Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

Σελίδα : 1

dimitrisG1978

# 1 στις 20/11/2010
author
Ανδρας / 44 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Για τα ματια του κοσμου.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ. ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΒΡΑΔΙΑ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΘΩΣ ΕΡΧΟΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ ''ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ'', ΚΑΙ ΨΙΛΟΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΕΤΟΙΟΙ ΓΑΜΟΙ? ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΠΟ. ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΤΟ ΕΤΕΡΟ ΗΜΙΣΥ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η΄ ΧΩΡΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΟΔΗΓΗΘΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ......

hns1602

# 2 στις 24/11/2010
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671
Άκου "Το προσκλητήριο" του Μάκη Χριστοδουλόπουλου... ταιριάζει γάντι στην περίπτωση.

Το χειρότερο Δημήτρη είναι να παντρεύονται άνθρωποι που δεν αγαπιούνται, που δεν "κόβουν φλέβες" ο ένας για τον άλλον, που δεν ανατριχιάζουν στο άγγιγμά τους...

Ποιο έτερο ήμισυ, αγάπες και λουλούδια... όλα στο μυαλό μας είναι, εμείς εκθειάζουμε και εμείς υποτιμάμε τον άνθρωπο που έχουμε δίπλα μας...

Όσο χρόνια και να περάσουν, αν δε σε καλύπτει ο άνθρωπός σου, δεν αξίζει να προχωρήσει κανείς, γιατί "για τα μάτια του κόσμου";

Όσο για την αγάπη, αυτή έρχεται και φεύγει, όταν έχουμε την καρδιά μας ανοιχτή μπορούμε να αγαπήσουμε ξανά, όλα είναι εφικτά...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

maria_antouanetta_33

# 3 στις 24/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πριν 2 μήνες συνάντησα , έναν παλιό καλό φίλο , μετά από 4 χρόνια. Είχαμε χαθεί για κάποια παρεξήγηση , αλλά μαθαίναμε ο ένας για τον άλλο από κοινούς γνωστούς . Έμαθα λοιπόν ότι παντρεύτηκε και απέκτησε παιδάκι. Χάρηκα , γιατί το ήθελε πολύ να κάνει οικογένεια.

Στην συνάντησή μας λοιπόν, λύσαμε την παρεξήγησή μας, είπαμε και τα νέα μας για τα 4 χρόνια που χαθήκαμε , και στο τέλος μου είπε το εξής συγκλονιστικό ΄΄Παντρεύτηκα για τα μάτια του κόσμου, και να αποκτήσω ένα παιδάκι. Όμως είμαι ερωτευμένος μαζί σου! Ακόμα εσένα αγαπώ!΄΄. Το σοκ μου ήταν μεγάλο. Μου είπε ότι τη γυναίκα του δεν τη αγαπάει , γιατί σκέφτεται εμένα. Του είπα γιατί παντρεύτηκες τότε? Και μου είπε ΄΄ Για τα μάτια του κόσμου΄΄.

DoReMaKi

# 4 στις 24/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και μη χειρότερα! Καλά, ποιος σταθμός παίζει ακόμα αυτό το τραγούδι;
(ο καθένας με τις απορίες του)

Στο θέμα τώρα, γίνονται τέτοιοι γάμοι, πώς δεν γίνονται;
Σωρό οι ανασφάλειες και οι άνθρωποι αδύναμοι να ακολουθήσουν τα "θέλω" τους.

Δεν έχεις ακούσει που λένε πως οι δεύτεροι γάμοι είναι και οι πραγματικά πετυχημένοι;
Ίσως επειδή δεν κάνουν (και) τέτοια λάθη

Kallipateira

# 5 στις 24/11/2010
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 370
Εννίοτε οι τρίτοι, τέταρτοι κτλ

Όρεξη να υπάρχει.

Παράθεση:
Originally posted by DoReMaKi
Δεν έχεις ακούσει που λένε πως οι δεύτεροι γάμοι είναι και οι πραγματικά πετυχημένοι;
Ίσως επειδή δεν κάνουν (και) τέτοια λάθη

DoReMaKi

# 6 στις 24/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δηλαδή κάτι σαν επαγγελματίας γαμπρός/νύφη ε;
Τι να πω, όπως τη βρίσκει καθένας
Περί ορέξεως...

# 7 στις 24/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δυστυχώς - το έχουμε ξαναπει άλλωστε- γίνονται πάρα πολλοί γάμοι για λάθος λόγους. Είτε γιατί είμαστε πολύ μικροί και ανώριμοι για τέτοιες αποφάσεις, αλλά τις παίρνουμε γιατί πετάμε στο συννεφάκι μας, είτε γιατί πιεζόμαστε λόγω χρόνου και πότε θα γίνουμε μάνες, είτε λόγω εγκυμοσύνης, είτε για τα μάτια του κόσμου.

Λογικά και θεωρητικά οι δεύτεροι γάμοι είναι πιο συνειδητοποιημένοι. Τώρα για τους τρίτους και τέταρτους τί να σας πώ, δεν ξέρω και δεν θα ήθελα να μάθω

dimitrisG1978

# 8 στις 26/11/2010
author
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΓΑΜΟΙ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΟΥΑΝΕΤΑ 33, ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΣΧΕΣΗ? ΚΑΙ ΤΟ ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ.

maria_antouanetta_33

# 9 στις 26/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by dimitrisG1978
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ. ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΙ ΓΑΜΟΙ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΟΥΑΝΕΤΑ 33, ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΣΧΕΣΗ? ΚΑΙ ΤΟ ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ.

Δημήτρη μου, με τον άνθρωπο αυτό γνωριζόμαστε 10 χρόνια και από την πρώτη στιγμή μ'αγάπησε. Εγώ όμως δεν τον έβλεπα ερωτικά. Σχέση λοιπόν δεν κάναμε. Όμως , δεν ξέρω πως θα το πάρει ο καθένας σας, είναι το άλλο μου μισό . Αφού μας έβλεπαν μαζί και έλεγαν ότι είμαστε το τέλειο ζευγάρι.
Σαν άνθρωπος είναι αυτό που ψάχνω , κι έκανε πράγματα για μένα που δεν τα έκανε άλλος. Κι όταν μου είπε ότι είναι ερωτευμένος μαζί μου , μετά από τόσα χρόνια, έπαθα σοκ. Και πιο πολύ σοκαρίστηκα που η γυναίκα του είναι τρελή γι 'αυτόν , ενώ αυτός όχι.

Αν δεν ήταν παντρεμένος τώρα , θα τον παντρευόμουν αύριο κιόλας , γιατί μετάνιωσα που τον απέρριψα μόνο και μόνο για την εμφάνιση. Γιατί , δε λέω ,στην 6ετή σχέση μου υπάρχει πάθος και έλξη , αλλά συννενόηση μηδέν. Τι να τον κάνεις τον έρωτα , αν είσαι συνεχώς στους καβγάδες ?

Βέβαια , τι σημασία έχει τι αισθανόμαστε πια , αφού είναι παντρεμένος με παιδί? Ποτέ μα ποτέ δε θα τον χώριζα. Κι ας μου το ζήτησε έμμεσα , αρκεί να του έλεγα πως τον αγαπώ κι εγώ. Του είπα λοιπόν να μην ξαναβρεθούμε , και να τα λέμε κάπου κάπου .

hns1602

# 10 στις 26/11/2010
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by why72

Λογικά και θεωρητικά οι δεύτεροι γάμοι είναι πιο συνειδητοποιημένοι. Τώρα για τους τρίτους και τέταρτους τί να σας πώ, δεν ξέρω και δεν θα ήθελα να μάθω

Εγώ ούτε για τους δεύτερους θα ήθελα να μάθω...

Εκτός εάν γεράσω και ζήσω δεύτερη νιότη σε κάνα ΚΑΠΗ (γίνονται και τέτοια)... τότε μπορεί να αλλάξω γνώμη...

Mystik_Male

# 11 στις 26/11/2010
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Originally posted by maria_antouanetta_33

Παράθεση:
Originally posted by dimitrisG1978

Σαν άνθρωπος είναι αυτό που ψάχνω , κι έκανε πράγματα για μένα που δεν τα έκανε άλλος. [...]

[...] Αν δεν ήταν παντρεμένος τώρα , θα τον παντρευόμουν αύριο κιόλας , γιατί μετάνιωσα που τον απέρριψα μόνο και μόνο για την εμφάνιση. [...]

Αυτά [και άλλα πολλά] γράφω εδώ τόσο καιρό εκφράζοντας τις απόψεις μου, και σχεδόν όλοι νομίζουν ότι είμαι εξωγήινος κι ότι κάνω λάθη στις προσωπικές μου κρίσεις.

Είτε θέλουν είτε δε θέλουν όμως κάποια δύσπιστα άτομα, η αλήθεια βγαίνει και μέσα από τα γραπτά τους, αλλά και μέσα από τα γραπτά άλλων ανθρώπων…

Μπορεί να πάρει λίγο καιρό παραπάνω, αλλά πάντα βγαίνει.

Συγχαίρω τη Μαρία Αντουανέττα για την αυτοκριτική της…!

maria_antouanetta_33

# 12 στις 26/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Mystik_male ευχαριστώ , αλλά πολύ αργά την έκανα την αυτοκριτική μου. Αν και δεν είναι ακριβώς αυτοκριτική , είναι λίγο πιο περίπλοκο το όλο θέμα , το οποίο δε λέγεται σε πέντε γραμμές .

Πάντως , εγώ συμφωνώ σε πολλά με αυτά που λες. Τώρα για τους άλλους..

Pianist_

# 13 στις 27/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Πριν 2 μήνες συνάντησα , έναν παλιό καλό φίλο , μετά από 4 χρόνια. Είχαμε χαθεί για κάποια παρεξήγηση , αλλά μαθαίναμε ο ένας για τον άλλο από κοινούς γνωστούς . Έμαθα λοιπόν ότι παντρεύτηκε και απέκτησε παιδάκι. Χάρηκα , γιατί το ήθελε πολύ να κάνει οικογένεια.

Στην συνάντησή μας λοιπόν, λύσαμε την παρεξήγησή μας, είπαμε και τα νέα μας για τα 4 χρόνια που χαθήκαμε , και στο τέλος μου είπε το εξής συγκλονιστικό ΄΄Παντρεύτηκα για τα μάτια του κόσμου, και να αποκτήσω ένα παιδάκι. Όμως είμαι ερωτευμένος μαζί σου! Ακόμα εσένα αγαπώ!΄΄. Το σοκ μου ήταν μεγάλο. Μου είπε ότι τη γυναίκα του δεν τη αγαπάει , γιατί σκέφτεται εμένα. Του είπα γιατί παντρεύτηκες τότε? Και μου είπε ΄΄ Για τα μάτια του κόσμου΄΄.

Καλά..αυτό στο είπε γιατί θέλει μια γκόμενα όπως οι περισσότεροι παντρεμένοι για να ξερουτινιάζει.
Το παραμυθάκι των παντρεμένων προκειμένου να ξενοπηδήξουν,ότι και καλά δεν τα πάνε καλά με τις γυναίκες τους και δεν τις αγάπησαν ποτέ,είναι γνωστό.
Και κάτσε εσύ και πίστευε τώρα, ότι τόσα χρόνια εσένα αγαπόύσε και θυσιάστηκε στον βωμό της κοινωνικού<<πρέπει>>.

Βρε τον καημένο!!!

somebody961

# 14 στις 27/11/2010
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Οχι, δεν είναι 'για τα μάτια του κόσμου'.

Είναι για τα ίδια τα δικά τους.

Τα του κόσμου είναι το άλλοθι για να μην πάρουν την ευθύνη, το ρίχνουν αλλού,
έτσι
γενικά,

στον 'κόσμο'..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

mathilda

# 15 στις 27/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
......Εγώ όμως δεν τον έβλεπα ερωτικά. ....... Αφού μας έβλεπαν μαζί και έλεγαν ότι είμαστε το τέλειο ζευγάρι.
....γιατί μετάνιωσα που τον απέρριψα μόνο και μόνο για την εμφάνιση.

Εγω δεν καταλαβαινω κατι. Οι τριτοι που σας βλεπουν, λενε οτι ησαστε πολυ ταιριαστοι. Υποθετω οτι αυτο περιλαμβανει ΚΑΙ την εμφανιση.
Εσυ τον απερριψες για την εμφανιση του;
Αρα, μαλλον υπερεκτιμησες τον εαυτο σου και πιστευες οτι μπορεις να βρεις κατι καλυτερο, αλλα δε σου προεκυψε ποτε το καλυτερο.
Και τωρα, νιωθεις απλα ενοχες γιατι τον αδικησες.
Ασε που ειναι πολυ πιθανο να ζηλευεις κιολας, αφου αυτος εκανε οικογενεια και εκανε μια γυναικα ευτυχισμενη, ενω θα μπορουσες να βρισκεσαι εσυ στη θεση της.
Δεν εισαι ερωτευμενη, ειναι ενοχες αυτο που νιωθεις και ζηλεια.
Αυτο πιστευω και αν καθησεις και το δεις καλυτερα θα καταλαβεις τι εννοω.
Αν ηταν τωρα ανυπαντρος και μπακουρι, ουτε θα γυριζες να τον κοιταξεις.

dimitrisG1978

# 16 στις 26/11/2010
author
ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΡΓΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ? ΤΟ ΝΑ ΥΠΟΚΡΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΦΟΡΜΑΤ ΣΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ?

hns1602

# 17 στις 27/11/2010
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:

Δημήτρη μου, με τον άνθρωπο αυτό γνωριζόμαστε 10 χρόνια και από την πρώτη στιγμή μ'αγάπησε. Εγώ όμως δεν τον έβλεπα ερωτικά. Σχέση λοιπόν δεν κάναμε. Όμως , δεν ξέρω πως θα το πάρει ο καθένας σας, είναι το άλλο μου μισό . Αφού μας έβλεπαν μαζί και έλεγαν ότι είμαστε το τέλειο ζευγάρι.
Σαν άνθρωπος είναι αυτό που ψάχνω , κι έκανε πράγματα για μένα που δεν τα έκανε άλλος. Κι όταν μου είπε ότι είναι ερωτευμένος μαζί μου , μετά από τόσα χρόνια, έπαθα σοκ. Και πιο πολύ σοκαρίστηκα που η γυναίκα του είναι τρελή γι 'αυτόν , ενώ αυτός όχι.

Αν δεν ήταν παντρεμένος τώρα , θα τον παντρευόμουν αύριο κιόλας , γιατί μετάνιωσα που τον απέρριψα μόνο και μόνο για την εμφάνιση. Γιατί , δε λέω ,στην 6ετή σχέση μου υπάρχει πάθος και έλξη , αλλά συννενόηση μηδέν. Τι να τον κάνεις τον έρωτα , αν είσαι συνεχώς στους καβγάδες ?

Βέβαια , τι σημασία έχει τι αισθανόμαστε πια , αφού είναι παντρεμένος με παιδί? Ποτέ μα ποτέ δε θα τον χώριζα. Κι ας μου το ζήτησε έμμεσα , αρκεί να του έλεγα πως τον αγαπώ κι εγώ. Του είπα λοιπόν να μην ξαναβρεθούμε , και να τα λέμε κάπου κάπου .

Ωραία και ρομαντικά τα περιγράφεις, αλλά έχεις σκεφθεί ποτέ πόσο ανώριμο είναι από μέρους του να σου λέει πως εσένα αγαπάει περισσότερο από τη γυναίκα του από τη στιγμή που δεν είχατε ποτέ σχέση; Που σημαίνει ότι αυτός ο έρωτας, εφόσον ήταν μονόπλευρος, δεν απογειώθηκε ποτέ...

Δηλαδή έχει πλάσει στο μυαλό του έναν έρωτα (χωρίς ανταπόκριση) και έχει πείσει τον εαυτό του ότι αυτό είναι το ύψιστο συναίσθημα;

Εμένα αυτή η συμπεριφορά του μου δείχνει μεγάλη ανωριμότητα από μέρους του και ντροπή του που συγκρίνει τα όσα λέει πως νιώθει για εσένα με τη γυναίκα του που στο κάτω κάτω της γραφής του χάρισε και μια οικογένεια!

Προς τιμήν σου το γεγονός ότι δεν ανταποκρίνεσαι. Θα συμφωνήσω με την Pianist ότι σε θέλει γκόμενα για να ξενοπηδάει.

maria_antouanetta_33

# 18 στις 27/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πω πω έπεσα στη δίνη των σχολίων σας και έχω μείνει .. άφωνη.
Και επειδή διαβάζω καιρό το φόρουμ , δεν θα παρεξηγηθώ .
Όμως έχω την ανάγκη να υπερασπιστώ τον εαυτό μου.Λιγάκι.. Γιατί λίγο στεναχωρήθηκα.

Καταρχήν pianist , όλοι οι άντρες δεν είναι ίδιοι. Υπάρχουν και σωστοί και πιστοί. Και ο φίλος αυτός ο παλιός , υπήρξε απέναντί μου όλα τα χρόνια υπέροχος , περί συμπεριφοράς αναφέρομαι. Γιατί σήμερα το να βρεις αληθινούς ανθρώπους , είναι πολύ δύσκολο. Τουλάχιστον ,προσωπικά , λίγους γνώρισα.

Mathillda , σε καμιά περίπτωση δεν αισθάνομαι ζήλεια. Και ούτε ανάφερα πουθενά ότι είμαι ερωτευμένη μαζί του. Και μας έβλεπαν ταιριαστό ζευγάρι , όταν δουλεύαμε μαζί , ως προς τον τρόπο που φερόμασταν μεταξύ μας. Δηλαδή , πως να το πω , η οικειότητα που υπήρχε μεταξύ μας. Και όταν λέω ότι τον απέρριψα λόγω εμφάνισης, δεν εννοώ ότι είναι μπάζο κι εγώ η κουκλάρα, απλά δεν ένιωθα έλξη . Γι ' αυτό λέω το μετάνιωσα , δεν μετράει μόνο να σε ελκύει κάποιος , αλλά και να μπορείς να ''μιλάς'' μαζί του.

Υπάρχουν βέβαια και οι τυχεροί που βρίσκουν και τα δύο.Εγώ δεν τα βρήκα. Και στο βάθος χρόνου , κατάλαβα ότι ο άνθρωπος αυτός είναι το καλύτερο για μένα που συνάντησα στη ζωή μου. Και για να απαντήσω και στο Δημήτρη , δεν έχω κάποιο βάρος , γιατί από την ώρα που παντρεύτηκε για μένα έχει τελειώσει η ιστορία , ως προς το σκέλος να δημιουργηθεί κάτι. Φίλοι από μακριά. Επίσης , νιώθω προς το σύντροφό μου , αρκετά δυνατά αισθήματα , όπως κι αυτός ,και το μόνο που μ΄ενδιαφέρει είναι αυτός , και κανείς άλλος.
Πιστή απέναντί του και αυτός σε μένα. Απλά το πρόβλημα με το σύντροφό μου ,
είναι μεγάλο και άλυτο ,το οποίο δε μπορώ να πω , και μου δημιουργεί το όλο αυτό θέμα περί του παλιού φίλου.

Μην με πυροβολείτε λοιπόν...

pythagoras

# 19 στις 25/12/2010
author
Ανδρας / 67 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.583
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε