Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

οχι πια σεξ ,μονο φιλοι

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

ravenna

# 1 στις 28/8/2010
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

οχι πια σεξ ,μονο φιλοι

ειμαι 8 χρονια με το αντρα μου ,παντρεμενη 3 χρονια χωρις παιδια .
δεν ηταν ποτε σουπερ εραστης (εννοω οτι ακομα και οταν ημασταν φρεσκοι σε αυτη τη σχεση καναμε σεξ 2 φορες την εβδομαδα).
αυτη η συχνοτητα συνεχως μειωνεται μεχρι που εχει περασει και εξαμηνο χωρις σεξ .
τα τελευταια 4 χρονια απο αυτην την ελλειψη η αυτοπεπιθηση μου εχει παρει τον κατηφορο και μαζι κιλα και νιωθω ακομα πιο ασχημα .
εχω κανει πολλες συζητησεις για αυτο το θεμα και η απαντηση ειναι παντα η ιδια "θα προσπαθησω περισσοτερο"
εχω βαρεθει να προσπαθω και δεν ξερω τι να κανω ,ολα τα υπολοιπα στο γαμο και στην συμβιωση μας ειναι αψογα

any comments?

LeftOut81

# 2 στις 28/8/2010
author
Ανδρας / 42 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.298

Παράθεση:
Originally posted by ravenna

εχω βαρεθει να προσπαθω και δεν ξερω τι να κανω ,ολα τα υπολοιπα στο γαμο και στην συμβιωση μας ειναι αψογα

any comments?

Τι θελεις να ακουσεις ακριβως?

"Φυγε, να βρεις τη χαμενη σου σεξουαλικοτητα, εισαι ακομη νεα,
ζησε τη ζωη σου, αφου δεν εχεις παιδια καντο,ζησε!!"

ή

"Να συμβιβαστεις με αυτο που εχεις. Ανθρωποι με τους οποιους
να ταιριαξουν τα "χνωτα" σας δεν ειναι πολλοι ξερεις. Θα φυγεις
απο τη ζεστασια του ανθρωπου σου και θα αρχισεις να πειραματιζεσαι
απλα και μονο για καλυτερο σεξ?Εισαι τρελη?Αλλες θα ψαχνουν αυτο
που εχεις χρονια ολοκληρα!!"
Ειναι θεμα "ζυγαριας" του καθενος...

Σε καποιους βαραινουν περισσοτερο καποια πραγματα,σε αλλους
καποια αλλα...
Στη δικη σου?
μια φορα ακομα να σε δω να κανεις φαουλ ,και σε εβγαλα...

methismeno_troufaki

# 3 στις 29/8/2010
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
Μήπως υπάρχει κάποιο οργανικό πρόβλημα που δεν ξέρεις και γι'αυτό αποφεύγει τις επαφές μαζί σου?
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

aseglio

# 4 στις 29/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Και μετά αν τον κερατώσεις θα ζητάει και τα ρέστα...
(να κάνω μια ερώτηση όμως εδω. Μήπως μετα τον γάμο εισαι +30 κιλα σε σχέση με πριν;; )

Dardana

# 5 στις 29/8/2010
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
δεν ηταν ποτε σουπερ εραστης (εννοω οτι ακομα και οταν ημασταν φρεσκοι σε αυτη τη σχεση καναμε σεξ 2 φορες την εβδομαδα).
αυτη η συχνοτητα συνεχως μειωνεται μεχρι που εχει περασει και εξαμηνο χωρις σεξ .
τα τελευταια 4 χρονια απο αυτην την ελλειψη η αυτοπεπιθηση μου εχει παρει τον κατηφορο και μαζι κιλα και νιωθω ακομα πιο ασχημα .
εχω κανει πολλες συζητησεις για αυτο το θεμα και η απαντηση ειναι παντα η ιδια "θα προσπαθησω περισσοτερο"

any comments?

αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι ο αντρας σου ποτέ δεν "το'χε" με το σεξ, αφου οπως λες απο την αρχη της σχεση σας η συχνοτητα δεν ηταν και τοσο μεγαλη. μαλλον λοιπον εχει χαμηλη 'λιμπιντο' και το μακροχρονο της σχεσης την εκανε χειροτερη. στις συζητησεις που κανετε τι λεει;; και τι σημαινει 'θα προσπαθησω;'' αμα το βλεπει ως καταναγκαστικο εργο ή απλο ''συζυγικο καθηκον'', και δεν του ''βγαινει'', τοτε τι να το κανεις; τι να προσπαθησει; να προσπαθησει να θελει; να προσπαθησει να σε θελει; να διεκπεραιωσει απλώς; τι;
προσωπικα πιστευω οτι μαλλον ειναι το 'στυλ' του αυτο, δεν εχει ιδιαιτερες ορμες. (εκτος βεβαια κι αν υπαρχει άλλη γυναικα και δεν το'χεις καταλαβει) . στην οποια περιπτωση δεν καταλαβαινω πως μπορει να λυθει το θεμα. ή του βγαινει ή δεν του βγαινει. οπότε για σενα οι επιλογες ειναι δυο: ή συμβιβαζεσαι με αυτο, ή βρισκεις άλλες ''διεξοδους". (που για τον καθενα μπορει να σημαινει κατι διαφορετικο).
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

mathilda

# 6 στις 29/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
(εκτος βεβαια κι αν υπαρχει άλλη γυναικα και δεν το'χεις καταλαβει)

η άλλος αντρας.

Dardana

# 7 στις 29/8/2010
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by mathilda

Παράθεση:

η άλλος αντρας.

..ολα παιζουν..
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 8 στις 29/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by aseglio
(να κάνω μια ερώτηση όμως εδω. Μήπως μετα τον γάμο εισαι +30 κιλα σε σχέση με πριν;; )

και γιαυτο δεν του κάνει κουκου?

# 9 στις 29/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by mathilda

Παράθεση:

η άλλος αντρας.

..ολα παιζουν..

...ή και τα δύο.
(σε τηλεοπτική σειρά: ατάκα επαρχιώτη που κατεβαίνει πρώτη φορά στην Αθήνα:
"Οι gay εδώ είναι τόσο ανώμαλοι που πάνε ΚΑΙ με γυναίκες;" )

aseglio

# 10 στις 29/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by lathrepivaths

Παράθεση:
Originally posted by aseglio

και γιαυτο δεν του κάνει κουκου?

Περίεργο θα σου φαινόταν;

# 11 στις 29/8/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

any comments?

Τον ελκυεις σεξουαλικα? πως προσπαθεις?
τον αναβεις με διαφορους τροπους?
εισαι προκλητικη?

Μηπως κουραζεται πολυ στη δουλεια?
Αλλα και παλι 6μηνο χωρις σεξ?

προβλημα υγειας ψαξατε?

αλλη γυναικα υπαρχει περιπτωση να υπαρχει?

Αυτα μπορω να σκεφτω.

Mystik_Male

# 12 στις 30/8/2010
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:

any comments?

Ορισμένες γυναίκες δεν παίζεστε με τίποτα...!

Ήξερες από την αρχή ότι ο άντρας σου έχει χαμηλότερη λίμπιντο από τη δική σου.

Υποτίθεται ότι όταν προχώρησες σε γάμο μαζί του, αποδέχτηκες το "πρόβλημά" του [αν αυτό θεωρείς πρόβλημα].

Τί περίμενες λοιπόν με την πάροδο του χρόνου;
Να γίνει "αναβάθμιση στύσης και σκληρότητας πέους";

Μεγάλη γυναίκα είσαι, πάρε την απόφαση μόνη σου όπως την πήρες και τότε, που παντρεύτηκες...!

Και πού' σαι, κάνε κάτι και για τα κιλά που έχεις πάρει...

Δεν είναι ό,τι καλύτερο για τη σεξουαλική ψυχολογία ενός άντρα να γνωρίζει και να παντρεύεται μία γυναίκα "κατηγορίας φτερού", και μετά από χρόνια να τη βλέπει να μεταλλάσσεται σε "κατηγορία βαρέων βαρών"...!

dteacher

# 13 στις 2/9/2010
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
είσαι τυχερή που δεν έχεις παιδιά..... προτείνω να φύγεις, γιατί σε λίγο θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο. Είστε πολλά χρόνια μαζί, και η συνήθεια είναι μεγάλος εθισμός, αλλά σκέψου και τα υπόλοιπα μίζερα χρόνια που θ' ακολουθήσουν.....

saizo13

# 14 στις 2/9/2010
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 168

Παράθεση:
Originally posted by dteacher
είσαι τυχερή που δεν έχεις παιδιά..... προτείνω να φύγεις, γιατί σε λίγο θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο. Είστε πολλά χρόνια μαζί, και η συνήθεια είναι μεγάλος εθισμός, αλλά σκέψου και τα υπόλοιπα μίζερα χρόνια που θ' ακολουθήσουν.....

Ελπίζω να σε έχει χτυπήσει κάποια ορμόνη στο κεφάλι και τα δαχτυλά σου να σχημάτισαν αυτομάτως και χωρίς να έχεις συνείδηση τα παραπάνω. Με το που παρουσιάζονται προβλήματα άντε να το διαλύουμε το μαγαζί? Ε όχι δα...

Δεν ξέρω αν παίζει τρίτος στο παιχνίδι αλλά έτσι που το διάβασα το θέμα δε μπόρεσα να μην σκεφτώ το ενδεχόμενο να έχει τάσεις ομοφυλλοφιλίας ο άνθρωπος. Μη με φάτε! Απλά λέω.
Επίσης θα μπορούσε να είναι βιολογικό το πρόβλημα, ορμονικό ή κάτι τέτοιο.
Ίσως είναι καιρός να γίνει επίσκεψη σε κάποιον ειδικό.

dteacher

# 15 στις 2/9/2010
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 3
Ελπίζω να σε έχει χτυπήσει κάποια ορμόνη στο κεφάλι και τα δαχτυλά σου να σχημάτισαν αυτομάτως και χωρίς να έχεις συνείδηση τα παραπάνω. Με το που παρουσιάζονται προβλήματα άντε να το διαλύουμε το μαγαζί? Ε όχι δα...

Παράθεση:
Από το μέλος saizo13 - 02/09/10 11:15
...

...

Παράθεση:
ποιά είναι αυτή η ορμόνη παρακαλώ? μήπως λέγεται "μπούχτησα πιά"??? προτείνω κάτι, γνωρίζοντας το ένα και βασικο: όταν τα δεδομένα και απλά πράγματα μεταξύ δύο ανθρώπων που έχουν σχέση, όπως η ερωτική χημεία, το σεξ - ή έρωτας- όπως θες πεσ το, γίνονται αντικείμενο συζήτησης, ανάλυσης και επισκέψεων σε ειδικούς αστα να πάνε! κάτι δεν κολλάει δυστυχώς! και το αποτέλεσμα είναι ότι η κοπέλα είναι με έναν άνθρωπο, ο οποιος δεν την αγγίζει ερωτικά έξι μήνες τώρα... αυτό δε σου λέει κάτι... ? εμένα μου φωνάζει απόρριψη!!

και δεν προτείνω να το διαλύσει το μαγαζι έτσι εύκολα! αλλά αν είναι κάτι που δεν αντέχει (εκτός αν θέλει να μονάσει!) ποιός ο λόγος να το ανέχεται? και μιλάω εγώ που είμαι παντρεμένη και έχω μικρό παιδάκι... οπότε τη μη συχνή ερωτική διάθεση του συζύγου μου ..... αν και με πληγώνει..... πλέον την ανέχομαι.... ακριβώς για να μη διαλύσω το μαγαζί!!!!

pertika

# 16 στις 2/9/2010
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Κύπρος
Απαντήσεις: 47
Χμ Χμ Χμ...

Το δαιμονικό μου μυαλό πιστεύει πως ο άντρας σου μάλλον γλεντά την ζωούλα του με άλλη και εσύ γυρεύεις απαντήσεις. Από την στιγμή που δεν έχεις παιδιά κάνε την με ελαφρά πηδηματάκια ( ταπεινή μου γνώμη ). Που να τρέχεις τώρα να το ψάξεις?
In my daughter's eyes i am a hero...

saizo13

# 17 στις 3/9/2010
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 168

Παράθεση:
όταν τα δεδομένα και απλά πράγματα μεταξύ δύο ανθρώπων που έχουν σχέση, όπως η ερωτική χημεία, το σεξ - ή έρωτας- όπως θες πεσ το, γίνονται αντικείμενο συζήτησης, ανάλυσης και επισκέψεων σε ειδικούς αστα να πάνε!

Τα αφήνεις? Μπορεί να είναι το sex ήταν ο μοναδικός παράγοντας στο γάμο? Είναι πολλά στη μέση, και μιας και σε όλα τα υπόλοιπα υποστηρίζει πως είναι άψογα...

Παράθεση:
αυτό δε σου λέει κάτι... ? εμένα μου φωνάζει απόρριψη!!

Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι και πριν δεν ήταν...ηφαίστεια και με την σταθερή κατιούσα μου λέει ότι το πρόβλημα μπορεί να έχει αλλού τις ρίζες του.

Κακά τα ψέμματα, στην δική της περίπτωση θα "Το" έβρισκα απο αλλού. Αλλά μόνο "Αυτό" και χωρίς να σημαίνει ότι θα άφηνα το πρόβλημα να μεγαλώνει. Ψάξιμο ψάξιμο ψάξιμο...Και δε νομίζω να σκεφτόμουνα διάλυση. Στο κάτω κάτω για κάποιους λόγους την παντρεύτηκα...θα την παντρευόμουν...την....You know what i mean...

j-dreamer

# 18 στις 8/9/2010
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 125
Eγω αγαπητοι συνομιλητες εχω την εξης απορια:
Γιατι κάποιοι θεματοθέτες ανοιγουν σοβαρά υποτιθεται (και πιασαρικα) θέματα και μετά εξαφανίζονται, όπως η συγκεκριμενη;
Μήπως κάποιοι μας δουλεύουν;
ξ-δρεαμερ

# 19 στις 9/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by j-dreamer
Eγω αγαπητοι συνομιλητες εχω την εξης απορια:
Γιατι κάποιοι θεματοθέτες ανοιγουν σοβαρά υποτιθεται (και πιασαρικα) θέματα και μετά εξαφανίζονται, όπως η συγκεκριμενη;
Μήπως κάποιοι μας δουλεύουν;

Think possitive...

Ηδη πρεπει να περασαν 48 δευτερολεπτα μεχρι να γραψεις το ποστ σου ε??

Αρα..

Σε δουλεια να βρισκομαστε κι εμεις...

Δεν ειν κακοοο...καθολου κακοοο..

cerise

# 20 στις 9/9/2010
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.205
Αφού είχες δείγματα πριν το γάμο σημαίνει ότι το ταπεραμέντο του φτάνει μέχρι εκεί που φτάνει. Συμβαίνουν αυτά και φυσικά ενοχλούν ......Ομως αν όλα τα υπόλοιπα είναι άψογα όπως λες ....ίσως με λίγη καλή προσπάθεια και λίγη φαντασία από τη πλευρά σου και χωρίς τραυματικές συζητήσεις επί χάρτου για το θέμα αυτό , με λίγη γυναικεία πονηρία....ίσως τα πράγματα βελτιωθούν.
Μην τα περιμένεις όλα από αυτόν. Αυτοσχεδίασε κι εσύ ώστε να σώσεις τη κατάσταση.
Δείτε και καμμια ταινιούλα σχετική κλπ κλπ.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.