Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
AYSTIRA GIA ANTRES

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

somebody961

# 161 στις 23/10/2010
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
'Aρεσαν+: 0%
Μπούρδες.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

tromokratimeni

# 162 στις 23/10/2010
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA

τελικα..

αυτο το post ειναι διπατο..

στο ισογειο μιλανε για γλωσσες
και
στον πρωτο για "κλωσσες"....

υ.γ.
θα το ανεβοκατεβω πολλες φορες ακομα...

Μ' αρεσει!!!!!

Κοίτα.... νομίζω ότι αιτιολογείται το δισυπόστατο.

Αμα πέφτει το βλέμμα σου (αλλά και το δικό μας ) στον τίτλο

μας προκύπτουν τα των αντρών...

ενώ

αν πέσει στον θεματοθέτη..μας προκύπτουν τα της γλώσσας!
αφού έχει καταφέρει να γίνει ταυτόσημος με την έννοια Greeklish,

Είναι θέμα οπτικής γωνίας δηλαδή!

A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

tromokratimeni

# 163 στις 23/10/2010
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA
2
οταν μιλω με τα παιδια μου στο msn ή στο κινητο...
μου λενε...

μαμααααα γραφε γρικλις!!!!!
διαφορετικα στο κλεινουμε..(τετοια απειλη)

και την πραγματοποιουν ξερεις..
Ετσι κι εγω συμμορφωνομαι...

Δυσκολευονται να γραφουν και να διαβαζουν τις ελληνικες γραμματοσειρες στην χαλαρη επικοινωνια τους...

Τα ελληνικα τα εχουν για την πρωινη σχολικη "αγγαρεια"..
τα εχουν "για την δουλεια"..οπως λεμε και μεις οι ενηλικες..

Ειναι η στολή εργασιας..
(και μιλαμε για πιτσιρικια που βγαζουν ετσι για πλακα 20 μεσους ορους ετσι;

φαντασου τι γινεται "παρακατω"..

Αρα som???

οταν αυτα τα πιτσιρικια φτασουν στην ηλικια μας..
τι Θερμοπυλες θα υπερασπιστουν???

Βλεμματάκι να με συμπαθάς

αλλά νομίζω ότι αυτό είναι το πρόβλημα.

Οταν ο εκπαιδευτής δέν αντιστέκεται στην πίεση που του ασκεί
εκβιαστικά ή εκφοβιστικά... ο εκπαιδευόμενος

τότε οι ρόλοι αντιστρέφονται..

και το ερωτήμα είναι..ωραία προχωράμε...
όμως μήπως ανάστροφα της η κατεύθυνσης που είχαμε αρχικά;
A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

somebody961

# 164 στις 23/10/2010
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by tromokratimeni
Είναι θέμα οπτικής γωνίας δηλαδή!

Για να υπάρχει γωνία, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να υπάρχει μια οπτική πρώτα!

Κάτι που δε διακρίνεται.

glukas1

# 165 στην 1/11/2010
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 71
re thematotheth... nai exw klapsei.. gia ola... ola mesa... kai kala ekana... tis gomenes min tis vrizeis olh thn wra omws... oso ftaine autes ftaime ki emeis... gia pollous logous...

Ntrik

# 166 στις 31/10/2010
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 15
Geia su Inioxos

Pernao apti proti selida tu thematos katefthian stin enati gia na su apantiso. Distixos to sinesthima pu perigrafis ine apo ta xirotera kai ine elaxistes i fores idios an ise megalos se ilikia kai exeis katastalaksi kapou, anagkazese na kratas to stoma sou kleisto thelontas kai mi gia na kratas kapia prosximata.

An kikloforeis omorfi gineka idios ektos apo ta vlemata k tis oxi toso diakritikes prospathies allon na flertarun anixta mazi tis, tha exis merikes fores na kaneis k me karagkiozides "filous" pu ine kala k agia pedia alla sti thea ginekas kseftilizonte k ksexnane filies k ta panta. Sigoura tha ine kai fores pou kapios ekmetallevomenos mia katastasi kataferni na kanei mia gineka na apistisi i aperiskepta dexete protasi tis aneksartita apo to provlima pou prokalei.

Prosexe omos milao gia filous tora oxi gia dithen tipous pou xamogelane brosta k apo piso kitane to kolo tis ginekas sou. Se afti ti defteri katigoria na ekfrazese elethera an kapios de se sevete san zevgari me ti dikia sou oso ise ekso ke sto dixni epidiktika spastou ta dontia. As pai k aftoforo k astinomies pio kala tha niotheis para na to katapinis. Ara stus xideous karagkiozides pu den katalavenun apo logia mi xarizese den kerdizis tipota me to na to pezis politismenos. An kapios paei na sou kleisi to spiti antidras.

Tora gia mena Inioxos exo peksi se ola ta tablo me olous tous rolous k exo dextei kai dosei oti pisoplati maxeria boreis na skefteis. Exo zisi ton tromo kai tin apognosi tou na xaneis ti gineka sou apo diko sou anthropo alla kai exo iparksi efialtis sizigon kai katastrofeas spition. Siberasmata stathera den iparxun. Eksartate kai apo pia gineka exeis dipla sou. Eixa sxesis me ekseretikes ginekes pu eixan apsogus sizigous kai sinexizun na exun kalous gamous. Exei alles pou perimenun apla mia aformi gia na tinaksoun ta panta ston aera. Ekei den fteei o filos i opiosdipote allos afou ine zitima xronou na ginei i zimia kai na ektetheis.

Telos panton sto telos tis imeras file mou anthropoi imaste sfalmata kanume pu leei k to asma. Afto pu metraei ine na epanerxomaste kai na vriskome tropous na kratame ta atoma pu exoun simasia sti zoi mas. O kathenas mesa tu kseri. Min to pernume prosopika giati den iparxun egiissis gia kanena. Kai ego ekana ton ithiko kapote alla....enedosa. Ime katharma k kakos filos? Oxi vevea. Apla anthropos me liga logia.

# 167 στις 5/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΩ ΣΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΝΤΡΕΣ. ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΛΑΙΝΕ. ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΑΚΡΥΓΟΝΟΥΣ ΑΔΕΝΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ. ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΜΗΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ Ή Σ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΚΟΜΠΛΕΞΑΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ...ΜΗΝ ΕΧΟΥΜ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΜΠΟΥ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΚΛΑΙΝΕ ..........2010 ΕΧΟΥΜΕ !!!!!!!!!!!!

simple76

# 168 στις 8/11/2010
author
Γυναίκα gay / 58 / Σε διάσταση
Μπαγκλαντές
Απαντήσεις: 35
Den mou lete re adelfia, exete klapsei pote gia mia gunaika?

Ναι έχω κλάψει. Και η συγκεκριμένη τελικά όχι να κλάψω, ούτε να κλάσω δεν άξιζε.
Γενικώς δεν είμαι ούτε του δράματος ούτε της καψούρας.

Episis den mou lete, ean exete klapsei pote gia kapoion pou 8ewrousate filo, kai sas vgike skartos?

Για φίλους όχι. Γενικώς ποτέ δεν δέθηκα ιδιαίτερα με κανένα φίλο μου. Με τον πιο κολλητό απ' όλους είχαμε παίξει μπουνιές μια φορά αλλά το ξεπεράσαμε αργότερα.

Exete re manges klapsei gia prodwsies pou sunevisan stin zwi sas, gia anarxidous pou topaizan filoi, gia pipitses pou prospa8ousan na sas klepsoun tin gkomena?

Όχι δεν είχα καμία τέτοια εμπειρία. Ένας καλός φίλος είχε δοκιμάσει να κάνει φάση με μια πρώην μου και δυστυχώς αυτή δεν τον γούσταρε, ενώ ήταν πολύ καλό παιδί, απλά όχι και τόσο εμφανίσιμος. Στενοχωρήθηκα λίγο τότε για το παιδί. Αργότερα έμαθα ότι έμπλεξε τελικά με έναν κοινό γνωστό μας, που δεν γούσταρα καθόλου και της φέρθηκε τελείως μαλακισμένα - το ευχαριστήθηκα.

somebody961

# 169 στις 10/11/2010
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by Ntrik

Και περιμένεις τώρα αυτό εμείς να το διαβάσουμε..

# 170 στις 14/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by gianna222
Μια απλή απορία θα εκφράσω και θα αφήσω το χώρο ελεύθερο στην υπερχειλίζουσα τεστοστερόνη να εκφραστεί ελευθέρως και αβιάστως.
Μήπως ο θεματοθέτης, ο οποίος και εγκαλεί τρόπον τινά τους συνδικτύους άρρενες ως κότες,απέφυγε να εκθέσει σχετικό βίωμα και να εκτεθεί ενώ το ζητά από άλλους;μια κουβέντα λέω η αφελής!

Ε οχι και τεστοστερονη ,,,στο θεματοθέτη ....μαλλον πουροστερόνη

maraki_lar

# 171 στις 25/12/2010
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364

Παράθεση:
Originally posted by flat_line
Και όμως οι άνδρες κλαίνε, και δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατί κάποιοι ισχυρίζονται η και πιστεύουν το αντίθετο. Διάβαζα σχετικά σε μια έρευνα του πανεπιστημίου Wake Forest των ΗΠΑ η οποία ανέτρεψε την θεωρία πως οι γυναίκες αγχώνονται και πονάνε περισσότερο από τους άνδρες όταν οι σχέσεις τους αντιμετωπίζουν αναταράξεις. Από ότι κατέδειξε η έρευνα οι εκπρόσωποι του ισχυρού φίλου παρότι προσπαθούν να φαίνονται ποιο σκληροί εμφανίστηκαν ποιο ευάλωτοι και με αυξημένο άγχος όταν βρίσκονταν σε ασταθείς συναισθηματικά σχέσεις συγκριτικά με τις γυναίκες. Οι άνδρες δυσκολευόμαστε να εξωτερικεύσουμε τα συναισθήματά μας, λόγο του ότι διαπαιδαγωγηθήκαμε να εκπροσωπούμε την δύναμη την λογική και το ανταγωνισμό. Εξωτερικεύοντας τον ρόλο του δυνατού φίλου πραγματώνουμε αυτή την εικόνα μέσα από την περιορισμένη συναισθηματική έκφραση. Μαθαίνουμε να κρύβουμε καλά τα συναισθήματά μας κάτω από την εικόνα του δυνατού αρσενικού, όμως αν πέσει αυτή η μάσκα τότε θα σας εκπλήξει αυτό που ενδεχόμενος να αντικρύσετε.

Poly sofh topothetisi!
Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

inioxos52

# 172 στις 25/12/2010
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Originally posted by kolotoympas

Παράθεση:
Originally posted by gianna222
Μια απλή απορία θα εκφράσω και θα αφήσω το χώρο ελεύθερο στην υπερχειλίζουσα τεστοστερόνη να εκφραστεί ελευθέρως και αβιάστως.
Μήπως ο θεματοθέτης, ο οποίος και εγκαλεί τρόπον τινά τους συνδικτύους άρρενες ως κότες,απέφυγε να εκθέσει σχετικό βίωμα και να εκτεθεί ενώ το ζητά από άλλους;μια κουβέντα λέω η αφελής!

Ε οχι και τεστοστερονη ,,,στο θεματοθέτη ....μαλλον πουροστερόνη

Re seis, egw twra ta eida auta ta kainourgia!!!

As apantisw loipon epi ti eukairia.

Stin kuria, alla kai se oles tis exouses allergia stin testosteroni, sustinw anepifulaktws, ola ta antiallergika proionta pou kukloforoun sta farmakeia.

Mono prosoxi: Auta ta proionta fernoun enniote upnilia, kai 8a prepei nanai polu prosektikes stin xrisi tous, wste na min tous koimi8ei i maxitikotis, ama kai i ksunila.
Kolotoumpa, 80 dilwneis pws eisai e? Niato dil. Em tote file mou, exeis dikio ws pros emena to pouro. As kanoume loipon omo8umadon TOPO STA NIATA.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

somebody961

# 173 στις 30/12/2010
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Πώς λέμε 'αυστηρώς για τα θήλεα νο1893';

Κάπως έτσι.

naughtyM

# 174 στις 30/12/2010
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Συμφωνω και εγω με την τοποθετιση σου Φλατ! Εχω δει αρκετους να κλαινε...Και ειδικοτερα για θεματα ερωτικης φυσης...
Πιστευω ειλικρινα πλεον, οτι αν ενας αντρας αγαπησει, ισως το κανει λιγο παραπανω απο τη γυναικα.. Φαινεται απο ολα αυτα που εχω δει, οτι σε μας ειναι ισως πιο ευκολο να παμε παρακατω-παρολο που δειχνουμε πιο ευαισθητες-"πονεμενες"-κτλ... Ισως φταιει το γεγονος οτι εμεις "μπορουμε" να το δειξουμε αμεσα και απροκαλυπτα, χωρις να σχολιαστει. Κατι που στους αντρες "δεν νοειται". Και καλα....

Βλακειες θα ελεγα εγω. Δεν εχω παρεξηγησει ποτε αντρα που δακρυσε. Δεν εχω σκεφτει ποτε οτι ειναι αδυναμος. Αντιθετα...σκεφτομαι οτι για να εφτασε στο σημειο να εκδηλωθει ετσι, ειναι πολυ πληγωμενος..
Και αυτο ειναι αδικια ως προς τα αρσενικα. ΑΛλα ειπαμε.. Υπαρχουν οι "ρολοι", τα"πρεπει¨", τα "δεν πρεπει", οι κοινωνικες στασεις και...
Μ@λ@κιες θα ελεγα εγω!

Παράθεση:
Από το μέλος maraki_lar - 25/12/10 03:33
...

Παράθεση:
Originally posted by flat_line
Και όμως οι άνδρες κλαίνε, και δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατί κάποιοι ισχυρίζονται η και πιστεύουν το αντίθετο. Διάβαζα σχετικά σε μια έρευνα του πανεπιστημίου Wake Forest των ΗΠΑ η οποία ανέτρεψε την θεωρία πως οι γυναίκες αγχώνονται και πονάνε περισσότερο από τους άνδρες όταν οι σχέσεις τους αντιμετωπίζουν αναταράξεις. Από ότι κατέδειξε η έρευνα οι εκπρόσωποι του ισχυρού φίλου παρότι προσπαθούν να φαίνονται ποιο σκληροί εμφανίστηκαν ποιο ευάλωτοι και με αυξημένο άγχος όταν βρίσκονταν σε ασταθείς συναισθηματικά σχέσεις συγκριτικά με τις γυναίκες. Οι άνδρες δυσκολευόμαστε να εξωτερικεύσουμε τα συναισθήματά μας, λόγο του ότι διαπαιδαγωγηθήκαμε να εκπροσωπούμε την δύναμη την λογική και το ανταγωνισμό. Εξωτερικεύοντας τον ρόλο του δυνατού φίλου πραγματώνουμε αυτή την εικόνα μέσα από την περιορισμένη συναισθηματική έκφραση. Μαθαίνουμε να κρύβουμε καλά τα συναισθήματά μας κάτω από την εικόνα του δυνατού αρσενικού, όμως αν πέσει αυτή η μάσκα τότε θα σας εκπλήξει αυτό που ενδεχόμενος να αντικρύσετε.

Poly sofh topothetisi! ...

Παράθεση:

Don't forget to fall in love with yourself first...

Vasot02

# 175 στις 8/2/2011
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 111
Δεν εχω κλαψει αλλα εχω σιγουρα εχω απογοητευτει

Κατα την γνωμη δεν αξιζει να κλαις για καμια γυναικα που δεν ειναι ενταξει...
Χαμενη ενεργεια ειναι και στην τελικη μονο στον εαυτο σου κανεις κακο

goem81

# 176 στις 9/3/2011
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πολίχνη
Απαντήσεις: 8

ηι

koita file prepei na 3eris poy nadixnis ta synes8imat ayto katalaba os tora an kai mporo kai to blepo pia an i gomena goystre alona kai o filos soy tis ormi3e den eitane filos soy katalabes ? yte ayti se eixe se ektimisi kai malon i zigaria ths timhs egerne terma stin dikia ths meria kai ka8oloy apo tin diki soy eioyn ena tpt giaytina kai se ayto en meri ftes esi na 8imase i Elksi kai to an mas aresi kapios den einai epilogi yparxyne kapia kritiria gia na gystari kapios kapiona kai giayto 8a doso mia basi oti poles fores oi ginekes i oi antres lene a den eitane ayt poy perimena aa sth narxi eitane alios ,kai min bgenis blakas kai koroido, na min kanis polla pola alla na kanis liga eki poy prepi kai 3eris giati efige apo sena ? an einai to simban etsi opos to katalaba den ths edines ayta poy ei8ele prosexe oti ayta poy leei oti 8elei alla ayta poy pragmatika 8eli mia gineka to 95% ton antron den to 3eroyne bebea 8a moy poyne aa esi pezis e3ipnos oxi den pezo prospa8o na eimai en meri kai esi 8a me krinis opos eipa kai ego exo kapies apories kai ka8e mera prospa8o na ginome kalyteros oxi gia tis ginkes oxi gai tin koinonia gia mena gia na min erxome prosopo me tetia problimata elpizo na einai ayto poy rotises an oxi 8ese pio kentrika to 8ema ty

nefeliqueen

# 177 στις 25/2/2013
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 38
πρεπει να εισαι μεγαλο φρουτο ρε ηνιοχε....................
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost