Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

mou zita ei diazugio

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

adikimeni

# 1 στις 4/9/2010
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Προφήτης
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

mou zita ei diazugio

loipon gia sas kai apo mena tha sas pw liga logia gia tin diki mou istoria eime pantremeni edw kai 10 xronia kai exw 2 paidia to ena 6 kai to allo 4 mesa se auta ta xronia san zeugari eixame tis logo maxies mas all oxi kati sovaro autos douleuei ekswteriko kai egw meno ellada edw kai 2 xronia kai erxotane kathe 2 mines ola itan kalla irthe to pasxa ola entaksei efuge kanonika kai meta mou stelnei ena minama oti thelei diazugio itan o kairos konta na erthei egw sokkkkkkkkkkkkkkk tou lew ti eine auta pou les kai mou apntaei teleiwsame auto itan ksafnika emeina moni me 2 paidia kai den kserw ti na kanw prospathw na ton peisw na gurisei alla tipota den antexwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww allo

# 2 στις 5/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
προφανως κατι αλλαξε σε αυτον ολο αυτο το διαστημα.
Πραγμα που εσυ δεν καταλαβες.

και δεν ειχε και το θαρρος να στο πει στα ισια.
προτιμησε το σμσ για να αποφυγει ολο αυτο που θα επακολουθουσε.

Τωρα δεν φτανει μονο να θελεις εσυ να τον φερεις πισω.
Πρεπει και να θελει και ο ιδιος να ερθει.
και αφου δουλευει και στο εξωτερικο και δε βλεποσαστε συχνα,
ειναι δυσκολο να γινει.

Η ψυχολογια και κατα συνεπεια οι πραξεις των ανθρωπων, αλλαζουν πολυ
οταν βρισκονται σε χωρους μακρια απο την οικογενεια και δεν εχουν
να δωσουν σε κανεναν.
Για αλλους αλλαζουν προς το καλυτερο, και για αλλους προς το χειροτερο.

Εχεις παει καθολου εξω να ζησεις μαζι του, για να δεις και τι γινεται?

Γενικα και οχι μονο με τον αντρα σου.

τωρα αν εισαι αποφασισμενη να τον παρεις πισω με οποιο τιμημα
καλη επιτυχια.
Δεν εχω, αλλα και δεν θελω να προτεινω καποιο τροπο.

KOLORS

# 3 στις 5/9/2010
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737
με τις επιθυμιες των ανθρωπων ειναι να απορεις τελικα..
εμενα μου ζηταει να μην αφηνω τα παπουτσια μου στην μεση στο σαλονι..
να τα βαζω σε μια ακρουλα λεει..

κι αμα νιωσουν παραμελημενα και παραγκωνισμενα ?
τι θα γινει μετα?

TAKHS1

# 4 στις 5/9/2010
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 4.258
Αποδέξου ότι χωρίζεις όσο πιο γρήγορα γίνεται…

Για σένα θα είναι καλύτερα!

Χωρίς κοινή σε τέτοιο βαθμό ζωή, πόσο να αντέξει σήμερα μια σχέση στο χρόνο;

Σκέψου αν δεν είχες τα παιδιά σου, κι όλα τα υπόλοιπα ήταν ίδια.

Πόσο αυξημένες ήταν οι πιθανότητες να τον είχες προλάβει εσύ…

Κι απ΄ ότι καταλαβαίνω δεν είναι ναύτης στα ποντοπόρα…

Καθημερινά έρχεται σε επαφή με ανθρώπους…

Δώσε λοιπόν το διαζύγιο, κράτα μια ομαλή επαφή μαζί του κι ότι άλλο χρειάζεται… και φροντίστε για τα παιδιά σας…

Εκείνος φρόντισε για τη ζωή του, φρόντισε κι εσύ τη δική σου…

tromokratimeni

# 5 στις 5/9/2010
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Δείχνει ότι έχει μπεί άλλη γυναίκα στη ζωή του και μάλλον την έχει ερωτευτεί.

Συμφώνησε στο διαζύγιο. Αν του αρνηθείς το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να τον στρέψεις ακόμα περισσότερο εναντίον σου.

Το μύνημα που σου έστειλε, δείχνει ενοχές απέναντι σου και ταυτόχρονα ανωριμότητα στο να αναλάβει την ευθύνη των αποφάσεων του. Ισως δέχεται και πιέσεις απο την άλλη πλευρά, όσον αφορά τις επισκέψεις του στην Ελλάδα και γι αυτο στο έστειλε λίγο πριν έρθει.

Αν υπάρχει μια ελπίδα να τον ξανακερδίσεις, θα είναι αν θα του περάσει όλο αυτό. Αν όμως έχει δημιουργηθεί άσχημη κατάσταση με το θέμα του διαζυγίου, μπορεί και να μην επιχειρήσει επαναπροσέγγιση.
Συμφώνησε να του το δώσεις. Υπάρχει χρόνος μέχρι την δεύτερη συζήτηση, όπου θα εκδοθεί. Ισως και να αλλάξει κάτι. Παρόλα αυτά, εσύ να είσαι προετοιμασμένη για το τέλος του γάμου σου.

Αυτή είναι η πραγματικότητα και πρέπει να συμβιβαστείς, αν μη τι άλλο για το καλό των παιδιών σου. Εχασαν τον πατέρα τους..μη χάσουν και τη μάννα!

A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

morgoth

# 6 στις 6/9/2010
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
να φερθείς όσο πιο πολιτισμένα γίνεται. βάλε στην άκρη τον εγωισμό και τον πόνο της απόρριψης. κάνε δουλειά με τον εαυτό σου για να πατήσεις στα πόδια σου και να δεις τι έφταιξε.. αν και είναι προφανές... εδώ δεν γίνεται σχέση εξ αποστάσεως.. θα στεριώσει γάμος??
κάντον να νιώσει πατέρας και μην τον απορρίψεις. για το καλό των παιδιών σου. ταπαιδιά δεν έχασαν το νπατέρα τους.. η κλασσική ατάκα των ελληνίδων που για να κρατήσουν τον άντρα των παιδιών τους, βάζουν μπροστά το "καλό" των παιδιών...
εσύ τον έχασες απο σύντροφο. ξεχώρισε τους ρόλους και ίσως τα δεδομένα αλλάξουν στο μέλλον.

sokofreta80

# 7 στις 6/9/2010
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 112
Κατ΄εμέ, σχέση χωρίς σώμα που κοιμάται δίπλα μου, το αγγίζω, το μυρίζω, το ορίζω, δεν λέγεται σχέση, αλλά: "άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.."

Το γεγονός ότι επιλέξατε να μένει ο ένας εδώ και ο άλλος στη Καπερναούμ και να επιστρέφει σαν μουσαφίρης μια φορά στο δίμηνο, κάτι δείχνει για την "σχέση" που είχατε...

Έχετε χωρίσει πολλά χρόνια τώρα, απλά δεν φροντίσατε ούτε τότε, ούτε και τώρα να πείτε τα πράγματα με το όνομα τους.

Λυπάμαι, αλλά αυτό που μας περιγράφεις απο τον ρόλο του θύματος, το χτίσατε και το συντηρήσατε απο κοινού.

Επιθυμία και των δυο σας ήταν να είσαστε μακριά και αγαπημένοι...
Keep walking!!!!!

# 8 στις 8/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
συγγνωμη αλλα εισαι με εναν αντρα τοσα χρονια που σου στελνει μηνυμα οτι θελει να χωρισετε???????????????εχω παθει σοκ κι εγω!!!με μηνυμα!!!τοσο δειλος???μαλλον γκομενα παιζει αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο!!ο τροπος του τα παιδια σας!!ετσι τα πεταει ολα??(κ τα δικα μου ιδια ηλικια εχουν)δηλαδη εσυ θα βγαλεις το φιδι απο την τρυπα??τι θα πεις στα παιδια οτι ο μπαμπας σας με χωριζει με ενα μηνυμα???απιστευτο!!!πεσ τον να τσακιστει να ερθει ΤΩΡΑ!!!

cerise

# 9 στις 9/9/2010
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.205
Μάλλον του τέλειωσαν τα αισθήματα. Κάποια άλλη μπήκε στη ζωή του.
Το πρόβλημα όμως είναι τα παιδιά. Γι αυτό ο χωρισμός σας πρέπει να είναι πολιτισμένος .
Ασχετα με τα δικά σας αισθήματα σαν ζευγάρι όταν υπάρχουν παιδιά προηγείται η δική τους ισορροπία και ασφάλεια.
Πάνω σ αυτό θα συζητήσετε για να βρείτε το πιο ανώδυνο τρόπο χωρισμού πέρα απά προσωπική εμπάθεια και άλλα συναφή που κάνουν κακό στην ισορροπία των παιδιών.
Δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία. Τα διαζύγια αυξάνονται συνεχώς. Φταίνε πολλά γι αυτό. Αλλά πάνω απ όλα φταίει η ανωριμότητα ορισμένων ανθρώπων να διατηρήσουν μια σχέση και ειδικά όταν έχουν οικογένεια και παιδιά.
Επειδή όμως τα παιδιά δεν θέλουν από την άλλη πλευρά να έχουν γονείς δυστυχισμένους και συμβιβασμένου και αυτό αν συμβαίνει το εισπράτουν αρνητικά , καλύτερα είναι η αλήθεια ενός χωρισμού παρά η υποκρισία μιας σχέσης καταπιεσμένης λόγω παιδιών. Αρκεί να υπάρχει έντονο το ενδιαφέρον, η αγάπη και το support και των δυο γονιών. Κι αυτός θα είναι ο στόχος σου και η συζήτηση επ αυτού. Η επικοινωνία και το support.

# 10 στις 9/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by cerise
Μάλλον του τέλειωσαν τα αισθήματα. Κάποια άλλη μπήκε στη ζωή του.
Το πρόβλημα όμως είναι τα παιδιά. Γι αυτό ο χωρισμός σας πρέπει να είναι πολιτισμένος .
Ασχετα με τα δικά σας αισθήματα σαν ζευγάρι όταν υπάρχουν παιδιά προηγείται η δική τους ισορροπία και ασφάλεια.
Πάνω σ αυτό θα συζητήσετε για να βρείτε το πιο ανώδυνο τρόπο χωρισμού πέρα απά προσωπική εμπάθεια και άλλα συναφή που κάνουν κακό στην ισορροπία των παιδιών.
Δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία. Τα διαζύγια αυξάνονται συνεχώς. Φταίνε πολλά γι αυτό. Αλλά πάνω απ όλα φταίει η ανωριμότητα ορισμένων ανθρώπων να διατηρήσουν μια σχέση και ειδικά όταν έχουν οικογένεια και παιδιά.
Επειδή όμως τα παιδιά δεν θέλουν από την άλλη πλευρά να έχουν γονείς δυστυχισμένους και συμβιβασμένου και αυτό αν συμβαίνει το εισπράτουν αρνητικά , καλύτερα είναι η αλήθεια ενός χωρισμού παρά η υποκρισία μιας σχέσης καταπιεσμένης λόγω παιδιών. Αρκεί να υπάρχει έντονο το ενδιαφέρον, η αγάπη και το support και των δυο γονιών. Κι αυτός θα είναι ο στόχος σου και η συζήτηση επ αυτού. Η επικοινωνία και το support.

πολύ σωστά!!

Δυστυχώς ο τρόπος που σου ζήτησε το διαζύγιο δηλώνει ότι έχει χάσει τα λογικά του. Ό,τι και να πεις, ό,τι και να κάνεις απο το ένα αυτί θα μπει, απο το άλλο θα βγει. Αποχωρείς αξιοπρεπώς, στέκεσαι στα πόδια σου και προχωράς. Καλή δύναμη.

# 11 στις 9/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by artemhs2406
συγγνωμη αλλα εισαι με εναν αντρα τοσα χρονια που σου στελνει μηνυμα οτι θελει να χωρισετε???????????????εχω παθει σοκ κι εγω!!!με μηνυμα!!!τοσο δειλος???μαλλον γκομενα παιζει αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο!!ο τροπος του τα παιδια σας!!ετσι τα πεταει ολα??(κ τα δικα μου ιδια ηλικια εχουν)δηλαδη εσυ θα βγαλεις το φιδι απο την τρυπα??τι θα πεις στα παιδια οτι ο μπαμπας σας με χωριζει με ενα μηνυμα???απιστευτο!!!πεσ τον να τσακιστει να ερθει ΤΩΡΑ!!!

Αυτο το να τσακιστει να ερθει ΤΩΡΑ που εγραψες .. το ακουσα να ηχει στα αυτια μου !!

quien

# 12 στις 9/9/2010
author
Ανδρας / 57 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842
Καθυστέρησε το διαζύγιο όσο μπορεις. Προσπάθησε να μην τα βρεις με την διατροφή ώστε να πάει δικαστήριο. Θα πάρει 2 χρόνια σίγουρα αν έχετε και περιουσιακά, ακόμα παραπάνω μέχρι τότε θα του έχει περάσει ο έρωτας + την καθυστέρηση που θα έχει φέρει τριβές στην σχέση του.
Εκεινη την στιγμή θα έχεις την ευκαιρία να τον προσεγγίσεις
Ολο το διάστημα ήρεμη χωρίς υστερικές αντιδρασεις.

Αυτά για την περίπτωση που τον θέλεις και βέβαια είναι χρονοβόρο, ψυχοφθόρο και όχι σίγουρο. Ποιο εύκολο είναι να μαζέψεις τα σπασμένα και να πας παρακατω.

morgoth

# 13 στις 9/9/2010
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
υπάρχει περίπτωση να πας κάποιον δικαστικά, να τον υποβάλεις σε ψυχοφθόρες διαδικασίες, σε εκβιασμούς κτλ με απώτερο σκοπό να τον ΚΑΝΕΙΣ να γυρίσει κοντά σου?? Είναι λογική αυτή?? Και έστω ότι γυρνάει... σε 2 χρόνια θα ξαναφύγει...

το καλύτερο είναι η ψυχραιμία. Να του πει να ερθει να τα πούνε απο κοντά με ηρεμία. Να τα βάλουν κάτω όσον αφορά τη σχέση τους και να κουβεντιάσουνε.. άμα πάνε στο δικαστήριο χάνεται και η παραμικρή ελπίδα.

kospet73

# 14 στις 9/9/2010
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Φθιώτιδας / Λιβανάτες
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 1.456
Να διεκδικήσεις με κάθε νόμιμο τρόπο τις υποχρεώσεις του απέναντι στα παιδιά σας (διατροφή) αλλά μέχρι εκεί.
Κατά τα άλλα, πέστου κι εσύ (με sms εννοείται) ένα αι στο διάβολο, κι άστον να πάει απο κει που'ρθε. Σιγά το κελεπούρι που στέλνει με sms ότι θέλει διαζύγιο για να κάθεσαι να σκάς κιόλας.
Αααα κι όταν σου ζητήσει κάποια στιγμή να δει τα παιδιά του πέστου (όχι ότι θα το κάνεις φυσικά, αλλά έτσι για να του την σπάσεις) "θα σου στείλω φωτό τους με mms ή το πολύ πολύ καμιά 3G βιντεοκλίση να τα δεις. Μην μπεις στον κόπο να κάνεις τόσο ταξίδι. Κρίμα είναι".
Προχώρα μπροστά και μην στεναχωριέσαι. Νομίζω ότι με τέτοια συμπεριφορά που έδειξε δεν αξίζει τον κόπο να στεναχωριέσαι.
Καλό κουράγιο
Μ'αρέσουν οι αριστερές πόρτες. Εκείνες που αναγράφουν "Passport control". Ταιριάζουν με την κοσμοθεωρεία μου. Παντα αριστερα!!!

Kallipateira

# 15 στις 9/9/2010
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 370
Είσαι τριάντα επτά χρονωωωωωών και θέλεις αυτόν τον άντρααααααα δίπλαααα σου?

Περαστικάάάάάάάά σου!

(το βάλατε σκοπό να μας πεθάνετε σήμερα..χρειάζομαι επειγόντως μία φιάλη οξυγόνο)

Παράθεση:
Originally posted by adikimeni
sokkkkkkkkkkkkkkk

antexwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww allo

# 16 στις 10/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μια φίλη μου ήταν παντρεμένη με έναν ο οποιος δούλευε στην Γαλλία.Μια μέρα αποφάσησε να του κάνει έκπληξη και οταν πήγε εκει τον βρήκε με την Γαλλιδούλα του και δυο μικρά παιδιά. Αυτο κι αν ήταν ΣΟΚ η φιλη μου ηταν μαζί του πάνω απο 10 χρόνια απο μικρά παιδιά.Ηταν σε απελπιστικά άσχημη κατάσταση για ένα χρόνο κατάθλιψη και φάρμακα.
Τι να πώ εύχομαι να μην είναι κάτι παρόμοιο και στην adikimeni
Καλημέρα.

# 17 στις 15/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes

Παράθεση:

Αυτο το να τσακιστει να ερθει ΤΩΡΑ που εγραψες .. το ακουσα να ηχει στα αυτια μου !!

ελπιζω μεχρι τωρα να τσακιστηκε κ να ηρθε!

modexristos

# 18 στις 26/9/2010
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.888

Παράθεση:

Oχι αλλα θα παει εκεινη να τον τσακισει !
Κι αν γυρισει τρυπα μου την μυτη.
Ετσι ειναι, αν ετσι πιστευεις οτι ειναι.

# 19 στις 26/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by modexristos

Παράθεση:

Oχι αλλα θα παει εκεινη να τον τσακισει !
Κι αν γυρισει τρυπα μου την μυτη.

off_roader

# 20 στις 27/9/2010
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 52
αφου εχεις τα παιδακια σου μια χαρα θα τα πας, τσιμπα και μια γερη διατροφουλα

με sms η mms και προχωρα μπροστα!

*αυτος δεν θα παει αλλα αμα θες να τρυπησεις τη μυτη σου ελα, ειμαι piercer...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.