Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

δευτερη συζυγος

Σελίδα : 1

houlista

# 1 στις 11/11/2010
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

δευτερη συζυγος

μετα απο 26 χρονια συμβιωσης-γαμου ηρθε το τελος.εγω ειμουν η δευτερη συζυγος.πληρωσα ολα τα αποθημενα απ τον πρωτο ΜΑ ΟΟΟΟΛΑ.ξεζουμιστικα ψυχικα ,οικονομικα,σωματικα και τωρα πρεπει να δεχτω ως κληρονομους μου τα παιδια απ τον πρωτο του γαμο αλλιως θα χασω και το σπιτι.εγω παιδια δεν προλαβα να κανω για παρα πολλους λογους.συμβουλη"μην πιστευεις τιποτα.θελει απλα ενα δεκανικι να στηριζετε,μια πλατη να ακουμπαει και κατι να παταει για να ανεβει....κι ολα αυτα για να μπει στο ματι της πρωην,και να πεισει τον εαυτο του οτι ηταν θυμα.τωρα κανει παλι τα ιδια ακριβως που εκανε πριν.μεχρι και παιδι εκανε με την κορη του φιλου του για να μπει στο δικο μου ματι,για να εχει μια δικαιολογια για τις μαλακιες που εκανε,για να με υποβιβασει σαν γυναικα και σαν ανθρωπο,και να πεισει τον περιγυρο οτι υπηρξα αχρηστη............δεν ξερω αν τα καταφερε.θα δειξει.......

# 2 στις 12/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by houlista
μετα απο 26 χρονια συμβιωσης-γαμου ηρθε το τελος.εγω ειμουν η δευτερη συζυγος.πληρωσα ολα τα αποθημενα απ τον πρωτο ΜΑ ΟΟΟΟΛΑ.ξεζουμιστικα ψυχικα ,οικονομικα,σωματικα και τωρα πρεπει να δεχτω ως κληρονομους μου τα παιδια απ τον πρωτο του γαμο αλλιως θα χασω και το σπιτι.εγω παιδια δεν προλαβα να κανω για παρα πολλους λογους.συμβουλη"μην πιστευεις τιποτα.θελει απλα ενα δεκανικι να στηριζετε,μια πλατη να ακουμπαει και κατι να παταει για να ανεβει....κι ολα αυτα για να μπει στο ματι της πρωην,και να πεισει τον εαυτο του οτι ηταν θυμα.τωρα κανει παλι τα ιδια ακριβως που εκανε πριν.μεχρι και παιδι εκανε με την κορη του φιλου του για να μπει στο δικο μου ματι,για να εχει μια δικαιολογια για τις μαλακιες που εκανε,για να με υποβιβασει σαν γυναικα και σαν ανθρωπο,και να πεισει τον περιγυρο οτι υπηρξα αχρηστη............δεν ξερω αν τα καταφερε.θα δειξει.......

...και γιατι βρε κοπελια μου εκατσες 26 ολοκληρα χρονια με αυτον??...γιατι δεν τον σουταρησες νωρις νωρις??....."οτι δεν λυνεται,κοβεται"..ετσι εχω ακουσει/δει.....πολυ αργα για δακρυα!!!!!!!!!!!!

inioxos52

# 3 στις 12/11/2010
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Originally posted by yesyes
...και γιατι βρε κοπελια μου εκατσες 26 ολοκληρα χρονια με αυτον??...γιατι δεν τον σουταρησες νωρις νωρις??....."οτι δεν λυνεται,κοβεται"..ετσι εχω ακουσει/δει.....πολυ αργα για δακρυα!!!!!!!!!!!!

Prospa8ouse na ton allaksei. Telika omws.....tzifos i istoria!!!
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 4 στις 12/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
"πήραμε τη ζωή μας λάθος" που λέει κι ο ποιητής ... (κι αλλάξαμε ζωή συνεχίζει...)

daizyduck

# 5 στις 12/11/2010
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 172
Δηλαδή εκτός από τα παιδιά από τον πρώτο γάμο έχει και με την κόρη του φίλου του? Αυτό το παιδί δεν το βάζει στους κληρονόμους σου? Και δεν κατάλαβα πώς γίνεται αυτό το μπλέξιμο με τους κληρονόμους. Το σπίτι είναι στο όνομά του? Εσεις είστε ακόμα μαζί και θα συνεχίσετε ή πάτε για διάλυση?
Συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις, αλλά κάπου μπλέχτηκα.

cerise

# 6 στις 15/11/2010
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Επρεπε να ρωτήσεις τη πρώτη τι σόϊ κουμάσι ήταν. Κανονικά έτσι πρέπει να κάνουν όσοι είναι δεύτεροι.
Καλά.....πότε τα έκανε όλα αυτά, πρόσφατα? Γιατί λες 26 χρόνια είσαστε μαζί.

Montekristo21

# 7 στις 15/11/2010
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
Τα πράγματα είναι πράγματι τόσο σοβαρά, όσο περιγράφεις.
Όσον αναφορά για το σπίτι, από επαγγελματικό ενδιαφέρον, μήπως μπορέσω κάπως να βοηθήσω, σε ποιανού το όνομα ανήκει; Διότι, αφού δεν πέθανε (..κακόχρονο να ΄χει!!) δεν μιλάμε για κληρονομικές διαδοχές και τα τοιαύτα.
Ο άνθρωπος, δεν προσπαθεί να μπει σε κανενός το μάτι, μην κρίνετε με γυναικείο τρόπο προσέγγισης, μία αντρική συμπεριφορά, ενός ανθρώπου, που ακολουθεί πλήρως τα "κατώτερα ένστικτα του". Επιθυμεί μία γυναίκα, κάνει αγώνα να την κατακτήσει, αυτοεπιβεβαιώνεται, συνήθως με μικρότερες υποθέτω, αν και αυτό μόνο εσύ μπορείς να το επιβεβαιώσεις ακόμα και για τον εαυτό σου.
Και στη συνέχεια, από κει πάν κι' άλλοι...
Αν έχω δίκιο θα το δείξει το μέλλον, φρόντισε όμως σε αυτό το μέλλον να μην συμμετέχει πλέον το ΠΑΡΟΝ ΣΟΥ, να έχεις ήδη φύγει δηλαδή μιά ώρα αρχύτερα, όσο σε ξεζούμισε σε ξεζούμισε, μην περιμένεις τσίπα, σε παρακαλώ τουλάχιστον....

houlista

# 8 στις 16/11/2010
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
παντρευτηκαμε δυο φορες.ιουλιο του 1993 την πρωτη και φεβρουαριο 1995 δευτερη.πριν τους γαμους αγοραστηκε ενα σπιτι.με τι χρηματα?μην τα ρωτας.οτι οικονομιες ειχα απο δουλεια παντα{δουλευω απ το 1978!!!!!!!}και με ενα πολυ καλο ποσον για την εποχη 1991 ο πατερας μου. το σπιτι εξοφληθηκε ενα μηνα πριν παντρευτουμε και το οριστικο συμβολαιο εγινε μετα τον γαμο. ενα μηνα περιπου.και για να ξεμπερδεψω με την ανασφαλεια που ενιωθε λογω του πρωτου του γαμου και σαν ενδειξη εμπιστοσυνης στο ατομο του δεχτηκα μετα απο πιεσεις εμμεσες!!!!!!! και αμμεσες!!!!!!!{ ο καημενος ο αδελφος μου,τοσο καλο παιδι που ειναι κ.τ.λ. κ.τ.λ. λογια κουνιαδας μου}να γραφτει το σπιτι και στους δυο.η συμβολαιογραφικη πραξη που εγινε ομως δεν ηταν συνεχεια του προσυμφωνου που ειχα υπογραψει εγω.εγινε πρωτα ακυρωση και μετα φτου κι απ την αρχη αλλο για να φανει οτι το σπιτι αγοραστηκε μετα τον γαμο του 1993...........26 χρονια μετα εν οψη διαζυγιου προτεινε να παει το σπιτι σ αυτον {και μετα στους κληρονομους του.} και σε μενα να δωθει η επικαρπια.δεν δεχτηκα την προταση.μετα ζητησε να πουληθει το σπιτι για να παρει τα μισα.ουτε κι αυτο το δεχτηκα.θελω το σπιτι.τιποτε αλλο.φτανουν οσα εφαγε κι αυτος και οι κληρονομοι του.33 ειναι η μεγαλη του κορη και 30 η μικρη.τους εδωσα οσα δεν δωσανε φυσικοι γονεις στα παιδια τους. η τωρινη του φιλεναδα ειναι 29 και απ οτι εμαθα εχει και παιδι μαζι της.{παρεπειπτοντως!!!απ το σπιτι εφυγε περσι τον οκτωμβριο} υπαρχουν κι αλλα περιουσιακα για μοιρασμα αλλα δεν θελω ΤΙΠΟΤΑ απ αυτα.τα εμαθα προσφατα και ξερω οτι αποκτηθηκαν πολυ "λαμογιστικα''.[αυτα δεν ειναι του παροντος.θα τα σκαλιξω αργοτερα και με καλυμενα τα νωτα για να μη βρεθει κι η δικια μου σταχτη στο σειχ σου.τα ευκολως εννοουμενα παραλειποντε] !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΒΙΒΛΙΟ ΜΙΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ εδω ειμαι γω.αλλα να μην ξεχναει οτι οποιος ξερει πολλα τον ψαχνουν οι δικοι του μετα.σ αφηνω να μαντεψεις τι δουλεια εκανε ο πρωην μου.........τωρα ειναι συνταξιουχος δημοσιου. ουτε και τωρα καταλαβες?

j-dreamer

# 9 στις 17/11/2010
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 125
Πολυ περίεργα μας τα λες.
Οταν αρχισε η συμβίωση σας, τα παιδια του ήταν 7 και 4 χρόνων, σωστα;
Αυτα τα παιδια τα αγάπησες ποτε; Γιατι συνέχεια τα αποκαλείς "κληρονόμους".
Κατα τα αλλα τι να σου πούμε εμεις; Δικηγόρο πρέπει να ρωτήσεις.
ξ-δρεαμερ

# 10 στις 17/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οταν τον παντρευοσουν ηξερες πως εχει παιδια και τα παιδια του κληρονομουν το 75% των περουσιακων στοιχειων του και η γυναικα μανα η οχι των παιδιων το 25%

Τωρα αν εχετε μισο- μισο το σπιτι ,το δικο σου μισο ειναι δικο σου, κανεις και διαθηκη και αποκλειεις τα παιδια του και αυτον απο κληρονομια , απο το δικο του μεριδιο αν δεν κανει διαθηκη η μεταβιβαση δικαιουσαι οτι εγραψα παραπανω τοσο απλα...και μαθετε καποτε πως τον κοπο σας η τον κοπο των γονιων σας δεν το μοιραζεστε με κανεναν αντρα η γυναικα ακομα και αν ειναι ο θεος πο κατεβηκε απο τον ουρανο

Ran_Tan_Plan

# 11 στις 17/11/2010
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Δεν μπορει...

...σιγουρα οργανωνετε οντισιον για να διαλεξετε τεφαρικι γκομενο -συζυγο-αντρα γενικως.

γι αυτο δεν πεφτετε σε λουμπα και εχετε παντα τον καλυτερο!!!
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

# 12 στις 17/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν το λες για μενα Ραν δεν διαλεξα ποτε συζυγο η γκομενο τεφαρικι, αντιθετα θα ελεγα..δεν εδωσα ομως ποτε γη και υδωρ και πολυ περισσοτερο το αιμα μου και τα κοπια μου και να κινδυνευω να κατασκηνωσω κατω απο καμια γεφυρα

Ran_Tan_Plan

# 13 στις 17/11/2010
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by filomyla
Αν το λες για μενα Ραν δεν διαλεξα ποτε συζυγο η γκομενο τεφαρικι, αντιθετα θα ελεγα..δεν εδωσα ομως ποτε γη και υδωρ και πολυ περισσοτερο το αιμα μου και τα κοπια μου και να κινδυνευω να κατασκηνωσω κατω απο καμια γεφυρα

Για ολες οσες κανουν την ....οντισιον και μετα μπαινουν εδω και κλαψομουνιαζουν για την αστερατη επιλογη τους το λεω.

Δε βλεπεις η αλλη?
Τωρα συνειδητοποιησε οτι πριν απο 26 ολοκληρα χρονια τρακαρε με την δυστυχια της.

...και πιθανοτατα επειδη το τρακο αυτο την ακουμπησε στην τσεπη.
Στην οικονομικη εξασφαλιση που χανει ή κινδυνευει να χασει....

Τι να πω....
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

VLEMMA

# 14 στις 17/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by houlista
για να μπει στο δικο μου ματι,για να εχει μια δικαιολογια για τις μαλακιες που εκανε,για να με υποβιβασει σαν γυναικα και σαν ανθρωπο,και να πεισει τον περιγυρο οτι υπηρξα αχρηστη............δεν ξερω αν τα καταφερε.θα δειξει.......

εισαι "αρρωστη" κοπελα μου...

Υποφερεις απο βαριας μορφης "εκδικητικοτητα"..

Μπορεις να τα δωσεις ολα σ' ενα δικηγορο..
και εσυ να συνεχισεις...

χωρις "βρασιμο" στο ζουμι ΣΟΥ;;;

Αν οχι...
κινδυνευεις να γινεις "γ ρ α φ ι κ η "...

(που εχεις γινει ηδη..αλλα τελος παντων..)

houlista

# 15 στις 18/11/2010
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
καλημερα.δεν με ενδιαφερει η εκδικηση ειλικρινα.αυτο που θελω παρα πολυ ειναι να ξεμπερδεψω οσο πιο γρηγορα γινεται μ αυτο το ατομο.απ την αρχη γνωριζα οτι ειχε δυο παιδια και τα δεχτηκα και τα βοηθησα οσο μπορεσα.εκεινος τα αποκαλουσε κληρονομους και πιστευε οτι παντα αγοραζε την αγαπη τους.αυτο που δεν ηξερα ηταν οτι θα κανει και εξωγαμο. φυσικα τα εχω αναθεσει ολα σε δικηγορο.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost