Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νέα στοιχεία - Είναι άσχημο;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

krasis

# 1 στις 11/10/2010
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 28
'Aρεσαν+: 0%

Νέα στοιχεία - Είναι άσχημο;

Λοιπόν, επανέρχομαι μετά από καιρό και ζητώ προκαταβολικά από τη Μυρτώ να μην με αποκαλέσει ''Κατίνο'', διότι το θέμα έχει προεκτάσεις που δεν υπέπεσαν μόνο στην αντίληψή μου αλλά και σε άλλους οι οποίοι φανέρωσαν νέες πτυχές για άτομα που ήθελαν και θέλουν κάτι και το παλεύουν γερά για να το καταφέρουν. Εξηγούμαι και ταυτόχρονα αναφέρω: (για όσους δεν γνωρίζουν το παλιότερο ποστ έχει τίτλο ''Βοηθήστε με να βοηθήσω είναι άσχημο''). Οι πληροφορίες που δινω δεν είναι από τη γυναίκα μου (όσες έιναι θα αναφερθούν.)
1. Η φίλη της γυναίκας μου που ξέμεινε μαζί της στο παραθεριστικό μέρος, κάλεσε η ίδια τον κουμπάρο της διότι πιθανότατα έως σίγουρα, έτρεχε κάτι μεταξύ τους και με την αδυναμία του άντρα της να παέι έως εκεί και να την πάρει, ζήτησε από αυτόν να το κάνει και είπε και στον αδελφό της να τον συνοδέψει πιθανώς για ξεκάρφωμα. Θέλησε να τους φιλοξενήσει αμφότερους στο δωμάτιο και η γυναίκα μου δέχτηκε, ως δείγμα καλής θέλησης στη φίλη της, κάτι το οποίο είναι τουλάχιστον ανόητο, αλλά το έκανε διότι ακόμα και τώρα ο χαρακτήρας της είναι τέτοιος - κακό αλλά ισχύει. Αποτέλεσμα ήταν οι δύο άντρες να κοιμηθούν στο δωμάτιο, στο ίδιο κρεβάτι και με τα ρούχα, ενώ οι δυο γυναίκες να περάσουν το βράδυ, μετά από μια έξοδο που έγινε και των 4 μαζί, σε ένα τραπέζι έξω από το δωμάτιο, λόγω υπερέντασης, δεδομένου προβλήματος αϋπνίας και των δυο και αισθήματος ''αβολεψιάς'' της δικής μου λόγω της παρουσίας του σχετικά άγνωστου κουμπάρου.
Έπεσαν στο κρεβάτι - άλλο εννοείται - στις 7 ενώ στις 8 οι άλλοι δυο έφυγαν για πρωινή επισκεψη σε επαγγελαμτία της περιοχής (ένα θέμα άσχετο τελειως, αλλά αληθινό).
2. Η φίλη που προξένεψε η γυναίκα μου, το βράδυ που βγήκαν οι 3 τους, είναι ένα πλάσμα που είναι γνωστό για τις ''περιπέτειές'' του με άντρες έστω και για ένα βράδυ, τρομερά ενεργητικό στο θέμα και γενικώς έως πρόσφατα, την έζησε τη ζωή της - δικαίωμά της! Αλλά δεν έιναι τελικά φίλη μου, διότι της αρέσω σε βαθμό πολύ επικίνδυνο, οσον αφορά την εντιμότητά της. Εκείνο το βράδυ της εξόδου χωρίς εμένα, τα γεγονότα διαδραματίσθηκαν όπως μου τα περιέγραψε η γυναίκα μου (το πως το ξέρω , παρακαλώ χωρίς μομφές), η ''φίλη'' συμφωνούσε σε όλα χωρίς να το ξέρει με την περιγραφή της γυναίκας μου και όταν τη ρώτησα ας πούμε, σε ποιό κάθισμα την έβαλε η σύζυγός μου να καθήσει στο αμάξι του λέγάμενου όταν ξεκίνησε η βόλτα μου απάντησε ότι δεν θυμάται. Η σύζυγος ειπε ότι την έβαλε σε αυτό του συνοδηγού ''για ευνόητους λόγους'' δηλαδή να τη δει από την αρχή κοντά του. Αρχικά η ''φίλη'' μου είπε ότι τελευταία στιγμή έμαθε ότι θα υπήρχε και άντρας στην παρέα τους (υποτιθεται δηλαδή ότι θα έβγαιναν 2 γυναικες μόνο) ενώ την άλλη φορά είπε ότι τογνώριζε 2-3 ημέρες πριν! Αποκάλεσε μ...κα τον τύπο γιατί ανήκει σε αυτούς που ''δείχνουν ότι τους αρέσει η μια από τις κοπέλες που συνοδεύει''! Και τελικώς - ναι - η γυναίκα μου είχε πεί την αλήθεια ότι δεν της έδωσε σημασία καθόλου, όμως επίσης είχε πει την αλήθεια όταν είπε ότι προσπαθούσε να τους βρεί κοινά σημεία για να γίνει το προξενιό - ''αλλά δεν''. Η ''φίλη'' το είπε ως εξής: ναι προσπάθησε να δέσει την παρέα αλλά αν ο άλλος δεν θέλει...
Αυτά ως εδώ,θα επανέλθω με τον ίδιο τίτλο, τα σχόλιά σας παρακαλώ, όχι μομφές - γιατί ποιός δεν ένιωσε την πρόκληση να κάνει αυτό που έκανα εγώ;

# 2 στις 11/10/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
η γυναικα μου
της φιλης
τον κουμπαρο
τω αδελφω
τον συζυγο
ω...δεν καταλαβα λεπι

krasis

# 3 στις 12/10/2010
author
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Λοιπόν. Όσοι θα ήθελαν να ασχοληθούν πρέπει να κοιτάξουν παλιότερο ποστ με τίτλο ''Βοηθήστε με να βοηθήσω - είναι άσχημο''.
Το όλο ζήτημα έγκειται στο ότι ένα παλιό θέμα επανείλθε - για λόγους που μέχρι στιγμής δεν έχω αναφέρει - και μάλιστα δριμύτερο, διότι διαφάνηκαν νέα στοιχεία για χαρακτήρες και γεγονότα. Δυστυχώς, εκτός από μια δεδομένη αφέλεια της γυναίκας μου - την οποία δεν καθιστώ και ως πασπαρτού για κάθε της κίνηση - υπήρξαν και κινήσεις ''φίλων'' που έκαναν τα πράγματα άσχημα αν δεν ήταν και χειρότερα αν ήταν. Όπως είπα θα επανέλθω.

# 4 στις 12/10/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by filomyla
η γυναικα μου
της φιλης
τον κουμπαρο
τω αδελφω
τον συζυγο
ω...δεν καταλαβα λεπι

Μια απ τα ιδια....

# 5 στις 12/10/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
για να καταλαβω εσυ θες να μας πεις οτι κατι τρεχει με την γυναικα σου με αυτον τον τυπο???

loula22

# 6 στις 12/10/2010
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 321

Παράθεση:
Originally posted by sportis
για να καταλαβω εσυ θες να μας πεις οτι κατι τρεχει με την γυναικα σου με αυτον τον τυπο???

αν θυμαμαι καλα την ιστορια , θελει να πει ακριβως το αντιθετο .
μπορει η γυναικα του να εχει βγει καμποσες φορες μαζι του [οχι εκεινη, η παρεα την παρεσυρε που δεν της το ειπε ουτε μια φορα οτι θα ειναι και εκεινος μαζι τους..] , μπορει να εχει μπει στο αυτοκινητο του [δεν φταιει , η φιλη της την προετρεψε], μπορει να εχει μεινει μονη μαζι του για καποια ωρα [δεν ευθυνεται , η φιλεναδα που ειναι εξ'ολης και προωλης εφυγε για λιγο και την αφησε μονη μαζι του] και γενικα οι φιλοι της γυναικας του κρατουν μια τετοια σταση που ενω η γυναικα του δεν ευθυνεται για τιποτα , βρισκεται μπλεγμενη σε διαφορα σχολια [λογω της παρεας της εννοειται !!!!]

και ο ανθρωπος εδω λεει τον πονο του , πως μπορει ολα τα στοιχεια να δειχνουν πως η γυναικα του του τα φοραει , αλλα ειναι ολα μια μεγαλη παρεξηγηση και τυχαια γεγονοτα , διοτι η γυναικα του ειναι θυμα των περιστασεων .......

ελπιζω να καταλαβες

sokofreta80

# 7 στις 12/10/2010
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 112
Το διάβασα το θέμα σου για τα αδέρφο-ξάδερφο-φιλό-κούμπαρα της γυναίκας σου και τους λοιπούς συγγενείς αυτών, αλλά δεν κατάλαβα Χριστό!!!

Αν χρειάζεσαι πραγματικά βοήθεια σε κάποιο θέμα σου, ευχαρίστως να συνδράμουμε αν και εφόσον μπορούμε, αλλά με τον όρο να μας μιλήσεις για εσένα και μόνο γι εσένα, ώστε να σε καταλάβουμε.

Ξεκίνα για παράδειγμα λέγοντας :
-Εγώ ζηλεύω παθολογικά τη γυναίκα μου.
-Δεν θέλω να την πλησιάζει ούτε αρσενική γάτα.
-Δεν θέλω να κάνει παρέες που δεν εγκρίνω.
-Φροντίζω να ελέγχω το που πάει και το τι κάνει όταν λείπω.
-Αν ήταν στο χέρι μου θα την απομόνωνα απο τον έξω κόσμο.
-Τρέμω στην ιδέα πως θα την χάσω.
-Είμαι πολύ ανασφαλής αλλά αρνούμαι να το δώ γι' αυτό και θεωρώ εχθρό μου όποιον φυσιολογικό άνθρωπο, γυναίκα ή άντρα την προσεγγίζει.

Ή τέλος πάντων γράψε ότι άλλο δικό σου σου έρχεται σε πρώτο πρόσωπο, για να συνεννοηθούμε.

Mary_Poppins

# 8 στις 12/10/2010
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 866
Αυτό που κατάλαβα εγώ μέχρι τώρα είναι ότι τελικά το μόνο καινούριο (εκτός και αν δεν είναι καινούριο, απλώς μας το λες εσύ τώρα) που προέκυψε είναι ότι σε γουστάρει η φίλη σου, γιατί για τη γυναίκα σου και στα δύο ποστ που διάβασα δεν είδα να κάνει κάτι μεμπτό...

Και ξαναρωτάω εγώ, όπως όλοι οι άλλοι, γιατί τέτοια εμμονή με αυτή την ιστορία που συνέβη πριν από χρόνια?

(Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, όχι ότι δεν το 'χω κι εγώ αυτό, είμαι ικανή εκεί που τρώμε μπιφτέκια με τον δικό μου και μου πει "ωραίο κιμά μας έδωσε ο Μήτσος σήμερα" εγώ να απαντήσω "τελικά, εκείνη τη μέρα, το 2003, στα γενέθλια της Μαίρης, που εγώ δεν είχα έρθει επειδή ήμουνα άρρωστη, την Ντίνα όντως την πήγες κατευθείαν σπίτι της ή πήγατε και πουθενά αλλού?", αλλά εγώ παραδέχομαι ότι αυτό που έχω είναι εμμονή)
...είπε και χάθηκε στον ουρανό με την ομπρέλα της...

