Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΓΙΑ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Σελίδα : 1

stavros1984

# 1 στις 19/11/2010
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Για επιθεωρηση εργασιασ

ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΪΟ. Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΝΘΗΜΕΡΟ 6 ΩΡΟ ΛΟΓΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ (ΤΕΝΟΛΟΓΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ). ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ, ΔΟΥΛΕΥΩ 6 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ? ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥ 16 ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΔΕΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

cerise

# 2 στις 21/11/2010
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Αν η ειδικότητά σου είναι τέτοια που μπορείς εύκολα να βρεις αλλού δουλειά, τότε να πας στην Επιθεώρηση Εργασίας αφού πρώτα τους πεις τα δικαιώματά σου.
Νομίζω πως ακόμα οι Συλλογικές Συμβάσεις ισχύουν. Αν και καποια γαϊδούρια βρήκαν το τρόπο να τις καταλύσουν πριν την ώρα τους λόγω ανεργίας .

Ποιός δουλεύει Σάββατα τη σήμερον ημέρα και πληρώνεται? Ποιός παίρνει άδεια ολόκληρη κι όποτε τη θέλει? Νομίζω ελάχιστοι πλέον. Οι περισσότεροι δουλεύουν δωδεκάωρα και βάλε με το βασικό μισθό για να μη σου πω και παρακάτω. Κι αυτό συμβαίνει αρκετό καιρό τώρα.

Οποιος αρνείται να γίνει σκλάβος ....τον στέλνουν αδιάβαστο. Ο επόμενος παρακαλώ λένε, μια και περιμένουν σαν κοράκια οι άνεργοι στη πόρτα τους.

Οταν ο άλλος δεν έχει να ταϊσει τα παιδιά του τι θα κάνει? Δεν θα υποκύψει?

Αυτή είναι η Ελλάδα της Ευρώπης σήμερα. Κι αύριο? Ποιός ξερει?

MsSpourgitaki

# 3 στις 26/11/2010
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.563
Μπορείς να πας στην επιθεώρηση εργασίας να ρωτήσεις αν μπορείς να πληρωθείς τις υπερωρίες που δούλεψες.

Όσο για τις ημέρες αδείας που δικαιούσαι, αν τις δουλέψεις, είναι υποχρεωμένοι να στις πληρώσουν σαν extra μέρες εργασίας. Αυτό το ξέρω στάνταρ. Δεν μπορούν να μη στις πληρώσουν.

Παράθεση:
Originally posted by stavros1984
ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΪΟ. Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΕΝΘΗΜΕΡΟ 6 ΩΡΟ ΛΟΓΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ (ΤΕΝΟΛΟΓΟΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ). ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ, ΔΟΥΛΕΥΩ 6 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 5 ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ? ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥ 16 ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΔΕΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

mathilda

# 4 στις 27/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by cerise

Νομίζω πως ακόμα οι Συλλογικές Συμβάσεις ισχύουν.

Moυαχαχα...

Περασμενα μεγαλεια και διηγωντας τα, να κλαις, που λενε και στο χωριο μου.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε