Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Σελίδα : 1

iphone28

# 1 στις 16/9/2010
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ξερω

TextΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ SITE.
Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας εναν προβληματισμο μου και αν μπορειτε να με βοηθεισετε.
Ειχα καποια στιγμη στην ζωη μου μια σχεση πολυ δυνατη η οποια δεν καρποφορησε στα τελευταια σκαλια....και δυστυχως για καλη μου τυχη εληξε...μετα απο πολι ξεφαντωμα μηνων και διασκεδασης γνωρισα εναν ανθρωπο...που με εντυπωσιασε και με αγγιξε θα ελεγα...σε μεγαλο βαθμο ιδιας ηλικιας.....ολα πολυ καλα σε μεγαλο βαθμο...ειμαστε ηδη 6μηνες αλλα σε καθημερινη βαση...
ΤΟ προβλημα μου ειναι οτι αυτη η κοπελα ηταν παντρεμενη(2006) ....χωρις παιδι κρατησε ο γαμος της 1 χρονο σχεδον...
Ο προβληματισμος μου ειναι επειδη ειμαι σε πολυ παροδοσιακη οικογενεια...δεν χερω πως θα το αντιμετωπισουν...κ φοβαμαι
αναρωτιεμαι πως θα φενετε σε αυτην την κοπελα η 2η φορα?Για μενα θα ειναι πρωτη!!Αραγε τα αισθηματα ειναι οπως τα δικα μου...ολοι σχεδον ζουμε για αυτο το παραμυθι

morgoth

# 2 στις 17/9/2010
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
βλέπω μια πρεμούρα να ανέβεις τα σκαλιά της εκκλησίας... λες πως είσαι απο παραδοσιακή οικογένεια. μήπως αυτή είναι η αιτία της βιασύνης σου?? και εισαι και αγόρι παναθεμά σε.... Δε παίζουν με αυτά τα θέματα...
Μη σε νοιάζει για τη γνώμη των άλλων σε θέματα που αφορούν τη ζωή σου... Πριν προχωρήσεις σε οτιδήποτε αυτονομήσου και ξεκόλλα απο τα κλισέ της παράδοσης... η κοπέλα τι λέει για όλα αυτά?? έχει φάει και το στραπάτσο ενός γαμου..

aseglio

# 3 στις 17/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αλλα δουλεια δεν εχεις να κανεις; Να παντρευτεις σκέφτεσαι;; Κατσε ρε εκει με το γκομενάκι να περνάτε όμορφα κι αστα αυτά.

Δεν θα σου πει η οικογένεια τι θα κάνεις. Δικη σου ειναι η ζωή. Δεν τους πεφτει λογος. Η κοπέλα οντας ξαναπαντρεμένη μπορει να μην την ενδιαφέρει κιολας να πατε εκκλησία.

Στην οικογένεια ομως φανταζομαι αν τους πεις για πολιτικο γαμο θα μανουριάσουν γιατι θα χάσουν το γλέντι.

Και για να κλεισω, 6 μήνες την ξέρεις την κοπέλα. Ποιος σου πε οτι αυτη θελει να σε παντρευτει;;;; Έτσι την πατάτε, και μετα κλαιτε.

# 4 στις 17/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν σκεφτομαστε πως θα το δουν οι αλλοι και τι θα πουν ......ζουμε τ
τις ζωες των αλλων και οχι τη δικη μας!Ελα!ξεκολατε παιδια κι εχω
δει τις ζωες πολλων ανθρωπων να καταστρεφονται γιατι ακριβως

ετεροπροσδιοριζονται!

Ξανασκεψου το λιγο και δες ,θελεις οντως να παντρευτεις αυτη την

κοπελα?Μου φαινεται πως αν πραγματικα ηθελες δεν θα φοβοσουν

τιποτα και καμμια αντιδραση!

Προβληματισμους ειναι λογικο να εχεις ,σε οτι αφορα εσενα και

εκεινη ομως,τους υπολοιπους αφηστε τους απ'εξω.

Ειμαι περιεργη ομως ,τι θα εκανες αν η κοπελα ειχε και παιδια!

Φανταζομαι ουτε για ενα καφεδακι δεν θα εβγαινες μαζι της!

Μας βλεπει κι ο κοσμος,και δεν αργουν να φτασουν τα νεα απο

την .......πανω ραχουλα στην μαμα και στον μπαμπα ,

οτι ο κανακαρης τους σχετιζεται με ατυχησασα ζωντοχηρευαμενη
μανουλα!Ι!Ι!Ι!..ΑΙΣΧΟΣ!ΝΤΡΟΠΗ!

Pianist_

# 5 στις 17/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αλλος ένας χέστης μαμακομπαμπάκιας!!ΜΠΟΥΧΤΙΣΑΜΕ!!

Therion

# 6 στις 17/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by iphone28
TextΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ SITE.
Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας εναν προβληματισμο μου και αν μπορειτε να με βοηθεισετε.
Ειχα καποια στιγμη στην ζωη μου μια σχεση πολυ δυνατη η οποια δεν καρποφορησε στα τελευταια σκαλια....και δυστυχως για καλη μου τυχη εληξε...μετα απο πολι ξεφαντωμα μηνων και διασκεδασης γνωρισα εναν ανθρωπο...που με εντυπωσιασε και με αγγιξε θα ελεγα...σε μεγαλο βαθμο ιδιας ηλικιας.....ολα πολυ καλα σε μεγαλο βαθμο...ειμαστε ηδη 6μηνες αλλα σε καθημερινη βαση...
ΤΟ προβλημα μου ειναι οτι αυτη η κοπελα ηταν παντρεμενη(2006) ....χωρις παιδι κρατησε ο γαμος της 1 χρονο σχεδον...
Ο προβληματισμος μου ειναι επειδη ειμαι σε πολυ παροδοσιακη οικογενεια...δεν χερω πως θα το αντιμετωπισουν...κ φοβαμαι
αναρωτιεμαι πως θα φενετε σε αυτην την κοπελα η 2η φορα?Για μενα θα ειναι πρωτη!!Αραγε τα αισθηματα ειναι οπως τα δικα μου...ολοι σχεδον ζουμε για αυτο το παραμυθι

Εγώ θα ντρεπόμουν να γράψω έστω και ανώνυμα σε ένα φόρουμ για το πως θα το πάρει η οικογένεια μου. Δυστυχώς +φωνω με την πιανίστα.

# 7 στις 18/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ενας μονο χρονος γαμου για την κοπελα σου..

Αναλογισου τα λαθη εκεινου του πρωην πλεον ζευγαριου.
Αν δεν βλεπεις τι γινεται γυρω σου,
ρωτησε τοτε την ιδια την κοπελα τι εφταιξε για τον χωρισμο της.

Ισως κατι μαθεις....μην εθελοτυφλεις στα εμποδια,τα προβληματα,στη ζωη...

inioxos52

# 8 στις 18/9/2010
author
Ανδρας / 68 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
Dil, twra esu eisai 31 etwn leventi mou, wrimos pleon, etoimos gia ta duskola pou sunepagetai enas gamos.

Kai ontws, afou katopin wrimou skepsews, alla kai toso makroxronias sxesis, skeptesai na pantreuteis, 8a prepei na pareis mia kopella i8iki, sovari, kuriws omws xwris tin paramikri kilida sto parel8on tis.

Epipleon, polu swsta skeptesai tin apopsi kai tin gnwmi twn gonewn sou gia tin mellousa zwi sou, alla kai gia ka8e mellousa tin opoia 8a 8eleis na pantreuteis eite twra eite argotera, efoson i parousa den parei adeia kukloforias apo tous dikous sou.

Proxwra nee mou ston dromo pou sou ema8an, kai min akous tis edw Kassandres, pou se zilevoun fovera den to suzitw.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

aseglio

# 9 στις 18/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Kai ontws, afou katopin wrimou skepsews, alla kai toso makroxronias sxesis, skeptesai na pantreuteis, 8a prepei na pareis mia kopella i8iki, sovari, kuriws omws xwris tin paramikri kilida sto parel8on tis.

Αφού έτσι του πε η μαμά. Τι θα πει η θεία Μαρίκα; Με τι μουτρα θα παει στον φούρναρη αυριο;; Ντροπής πράματα!

Τι να κανει το παιδιιιι;;;;

iphone28

# 10 στις 17/9/2010
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
η εξομολογηση της ειναι οτι θελει ναζησει πραγματικα το θεμα του γαμου ολεσ τις ετοιμασιες ολατα παντα δεν εχει θεμα....απλως με προβλιματιζει το πως καποια στιγμη πρεπει να το αναφερω....
και δεν ξερω με ποιον τροπο....

cerise

# 11 στις 19/9/2010
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.205
Τι θα πει παραδοσιακή οικογένεια? Εσύ θα ζήσεις με τη κοπέλα και όχι η οικογένειά σου.

Φυσικά ο γάμος είναι μια μεγάλη απόφαση και πρέπει να είσαι ώριμος γι αυτό κι όχι επειδή το θέλει μόνο εκείνη .

Αν την αγαπάς και νομίζεις ότι ταιριάζεις τι σημασία έχει που ήταν ξαναπαντρεμένη?
Αν είναι να σ ενοχλεί από τώρα καλύτερα να την αφήσεις ελεύθερη να επιλέξει κάποιον που θα τη θέλει γι αυτό που είναι.

anatritos

# 12 στις 19/9/2010
author
Ανδρας / 61 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.311
Εγω λεω να τη χωρισεις
και να βρεις μια κοπελα σοβαρη, μετρημενη και κυριως παρθενα.

Να κανεις κι εσυ ενα γλεντι της προκοπης, βρε αδερφε,
να βγαλεις και μετα την πρωτη νυχτα το σεντονι της τιμης στο μπαλκονι
να το δει ο κοσμος να χαρει!
Ποια ταινια του '50 ειπαμε παιζουμε;

somebody961

# 13 στις 20/9/2010
author
Ανδρας / 62 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Ααααα, για σας παρακαλώ πολύ εσάς τους προοδευτικούς και προοδευτικιές!!

Εκανα σχέση με μια κάποτε που έμαθα από γνωστό ότι στα 15 της είχε κοιτάξει ένα συμμαθητή της στο σχολείο με 'νόημα'.

Σιγά μην έμπλεκα μαζί της μετά από αυτό.

Τι θα έλεγε η μουαμά μου; Οποία η θέσις μου εις την κενωνία;
Ξενοκοιταγμένη ωρέ καρντάση' μ πήρες; θα μου έλεγαν κοροϊδεύοντας με..
Ο Θεός, ναιιιιι, ο Θεός με φύλαξε!!!

Ουστ από δω χάμου! Εγουώ θέλου παρθένα!
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

sokofreta80

# 14 στις 22/9/2010
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 112
Για την ώρα το κόλλημα και το κώλυμα, είναι μόνο δικά σου...

Μέχρι να σιγουρευτείς μέσα σου πως αυτή είναι η γυναίκα με την οποία θα ανέβετε μαζί τα σκαλιά της εκκλησίας, δεν χρειάζεται να πεις τίποτα απολύτως στους απέξω σου...

Όταν θα είσαι πραγματικά έτοιμος και σίγουρος για την απόφαση σου, τίποτα και κανένας δεν θα σταθεί εμπόδιο στο δρόμο σου.

# 15 στις 22/9/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sokofreta80
Για την ώρα το κόλλημα και το κώλυμα, είναι μόνο δικά σου...

Μέχρι να σιγουρευτείς μέσα σου πως αυτή είναι η γυναίκα με την οποία θα ανέβετε μαζί τα σκαλιά της εκκλησίας, δεν χρειάζεται να πεις τίποτα απολύτως στους απέξω σου...

Όταν θα είσαι πραγματικά έτοιμος και σίγουρος για την απόφαση σου, τίποτα και κανένας δεν θα σταθεί εμπόδιο στο δρόμο σου.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.