Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

γιατι οι αντρες.......????

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

KOLORS

# 21 στις 7/11/2010
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by tp1978
Αν δε βρει τουλαχιστον 200 γκομενες ενας αντρας στη ζωη του, τοτε ειναι φυση αδυνατον να δεσμευτει με μια γυναικα.

συμφωνα με οσα λες,
θες 400 ζωες για να δεσμευτεις..

μαλιστα..

# 22 στις 7/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by KOLORS

Παράθεση:
Originally posted by tp1978
Αν δε βρει τουλαχιστον 200 γκομενες ενας αντρας στη ζωη του, τοτε ειναι φυση αδυνατον να δεσμευτει με μια γυναικα.

συμφωνα με οσα λες,
θες 400 ζωες για να δεσμευτεις..

μαλιστα..

To δικιο σου το'χεις. Δε μπορω να πω ψέματα.
Οντως όταν στη μια ζωή δε μπορώ να βρω τη μια, μπορεί να χρειαστώ 2 ζωές για να βρώ τη μια, που σημαινει ότι χρειάζομαι 400 ζωές για να βρώ τις 200.
Τόσο δυσκολο είναι για τα δικά μου δεδομένα.
Τωρα υπάρχει και η εκδοχή να μη μπορώ να βρώ την πρώτη ουτε στις 2 ζωές.
Κανείς δε μπορει να μου το εξασφαλίσει αυτο. Οπότε να χρειάζομαι και τρίτη ζωή για να βρώ τη μια. Δηλαδή 600 ζωές για να βρω τις 200.
Αν πάλι χρειάζομαι 4 ζωές για να βρώ τη μια, θέλω 800 ζωές για τις 200.
Και πάει λέγοντας το πράγμα.

Ενα όμως είναι το σίγουρο. Οτι σε αυτη τη ζωή που ζουμε, ειναι αδυνατο να δεσμευτω.

Και πίστεψε με όλο αυτό το λογιστικό παράδειγμα, το ανέλυσα για να σας δείξω ότι υπαρχουν πολλοι άντρες στη θέση μου (που αντιμετωπίζουν το ίδιο πράβλημα με τις γυναίκες), και για να απαντηθεί το αρχικό ερώτημα της θεματοθέτριας, ''γιατι οι άντρες δεν δεσμευονται;;;''

φιλικά, aidiothir!

# 23 στις 20/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τυχαίο?Δεν νομίζω !!!!!
Πλάκα πλάκα υπάρχει άνδρας που μετά απο ενάμιση ή δύο χρόνια σχέση έχει σκασίλα για το αν πρέπει να οδηγήσει κάπου?Ειλικρινά έχω την εντύπωση οτι αυτό αποτελεί γυναικείο προβληματισμό

# 24 στις 20/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elanyxta
Τυχαίο?Δεν νομίζω !!!!!
Πλάκα πλάκα υπάρχει άνδρας που μετά απο ενάμιση ή δύο χρόνια σχέση έχει σκασίλα για το αν πρέπει να οδηγήσει κάπου?Ειλικρινά έχω την εντύπωση οτι αυτό αποτελεί γυναικείο προβληματισμό

Μπα, μην το λες αυτό.

Πλέον κυκλοφορούν και πολλά (πάρα πολλά) θηλυκά (μιλάω για γυναίκες που φυσιολογικά θα αναζητούσαν γάμο ή θα έπρεπε ήδη να είναι παντρεμένες με οικογένεια και παιδιά) που δεν ξέρουν καν το λόγο ύπαρξής τους ή τι τελικά θέλουν από τη ζωή...

Άλλες θολωμένες, άλλες βολεμένες, άλλες ερωτευμένες με το "facebook", άλλες κολλημένες στην εφηβεία, άλλες νομίζουν ότι ζουν στην Χαβάη, άλλες θέλουν να πάνε στη Χαβάη, άλλες τα περιμένουν όλα έτοιμα και στο τραπέζι, άλλες...άλλες...άλλες...

Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις (ευτυχώς). Δεν κάνω γενικεύσεις.

# 25 στις 24/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οι άντρες όμως θέλουν μια γυναίκα "περα βρέχει " για να περνούν καλά, και την πολιορκούν στενά, μόλις όμως το κάστρο "πέσει" θέλουν χρόνο........Όσο για εκέινες που ξέρουν τι θέλουν ...καμμένο χαρτί εξ αρχής μην τυχόν και ζητήσουν συναίσθημα!Τέλικα δεν πιάνεστε πουθενά!

(Δεν γενικεύω)

Aggelo

# 26 στις 24/11/2010
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.058
Ελα Νυχτα.....την θελουν μεταξυ αλλων και περα βρεχει........αλλα οχι ολοι υπαρχουν και αυτοι που λειτουργουν κομπουτερακι.......
Λιγο υπερβολικη σε βρισκω....υπαρχουν διαφοροι τυποι ανδρων...
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

# 27 στις 24/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Οι άντρες όμως θέλουν μια γυναίκα "περα βρέχει " για να περνούν καλά, και την πολιορκούν στενά, μόλις όμως το κάστρο "πέσει" θέλουν χρόνο........Όσο για εκέινες που ξέρουν τι θέλουν ...καμμένο χαρτί εξ αρχής μην τυχόν και ζητήσουν συναίσθημα!Τέλικα δεν πιάνεστε πουθενά!

(Δεν γενικεύω)

Σίγουρα θα υπάρχουν και τέτοιοι άντρες. Δεν αντιλέγω. Και ίσως είναι και πολλοί.
Στο χέρι σας είναι, αφού εσείς έχετε το "μαχαίρι και το πεπόνι" και έχετε το προνόμιο της επιλογής, να επιλέξετε άλλη πάστα αντρών.
Από "μπακούρια" άντρες έχει γεμίσει ο τόπος. Σαν ακρίδες.

Αν δεν έχετε κρίση ή ικανότητα σωστής επιλογής ή ποιοτικού φιλτραρίσματος, μάλλον αλλού πρέπει να αναζητηθούν τα αίτια...

Αν και μεταξύ μας, μία μεγάλη μερίδα γυναικών γουστάρει την ταλαιπωρία, τις "βασανιστικές σχέσεις", τις σχέσεις "μυστήριο" , τις σχέσεις κατάθλιψης, πίκρας, στεναχώριας, έντασης, κλάμα κλπ...

Ο καθείς με τα βίτσια του και την μούρλα του...

# 28 στις 24/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η χημεία είναι εκείνη που παίζει τον πρώτο ρόλο, όταν γνωρίζεις έναν άνθρωπο (ανεξαρτήτως αν είσαι άνδρας ή γυναίκα)και σου αρέσει νομίζω πώς δεν ξέρεις που θα σε "βγάλει".Δεν ξέρεις τι χαρακτήρας είναι μέχρι που να ξεδιπλωθεί μπροστά σου.Τον έχεις ξεχωρίσει διότι κάτι σε τράβηξε σε εκείνον ,αυτό το κάτι μένει αιώνιο μυστήριο....Στην πορεία καταλαβαίνεις αν θα σου κάνει την ζωή δύσκολη ή αν θα του την κάνεις εσύ επειδή εκεί οδήγησαν οι συμπεριφορές.
Τελικά όμως ότι και να είναι αποτελεί εμπειρία.
Δεν τίθεται θέμα απο μένα για ανδρα ή γυναίκα είμαστε ολοι το ίδιο, άνθρωποι με συναισθήματα, ιδιοτροπίες, συνήθειες .Ολοι αν το σκεφτείς τα ίδια βιώνουμε...αγάπη, ζήλια, απόρριψη, ευτύχια .....όλα εμπειρίες είναι (και οι εμπειριες σαφώς δεν είναι πάντα ευχάριστες...ευτυχώς)

# 29 στις 27/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

(Δεν γενικεύω)

Οι άντρες θέλουν γυναικες ευκολες όπως κι ειναι κι εκεινοι.
Θελουν γυναίκες που να μη ζητανε τη δεσμευση.
Θέλουν γυναίκες που να τις ενδιαφέρει να περνανε καλά με τον οποιονδήποτε.
Θελουν γυναίκες που να μη νιωθουν συναισθηματα.

Εμενα αν μια γυναικα ενιωθε συναίσθημα για μενα, είτε δε θα μπορουσα να το καταλάβω οποτε θα ήταν άκυρο, είτε που θα με έπνιγε και θα ήθελα να το ΄βαλω στα πόδια και να εξαφανιστώ.
Και στις δυο περιπτώσεις δε θέλω να δεχτώ συναίσθημα, ανεξάρτητα αν εγω το νιωσω απο τι δική μου πλευρα.

DimiSan

# 30 στις 29/11/2010
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 209
Ena tha pw:

Eksartatai me poia gunaika eisai me to an thes n proxwriseis parapanw i oxi... mexri twra sti zwi mou: kamia

prin 2 xronia: upirkse auti i mia

Nai i sxesi dinei megalo stirigma sti zwi sou alla ksereis oi kopeles theloun kapoion pou na tis "stirizoun" enan "prigkipa" alla de kseroun oti k autoi psaxnoun "antistoixa". k otan esu exeis problimata sti zoi sou se apofeugoun g'auto prwta tis dineis tin entupwsi oti o "teleios" pou autes psaxnoun k meta afou apoktisete sxesi tis dixneis oti exeis polla problimata k esu gia na MPORESEI NA SE DEXTEI aliws.... petakse to poulaki..

Par ola auta meta ap ola auta pou epatha de thelw stirigma apo kamia, polu duskolo na ksananoixtw se gunaika.... kakws men alla de mporw pia De thelw pia tipota ap tin zwi mou. K meta eksartatai me poia tha sai me to an tha "mporei" na se stirizei...

Heptamer

# 31 στις 29/11/2010
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.517

Παράθεση:
Originally posted by vaskel
θα ηθελα κι εγω να κανω καποιες ερωτησουλες προς ολους τους αντρες ....

1) γιατι , κατα το δικο σας το μυαλο, μια σχεση που εχει κρατησει πανω απο 1,5 με 2 χρονια πρεπει οπωσδηποτε να οδηγησει καπου???

2) γιατι σας φοβιζει η σχεση με διαρκεια ενω περνατε καλα?

3) γιατι αυτο το "περναω τελεια" σας φοβιζει και προτιματε την μετριοτητα?

4) γιατι φοβαστε τις δεσμευσεις??

1. Aυτο αν δεν απατωμαι,ειναι ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ σκεψη - οχι ανδρικη.

2. α) επειδη ειναι πολύ ομορφη (η σχεση) για να ειναι αληθινη,οποτε ζουμε με τον ανεπαισθητο φόβο οτι καποτε η βόμβα θα σκασει..

β) Ο ανδρας εκ φύλου φοβαται τη δεσμευση επειδη εχει μαθει να ειναι ανεξαρτητος. Σε μια σχεση,ισορροπει παντα μεταξύ δεσμευσης και ...αδεσμευσιάς! Οταν θεωρει πως δενεται πολυ,νομιζει πως κινδυνευει η ανεξαρτησια του και αυτο τον θορυβει.Συνηθως τοτε αποτραβιέται και οταν ο φοβος αυτος καταλαγιασει,επιστρεφει ειναι και παλι ετοιμος να δεσμευθει...μεχρις οτου να αισθανθει και παλι την ταση να απομακρυνθει και ουτω καθεξης...

3. βλ.2α.
Η μετριοτητα ειναι πιο υπολογισιμη ποσοτητα απο την τελειοτητα. Εχει λιγοτερη αβεβαιότητα.

4.βλ. 2β

ωινδοως με: ψραπ! ωινδοως χπ: αωεσομε! ωινδοως βιστα: ψραπ! ωινδοως 7: αωεσομε! ωινδοως θ: (ψραπ!)

glikos-g

# 32 στις 30/1/2011
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 22
Γιατί δεν έχουν μάθει από τις μαμάδες τους να δίνουν.
Έχουν μάθει μόνο να παίρνουν.
Γιατί είναι μαλάκες και εγωιστές, γιατί τους έχετε τρομοκρατήσει με τις προσωπικότητες που δείχνετε.(το ισχυρότερο φύλλο).
Στη μετριότητα μπορείς να δικαιολογήσης , κάθε τεμπελιά και μαλακία!
Στην δέσμευση έχεις υποχρεώσεις. Εσύ τι λες τις αντέχουν ;;; Δεν νομίζω.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost