο προιον σε τετραπλη τιμη απο την κανονικη..και οταν σε "πλακωσουν" οι δοσεις δεν κεφαλωνεις με τιποτα...
κατα την γνωμη μου, αν η κοπελα δεν διαθετει κανενα περιουσιακο στοιχειο ,τουλαχιστον δεν χρειαζεται να πανικοβαλεται και να σκεφτεται τετοιες ριψοκινδυνες λυσεις...θελει προγγραματισμο, δευτερη δουλεια και μετα εναν εγραφο διακανονισμο με την τραπεζα....
θα ταλαιπωρηθει, σιγουρα..αλλα ισως στο μελλον της ερθουν τα πραγματα πιο καλα..ισως την βοηθησουν και οι δικοι της η βρει μια καλυτερη αμοιβωμενη εργασια...

Pseydonymo0

# 53 στις 26/8/2010
author
Ανδρας / 84 / Ελεύθερος
Βερμούδες
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 399

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
Το θέμα αφορά φίλη μου με μεγάλο οικονομικό πρόβλημα.
Αναζητώντας αγγελίες σε εφημερίδες, πάει συνεχώς σε συνεντεύξεις αφήνοντας και βιογραφικά.

Πήγε λοιπόν και σε ένα γραφείο όπου τυπικά είναι μεσιτικό, που όμως κάνει και 'άλλες' δουλειές. Για το πόσο καθαρές όμως είναι βάζω το θέμα.

Εκεί λοιπόν, της πρότειναν να συνάψει πολιτικό λευκό γάμο με έναν Νιγηριανό προκειμένου αυτός να πάρει την πολυπόθητη πράσινη κάρτα για τη συνέχιση της παραμονής του στην Αγγλία.

Θα πρέπει λοιπόν να πάει Αγγλία να 'παντρευτεί', και όταν όλα τα περί παραμονής του εκπληρωθούν, θα γίνει το διαζύγιο. (6 μήνες μετά).
Θα δηλώσει, όπως της είπαν, εγκατάλλειψη συζυγικής στέγης.

Εκείνο που θα έχει ως αντίτιμο θα είναι 2.500€, ποσόν που θα της επιτρέψει να ξοφλήσει τη μια της πιστωτική.
Και με όλα τα έξοδα (πήγαινε-έλα Αγγλία πληρωμένα).

Το ερώτημα μου και λόγος που βάζω το θέμα είναι το εξής:

Υπάρχει -και τι- περίπτωση να έχει κάποιο μπλέξιμο άσκημο;, κάποια απάτη, και ποιά/ποιές είναι αυτή;

Ποιές είναι οι παγίδες που ελοχεύουν σε κάτι τέτοιο;

Επειδή, όπως και οι Αγγλοι λένε, δεν υπάρχει τζάμπα γεύμα..

Ούτε συζήτηση για λευκό γάμο, ιδίως με νιγηριανό και με κάποιον που δεν γνωρίζει. Την ξέρω πολύ καλά την Αγγλία και τους νιγηριανούς. Χωρίς καθόλου ρατισμό (απεχθανομαι τους ρατσιστές) οι νιγηριανοί φημίζονται για απάτες που γίνονται μέσω διαδικτύου, λευκούς γάμους και άλλα πολλά.
Αν κατά σύμπτωση ενδιαφέρεται για Αγγλία, ευχαρίστως να της δώσω πληροφορίες, μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα με το μέιλ σου για να σου απαντήσω ή να με βρεις στο τσατ.
Καλύτερα σκληρή οικονομία, μετακόμιση σε φθηνότερο σπίτι, δεύτερη δουλειά ή κάτι άλλο που είναι εφικτό, παρά επικίνδυνα πράγματα.
Αν γράφεις greeklish δεν ξέρεις ούτε Αγγλικά ούτε Ελληνικά. Αγράμματος. Ωρίμασε και ξαναέλα.

cerise

# 54 στις 26/8/2010
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.205
Εχει γεμίσει λαμόγια ο πλανήτης τελικά!
Ας όψεται η κρίση.
Ολα αυτά είναι εκ του πονηρού και όποιος τσιμπάει βρίσκεται μπλεγμένος χειρότερα από ότι με τις τράπεζες.

TAKHS1

# 55 στις 26/8/2010
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 4.258
Αγαπητέ Σαμ,

Απ΄ τα λίγα που ξέρω… απ΄ αυτά που διάβασα.

Οι τράπεζες αποκλείεται να κάνουν μεταφορά δανείων και καρτών στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Ούτε εγγυητή θα βρει για τυπικούς και ουσιαστικούς λόγους…

Αν δεν έχει τίποτε να της κατασχέσουν, να σταματήσει να πληρώνει!

Όπως στο λέω!

Θα την παρακαλάνε οι τράπεζες στη συνέχεια να τους δίνει ότι να ΄ναι…

Είναι πολλοί που ήδη το κάνουν αυτό και οι τράπεζες ξέρουν ότι τους συμφέρει ότι τσιμπήσουν αφού τα λεφτά τους τα έχουν πάρει…

Για να καταλάβεις έχουν παγώσει σχεδόν τις κατασχέσεις αυτ/των γιατί δεν έχουν χώρους να τα συγκεντρώνουν, έχουν υψηλό κόστος φύλαξης, δεν αγοράζουν οι έμποροι καθώς και σε εκείνους δε δίνουν δάνεια για να πουλάνε αυτ/τα.

Η διαδικασία του νόμου που νομίζω έβαλε η Τρομ από θέμα της Σελήνης, είναι χρονοβόρα.

Ο πιο σύντομος, ασφαλής δρόμος σε ότι αφορά τον τραπεζικό δανεισμό, είναι ένας σύλλογος δανειοληπτών που έχει εμπειρία, δικηγόρους, επιρροή…

Από εκεί θα πάρει υπεύθυνες απαντήσεις, στήριξη κι υποστήριξη!

Σε ότι αφορά το γάμο…

Καλύτερα να αποφασίσει να κάνει πεζοδρόμιο, δεν το εννοώ ασφαλώς, παρά κάτι τέτοιο…

Είπαν αρκετά οι συνδίκτυοι, να μη το αναλύσω…

Σου λέω μόνο ότι κάποτε με τη μέθοδο αυτή, παντρεύονταν και στην Ελλάδα από τρίτες χώρες!

Ο-η σύζυγος με τον τρόπο αυτό είχε τη δυνατότητα να κυκλοφορεί στην τότε ΕΟΚ.

Τότε δούλευα σε Ληξιαρχείο που έκανε και τους πολιτικούς γάμους.

Ήρθε ο γαμπρός… η μισθωμένη Γερμανίδα νύφη, ο μεσολαβητής, κι έλλειπε ένας μάρτυρας (κουμπάρος)!

Κανείς δεν ήθελε να γίνει κουμπάρος του μαυρούλη…

Εγώ με όλα μου τα καλά και τα κακά… και με δυο μάτια του μαύρου να με ικετεύουν… διακρίνοντας στο πρόσωπο μου, τον πιο αδύνατο κρίκο…

Αποφάσισα να μαρτυρήσω…

Μετά καμιά εικοσαριά μέρες κι αφού είχαν γίνει κι άλλοι γάμοι με μισθοφόρους μάρτυρες… ήρθε έγγραφο από το ΥΠΕΞ που είχε προκληθεί από παρέμβαση της Γερμανικής Πρεσβείας!!!

Όλοι όσοι παντρεύονταν αποκτούσαν δικαίωμα εισόδου και παραμονής στη Γερμανία!

Οι Γερμανοί δεν τους ήθελαν και το θεωρούσαν απάτη…

Εγώ τη γλίτωσα γιατί όλοι ήξεραν τι έγινε και πως…

Οι Γερμανοί υπήκοοι στις πατρίδες τους όμως είχαν πρόβλημα…

StrawberryCherry

# 56 στις 30/8/2010
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.137
δεν ξέρω τι έγινε με το θέμα τελικά.. αλλα διάβασα αυτο σήμερα

Από Τετάρτη οι αιτήσεις για τους υπερχρεωμένους στις τράπεζες

Ξεκινά από την 1η Σεπτεμβρίου η υποβολή αιτήσεων στις τράπεζες για εξωδικαστικό συμβιβασμό για όσους δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν τα χρέη τους, σύμφωνα με το νόμο που ψηφίστηκε πρόσφατα για τα υπερχρεωμένα νοικοκυριά.

Από το 2011 θα ενεργοποιηθεί η δικαστική διαδικασία, στο πλαίσιο της οποίας τα Ειρηνοδικεία θα κρίνουν αν ο ενδιαφερόμενος βρίσκεται ή όχι σε αδυναμία πληρωμής και θα προχωρούν σε ρύθμιση χρεών.

Εκτιμάται ότι συνολικά περί τις 150.000 δανειολήπτες θα θελήσουν να ενταχθούν στον νόμο.

Υπενθυμίζεται ότι δυνατότητα ένταξης στον νόμο έχουν όλοι οι ιδιώτες και οι ελεύθεροι επαγγελματίες, πλην των εμπόρων.

www.kathimerini.gr

ελπιζω να βοηθάει
σψριπτα μανεντ

thelodiakopes

# 57 στις 2/9/2010
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 116
Some...
Κάτι μου βρωμάει απίστευτα εδώ!!!!!Εσένα όχι???Σε κανέναν σας???
Να εκθέσω λοιπόν τον προβληματισμό μου γιατί η μύτη μου κοντεύει να σκάσει!!!
Δεν θα αμφισβητήσω ότι χρωστάει...ΑΛΛΑ!!
Αν και το να εμπιστεύομαι την ανθρώπινη φύση και την καλοσύνη που υπάρχει απο τη στιγμή που γεννιόμαστε ένα πράγμα,το έχω πάρει εργολαβία,ακόμα και 5 χρόνια να γνώριζα το άτομο....
Μα καλά....ίσως να είμαι εγώ η παράλογη εδώ,αλλά ακόμα και αν πραγματι σκέφτεται έτσι και μπλα μπλα μπλα...ακόμα και τα "μούφα" μεσιτικά ακόμα και η μαφία δε δίνει 2.500 ευρώ για τέτοιες ιστορίες....Ούτε ο πιο ηλίθιος δε θα έπεφτε σε κάτι τέτοιο...Κάτι δε μου αρέσει καθόλου!!!!
Δε θα πω τίποτε άλλο....
Some ΠΡΟΣΕΧΕ!!!!

thelodiakopes

# 58 στις 2/9/2010
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Με 2.500 ευρά άλλωστε ο Νιγηριανός δίνει μίζα τόσα και βγάζει την καρτούλα του....Και το συγκεκριμένο γραφείο,θα "έδινε" ποσό που δε θα μπορούσε κανείς να αρνηθεί..... Άσε που πίσω από κάτι τέτοια κρύβονται κυκλώματα εμπόριας σαρκός και δε συμμαζεύεται αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...
Και κάτι άλλο....Ο Νιγηριανός γιατί έφτασε μέχρι εδώ???Στην Αγγλία δεν τον παντρεύεται καμία??Κανένα γραφειάκι για λευκούς γάμους εκεί δεν έχει??
ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΡΟΣΕΧΕ!!!

Τώρα το βουλώνω!!

menia35

# 59 στις 2/9/2010
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.689
παρεπιπτόντως τα ίδια σκεφτηκα κι εγώ.....
.....μη βρεθεί σε καναν οίκο ανοχης με ξαναμμένους αφρικάνους......

σταματείστε τη γη, θέλω να κατέβω...

thelodiakopes

# 60 στις 2/9/2010
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη

Παράθεση:
Originally posted by menia35
παρεπιπτόντως τα ίδια σκεφτηκα κι εγώ.....
.....μη βρεθεί σε καναν οίκο ανοχης με ξαναμμένους αφρικάνους......

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.