krasis

# 9 στις 15/10/2010
author
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Επεξηγηση μερος 1ο

Κατ' αρχάς να σας ευχαριστήσω όσους φίλους έχασαν από το χρόνο τους για να ασχοληθούν με αυτά που γράφω και να ζητήσω συγγνώμη για ότι μη κατανοητό: άλλωστε ζητώ γνώμες και οφείλω να είμαι ξεκάθαρος για να πάρω ξεκάθαρες απαντήσεις. Λοιπόν, ανταπαντώ με μια καθαρή περιγραφή όσο πιο λιτή μπορώ:
1. Το ζήτημα δεν προέκυψε σήμερα αλλά δε υπήρξε και πριν 100 χρόνια. Άλλωστε αν έγινε κάτι ''κακό'' πριν από καιρό δεν παραγράφεται και δεν είναι επίσης ανάγκη να επανέρχεται από κάποια σκοπιμότητα του γράφοντος. Η αλήθεια είναι ότι μαζί με αλλα θέματα ξαναήρθε στην επιφάνεια διότι άτομα με άλλες πράξεις τους το ξαναέφεραν δίνοντας νέα διάσταση σε φιλίες που είτε ισχύουν είτε δεν ισχύουν. Φιλίες της γυναικας μου που θέλησαν να τη χειραγωγήσουν να της τη ''φέρουν'' και μαλιστα καθόλου έξυπνα, αλλά χοντροκομένα γνωρίζοντας ότι δεν είναι άνθρωπος που εμβαθύνει σε μια σειρά θεμάτων - δυστυχώς.
2. Αν από τα γεγονότα βγεί η έβγαινε ότι η γυναίκα μου έκανε κάτι με κάποιον άλλο, δεν μπορώ να μην το παραδεχτω, δεν ''κοιμάμαι'' πιστέψτε με και αν φτάνω να γράφω στο site είναι διότι κόλλησα και θέλω κάποιες απόψεις για να προχωρήσω. Επαναλαμβάνω: δεν εθελοτυφλώ, δεν έχω μάθει να ζω έτσι - πιστέψτε το, δεν μπορείτε να κάνετε κι αλλιώς (αστείο κάνω.)
3. Δεν είχα και δεν έχω πρόβλημα με τις κοινωνικές επαφές της γυναίκας μου, η ίδια το τονίζει με κάθε ευκαιρία, μιλάει για τις φίλες της που επαινούν αυτό το ''προτέρημά'' μου, αισθάνεται ελεύθερη και το δείχνει - πάντα σε όλη την κοινή μας ζωή - άλλωστε είναι ένα δικαίωμα που γνωρίζω και αναγνωρίζω και δεν παραχωρώ εγώ: το είχε με τη γέννησή της. Από αυτή μου την άποψη άλλωστε ξεκινησαν κάποια από τα προβλήματα, καθώς η σύζυγός μου μερικές φορές ''επέκτεινε'' το δικαίωμά της, σε πράξεις - όχι ''πονηρού'' χαρακτήρα, όχι απαραίτητα - με την ομπρέλα ότι εγώ ''δεν έχω τέτοια προβλήματα, δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος'' πχ. φιλοξενία φίλης της σε κατάλυμα στρατιωτικού παραθερισμού, ενώ δεν είχε δικαίωμα παραμονής, χωρίς να με ενημερώσει αρχικά και με τη δικαιολογία ότι ''θα καταλάβω'' - ναι είμαι στρατιωτικός.
4. Το θέμα:
Με ένα τηλεφώνημα η γυναίκα μου με ενημέρωσε μεταξύ άλλων ότι γνώρισε ένα αξιόλογο άτομο, κουμπάρο μιας φίλης της η οποία επανήλθε στη ζωή της μετά από χρόνια - είχαν τσακωθεί πολύ άσχημα για ένα σοβαρό θέμα και ήταν ένα άτομο που γενικώς από παλιά είχε άσχημη συμπεριφορά απέναντι στη γυναίκα μου, συμπλεγματική, ενώ ως γυναίκα ''γύριζε'' πολύ, σε σημείο που φανέρωνε εμμονή. Τη διαφωνία σε αυτή την επανασύνδεση εξέφρασε όλη η οικογένειά της και εγώ, όμως η γυναίκα μου δήλωσε ότι γνωρίζει τον άσχημο χαρακτήρα της και ότι η επανασύνδεση θα παραμείνει σε επιπεδο απλής εξόδου,καφέ και ποτού χωρίς αισθηματική επανασύνδεση μαζί της. Πράγμα ανούσιο, αλλά έγινε.
Να σημειώσω ότι η φίλη αυτή - ας την πούμε Βούλα - και ο κουμπάρος της επίσης κατοικούσαν και κατοικούν εκτός της πόλης μου σε απόσταση περίπου 40 χλμ. - σε μικρή άλλη πόλη, κοντά στο χωριό της γυναίκας μου.
Σε επισκεψή μου στη μικρή αυτή πόλη, ζήτησα να γνωρίσω τον κουμπάρο, αλλά αυτή τη φορά έτυχε να μην βγεί με την παρέα. Να σημειώσω πάλι, ότι η εν λόγω παρέα αποτελούνταν από τη γυναίκα μου, τον αδελφό της, τη νύφη της, την αλλοπρόσαλλη φίλη και τον αδελφό αυτής της φίλης: ένα άτομο σοβαρό, καλό, καμία σχέση με την αδελφή του, εν γένει σωστός και ο οποίος δεν είχε ποτέ σταματήσει την φιλική του σχέση με τη γυναίκα μου για πάρα πολλά χρόνια.
Για μερικές φορές ακόμα η γυναίκα μου βγήκε με αυτή την παρέα, απουσία μου διότι είχα υπηρεσίες και κάποια στιγμή μου είπε ότι 3 φίλες της - όλες γνωστές μου, η μία ήταν η Βούλα - θα πήγαιναν 4ήμερο σε κάποια παραλία και ότι της πρότειναν να ακολουθήσει. Συμφώνησα γνωρίζοντας τα άτομα - μάλιστα θα συνοδευόταν και από τον μικρό γιό της μίας, η οποία ήταν και έγκυος στο μήνα της! Καθ 'όλα γυναικοπαρέα λοιπόν. Εγώ θα ακολουθούσα για ένα διήμερο με τη γυναίκα μου όταν οι φίλες αποχωρούσαν.
Την προτελευταία ημέρα πριν την αποχώρηση των φιλενάδων η γυναίκα μου μου τηλεφώνησε για να μου πεί ότι η Βούλα θα έμενε μια κόμη μέρα και επειδή ο άντρας της δεν μπορόυσε να παέι να την πάρει θα ερχόταν ο αδελφός της και ο κουμπάρος της, θα έμεναν εκεί μια νύχτα και έτσι θα είχα κι εγώ την ευκαιρία να τον γνωρίσω.
Όταν έφτασα εκεί συνάντησα ένα άτομο το οποίο περιγράφω σε άλλο ποστ, επιθετικά φιλικό, το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου και όταν αναχώρησαν, η γυναίκα μου μου είπε ότι ο αδελφός της Βούλας και ο κουμπάρος της κοιμήθηκαν στο δικό τους δωμάτιο αν και οι ίδιοι από την αρχή δήλωσαν ότι θα ενοικίαζαν ένα άλλο. Το θέμα είναι ότι η Βούλα έιχε ''άλλου είδους επαφές'' με τον κουμπάρο της ή τέλος πάντων έτσι έδειχνε και ήταναναμενόμανο να ζητήσει να τον φιλοξενήσει: το σφάλμα της γυναίκας μου ήταν ότι αποδέχτηκε κάτι τέτοιο. Περιγράφω τι έγινε στο αρχικό ποστ.

krasis

# 10 στις 15/10/2010
author
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Επεξηγηση μερος 2ο

Είμαι της άποψης ''κράτα το φίλο σου κοντά, τον εχθρό σου πιο κοντά''. Καθώς το εν λόγω άτομο δεν μου άρεσε αλλά δεν μπορούσα να του προσάψω και τίποτα μπήκα και εγώ στην παρέα, όπου αυτός φρόντισε να είναι φιλικός μαζί μου, σε σημείο που να γίνεται υπερβολικός ή καλύτερα λίγο πριν το υπερβολικός. Ταυτόχρονα έμαθα ότι σχετικά πρόσφατα η αρραβωνιαστικιά του τον είχε εγκαταλείψει με τον καλύτερό του φίλο και η Βούλα μάλλον είχε αναλάβει το ρόλο της ''ιατρού'' καθώς τον έφερνε σε παρέες τον γνώριζε σε άτομα και δεν γνωρίζω τι άλλες υπηρεσίες του προσέφερε... Από εκεί και πέρα κάτι επάνω του δεν μου άρεσε, κάτι στη συμπεριφορά του, αλλά δεν είχα στοιχεία, απλά διαίσθηση. Η γυναίκα μου μαζί του ήταν φιλική, με συμπεριφορά παρέας, τίποτα το ιδιαίτερο αλλά΄έδειχνε ότι τον συμπαθούσε.
Κάποια στιγμή, και ενώ εγώ είχα αρχίσει να δειχνω τεχνητή φιλική συμπεριφορά απέναντί του και αυτός να δείχνει ότι του αρέσει η παρέα μου , η γυναικα μου μου πρότεινε να του πω να ανταλλάξουμε κινητά τηλέφωνα - είχαμε ένα τότε - με σκοπό αν αυτός ερχόταν στην πόλη μας, εγώ και αυτός να βγαίναμε έξω, διότι φαινόταν ότι τα βρίσκαμε σαν άντρες. Το έδωσα! Και το έκανα γνωρίζοντας ότι το κινητό μας βρισκόταν περισότερο στα χέρια της γυναίκας μου , διότι εκείνο τον καιρό οι υπηρεσίες μου που ήταν αρκετές γινόταμ σε χώρο που τα κινητά δεν έπιαναν, οπότε το κρατούσε αυτή. Η πράξη μου έγινε επίτηδες διότι σκέφτηκα ότι αν ειναι να γίνει κάτι μεταξύ τους, με την έννοια μιας κρούσης από τη δική του πλευρά (και σε αυτή τη σκέψη με πήγε η διαίσθηση για τη δική του συμπεριφορά και όχι η συμπεριφορά της γυναίκας μου που παρέμενε παρεϊστικη) δεν θα μπορούσα να το αποκλείσω με το να μη δώσω το κινητό, άλλωστε αν αυτή το ήθελε (έβαλα την πιθανότητα να θέλει κι αυτή κα΄τι από αυτόν, έστω και σαν απειροελάχιστη, διότι με παραξένεψε η επιμονή της να μη βλέπει στη συμπεριφορά του, αυτό το έστω ελάχιστο δείγμα από ''κάτι'') μπορούσε να το πάρει οποιαδήποτε στιγμή από τη Βούλα. Του τονισα δε, επίτηδες ότι στην πόλη μας βγαινουμε συνεχώς στο τάδε μαγαζί. Έπιασε! Δεν πέρασαν 7-8 ημέρες και ενώ βρισκόμασταν σε εκείνο το μαγαζί στην πόλη μας, παρέα με φίλες της γυναίκας μου, φανερώθηκε απο το πουθενά μαζί με τον αδελφό της Βούλας, οι δυό τους. Σε ερώτησή μου σε πολύ χαλαρό και ψεύτικα χαρούμενο στυλ προς τη γυναίκα μου αν ήξερε ότι θα έρθουν, μου απάντησε αρνητικά και γνωριζοντάς την τείνω να πιστεύω ότι έλεγε την αλήθεια. Η συμπεριφορά της δε το υπόλοιπο βράδυ ήταν φιλική και πιο πολυ της ''οικοδέσποινας'' αφού εκείνοι είχαν έρθει στην πόλη μας, τους σύστησε στα κορίτσια της παρέας, τους κεράσαμε, μας πήγαν τέλος σπίτι και μας άφησαν διότι εκείνο το βράδυ είχα αποφασίσει να μην πάρω αυτοκίνητο.
Να σημειώσω ότι εκείνο το βράδυ ήταν μαζί μας μια φίλη της γυναίκας μου η οποία - να το πούμε - με ήθελε, το ψιλοέδειχνε, είχα προσπαθήσει να μιλήσω στη γυναίκα μου για αυτό, αλλά εκείνη ως συνήθως στον κόσμο της δεν είχε αυτιά...

krasis

# 11 στις 15/10/2010
author
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Επεξηγηση μερος 3ο

Η φίλη αυτή ας την ονομάσουμε Θ., είχε μια πλούσια ''κοινωνική'' ζωή, και για να είμαι ακριβής τότε έιχε μόλις αρχίσει να φαίνεται ότι γενικώς της άρεσαν οι άντρες με την πλατιά έννοια της έκφρασης - η οποία με τον καιρό πλάτυνε ίσα με μια λεωφόρο! Δραστήρια λοιπόν η φίλη μας η Θ. Θα επανέλθει πιο κάτω...
Με τον καιρό συνεχίσαμε την παρέα στην μικρή πόλη, του κουμπάρου βεβαίως παρόντος, ο οποίος έδειχνε και σε μένα φιλική συμπεριφορά, η γυναίκα μου τα όμοια, όπως και σε όλα τα άτομα της παρέας. Κάποια στιγμή ρώτησα τη σύζυγό μου αν ήξερε αν αυτός ειχε σχέση ή κατι τέτοιο. Μου απάντησε ότι η Βούλα δεν της ειχε πεί κάτι σχετικό και ότι μάλλον όχι. Και εκεί της ήρθε ως επιφοίτηση η ιδέα να γνωρισει τον τύπο στη Θ., η οποία από ότι μου είπε είχε εκδηλώσει το ενδιαφέρον της (και) για αυτόν. Είπε δε ότι θα του έπαιρνε τηλέφωνο για νε έρθει την ερχόμενη Παρασκευή, μιας και η ίδια με τη Θ. είχαν κανονίσει να βγουν οι δυο τους έτσι κι αλλιώς και θα έβγαιναν. Της υπενθύμισα ότι εκείνη την ημέρα εγώ θα είχα υπηρεσία, το βράδυ θα παρέμενα στη Μονάδα και ότι θα ήθελα να ήμουν κι εγώ μαζί τους. Μου απάντησε ότι ''κάτσε να μπορεί να έρθει και βλέπουμε''. Αποτέλεσμα; Μια0δυο ημέρες μετά μου ανακοίνωσε ότι ειχε κανονίσει και με τους δυο να βγούν έξω και όταν της υπενθύμισα εκ νέου ότι θα είχα υπηρεσία με ρώτησε σαν να λυπόταν για αυτό αν με πειράζει της απάντησα ότι θα ήθελα να είμαι κι εγώ και τη ρώτησα πότε στην ευχή του πήρε τηλέφωνο. Μου απάντησε πότε και της είπα ότι κακώς γιατί θα ήθελα να του πω ένα γειά.
Ειλικρινά εκνευρίστηκα που το τηλεφώνημα δεν έγινε μπροστά μου, εκνευρίστηκα που δεν άκουσα τον διάλογο, αλλά κράτησα ψυχραιμία, διότι στη φάση αυτή θα φαινόταν τι τρέχει και αν τελικώς η γυναίκα μου είχε συλλάβει την υφέρπουσα (!) ατμόσφαιρα - θα το άφηνα να εξελιχθεί για να δω τι στην ευχή υπήρχε αν υπήρχε: αν δεν την άφηνα να βγεί και ήθελε κάτι, θα το έκανε άλλη φορά έτσι κι αλλιώς...
. Λϊγη ώρα πριν φύγω για την υπηρεσία, η γυναίκα μου ντυνόταν για την έξοδο, συντηρητικά ρούχα είναι η αλήθεια αν και καλοκαίρι, οχι τέλος πέντων αυτά που θα φόραγε μαζί μου, πήγα να της πω κάτι για το ορθόδοξο του πράγματος και εκνευρίστηκε διότι όπως μου είπε είχε καταλάβει ότι αρκετές φορές με πειραζε να βγαίνει χωρίς εμένα και ότι το είχε καταλάβει. (συνεχίζεται)

tromokratimeni

# 12 στις 15/10/2010
author
Γυναίκα / 61 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Θέμα
για άτομα με πολύ γερή κράση!

Θα επανέλθω..όταν και εφ όσον προμηθευτώ ιατρική βεβαίωση ότι αντέχω το
τεστ κοπώσεως!
A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

sinderela72

# 13 στις 15/10/2010
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 14

Παράθεση:
Originally posted by loula22

Παράθεση:
Originally posted by sportis

αν θυμαμαι καλα την ιστορια , θελει να πει ακριβως το αντιθετο .
μπορει η γυναικα του να εχει βγει καμποσες φορες μαζι του [οχι εκεινη, η παρεα την παρεσυρε που δεν της το ειπε ουτε μια φορα οτι θα ειναι και εκεινος μαζι τους..] , μπορει να εχει μπει στο αυτοκινητο του [δεν φταιει , η φιλη της την προετρεψε], μπορει να εχει μεινει μονη μαζι του για καποια ωρα [δεν ευθυνεται , η φιλεναδα που ειναι εξ'ολης και προωλης εφυγε για λιγο και την αφησε μονη μαζι του] και γενικα οι φιλοι της γυναικας του κρατουν μια τετοια σταση που ενω η γυναικα του δεν ευθυνεται για τιποτα , βρισκεται μπλεγμενη σε διαφορα σχολια [λογω της παρεας της εννοειται !!!!]

και ο ανθρωπος εδω λεει τον πονο του , πως μπορει ολα τα στοιχεια να δειχνουν πως η γυναικα του του τα φοραει , αλλα ειναι ολα μια μεγαλη παρεξηγηση και τυχαια γεγονοτα , διοτι η γυναικα του ειναι θυμα των περιστασεων .......

ελπιζω να καταλαβες

Δε μπορω να καταλαβω την καυστικοτητα ορισμενων ατομων που μπαινουν σε φορουμ και ειναι ξερολες [σου εχωσε κερατο σιγουρα]απορω βγαζουν δικα τους απωθημενα η περνανε την ωρα τους μη εχοντας τι αλλο να κανουν...

krasis

# 14 στις 15/10/2010
author
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Πριν συνεχίσω, να ευχαριστήσω τη Sinderela, για μια άποψη που δεν θα μπορούσα να εκφέρω - το έκανε αυτή για μένα. Μένει λίγο κείμενο ακόμη ας μην βιαστούμε ούτε εσείς ούτε εγώ. Ευχαριστώ από καρδιάς.

loula22

# 15 στις 15/10/2010
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 321

Παράθεση:
Originally posted by sinderela72
Δε μπορω να καταλαβω την καυστικοτητα ορισμενων ατομων που μπαινουν σε φορουμ και ειναι ξερολες [σου εχωσε κερατο σιγουρα]απορω βγαζουν δικα τους απωθημενα η περνανε την ωρα τους μη εχοντας τι αλλο να κανουν...

μην ζοριζεσαι , δεν ειναι και απαραιτητο να την καταλαβεις . απο εκει και περα με αυτα που βλεπω απαντω και αναλογως . αν δεν σου αρεσει ο τροπος μου και δεν τον αντεχεις , προσπαθησε παραπανω . αυτον εχω

krasis

# 16 στις 15/10/2010
author
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Επεξηγηση μερος 4ο

mathilda

# 17 στις 15/10/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε φιλε, σορυ κιολας. Καθεσαι και λες τι εγινε τοτε, και τι σου ειπε ο κουμπαρος και η κουμπαρα (δυο φορες την εβδομαδα) και η φιλη της και ο αδερφος της και κολοκυθια τουμπανα.
Ποιον ενδιαφερουν ολα αυτα;

Κατσε και σκεψου τι θες απο τη ζωη σου, την γυναικα σου και συζητηστε τα.
Θελετε να χωρισετε; Διαλυστε το.
Θελετε να μεινετε μαζι; Προσπαθηστε το.

Γιατι μας ζαλιζεις τον ερωτα με ανουσιες λεπτομερειες;

krasis

# 18 στις 15/10/2010
author
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Επεξηγηση μερος 4ο

Αυτό δεν ίσχυε! Με τίποτα! Ίσα - ίσα μάλιστα για έναν άνθρωπο που μάζευε προς τα πάνω το μίνι της γυναίκας του, αντί να το τραβάει προς τα κάτω - και αυτό στην κυριολεξία. Δεν ίσχυε με τίποτα για μένα που ενώ κλεινόμουν στα υπόγεια των Ενόπλων Δυνάμεων, ευχόμουν τηλεφωνικά με τη φωνή πνιγμένη από τα μηχανήματα ''Καλή διασκέδαση'' στη σύζυγό μου όταν έβγαινε με τις φίλες της. Παντελώς άδικο. ¨Ομως εκείνο το διάστημα και ειδικά εκείνο το καλοκαίρι ήταν σαν πνιγμένη, κυκλοθυμική και παράξενη, έως ότου μου το πέταξε: είχε επηρεαστεί από φίλη μας μεγαλύτερης ηλικίας η οποία χώριζε επειδή ο σύζυγος τα είχε μπλέξει με μια όμορφη νεαρή. Το διαζύγιο δεν άργησε. Τι βιβλία του Εύτη και του Ρούσντι δώρο της έκανα, τι καλόπιασμα, τι εξηγήσεις, αυτή με τη θλίψη και τον εκνευρισμό - ανυπόφορο, μιας και δεν είχα δώσει κανένα δικαίωμα.
Για να ξαναγυρίσω στο θέμα, βγήκαν, την επόμενη ημέρα μου αφηγήθηκε ότι δεν έγινε τελικώς τίποτα με το ελπιδοφόρο προξενιό, ότι αυτός δεν έδωσε σημασία στη Θ.και ότι η Θ. είχε πάρει το ύφος της ξινισμένης αριστοκράτισσας.
Από εκεί την ημέρα, κατά κάποιο παράξενο ( τρόπο, ο τύπος αραίωσε.Τον ξαναβρήκαμε βέβαια στη μικρή του πόλη, αλλά όχι πάντα στην παρέα όπως πριν, έκανε μερικές εμφανίσεις το φθινόπωρο - σε μια από αυτές εγώ έλειπα, αλλά η γυναίκα μου τον έψεξε διότι δεν ήξερε καν ποιος είναι ο Ελύτης, σε σχετική κουβέντα της παρέας - και μετά ξαναφάνηκε το επόμενο καλοκαίρι με συμπεριφορά πιο χαλαρή, είχε μάλλον βρεί τον εαυτό του από το δικό του κέρατο - η αρραβωνιαστικιά του θυμίζω. Βέβαια ποτέ δεν έχασε εκείνο το αδιόρατο κάτι προς τη γυναίκα μου , μόνο που το είχε διανθίσει με περισσότερο χιούμορ, πιο χύμα κουβέντες και η στάση του δεν έδειχνε τόσο ''περιποιημένη'' όπως παλιότερα που σίγουρα το πήγαινε κάπου. Σε φάση μάλιστα που κατι πολύ σοβαρό μου έτυχε υπηρεσιακά και το ξεπέρασα, έμαθα ότι εξέφρασε κομπλιμέντο για τον ποιός και πως είμαι - με τρόπο που απ΄άντρα σε άντρα είναι πολύ κολακευτικός (να τα λέμε όλα!)

krasis

# 19 στις 15/10/2010
author
Ν. Λάρισας / Λάρισα
ΠΡΟΣ MATHILDA:
Κυρία μου είσαι ένα αγενές πλάσμα :''Ευγενική, γλυκομίλητη, καλόκαρδη, καλόψυχη, ένας άγγελος στη γη!'' Αυτά λες στην προσωπική σου περιγραφή - το προφίλ σου.
Συγχαρητήρια, λες ψέματα, είσαι τσαλακωμένη!
Αν δεν σου αρέσει αυτό που διαβάζεις στο καλό δεν σε κάλεσα.
Και που είσαι: αν εσένα σου πρήζω τον έρωτα, επειδή τυχαίνει να είμαι άντρας εσύ μπορεί να με πρήζεις σε άλλα σημεία .
Αραίωνε!

krasis

# 20 στις 15/10/2010
author
Ν. Λάρισας / Λάρισα
ΠΡΟΣ MATHILDA:
Κάνουμε κύκλους μέσα στη νύχτα και η φωτιά μας καταβροχθίζει, λες στα λατινικά. Το ήξερες ή εγώ στο είπα; Καλή τύχη, είδα και τις απαντήσεις σε άλλα θέματα.
Είσαι μπουμπούκι εσύ!..
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.